TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Anderlecht, Amallah naar La Liga'

door
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Anderlecht, Amallah naar La Liga'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht willen ze de komende dagen nog grote kuis houden, maar dat lijkt niet evident te worden. Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, Adrien Trebel en Benito Raman mogen of moeten vertrekken, maar hun zware salaris blijkt voor vele clubs een struikelblok. Die laatste zou zich wel aan een bod van Westerlo mogen verwachten, maar zou een transfer naar het buitenland verkiezen.



Bovendien dreigt Paars-Wit ook nog een aantal talenten te verliezen. Julien Duranville is alsmaar meer op weg naar Borussia Dortmund, dat een som van 9 à 10 miljoen euro veil zou hebben. Ook Killian Sardella en Noah Sadiki zouden nog kunnen vertrekken. Anderlecht wil hen liefst van al verhuren, maar zit bijna aan de limiet van het toegestane aantal verhuurde spelers. Een aantal Belgische en Nederlandse clubs zou de twee jonge verdedigers graag definitief willen overnemen. Voor Kristoffer Olsson is een definitieve transfer naar FC Midtjylland in de maak, al willen de Denen nog iets afdoen van de aankoopoptie van 4 miljoen euro.

Davy Roef staat op het punt om een mooie transfer te versieren. De doelman verloor dit seizoen zijn basisplaats bij AA Gent aan Paul Nardi en wil meer aan spelen toekomen. Hij zou een nieuwe uitdaging kunnen krijgen in de Ligue 1, waar het al zeer Belgisch getinte Stade Reims van trainer Will Still aan zijn mouw zou trekken. Dinsdag zou Roef al in Frankrijk gaan onderhandelen.



Bij Standard lijkt er eindelijk een oplossing in de maak voor Selim Amallah. De middenvelder vertoeft al maanden in de B-kern, maar zou nu op weg zijn naar La Liga. De onderhandelingen over een transfer naar Real Valladolid zouden in de laatste fase beland zijn. Nicolas Raskin staat dan weer dicht bij een transfer naar Rangers. De Jonge Duivel is persoonlijk al rond met de Schotten en werd zelfs al medisch gekeurd, enkel de clubs moeten er nog uit zien te komen.

Ook bij KRC Genk noteren we nog de nodige vertrekkers. Sebastien Dewaest tekende dinsdag een contract tot het einde van het seizoen bij AEL Limassol, terwijl de jonge Sekou Diawara in Italië zou vertoeven om medische testen af te leggen bij Udinese. Daarnaast staat ook Andras Nemeth dicht bij een transfer. Na Sunderland heeft nu ook Hamburger SV zich gemeld voor de 20-jarige spits uit Hongarije. Met Joyeux Masanka Bungi dreigt Genk ook nog een piepjong talent te verliezen. De 16-jarige linksachter zou op weg zijn naar RB Leipzig.



Bij Antwerp zal wellicht snel Gyrano Kerk voorgesteld worden als nieuwe aanwinst. Lokomotiv Moskou heeft het vertrek van de 27-jarige Nederlander al bevestigd, evenwel zonder zijn volgende bestemming te noemen. Antwerp zou een half miljoen euro betalen om hem voor de rest van het seizoen te mogen huren. Van een eventuele aankoopoptie is voorlopig geen sprake.

Club Brugge zou denken aan een opvallende rentree. Het zou namelijk overwegen om Jack Hendry nu al terug te halen. De Schotse verdediger werd in de zomer nog verhuurd aan Cremonese, maar ook daar heeft Hendry het niet onder de markt hebben. Scott Parker zou wel voorstander zijn van een terugkeer van Hendry, want de nieuwe trainer heeft zijn ideale verdediging nog niet gevonden.



KV Mechelen zou ook nog een ervaren pion kunnen verliezen. Er is veel interesse voor Gustav Engvall, die terugkeerde van een uitleenbeurt in Noorwegen maar niet meteen op een nieuwe kans rekent. De Zweed geeft aan dat hij aan het onderhandelen is met twee teams uit zijn thuisland en twee andere Scandinavische teams. De jonge middenvelder Bilal Bafdili tekende zijn eerste profcontract.

BUITENLAND

Voor Amadou Onana zou in de zomer alweer een fraaie transfer kunnen volgen. De Rode Duivel beleeft een zeer moeilijk seizoen bij Everton, dat op weg lijkt om na bijna 70 jaar op het hoogste niveau te degraderen. Dat zou de club wel kunnen aanzetten om Onana in de zomer voor een prijsje te verkopen en daar zouden twee grootmachten van willen profiteren. De 21-jarige zou op het lijstje staan van Arsenal en Chelsea. Bij die laatste club staat hij echter niet bovenaan, want de Blues gaan in eerste instantie voor Enzo Fernandez (Benfica).

LEES OOK: Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

Is Onana al klaar voor een nieuwe stap hogerop?

Meest recent

Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

0
0
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

85
85
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

99
99
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

140
140
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

45
45
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

151
151
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

411
411
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

38
38
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

272
272
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

430
430
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

278
278
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

59
59
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

52
52
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

85
85
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

129
129
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

51
51
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

209
209
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

483
483
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

114
114
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

153
153
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

95
95
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

223
223
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

150
150
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

277
277

Meer sportnieuws