Verbruggen maakt korte metten met ploegmaat

1058
Verbruggen maakt korte metten met ploegmaat

Niet financiële, maar wel sportieve redenen liggen aan de degradatie van Hendrik van Crombrugge bij RSC Anderlecht. De 29-jarige doelman wordt in de hiërarchie gepasseerd door Bart Verbruggen, de jonge Nederlander met een enorm grote en veelbelovende toekomst voor zich. Verbruggen heeft dit seizoen ondertussen vijf competitiewedstrijden afgewerkt in de eerste ploeg, en daarin liet hij alvast heel mooie zaken zien. Objectief gezien doet hij het zelfs beter dan Van Crombrugge. De veelbesproken en gevoelige doelmannenwissel heeft voorlopig dus zijn doel bereikt.


VAN CROMBRUGGE OUT

Begin januari was de verbazing groot toen Hendrik Van Crombrugge op de bank startte in de wedstrijd tegen Union SG. De 29-jarige doelman was nochtans fit, maar Brian Riemer koos verrassend voor Bart Verbrugge in het doel. Volgens Van Crombrugge lagen financiële motieven aan de basis voor deze hoogst opmerkelijke wissel. Anderlecht moet in januari maar liefst 7 miljoen euro aan salarissen zien te lozen, en met een jaarsalaris van 1,6 miljoen euro is Van Crombrugge één van de grootverdieners in het Lotto Park.



“Het bestuur zei me dat het beter is dat ik vertrek”, zei de aanvoerder van Anderlecht na de wedstrijd tegen Union SG. “Ze moeten strategische beslissingen maken om de club weer financieel gezond te maken en ik pas niet meer in de plannen.” Economisch gezien valt de geplande verkoop van Hendrik Van Crombrugge vanuit het standpunt van Anderlecht heel goed te begrijpen. Sporting kan een mooie transfersom vangen bij de verkoop van hun 29-jarige doelman, die bovendien absoluut niet aan zijn beste seizoen bezig is bij Sporting.

ANDERLECHT KIEST VOLUIT VOOR VERBRUGGEN

Ondertussen komt Hendrik Van Crombrugge al vijf wedstrijden op een rij niet meer in actie voor Anderlecht, waardoor zijn degradatie definitief lijkt te zijn en een uitgaande transfer zich opdringt. Hoewel hijzelf financiële motieven aanhaalde om zijn terugzetting te verantwoorden, liggen toch voornamelijk sportieve redenen aan de basis van deze beslissing. L’Avenir meldde reeds in november dat er achter de schermen geruchten de ronde deden bij Anderlecht dat zijn plaats als nummer één toen al ter discussie stond, en dat Bart Verbruggen zijn kans verdiende.



Intern zou het al langer klinken dat de jonge Nederlander de beste doelman van de spelersgroep is. Op 13 januari vond er een meeting plaats tussen Brian Riemer, Jesper Fredberg en een uitgebreide supportersdelegatie om de dramatische situatie van de club te bespreken. Eén van de items die avond was uiteraard het opzijschuiven van Hendrik Van Crombrugge ten voordele van Bart Verbruggen. Riemer benadrukte in dat overleg dat dit een puur sportieve keuze was en dat de coach een enorme drive en engagement zag bij zijn jonge doelman.

TOEKOMSTIGE GOUDMIJN

Daarnaast vreesde Anderlecht ook dat Bart Verbruggen snel - lees: in de wintermercato - Anderlecht zou verlaten wegens een gebrek aan perspectief in de rol van eerste doelman. Maar zover lieten Brian Riemer en Jesper Fredberg het dus niet komen, waardoor Hendrik Van Crombrugge op de transferlijst geplaatst werd. De vrees van Anderlecht voor een vertrek van Verbruggen was wel degelijk gegrond, want in de vorige zomermercato klopte Vincent Kompany hard aan bij Anderlecht om de Nederlander - en niet Van Crombrugge - mee te nemen naar Burnley.



Vincent Kompany wilde blijkbaar erg ver gaan voor Bart Verbruggen want volgens Het Nieuwsblad kon de uiteindelijke transfersom, dankzij verschillende bonussen in de deal, oplopen tot maar liefst 7 miljoen euro. Volgens de krant moet de Nederlander straks zelfs een veelvoud opleveren van die reeds riante aanbieding, waardoor het logisch was om Verbruggen te lanceren als eerste doelman. Hendrik Van Crombrugge maakt dit seizoen bovendien veel individuele fouten, en sinds zijn rugoperatie haalt hij precies niet meer zijn aloude hoge niveau.

VERBRUGGEN DOET (VOORLOPIG) BETER DAN VAN CROMBRUGGE

Het reddingspercentage van Hendrik Van Crombrugge is zelfs het laagste van zijn laatste drie seizoenen bij Anderlecht, al kan de 29-jarige niet op z’n eentje verantwoordelijk gehouden worden voor de huidige sportieve malaise bij de Belgische recordkampioen. Toch maakt Bart Verbruggen in zijn eerste vijf wedstrijden als eerste doelman een veel betere indruk dan Van Crombrugge. Hij wordt meer aangespeeld door zijn ploegmaats, verstuurt dubbel zoveel progressieve passes - niet altijd even succesvol - en uiteraard het belangrijkste: hij redt meer doelpogingen.



