Verbruggen maakt korte metten met ploegmaat

1058
Verbruggen maakt korte metten met ploegmaat

Niet financiële, maar wel sportieve redenen liggen aan de degradatie van Hendrik van Crombrugge bij RSC Anderlecht. De 29-jarige doelman wordt in de hiërarchie gepasseerd door Bart Verbruggen, de jonge Nederlander met een enorm grote en veelbelovende toekomst voor zich. Verbruggen heeft dit seizoen ondertussen vijf competitiewedstrijden afgewerkt in de eerste ploeg, en daarin liet hij alvast heel mooie zaken zien. Objectief gezien doet hij het zelfs beter dan Van Crombrugge. De veelbesproken en gevoelige doelmannenwissel heeft voorlopig dus zijn doel bereikt.


VAN CROMBRUGGE OUT

Begin januari was de verbazing groot toen Hendrik Van Crombrugge op de bank startte in de wedstrijd tegen Union SG. De 29-jarige doelman was nochtans fit, maar Brian Riemer koos verrassend voor Bart Verbrugge in het doel. Volgens Van Crombrugge lagen financiële motieven aan de basis voor deze hoogst opmerkelijke wissel. Anderlecht moet in januari maar liefst 7 miljoen euro aan salarissen zien te lozen, en met een jaarsalaris van 1,6 miljoen euro is Van Crombrugge één van de grootverdieners in het Lotto Park.



“Het bestuur zei me dat het beter is dat ik vertrek”, zei de aanvoerder van Anderlecht na de wedstrijd tegen Union SG. “Ze moeten strategische beslissingen maken om de club weer financieel gezond te maken en ik pas niet meer in de plannen.” Economisch gezien valt de geplande verkoop van Hendrik Van Crombrugge vanuit het standpunt van Anderlecht heel goed te begrijpen. Sporting kan een mooie transfersom vangen bij de verkoop van hun 29-jarige doelman, die bovendien absoluut niet aan zijn beste seizoen bezig is bij Sporting.

ANDERLECHT KIEST VOLUIT VOOR VERBRUGGEN

Ondertussen komt Hendrik Van Crombrugge al vijf wedstrijden op een rij niet meer in actie voor Anderlecht, waardoor zijn degradatie definitief lijkt te zijn en een uitgaande transfer zich opdringt. Hoewel hijzelf financiële motieven aanhaalde om zijn terugzetting te verantwoorden, liggen toch voornamelijk sportieve redenen aan de basis van deze beslissing. L’Avenir meldde reeds in november dat er achter de schermen geruchten de ronde deden bij Anderlecht dat zijn plaats als nummer één toen al ter discussie stond, en dat Bart Verbruggen zijn kans verdiende.



Intern zou het al langer klinken dat de jonge Nederlander de beste doelman van de spelersgroep is. Op 13 januari vond er een meeting plaats tussen Brian Riemer, Jesper Fredberg en een uitgebreide supportersdelegatie om de dramatische situatie van de club te bespreken. Eén van de items die avond was uiteraard het opzijschuiven van Hendrik Van Crombrugge ten voordele van Bart Verbruggen. Riemer benadrukte in dat overleg dat dit een puur sportieve keuze was en dat de coach een enorme drive en engagement zag bij zijn jonge doelman.

TOEKOMSTIGE GOUDMIJN

Daarnaast vreesde Anderlecht ook dat Bart Verbruggen snel - lees: in de wintermercato - Anderlecht zou verlaten wegens een gebrek aan perspectief in de rol van eerste doelman. Maar zover lieten Brian Riemer en Jesper Fredberg het dus niet komen, waardoor Hendrik Van Crombrugge op de transferlijst geplaatst werd. De vrees van Anderlecht voor een vertrek van Verbruggen was wel degelijk gegrond, want in de vorige zomermercato klopte Vincent Kompany hard aan bij Anderlecht om de Nederlander - en niet Van Crombrugge - mee te nemen naar Burnley.



Vincent Kompany wilde blijkbaar erg ver gaan voor Bart Verbruggen want volgens Het Nieuwsblad kon de uiteindelijke transfersom, dankzij verschillende bonussen in de deal, oplopen tot maar liefst 7 miljoen euro. Volgens de krant moet de Nederlander straks zelfs een veelvoud opleveren van die reeds riante aanbieding, waardoor het logisch was om Verbruggen te lanceren als eerste doelman. Hendrik Van Crombrugge maakt dit seizoen bovendien veel individuele fouten, en sinds zijn rugoperatie haalt hij precies niet meer zijn aloude hoge niveau.

VERBRUGGEN DOET (VOORLOPIG) BETER DAN VAN CROMBRUGGE

Het reddingspercentage van Hendrik Van Crombrugge is zelfs het laagste van zijn laatste drie seizoenen bij Anderlecht, al kan de 29-jarige niet op z’n eentje verantwoordelijk gehouden worden voor de huidige sportieve malaise bij de Belgische recordkampioen. Toch maakt Bart Verbruggen in zijn eerste vijf wedstrijden als eerste doelman een veel betere indruk dan Van Crombrugge. Hij wordt meer aangespeeld door zijn ploegmaats, verstuurt dubbel zoveel progressieve passes - niet altijd even succesvol - en uiteraard het belangrijkste: hij redt meer doelpogingen.



Hendrik Van Crombrugge stopte dit seizoen gemiddeld 67% van zijn geïncasseerde doelpogingen, terwijl dat gemiddelde bij Bart Verbrugge gevoelig hoger ligt met 75%. Enkel Paul Nardi (AA Gent) en Maarten Vandevoordt (KRC Genk) beschikken dit seizoen over een nog hoger reddingspercentage dan Verbruggen. De Nederlander is bovendien erg volwassen voor zijn 20 lentes, hij heeft gestalte, (proactief) voetballend vermogen en hij beschikt over goede reflexen op de lijn. En bovendien: Verbruggen heeft nog een enorme groeimarge. Sportief én financieel.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

Verbruggen is terecht de nieuwe nummer één

Meest recent

'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

0
0
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

5
5
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

45
45
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

21
21
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

15
15
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

36
36
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

77
77
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

39
39
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

26
26
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

85
85
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

58
58
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

51
51
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

63
63
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

121
121
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

44
44
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

149
149
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

54
54
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

351
351
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

44
44
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

84
84
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

39
39
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

302
302
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

160
160
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

71
71

Meer sportnieuws