Defour kent gepeperde straf na rode kaart

620
Defour kent gepeperde straf na rode kaart

Steven Defour en KV Mechelen boekten op de afgelopen speeldag een belangrijke overwinning. De Maneblussers zetten thuis KV Kortrijk met 3-2 opzij en nemen zo wat afstand van de gevarenzone. Toch was coach Steven Defour achteraf razend op scheidsrechter Arthur Denil.


Defour zou de ref van dienst in de borst gepord hebben, waarna die de trainer wegstuurde met een rode kaart. Defour zou nog eens teruggekeerd zijn en zich ook dan agressief getoond hebben. Verschillende KVM-pionnen moesten de coach tot rust brengen. Dat schrijft onder meer Gazet van Antwerpen. De actie van Defour krijgt nu mogelijk een zuur staartje. Zo maakte de voetbalbond op Twitter bekend dat de ex-Rode Duivel het zal mogen gaan uitleggen voor het Disciplinair Comité.

Het Bondsparket zou volgens GVA drie wedstrijden schorsing vragen (twee met uitstel). Defour krijgt ook een boete van 2.000 euro voor zijn rode kaart. Zijn gedrag daarna komt hem mogelijk op één wedstrijd met uitstel te staan. Daarbovenop wordt een vorige schorsing met nog één wedstrijd met uitstel mogelijk omgezet in een effectieve sanctie. In totaal zou Defour dus voor twee speeldagen effectief op het strafbankje kunnen gaan zitten. Een domper voor de Kakkers.

UITSPRAAK
Er werd dinsdag uitspraak gedaan in het dossier, waardoor Defour zijn straf kent. De trainer van KVM wordt twee matchen effectief geschorst. Hij moet ook 2.500 euro ophoesten. Dat meldt Sporza. Defour zal zo het competitieduel tegen KVC Westerlo (28 januari) en de heenwedstrijd in de halve finales van de beker tegen Zulte Waregem (2 februari) missen.

LEES OOK: Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

Terechte straf?

Meest recent

Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

4
4
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

10
10
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

10
10
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

104
104
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

174
174
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

57
57
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

491
491
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

160
160
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

70
70
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

60
60
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

167
167
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

255
255
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

468
468
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

328
328
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

300
300
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

761
761
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

679
679
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

14
14
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

81
81
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

318
318
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

109
109
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

300
300
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1448
1448
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

127
127
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

423
423

Meer sportnieuws