TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Anderlecht, Amallah naar La Liga'

277 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Anderlecht, Amallah naar La Liga'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht willen ze de komende dagen nog grote kuis houden, maar dat lijkt niet evident te worden. Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, Adrien Trebel en Benito Raman mogen of moeten vertrekken, maar hun zware salaris blijkt voor vele clubs een struikelblok. Die laatste zou zich wel aan een bod van Westerlo mogen verwachten, maar zou een transfer naar het buitenland verkiezen.



Bovendien dreigt Paars-Wit ook nog een aantal talenten te verliezen. Julien Duranville is alsmaar meer op weg naar Borussia Dortmund, dat een som van 9 à 10 miljoen euro veil zou hebben. Ook Killian Sardella en Noah Sadiki zouden nog kunnen vertrekken. Anderlecht wil hen liefst van al verhuren, maar zit bijna aan de limiet van het toegestane aantal verhuurde spelers. Een aantal Belgische en Nederlandse clubs zou de twee jonge verdedigers graag definitief willen overnemen. Voor Kristoffer Olsson is een definitieve transfer naar FC Midtjylland in de maak, al willen de Denen nog iets afdoen van de aankoopoptie van 4 miljoen euro.

Davy Roef staat op het punt om een mooie transfer te versieren. De doelman verloor dit seizoen zijn basisplaats bij AA Gent aan Paul Nardi en wil meer aan spelen toekomen. Hij zou een nieuwe uitdaging kunnen krijgen in de Ligue 1, waar het al zeer Belgisch getinte Stade Reims van trainer Will Still aan zijn mouw zou trekken. Dinsdag zou Roef al in Frankrijk gaan onderhandelen.



Bij Standard lijkt er eindelijk een oplossing in de maak voor Selim Amallah. De middenvelder vertoeft al maanden in de B-kern, maar zou nu op weg zijn naar La Liga. De onderhandelingen over een transfer naar Real Valladolid zouden in de laatste fase beland zijn. Nicolas Raskin staat dan weer dicht bij een transfer naar Rangers. De Jonge Duivel is persoonlijk al rond met de Schotten en werd zelfs al medisch gekeurd, enkel de clubs moeten er nog uit zien te komen.

Ook bij KRC Genk noteren we nog de nodige vertrekkers. Sebastien Dewaest tekende dinsdag een contract tot het einde van het seizoen bij AEL Limassol, terwijl de jonge Sekou Diawara in Italië zou vertoeven om medische testen af te leggen bij Udinese. Daarnaast staat ook Andras Nemeth dicht bij een transfer. Na Sunderland heeft nu ook Hamburger SV zich gemeld voor de 20-jarige spits uit Hongarije. Met Joyeux Masanka Bungi dreigt Genk ook nog een piepjong talent te verliezen. De 16-jarige linksachter zou op weg zijn naar RB Leipzig.



Bij Antwerp zal wellicht snel Gyrano Kerk voorgesteld worden als nieuwe aanwinst. Lokomotiv Moskou heeft het vertrek van de 27-jarige Nederlander al bevestigd, evenwel zonder zijn volgende bestemming te noemen. Antwerp zou een half miljoen euro betalen om hem voor de rest van het seizoen te mogen huren. Van een eventuele aankoopoptie is voorlopig geen sprake.

Club Brugge zou denken aan een opvallende rentree. Het zou namelijk overwegen om Jack Hendry nu al terug te halen. De Schotse verdediger werd in de zomer nog verhuurd aan Cremonese, maar ook daar heeft Hendry het niet onder de markt hebben. Scott Parker zou wel voorstander zijn van een terugkeer van Hendry, want de nieuwe trainer heeft zijn ideale verdediging nog niet gevonden.



KV Mechelen zou ook nog een ervaren pion kunnen verliezen. Er is veel interesse voor Gustav Engvall, die terugkeerde van een uitleenbeurt in Noorwegen maar niet meteen op een nieuwe kans rekent. De Zweed geeft aan dat hij aan het onderhandelen is met twee teams uit zijn thuisland en twee andere Scandinavische teams. De jonge middenvelder Bilal Bafdili tekende zijn eerste profcontract.

BUITENLAND

Voor Amadou Onana zou in de zomer alweer een fraaie transfer kunnen volgen. De Rode Duivel beleeft een zeer moeilijk seizoen bij Everton, dat op weg lijkt om na bijna 70 jaar op het hoogste niveau te degraderen. Dat zou de club wel kunnen aanzetten om Onana in de zomer voor een prijsje te verkopen en daar zouden twee grootmachten van willen profiteren. De 21-jarige zou op het lijstje staan van Arsenal en Chelsea. Bij die laatste club staat hij echter niet bovenaan, want de Blues gaan in eerste instantie voor Enzo Fernandez (Benfica).

LEES OOK: ‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Is Onana al klaar voor een nieuwe stap hogerop?

Meest recent

"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

26
26
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

209
209
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

211
211
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

263
263
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

67
67
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

440
440
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

84
84
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

300
300
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

43
43
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

82
82
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

130
130
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

264
264
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

77
77
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

821
821
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

225
225
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

314
314
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

452
452
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

91
91
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

553
553
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

111
111
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

315
315
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

160
160
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

87
87
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

317
317

Meer sportnieuws