TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Anderlecht, Amallah naar La Liga'

277 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Anderlecht, Amallah naar La Liga'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht willen ze de komende dagen nog grote kuis houden, maar dat lijkt niet evident te worden. Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, Adrien Trebel en Benito Raman mogen of moeten vertrekken, maar hun zware salaris blijkt voor vele clubs een struikelblok. Die laatste zou zich wel aan een bod van Westerlo mogen verwachten, maar zou een transfer naar het buitenland verkiezen.



Bovendien dreigt Paars-Wit ook nog een aantal talenten te verliezen. Julien Duranville is alsmaar meer op weg naar Borussia Dortmund, dat een som van 9 à 10 miljoen euro veil zou hebben. Ook Killian Sardella en Noah Sadiki zouden nog kunnen vertrekken. Anderlecht wil hen liefst van al verhuren, maar zit bijna aan de limiet van het toegestane aantal verhuurde spelers. Een aantal Belgische en Nederlandse clubs zou de twee jonge verdedigers graag definitief willen overnemen. Voor Kristoffer Olsson is een definitieve transfer naar FC Midtjylland in de maak, al willen de Denen nog iets afdoen van de aankoopoptie van 4 miljoen euro.

Davy Roef staat op het punt om een mooie transfer te versieren. De doelman verloor dit seizoen zijn basisplaats bij AA Gent aan Paul Nardi en wil meer aan spelen toekomen. Hij zou een nieuwe uitdaging kunnen krijgen in de Ligue 1, waar het al zeer Belgisch getinte Stade Reims van trainer Will Still aan zijn mouw zou trekken. Dinsdag zou Roef al in Frankrijk gaan onderhandelen.



Bij Standard lijkt er eindelijk een oplossing in de maak voor Selim Amallah. De middenvelder vertoeft al maanden in de B-kern, maar zou nu op weg zijn naar La Liga. De onderhandelingen over een transfer naar Real Valladolid zouden in de laatste fase beland zijn. Nicolas Raskin staat dan weer dicht bij een transfer naar Rangers. De Jonge Duivel is persoonlijk al rond met de Schotten en werd zelfs al medisch gekeurd, enkel de clubs moeten er nog uit zien te komen.

Ook bij KRC Genk noteren we nog de nodige vertrekkers. Sebastien Dewaest tekende dinsdag een contract tot het einde van het seizoen bij AEL Limassol, terwijl de jonge Sekou Diawara in Italië zou vertoeven om medische testen af te leggen bij Udinese. Daarnaast staat ook Andras Nemeth dicht bij een transfer. Na Sunderland heeft nu ook Hamburger SV zich gemeld voor de 20-jarige spits uit Hongarije. Met Joyeux Masanka Bungi dreigt Genk ook nog een piepjong talent te verliezen. De 16-jarige linksachter zou op weg zijn naar RB Leipzig.



Bij Antwerp zal wellicht snel Gyrano Kerk voorgesteld worden als nieuwe aanwinst. Lokomotiv Moskou heeft het vertrek van de 27-jarige Nederlander al bevestigd, evenwel zonder zijn volgende bestemming te noemen. Antwerp zou een half miljoen euro betalen om hem voor de rest van het seizoen te mogen huren. Van een eventuele aankoopoptie is voorlopig geen sprake.

Club Brugge zou denken aan een opvallende rentree. Het zou namelijk overwegen om Jack Hendry nu al terug te halen. De Schotse verdediger werd in de zomer nog verhuurd aan Cremonese, maar ook daar heeft Hendry het niet onder de markt hebben. Scott Parker zou wel voorstander zijn van een terugkeer van Hendry, want de nieuwe trainer heeft zijn ideale verdediging nog niet gevonden.



KV Mechelen zou ook nog een ervaren pion kunnen verliezen. Er is veel interesse voor Gustav Engvall, die terugkeerde van een uitleenbeurt in Noorwegen maar niet meteen op een nieuwe kans rekent. De Zweed geeft aan dat hij aan het onderhandelen is met twee teams uit zijn thuisland en twee andere Scandinavische teams. De jonge middenvelder Bilal Bafdili tekende zijn eerste profcontract.

BUITENLAND

Voor Amadou Onana zou in de zomer alweer een fraaie transfer kunnen volgen. De Rode Duivel beleeft een zeer moeilijk seizoen bij Everton, dat op weg lijkt om na bijna 70 jaar op het hoogste niveau te degraderen. Dat zou de club wel kunnen aanzetten om Onana in de zomer voor een prijsje te verkopen en daar zouden twee grootmachten van willen profiteren. De 21-jarige zou op het lijstje staan van Arsenal en Chelsea. Bij die laatste club staat hij echter niet bovenaan, want de Blues gaan in eerste instantie voor Enzo Fernandez (Benfica).

LEES OOK: Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Is Onana al klaar voor een nieuwe stap hogerop?

Meest recent

Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

14
14
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

57
57
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

107
107
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

47
47
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

424
424
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

46
46
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

173
173
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

73
73
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

83
83
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

46
46
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

36
36
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

381
381
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

41
41
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

203
203
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

87
87
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

65
65
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

354
354
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

468
468
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

494
494
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

59
59
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

80
80
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

122
122
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

103
103
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

423
423
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

319
319

Meer sportnieuws