Verbruggen maakt korte metten met ploegmaat

door
Verbruggen maakt korte metten met ploegmaat

Niet financiële, maar wel sportieve redenen liggen aan de degradatie van Hendrik van Crombrugge bij RSC Anderlecht. De 29-jarige doelman wordt in de hiërarchie gepasseerd door Bart Verbruggen, de jonge Nederlander met een enorm grote en veelbelovende toekomst voor zich. Verbruggen heeft dit seizoen ondertussen vijf competitiewedstrijden afgewerkt in de eerste ploeg, en daarin liet hij alvast heel mooie zaken zien. Objectief gezien doet hij het zelfs beter dan Van Crombrugge. De veelbesproken en gevoelige doelmannenwissel heeft voorlopig dus zijn doel bereikt.


VAN CROMBRUGGE OUT

Begin januari was de verbazing groot toen Hendrik Van Crombrugge op de bank startte in de wedstrijd tegen Union SG. De 29-jarige doelman was nochtans fit, maar Brian Riemer koos verrassend voor Bart Verbrugge in het doel. Volgens Van Crombrugge lagen financiële motieven aan de basis voor deze hoogst opmerkelijke wissel. Anderlecht moet in januari maar liefst 7 miljoen euro aan salarissen zien te lozen, en met een jaarsalaris van 1,6 miljoen euro is Van Crombrugge één van de grootverdieners in het Lotto Park.



“Het bestuur zei me dat het beter is dat ik vertrek”, zei de aanvoerder van Anderlecht na de wedstrijd tegen Union SG. “Ze moeten strategische beslissingen maken om de club weer financieel gezond te maken en ik pas niet meer in de plannen.” Economisch gezien valt de geplande verkoop van Hendrik Van Crombrugge vanuit het standpunt van Anderlecht heel goed te begrijpen. Sporting kan een mooie transfersom vangen bij de verkoop van hun 29-jarige doelman, die bovendien absoluut niet aan zijn beste seizoen bezig is bij Sporting.

ANDERLECHT KIEST VOLUIT VOOR VERBRUGGEN

Ondertussen komt Hendrik Van Crombrugge al vijf wedstrijden op een rij niet meer in actie voor Anderlecht, waardoor zijn degradatie definitief lijkt te zijn en een uitgaande transfer zich opdringt. Hoewel hijzelf financiële motieven aanhaalde om zijn terugzetting te verantwoorden, liggen toch voornamelijk sportieve redenen aan de basis van deze beslissing. L’Avenir meldde reeds in november dat er achter de schermen geruchten de ronde deden bij Anderlecht dat zijn plaats als nummer één toen al ter discussie stond, en dat Bart Verbruggen zijn kans verdiende.



Intern zou het al langer klinken dat de jonge Nederlander de beste doelman van de spelersgroep is. Op 13 januari vond er een meeting plaats tussen Brian Riemer, Jesper Fredberg en een uitgebreide supportersdelegatie om de dramatische situatie van de club te bespreken. Eén van de items die avond was uiteraard het opzijschuiven van Hendrik Van Crombrugge ten voordele van Bart Verbruggen. Riemer benadrukte in dat overleg dat dit een puur sportieve keuze was en dat de coach een enorme drive en engagement zag bij zijn jonge doelman.

TOEKOMSTIGE GOUDMIJN

Daarnaast vreesde Anderlecht ook dat Bart Verbruggen snel - lees: in de wintermercato - Anderlecht zou verlaten wegens een gebrek aan perspectief in de rol van eerste doelman. Maar zover lieten Brian Riemer en Jesper Fredberg het dus niet komen, waardoor Hendrik Van Crombrugge op de transferlijst geplaatst werd. De vrees van Anderlecht voor een vertrek van Verbruggen was wel degelijk gegrond, want in de vorige zomermercato klopte Vincent Kompany hard aan bij Anderlecht om de Nederlander - en niet Van Crombrugge - mee te nemen naar Burnley.



Vincent Kompany wilde blijkbaar erg ver gaan voor Bart Verbruggen want volgens Het Nieuwsblad kon de uiteindelijke transfersom, dankzij verschillende bonussen in de deal, oplopen tot maar liefst 7 miljoen euro. Volgens de krant moet de Nederlander straks zelfs een veelvoud opleveren van die reeds riante aanbieding, waardoor het logisch was om Verbruggen te lanceren als eerste doelman. Hendrik Van Crombrugge maakt dit seizoen bovendien veel individuele fouten, en sinds zijn rugoperatie haalt hij precies niet meer zijn aloude hoge niveau.

VERBRUGGEN DOET (VOORLOPIG) BETER DAN VAN CROMBRUGGE

Het reddingspercentage van Hendrik Van Crombrugge is zelfs het laagste van zijn laatste drie seizoenen bij Anderlecht, al kan de 29-jarige niet op z’n eentje verantwoordelijk gehouden worden voor de huidige sportieve malaise bij de Belgische recordkampioen. Toch maakt Bart Verbruggen in zijn eerste vijf wedstrijden als eerste doelman een veel betere indruk dan Van Crombrugge. Hij wordt meer aangespeeld door zijn ploegmaats, verstuurt dubbel zoveel progressieve passes - niet altijd even succesvol - en uiteraard het belangrijkste: hij redt meer doelpogingen.



Hendrik Van Crombrugge stopte dit seizoen gemiddeld 67% van zijn geïncasseerde doelpogingen, terwijl dat gemiddelde bij Bart Verbrugge gevoelig hoger ligt met 75%. Enkel Paul Nardi (AA Gent) en Maarten Vandevoordt (KRC Genk) beschikken dit seizoen over een nog hoger reddingspercentage dan Verbruggen. De Nederlander is bovendien erg volwassen voor zijn 20 lentes, hij heeft gestalte, (proactief) voetballend vermogen en hij beschikt over goede reflexen op de lijn. En bovendien: Verbruggen heeft nog een enorme groeimarge. Sportief én financieel.

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Verbruggen is terecht de nieuwe nummer één

Meest recent

Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

0
0
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

17
17
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

43
43
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

106
106
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

36
36
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

43
43
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

16
16
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

44
44
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

67
67
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

125
125
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

116
116
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

266
266
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

87
87
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

91
91
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

88
88
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

102
102
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

121
121
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

90
90
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

117
117
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

256
256
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

154
154
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

165
165
WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

56
56
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

188
188

Meer sportnieuws