TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Anderlecht, Amallah naar La Liga'

door
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Anderlecht, Amallah naar La Liga'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht willen ze de komende dagen nog grote kuis houden, maar dat lijkt niet evident te worden. Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, Adrien Trebel en Benito Raman mogen of moeten vertrekken, maar hun zware salaris blijkt voor vele clubs een struikelblok. Die laatste zou zich wel aan een bod van Westerlo mogen verwachten, maar zou een transfer naar het buitenland verkiezen.



Bovendien dreigt Paars-Wit ook nog een aantal talenten te verliezen. Julien Duranville is alsmaar meer op weg naar Borussia Dortmund, dat een som van 9 à 10 miljoen euro veil zou hebben. Ook Killian Sardella en Noah Sadiki zouden nog kunnen vertrekken. Anderlecht wil hen liefst van al verhuren, maar zit bijna aan de limiet van het toegestane aantal verhuurde spelers. Een aantal Belgische en Nederlandse clubs zou de twee jonge verdedigers graag definitief willen overnemen. Voor Kristoffer Olsson is een definitieve transfer naar FC Midtjylland in de maak, al willen de Denen nog iets afdoen van de aankoopoptie van 4 miljoen euro.

Davy Roef staat op het punt om een mooie transfer te versieren. De doelman verloor dit seizoen zijn basisplaats bij AA Gent aan Paul Nardi en wil meer aan spelen toekomen. Hij zou een nieuwe uitdaging kunnen krijgen in de Ligue 1, waar het al zeer Belgisch getinte Stade Reims van trainer Will Still aan zijn mouw zou trekken. Dinsdag zou Roef al in Frankrijk gaan onderhandelen.



Bij Standard lijkt er eindelijk een oplossing in de maak voor Selim Amallah. De middenvelder vertoeft al maanden in de B-kern, maar zou nu op weg zijn naar La Liga. De onderhandelingen over een transfer naar Real Valladolid zouden in de laatste fase beland zijn. Nicolas Raskin staat dan weer dicht bij een transfer naar Rangers. De Jonge Duivel is persoonlijk al rond met de Schotten en werd zelfs al medisch gekeurd, enkel de clubs moeten er nog uit zien te komen.

Ook bij KRC Genk noteren we nog de nodige vertrekkers. Sebastien Dewaest tekende dinsdag een contract tot het einde van het seizoen bij AEL Limassol, terwijl de jonge Sekou Diawara in Italië zou vertoeven om medische testen af te leggen bij Udinese. Daarnaast staat ook Andras Nemeth dicht bij een transfer. Na Sunderland heeft nu ook Hamburger SV zich gemeld voor de 20-jarige spits uit Hongarije. Met Joyeux Masanka Bungi dreigt Genk ook nog een piepjong talent te verliezen. De 16-jarige linksachter zou op weg zijn naar RB Leipzig.



Bij Antwerp zal wellicht snel Gyrano Kerk voorgesteld worden als nieuwe aanwinst. Lokomotiv Moskou heeft het vertrek van de 27-jarige Nederlander al bevestigd, evenwel zonder zijn volgende bestemming te noemen. Antwerp zou een half miljoen euro betalen om hem voor de rest van het seizoen te mogen huren. Van een eventuele aankoopoptie is voorlopig geen sprake.

Club Brugge zou denken aan een opvallende rentree. Het zou namelijk overwegen om Jack Hendry nu al terug te halen. De Schotse verdediger werd in de zomer nog verhuurd aan Cremonese, maar ook daar heeft Hendry het niet onder de markt hebben. Scott Parker zou wel voorstander zijn van een terugkeer van Hendry, want de nieuwe trainer heeft zijn ideale verdediging nog niet gevonden.



KV Mechelen zou ook nog een ervaren pion kunnen verliezen. Er is veel interesse voor Gustav Engvall, die terugkeerde van een uitleenbeurt in Noorwegen maar niet meteen op een nieuwe kans rekent. De Zweed geeft aan dat hij aan het onderhandelen is met twee teams uit zijn thuisland en twee andere Scandinavische teams. De jonge middenvelder Bilal Bafdili tekende zijn eerste profcontract.

BUITENLAND

Voor Amadou Onana zou in de zomer alweer een fraaie transfer kunnen volgen. De Rode Duivel beleeft een zeer moeilijk seizoen bij Everton, dat op weg lijkt om na bijna 70 jaar op het hoogste niveau te degraderen. Dat zou de club wel kunnen aanzetten om Onana in de zomer voor een prijsje te verkopen en daar zouden twee grootmachten van willen profiteren. De 21-jarige zou op het lijstje staan van Arsenal en Chelsea. Bij die laatste club staat hij echter niet bovenaan, want de Blues gaan in eerste instantie voor Enzo Fernandez (Benfica).

LEES OOK: Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

Is Onana al klaar voor een nieuwe stap hogerop?

Meest recent

Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

0
0
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

14
14
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

40
40
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

127
127
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

51
51
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

50
50
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

232
232
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

55
55
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

95
95
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

108
108
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

268
268
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

289
289
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

111
111
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

116
116
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

114
114
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

422
422
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

462
462
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

134
134
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

412
412
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

508
508
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

301
301
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

119
119
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

86
86
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

68
68
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

164
164

Meer sportnieuws