Verbruggen maakt korte metten met ploegmaat

1058
Verbruggen maakt korte metten met ploegmaat

Niet financiële, maar wel sportieve redenen liggen aan de degradatie van Hendrik van Crombrugge bij RSC Anderlecht. De 29-jarige doelman wordt in de hiërarchie gepasseerd door Bart Verbruggen, de jonge Nederlander met een enorm grote en veelbelovende toekomst voor zich. Verbruggen heeft dit seizoen ondertussen vijf competitiewedstrijden afgewerkt in de eerste ploeg, en daarin liet hij alvast heel mooie zaken zien. Objectief gezien doet hij het zelfs beter dan Van Crombrugge. De veelbesproken en gevoelige doelmannenwissel heeft voorlopig dus zijn doel bereikt.


VAN CROMBRUGGE OUT

Begin januari was de verbazing groot toen Hendrik Van Crombrugge op de bank startte in de wedstrijd tegen Union SG. De 29-jarige doelman was nochtans fit, maar Brian Riemer koos verrassend voor Bart Verbrugge in het doel. Volgens Van Crombrugge lagen financiële motieven aan de basis voor deze hoogst opmerkelijke wissel. Anderlecht moet in januari maar liefst 7 miljoen euro aan salarissen zien te lozen, en met een jaarsalaris van 1,6 miljoen euro is Van Crombrugge één van de grootverdieners in het Lotto Park.



“Het bestuur zei me dat het beter is dat ik vertrek”, zei de aanvoerder van Anderlecht na de wedstrijd tegen Union SG. “Ze moeten strategische beslissingen maken om de club weer financieel gezond te maken en ik pas niet meer in de plannen.” Economisch gezien valt de geplande verkoop van Hendrik Van Crombrugge vanuit het standpunt van Anderlecht heel goed te begrijpen. Sporting kan een mooie transfersom vangen bij de verkoop van hun 29-jarige doelman, die bovendien absoluut niet aan zijn beste seizoen bezig is bij Sporting.

ANDERLECHT KIEST VOLUIT VOOR VERBRUGGEN

Ondertussen komt Hendrik Van Crombrugge al vijf wedstrijden op een rij niet meer in actie voor Anderlecht, waardoor zijn degradatie definitief lijkt te zijn en een uitgaande transfer zich opdringt. Hoewel hijzelf financiële motieven aanhaalde om zijn terugzetting te verantwoorden, liggen toch voornamelijk sportieve redenen aan de basis van deze beslissing. L’Avenir meldde reeds in november dat er achter de schermen geruchten de ronde deden bij Anderlecht dat zijn plaats als nummer één toen al ter discussie stond, en dat Bart Verbruggen zijn kans verdiende.



Intern zou het al langer klinken dat de jonge Nederlander de beste doelman van de spelersgroep is. Op 13 januari vond er een meeting plaats tussen Brian Riemer, Jesper Fredberg en een uitgebreide supportersdelegatie om de dramatische situatie van de club te bespreken. Eén van de items die avond was uiteraard het opzijschuiven van Hendrik Van Crombrugge ten voordele van Bart Verbruggen. Riemer benadrukte in dat overleg dat dit een puur sportieve keuze was en dat de coach een enorme drive en engagement zag bij zijn jonge doelman.

TOEKOMSTIGE GOUDMIJN

Daarnaast vreesde Anderlecht ook dat Bart Verbruggen snel - lees: in de wintermercato - Anderlecht zou verlaten wegens een gebrek aan perspectief in de rol van eerste doelman. Maar zover lieten Brian Riemer en Jesper Fredberg het dus niet komen, waardoor Hendrik Van Crombrugge op de transferlijst geplaatst werd. De vrees van Anderlecht voor een vertrek van Verbruggen was wel degelijk gegrond, want in de vorige zomermercato klopte Vincent Kompany hard aan bij Anderlecht om de Nederlander - en niet Van Crombrugge - mee te nemen naar Burnley.



Vincent Kompany wilde blijkbaar erg ver gaan voor Bart Verbruggen want volgens Het Nieuwsblad kon de uiteindelijke transfersom, dankzij verschillende bonussen in de deal, oplopen tot maar liefst 7 miljoen euro. Volgens de krant moet de Nederlander straks zelfs een veelvoud opleveren van die reeds riante aanbieding, waardoor het logisch was om Verbruggen te lanceren als eerste doelman. Hendrik Van Crombrugge maakt dit seizoen bovendien veel individuele fouten, en sinds zijn rugoperatie haalt hij precies niet meer zijn aloude hoge niveau.

VERBRUGGEN DOET (VOORLOPIG) BETER DAN VAN CROMBRUGGE

Het reddingspercentage van Hendrik Van Crombrugge is zelfs het laagste van zijn laatste drie seizoenen bij Anderlecht, al kan de 29-jarige niet op z’n eentje verantwoordelijk gehouden worden voor de huidige sportieve malaise bij de Belgische recordkampioen. Toch maakt Bart Verbruggen in zijn eerste vijf wedstrijden als eerste doelman een veel betere indruk dan Van Crombrugge. Hij wordt meer aangespeeld door zijn ploegmaats, verstuurt dubbel zoveel progressieve passes - niet altijd even succesvol - en uiteraard het belangrijkste: hij redt meer doelpogingen.



Hendrik Van Crombrugge stopte dit seizoen gemiddeld 67% van zijn geïncasseerde doelpogingen, terwijl dat gemiddelde bij Bart Verbrugge gevoelig hoger ligt met 75%. Enkel Paul Nardi (AA Gent) en Maarten Vandevoordt (KRC Genk) beschikken dit seizoen over een nog hoger reddingspercentage dan Verbruggen. De Nederlander is bovendien erg volwassen voor zijn 20 lentes, hij heeft gestalte, (proactief) voetballend vermogen en hij beschikt over goede reflexen op de lijn. En bovendien: Verbruggen heeft nog een enorme groeimarge. Sportief én financieel.

LEES OOK: "Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Verbruggen is terecht de nieuwe nummer één

Meest recent

Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

12
12
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

41
41
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

16
16
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

45
45
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

37
37
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

164
164
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

26
26
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

109
109
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

260
260
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

86
86
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

149
149
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

95
95
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

263
263
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

34
34
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

41
41
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

335
335
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

370
370
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

184
184
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

256
256
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

276
276
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

263
263
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

205
205
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

128
128
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

378
378

Meer sportnieuws