Hendrik Van Crombrugge stopte dit seizoen gemiddeld 67% van zijn geïncasseerde doelpogingen, terwijl dat gemiddelde bij Bart Verbrugge gevoelig hoger ligt met 75%. Enkel Paul Nardi (AA Gent) en Maarten Vandevoordt (KRC Genk) beschikken dit seizoen over een nog hoger reddingspercentage dan Verbruggen. De Nederlander is bovendien erg volwassen voor zijn 20 lentes, hij heeft gestalte, (proactief) voetballend vermogen en hij beschikt over goede reflexen op de lijn. En bovendien: Verbruggen heeft nog een enorme groeimarge. Sportief én financieel.

LEES OOK: Van Crombrugge fileert Genk: zeer pijnlijk manco duikt op

Verbruggen is terecht de nieuwe nummer één

Meest recent

'Barça wil weer toeslaan met toptalent uit Premier League'

FC Barcelona gaat dezer dagen opvallend vaak aankloppen in de Premier League, vooral voor ...

0
0
Standard strikt zeer fraaie tegenstander tijdens break

Er werd afgelopen weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League en dat zal ook volgend weekend ...

5
5
Nu gaat het snel: Van Bommel-lieveling krijgt droomtransfer

Mark van Bommel ziet in hem een beetje zichzelf. In Rome liet de Rode Duivel zien waarom. Deze zomer ...

53
53
Anderlecht zet de deuren open voor de fans

RSC Anderlecht hield afgelopen zomer geen fandag, maar de club brengt daar woensdag verandering in. ...

23
23
Juventus slaat toe en strikt alsnog transfervrije speler

Een vertrouwd gezicht keert terug naar Turijn. Tien jaar na zijn eerste passage door de poorten van ...

18
18
Keane maakt brandhout van Rodri én Manchester City

Roy Keane heeft weinig begrip voor de verdediging van Rodri aan het adres van Manchester City. De ...

58
58
Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Om 16u werd er geloot voor de volgende ronde van de Croky Cup. Daarin maken heel wat eersteklassers ...

275
275
'Juventus wil uithalen met drie opvallende gratis spelers'

Juventus heeft zijn huiswerk voor de transferzomer van 2027 al gemaakt. De Italiaanse topclub zou ...

23
23
Storm boven Engeland: Tuchel moet schuilen

Er hangt iets in de lucht bij Engeland. De nederlaag tegen Spanje op Wembley dreunt nog na, terwijl ...

62
62
Ooit de parel van de Rode Duivels, nu op 31ste zonder club

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Frankrijk. Er zitten nog een aantal jongens bij de ...

453
453
Oranje slikt enorme domper voor resterende interlands

Voor de eerste keer ooit zijn we bezig aan een extra lang interlandluik, want de interlandperiodes ...

29
29
Kevin De Bruyne hoopt weldra de kaap van de 100 te halen

Kevin De Bruyne speelde tegen Italië nog eens ouderwets goed bij de Rode Duivels. Hij speelde ...

51
51
Klopp schrijft geschiedenis met gemiste start, maar mag hopen

De eerste wedstrijden in de Nations League hebben meteen al voor enkele verrassingen gezorgd. Zo ...

16
16
Wout Faes heeft alsnog een transfer beet

Heel wat Rode Duivels versierden tijdens de zomermercato een fraaie transfer, maar enkelen bleven ...

138
138
Raskin wil transfer: Rangers krijgt duidelijk advies

Ook onder Mark van Bommel behield Nicolas Raskin tegen Italië zijn basisplaats bij de Rode ...

77
77
'Diatta (ex-Club) vindt eindelijk onderdak bij club Duivel'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

93
93
Vete tussen Ierland en Israël gaat verder: "Ze haten ons"

Uiteraard ging zondagavond in de Nations League de aandacht vooral naar de prestaties van Nederland, ...

64
64
Groot verschil: "Slechts 2 Duivels spelen bij Frankrijk"

De Rode Duivels namen een sterke start in de nieuwe campagne in de Nations League door vrijdag te ...

183
183
Beerschot droomt van deze knalaffiche in Croky Cup

In de schaduw van de interlandbreak maakten afgelopen weekend de eerste profclubs hun intrede in de ...

354
354
'Zidane verbaast compleet met elftal tegen Rode Duivels'

Om 20u45 zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de Nations League. Na de overwinning in Italië ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Real profiteert van chaos bij City, Zidane in beeld bij Duivels'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

133
133
Van Bommel verrast met vijf afvallers voor Frankrijk

De clash tegen Frankrijk in de Nations League staat op het programma. Bondscoach Mark van Bommel ...

656
656
Lierse incasseert enorme klap: fans in opstand

Lierse ging in de Croky Cup meteen met de billen bloot. In de zesde ronde verloor de traditieclub ...

154
154
Klopp meteen zwaar onder vuur bij Duitsland

De Duitse nationale ploeg slikte in de Nations League een bittere nederlaag. Nieuwe bondscoach ...

69
69
Nederland staat versteld van ontdekking: “Heel goed”

Nederland zoekt al vele jaren naar een topspits. Brian Brobbey kende een goed WK, maar viel ...

46
46

Meer sportnieuws