TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Anderlecht, Amallah naar La Liga'

277
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Anderlecht, Amallah naar La Liga'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht willen ze de komende dagen nog grote kuis houden, maar dat lijkt niet evident te worden. Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, Adrien Trebel en Benito Raman mogen of moeten vertrekken, maar hun zware salaris blijkt voor vele clubs een struikelblok. Die laatste zou zich wel aan een bod van Westerlo mogen verwachten, maar zou een transfer naar het buitenland verkiezen.



Bovendien dreigt Paars-Wit ook nog een aantal talenten te verliezen. Julien Duranville is alsmaar meer op weg naar Borussia Dortmund, dat een som van 9 à 10 miljoen euro veil zou hebben. Ook Killian Sardella en Noah Sadiki zouden nog kunnen vertrekken. Anderlecht wil hen liefst van al verhuren, maar zit bijna aan de limiet van het toegestane aantal verhuurde spelers. Een aantal Belgische en Nederlandse clubs zou de twee jonge verdedigers graag definitief willen overnemen. Voor Kristoffer Olsson is een definitieve transfer naar FC Midtjylland in de maak, al willen de Denen nog iets afdoen van de aankoopoptie van 4 miljoen euro.

Davy Roef staat op het punt om een mooie transfer te versieren. De doelman verloor dit seizoen zijn basisplaats bij AA Gent aan Paul Nardi en wil meer aan spelen toekomen. Hij zou een nieuwe uitdaging kunnen krijgen in de Ligue 1, waar het al zeer Belgisch getinte Stade Reims van trainer Will Still aan zijn mouw zou trekken. Dinsdag zou Roef al in Frankrijk gaan onderhandelen.



Bij Standard lijkt er eindelijk een oplossing in de maak voor Selim Amallah. De middenvelder vertoeft al maanden in de B-kern, maar zou nu op weg zijn naar La Liga. De onderhandelingen over een transfer naar Real Valladolid zouden in de laatste fase beland zijn. Nicolas Raskin staat dan weer dicht bij een transfer naar Rangers. De Jonge Duivel is persoonlijk al rond met de Schotten en werd zelfs al medisch gekeurd, enkel de clubs moeten er nog uit zien te komen.

Ook bij KRC Genk noteren we nog de nodige vertrekkers. Sebastien Dewaest tekende dinsdag een contract tot het einde van het seizoen bij AEL Limassol, terwijl de jonge Sekou Diawara in Italië zou vertoeven om medische testen af te leggen bij Udinese. Daarnaast staat ook Andras Nemeth dicht bij een transfer. Na Sunderland heeft nu ook Hamburger SV zich gemeld voor de 20-jarige spits uit Hongarije. Met Joyeux Masanka Bungi dreigt Genk ook nog een piepjong talent te verliezen. De 16-jarige linksachter zou op weg zijn naar RB Leipzig.



Bij Antwerp zal wellicht snel Gyrano Kerk voorgesteld worden als nieuwe aanwinst. Lokomotiv Moskou heeft het vertrek van de 27-jarige Nederlander al bevestigd, evenwel zonder zijn volgende bestemming te noemen. Antwerp zou een half miljoen euro betalen om hem voor de rest van het seizoen te mogen huren. Van een eventuele aankoopoptie is voorlopig geen sprake.

Club Brugge zou denken aan een opvallende rentree. Het zou namelijk overwegen om Jack Hendry nu al terug te halen. De Schotse verdediger werd in de zomer nog verhuurd aan Cremonese, maar ook daar heeft Hendry het niet onder de markt hebben. Scott Parker zou wel voorstander zijn van een terugkeer van Hendry, want de nieuwe trainer heeft zijn ideale verdediging nog niet gevonden.



KV Mechelen zou ook nog een ervaren pion kunnen verliezen. Er is veel interesse voor Gustav Engvall, die terugkeerde van een uitleenbeurt in Noorwegen maar niet meteen op een nieuwe kans rekent. De Zweed geeft aan dat hij aan het onderhandelen is met twee teams uit zijn thuisland en twee andere Scandinavische teams. De jonge middenvelder Bilal Bafdili tekende zijn eerste profcontract.

BUITENLAND

Voor Amadou Onana zou in de zomer alweer een fraaie transfer kunnen volgen. De Rode Duivel beleeft een zeer moeilijk seizoen bij Everton, dat op weg lijkt om na bijna 70 jaar op het hoogste niveau te degraderen. Dat zou de club wel kunnen aanzetten om Onana in de zomer voor een prijsje te verkopen en daar zouden twee grootmachten van willen profiteren. De 21-jarige zou op het lijstje staan van Arsenal en Chelsea. Bij die laatste club staat hij echter niet bovenaan, want de Blues gaan in eerste instantie voor Enzo Fernandez (Benfica).

