Defour kent gepeperde straf na rode kaart

door
Defour kent gepeperde straf na rode kaart

Steven Defour en KV Mechelen boekten op de afgelopen speeldag een belangrijke overwinning. De Maneblussers zetten thuis KV Kortrijk met 3-2 opzij en nemen zo wat afstand van de gevarenzone. Toch was coach Steven Defour achteraf razend op scheidsrechter Arthur Denil.


Defour zou de ref van dienst in de borst gepord hebben, waarna die de trainer wegstuurde met een rode kaart. Defour zou nog eens teruggekeerd zijn en zich ook dan agressief getoond hebben. Verschillende KVM-pionnen moesten de coach tot rust brengen. Dat schrijft onder meer Gazet van Antwerpen. De actie van Defour krijgt nu mogelijk een zuur staartje. Zo maakte de voetbalbond op Twitter bekend dat de ex-Rode Duivel het zal mogen gaan uitleggen voor het Disciplinair Comité.

Het Bondsparket zou volgens GVA drie wedstrijden schorsing vragen (twee met uitstel). Defour krijgt ook een boete van 2.000 euro voor zijn rode kaart. Zijn gedrag daarna komt hem mogelijk op één wedstrijd met uitstel te staan. Daarbovenop wordt een vorige schorsing met nog één wedstrijd met uitstel mogelijk omgezet in een effectieve sanctie. In totaal zou Defour dus voor twee speeldagen effectief op het strafbankje kunnen gaan zitten. Een domper voor de Kakkers.

UITSPRAAK
Er werd dinsdag uitspraak gedaan in het dossier, waardoor Defour zijn straf kent. De trainer van KVM wordt twee matchen effectief geschorst. Hij moet ook 2.500 euro ophoesten. Dat meldt Sporza. Defour zal zo het competitieduel tegen KVC Westerlo (28 januari) en de heenwedstrijd in de halve finales van de beker tegen Zulte Waregem (2 februari) missen.

LEES OOK: ‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Raman spreekt over einde carrière en haalt uit
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit
248

Terechte straf?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

85
85
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

0
0
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

11
11
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

81
81
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

158
158
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

42
42
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

74
74
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

189
189
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

203
203
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

42
42
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

101
101
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

188
188
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

59
59
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

179
179
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

100
100
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

86
86
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

85
85
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

89
89
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

212
212
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

250
250
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

160
160
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

85
85
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

248
248
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

520
520
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

73
73

Meer sportnieuws