Verbruggen maakt korte metten met ploegmaat

1058
Verbruggen maakt korte metten met ploegmaat

Niet financiële, maar wel sportieve redenen liggen aan de degradatie van Hendrik van Crombrugge bij RSC Anderlecht. De 29-jarige doelman wordt in de hiërarchie gepasseerd door Bart Verbruggen, de jonge Nederlander met een enorm grote en veelbelovende toekomst voor zich. Verbruggen heeft dit seizoen ondertussen vijf competitiewedstrijden afgewerkt in de eerste ploeg, en daarin liet hij alvast heel mooie zaken zien. Objectief gezien doet hij het zelfs beter dan Van Crombrugge. De veelbesproken en gevoelige doelmannenwissel heeft voorlopig dus zijn doel bereikt.


VAN CROMBRUGGE OUT

Begin januari was de verbazing groot toen Hendrik Van Crombrugge op de bank startte in de wedstrijd tegen Union SG. De 29-jarige doelman was nochtans fit, maar Brian Riemer koos verrassend voor Bart Verbrugge in het doel. Volgens Van Crombrugge lagen financiële motieven aan de basis voor deze hoogst opmerkelijke wissel. Anderlecht moet in januari maar liefst 7 miljoen euro aan salarissen zien te lozen, en met een jaarsalaris van 1,6 miljoen euro is Van Crombrugge één van de grootverdieners in het Lotto Park.



“Het bestuur zei me dat het beter is dat ik vertrek”, zei de aanvoerder van Anderlecht na de wedstrijd tegen Union SG. “Ze moeten strategische beslissingen maken om de club weer financieel gezond te maken en ik pas niet meer in de plannen.” Economisch gezien valt de geplande verkoop van Hendrik Van Crombrugge vanuit het standpunt van Anderlecht heel goed te begrijpen. Sporting kan een mooie transfersom vangen bij de verkoop van hun 29-jarige doelman, die bovendien absoluut niet aan zijn beste seizoen bezig is bij Sporting.

ANDERLECHT KIEST VOLUIT VOOR VERBRUGGEN

Ondertussen komt Hendrik Van Crombrugge al vijf wedstrijden op een rij niet meer in actie voor Anderlecht, waardoor zijn degradatie definitief lijkt te zijn en een uitgaande transfer zich opdringt. Hoewel hijzelf financiële motieven aanhaalde om zijn terugzetting te verantwoorden, liggen toch voornamelijk sportieve redenen aan de basis van deze beslissing. L’Avenir meldde reeds in november dat er achter de schermen geruchten de ronde deden bij Anderlecht dat zijn plaats als nummer één toen al ter discussie stond, en dat Bart Verbruggen zijn kans verdiende.



Intern zou het al langer klinken dat de jonge Nederlander de beste doelman van de spelersgroep is. Op 13 januari vond er een meeting plaats tussen Brian Riemer, Jesper Fredberg en een uitgebreide supportersdelegatie om de dramatische situatie van de club te bespreken. Eén van de items die avond was uiteraard het opzijschuiven van Hendrik Van Crombrugge ten voordele van Bart Verbruggen. Riemer benadrukte in dat overleg dat dit een puur sportieve keuze was en dat de coach een enorme drive en engagement zag bij zijn jonge doelman.

TOEKOMSTIGE GOUDMIJN

Daarnaast vreesde Anderlecht ook dat Bart Verbruggen snel - lees: in de wintermercato - Anderlecht zou verlaten wegens een gebrek aan perspectief in de rol van eerste doelman. Maar zover lieten Brian Riemer en Jesper Fredberg het dus niet komen, waardoor Hendrik Van Crombrugge op de transferlijst geplaatst werd. De vrees van Anderlecht voor een vertrek van Verbruggen was wel degelijk gegrond, want in de vorige zomermercato klopte Vincent Kompany hard aan bij Anderlecht om de Nederlander - en niet Van Crombrugge - mee te nemen naar Burnley.



Vincent Kompany wilde blijkbaar erg ver gaan voor Bart Verbruggen want volgens Het Nieuwsblad kon de uiteindelijke transfersom, dankzij verschillende bonussen in de deal, oplopen tot maar liefst 7 miljoen euro. Volgens de krant moet de Nederlander straks zelfs een veelvoud opleveren van die reeds riante aanbieding, waardoor het logisch was om Verbruggen te lanceren als eerste doelman. Hendrik Van Crombrugge maakt dit seizoen bovendien veel individuele fouten, en sinds zijn rugoperatie haalt hij precies niet meer zijn aloude hoge niveau.

VERBRUGGEN DOET (VOORLOPIG) BETER DAN VAN CROMBRUGGE

Het reddingspercentage van Hendrik Van Crombrugge is zelfs het laagste van zijn laatste drie seizoenen bij Anderlecht, al kan de 29-jarige niet op z’n eentje verantwoordelijk gehouden worden voor de huidige sportieve malaise bij de Belgische recordkampioen. Toch maakt Bart Verbruggen in zijn eerste vijf wedstrijden als eerste doelman een veel betere indruk dan Van Crombrugge. Hij wordt meer aangespeeld door zijn ploegmaats, verstuurt dubbel zoveel progressieve passes - niet altijd even succesvol - en uiteraard het belangrijkste: hij redt meer doelpogingen.



Hendrik Van Crombrugge stopte dit seizoen gemiddeld 67% van zijn geïncasseerde doelpogingen, terwijl dat gemiddelde bij Bart Verbrugge gevoelig hoger ligt met 75%. Enkel Paul Nardi (AA Gent) en Maarten Vandevoordt (KRC Genk) beschikken dit seizoen over een nog hoger reddingspercentage dan Verbruggen. De Nederlander is bovendien erg volwassen voor zijn 20 lentes, hij heeft gestalte, (proactief) voetballend vermogen en hij beschikt over goede reflexen op de lijn. En bovendien: Verbruggen heeft nog een enorme groeimarge. Sportief én financieel.

LEES OOK: Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

Verbruggen is terecht de nieuwe nummer één

Meest recent

Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

16
16
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

65
65
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

41
41
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

103
103
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

45
45
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

35
35
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

261
261
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

39
39
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

61
61
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

39
39
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

151
151
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

47
47
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

74
74
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

77
77
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

56
56
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

165
165
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

319
319
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

113
113
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

350
350
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

231
231
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

167
167
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

86
86
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

81
81

Meer sportnieuws