LEES OOK: Anderlecht stelde één grote eis aan Sibierski

Is Onana al klaar voor een nieuwe stap hogerop?

Meest recent

Bruno hakt knopen door: bizarre afwezigen bij RSCA

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het tegen Kairat Almaty de voorlaatste stap ...

3
3
'Club Brugge kan cashen: jacht op Tresoldi barst los'

Joel Ordonez zoekt allicht wel nog andere oorden op, maar voorts wenst Club Brugge deze zomer geen ...

224
224
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg weinig tijd om te bekomen van de nederlaag in Beveren, want twee dagen later ...

258
258
STVV droomt al: "Dat zouden mooie tegenstanders zijn"

Voor STVV begint het Europese avontuur donderdagavond. Om 20u krijgen ze op Stayen het bezoek van ...

56
56
'Fofana krijgt transferdomper te slikken'

Toen Olympique Lyon dinsdagavond in de heenwedstrijd van de play-offs van de Champions League een ...

36
36
La Louviére laat grote naam die flopte vertrekken

Bij La Louvière is het al een zeer drukke zomermercato geweest. Het begon opnieuw met een ...

24
24
'Club legt fors prijskaartje vast voor Forbs'

Bij Club Brugge beleven ze een zeer bewogen transferzomer. Met Mignolet, Stankovic, Onyedika en ...

288
288
Duchâtelet spreekt vrijuit: Stevige investering verrast

Roland Duchâtelet is nooit een man geweest die onopgemerkt door de voetbalwereld kon bewegen. ...

78
78
'KV Mechelen richt ook pijlen op Tunesisch international'

KV Mechelen sleepte vorig weekend tegen Standard wel met een knappe comeback zijn eerste punt van ...

97
97
Barça nu al gek van Bisiwu: jonge Belg laat zich weer zien

Jesse Bisiwu beleeft dezer dagen een heuse droom. Bij Club Brugge had hij zijn kans in de hoofdmacht ...

164
164
'Na vertrek David: transferplannen Union bekend'

Het zijn alweer drukke tijden voor Union. Dat kwam deze week nog met verrassend nieuws, want uit het ...

236
236
'Straffe wending Tresoldi: Flick drukt stempel op dossier'

Het is een opvallende vaststelling dat deze zomer de absolute topclubs alsmaar vaker komen ...

540
540
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest voor Tresoldi, Stroeykens weg bij RSCA'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

246
246
Hoe Pocognoli door AI bondscoach van Schotland werd

Sebastien Pocognoli begint aan een nieuwe uitdaging als bondscoach van Schotland. Een opvallende ...

111
111
Kiki Vanrafelghem zet internet in brand: "Voelt als 10 jaar"

Kiki Vanrafelghem werd, enigszins onverwacht, enkele jaren geleden al een echte mediaster. De ...

156
156
‘KV Mechelen vol voor miljoenentransfer na blessure Hjelde’

KV Mechelen zag nieuwkomer Leo Hjelde meteen uitvallen met een zware blessure en Malinwa gaat daarom ...

184
184
Witsel onthult plannetje: "Daar wil ik graag stoppen"

Op zijn 37ste heeft Axel Witsel nog steeds geen genoeg van het voetbal. De Rode Duivel breit nog een ...

138
138
Straffe details van pittige Anderlecht-trip bekend

Donderdagavond zijn drie Belgische clubs in Europa aan zet. De debatten worden om 19u geopend door ...

289
289
Van Veldhoven legt transferplannen Lommel op tafel

Voor Lommel is de terugkeer in de Jupiler Pro League best woelig verlopen. Het begon zijn seizoen ...

122
122
Stadiondossier Club zorgt voor storm: "Rotzak en leugenaar!"

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

1418
1418
'Fenerbahçe wil na Lukaku meteen tweede Duivel'

De Turkse topclubs halen deze zomer stevig uit op de mercato en richten daarbij ook hun pijlen op ...

172
172
Recordaankoop Gent ontploft eindelijk: De Mil ziet één manco

AA Gent staat om 20u30 voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hibernian wordt het alles of ...

302
302
'Eindelijk transfer Stassin: verrassende club meldt zich'

Lucas Stassin begon de voorbije weken aan een nieuw seizoen in de Ligue 2, nadat Saint-Etienne vorig ...

134
134
Anderlecht stelde één grote eis aan Sibierski

RSC Anderlecht roerde zich al stevig deze zomermercato. De Brusselaars zijn nog niet klaar met hun ...

534
534
Nieuwe smaakmaker staat op bij STVV

STVV staat voor een tweeluik met Omonia Nicosia in de laatste voorronde van de Europa League. De ...

76
76

Meer sportnieuws