Verbruggen maakt korte metten met ploegmaat

1058
Verbruggen maakt korte metten met ploegmaat

Niet financiële, maar wel sportieve redenen liggen aan de degradatie van Hendrik van Crombrugge bij RSC Anderlecht. De 29-jarige doelman wordt in de hiërarchie gepasseerd door Bart Verbruggen, de jonge Nederlander met een enorm grote en veelbelovende toekomst voor zich. Verbruggen heeft dit seizoen ondertussen vijf competitiewedstrijden afgewerkt in de eerste ploeg, en daarin liet hij alvast heel mooie zaken zien. Objectief gezien doet hij het zelfs beter dan Van Crombrugge. De veelbesproken en gevoelige doelmannenwissel heeft voorlopig dus zijn doel bereikt.


VAN CROMBRUGGE OUT

Begin januari was de verbazing groot toen Hendrik Van Crombrugge op de bank startte in de wedstrijd tegen Union SG. De 29-jarige doelman was nochtans fit, maar Brian Riemer koos verrassend voor Bart Verbrugge in het doel. Volgens Van Crombrugge lagen financiële motieven aan de basis voor deze hoogst opmerkelijke wissel. Anderlecht moet in januari maar liefst 7 miljoen euro aan salarissen zien te lozen, en met een jaarsalaris van 1,6 miljoen euro is Van Crombrugge één van de grootverdieners in het Lotto Park.



“Het bestuur zei me dat het beter is dat ik vertrek”, zei de aanvoerder van Anderlecht na de wedstrijd tegen Union SG. “Ze moeten strategische beslissingen maken om de club weer financieel gezond te maken en ik pas niet meer in de plannen.” Economisch gezien valt de geplande verkoop van Hendrik Van Crombrugge vanuit het standpunt van Anderlecht heel goed te begrijpen. Sporting kan een mooie transfersom vangen bij de verkoop van hun 29-jarige doelman, die bovendien absoluut niet aan zijn beste seizoen bezig is bij Sporting.

ANDERLECHT KIEST VOLUIT VOOR VERBRUGGEN

Ondertussen komt Hendrik Van Crombrugge al vijf wedstrijden op een rij niet meer in actie voor Anderlecht, waardoor zijn degradatie definitief lijkt te zijn en een uitgaande transfer zich opdringt. Hoewel hijzelf financiële motieven aanhaalde om zijn terugzetting te verantwoorden, liggen toch voornamelijk sportieve redenen aan de basis van deze beslissing. L’Avenir meldde reeds in november dat er achter de schermen geruchten de ronde deden bij Anderlecht dat zijn plaats als nummer één toen al ter discussie stond, en dat Bart Verbruggen zijn kans verdiende.



Intern zou het al langer klinken dat de jonge Nederlander de beste doelman van de spelersgroep is. Op 13 januari vond er een meeting plaats tussen Brian Riemer, Jesper Fredberg en een uitgebreide supportersdelegatie om de dramatische situatie van de club te bespreken. Eén van de items die avond was uiteraard het opzijschuiven van Hendrik Van Crombrugge ten voordele van Bart Verbruggen. Riemer benadrukte in dat overleg dat dit een puur sportieve keuze was en dat de coach een enorme drive en engagement zag bij zijn jonge doelman.

TOEKOMSTIGE GOUDMIJN

Daarnaast vreesde Anderlecht ook dat Bart Verbruggen snel - lees: in de wintermercato - Anderlecht zou verlaten wegens een gebrek aan perspectief in de rol van eerste doelman. Maar zover lieten Brian Riemer en Jesper Fredberg het dus niet komen, waardoor Hendrik Van Crombrugge op de transferlijst geplaatst werd. De vrees van Anderlecht voor een vertrek van Verbruggen was wel degelijk gegrond, want in de vorige zomermercato klopte Vincent Kompany hard aan bij Anderlecht om de Nederlander - en niet Van Crombrugge - mee te nemen naar Burnley.



Vincent Kompany wilde blijkbaar erg ver gaan voor Bart Verbruggen want volgens Het Nieuwsblad kon de uiteindelijke transfersom, dankzij verschillende bonussen in de deal, oplopen tot maar liefst 7 miljoen euro. Volgens de krant moet de Nederlander straks zelfs een veelvoud opleveren van die reeds riante aanbieding, waardoor het logisch was om Verbruggen te lanceren als eerste doelman. Hendrik Van Crombrugge maakt dit seizoen bovendien veel individuele fouten, en sinds zijn rugoperatie haalt hij precies niet meer zijn aloude hoge niveau.

VERBRUGGEN DOET (VOORLOPIG) BETER DAN VAN CROMBRUGGE

Het reddingspercentage van Hendrik Van Crombrugge is zelfs het laagste van zijn laatste drie seizoenen bij Anderlecht, al kan de 29-jarige niet op z’n eentje verantwoordelijk gehouden worden voor de huidige sportieve malaise bij de Belgische recordkampioen. Toch maakt Bart Verbruggen in zijn eerste vijf wedstrijden als eerste doelman een veel betere indruk dan Van Crombrugge. Hij wordt meer aangespeeld door zijn ploegmaats, verstuurt dubbel zoveel progressieve passes - niet altijd even succesvol - en uiteraard het belangrijkste: hij redt meer doelpogingen.



Hendrik Van Crombrugge stopte dit seizoen gemiddeld 67% van zijn geïncasseerde doelpogingen, terwijl dat gemiddelde bij Bart Verbrugge gevoelig hoger ligt met 75%. Enkel Paul Nardi (AA Gent) en Maarten Vandevoordt (KRC Genk) beschikken dit seizoen over een nog hoger reddingspercentage dan Verbruggen. De Nederlander is bovendien erg volwassen voor zijn 20 lentes, hij heeft gestalte, (proactief) voetballend vermogen en hij beschikt over goede reflexen op de lijn. En bovendien: Verbruggen heeft nog een enorme groeimarge. Sportief én financieel.

LEES OOK: Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

Verbruggen is terecht de nieuwe nummer één

Meest recent

UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

16
16
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

43
43
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

99
99
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

167
167
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

144
144
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

175
175
Barça laat Feyenoord kansloos; Club moet hattrick-held vrezen

Co-favoriet FC Barcelona is foutloos begonnen aan het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse ...

92
92
Selectie Van Bommel: spectaculaire comeback bij Duivels?

Binnen anderhalve week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van ...

610
610
Meunier doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels nemen binnen twee weken een frisse start. In de Nations League beginnen ze aan een ...

195
195
Frank Raes zet Verhaeghe keihard met voeten op de grond

Voor Club Brugge is de campagne in de Champions League niet begonnen zoals verhoopt. Het ging in ...

287
287
Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Anderlecht heeft er een drukke zomer opzitten, want de spelerskern ging stevig op de schop. Sportief ...

395
395
Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

364
364
AA Gent droomt van Rode Duivel: "Van Bommel vroeg al"

Voor AA Gent kon het seizoen niet beter beginnen. Het overleefde in de Conference League drie ...

135
135
‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Kevin De Bruyne begon de eerste drie competitiewedstrijden van Napoli op de bank. Tegen Arsenal ...

88
88
Pocognoli kiest voor oude bekende van Duivels bij Schotland

Sébastien Pocognoli moest na zijn ontslag bij AS Monaco niet snel zoeken naar een nieuwe ...

69
69
Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

307
307
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

60
60
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

82
82
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

24
24
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

124
124
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

25
25
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

275
275
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

83
83
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

120
120
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

376
376

Meer sportnieuws