Jong Genk geeft rode lantaarn door na zege in Dender

door
Jong Genk geeft rode lantaarn door na zege in Dender

Jong Genk is dinsdagavond weg geklommen van de laatste plaats in de Challenger Pro League. Het had genoeg aan een vroeg doelpunt om de drie punten te pakken op het veld van FCV Dender en geeft de rode lantaarn zo weer terug aan Virton. Dender doet zo ook een slechte zaak en is nog lang niet uit het degradatiegewoel.


Jong Genk moest het in Denderleeuw stellen zonder Sekou Diawara, die in Italië vertoeft om er zijn medische testen bij Udinese af te leggen. Wel kon het rekenen op A-kernspelers Leysen, Carstensen, Didden, Geusens en John. Die laatste maakte zijn wederoptreden na drie maanden blessureleed. Zij zagen hun ploeg al in het openingskwartier op voorsprong komen.

Na een snelle inworp kon Mika Godts met de bal aan de haal en de 17-jarige, die gegeerd is door Ajax en een pak andere buitenlandse clubs, gaf zijn visitekaartje nog wat meer af door de het leer netjes in de verste hoek te plaatsen. Het was al zijn zevende doelpunt van het seizoen en meteen ook het enige doelpunt van de wedstrijd.

De zege zorgt ervoor dat Jong Genk over Virton naar de elfde plaats wipt. Het heeft één punt meer dan de nieuwe rode lantaarn en bovendien nog een match minder gespeeld. Dender blijft dan weer op de negende plaats hangen en ziet zijn voorsprong op Jong Genk slinken tot slechts drie punten.


LEES OOK: KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

Zal Jong Genk zich redden in 1B?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

17
17
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

166
166
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

172
172
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

143
143
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

88
88
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

61
61
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

475
475
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

277
277
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

275
275
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

352
352
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

196
196
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

169
169
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

312
312
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

771
771
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

258
258
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

204
204
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

115
115
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

178
178
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

83
83
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

293
293
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1052
1052
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

343
343
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

362
362
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

103
103

Meer sportnieuws