Defour kent gepeperde straf na rode kaart

door
Defour kent gepeperde straf na rode kaart

Steven Defour en KV Mechelen boekten op de afgelopen speeldag een belangrijke overwinning. De Maneblussers zetten thuis KV Kortrijk met 3-2 opzij en nemen zo wat afstand van de gevarenzone. Toch was coach Steven Defour achteraf razend op scheidsrechter Arthur Denil.


Defour zou de ref van dienst in de borst gepord hebben, waarna die de trainer wegstuurde met een rode kaart. Defour zou nog eens teruggekeerd zijn en zich ook dan agressief getoond hebben. Verschillende KVM-pionnen moesten de coach tot rust brengen. Dat schrijft onder meer Gazet van Antwerpen. De actie van Defour krijgt nu mogelijk een zuur staartje. Zo maakte de voetbalbond op Twitter bekend dat de ex-Rode Duivel het zal mogen gaan uitleggen voor het Disciplinair Comité.

Het Bondsparket zou volgens GVA drie wedstrijden schorsing vragen (twee met uitstel). Defour krijgt ook een boete van 2.000 euro voor zijn rode kaart. Zijn gedrag daarna komt hem mogelijk op één wedstrijd met uitstel te staan. Daarbovenop wordt een vorige schorsing met nog één wedstrijd met uitstel mogelijk omgezet in een effectieve sanctie. In totaal zou Defour dus voor twee speeldagen effectief op het strafbankje kunnen gaan zitten. Een domper voor de Kakkers.

UITSPRAAK
Er werd dinsdag uitspraak gedaan in het dossier, waardoor Defour zijn straf kent. De trainer van KVM wordt twee matchen effectief geschorst. Hij moet ook 2.500 euro ophoesten. Dat meldt Sporza. Defour zal zo het competitieduel tegen KVC Westerlo (28 januari) en de heenwedstrijd in de halve finales van de beker tegen Zulte Waregem (2 februari) missen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

Terechte straf?

Meest recent

Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

33
33
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

29
29
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

39
39
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

135
135
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

25
25
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

252
252
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

196
196
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

79
79
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

116
116
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

202
202
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

82
82
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

64
64
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

127
127
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

37
37
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

94
94
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

331
331
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

127
127
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

436
436
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

130
130
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

224
224
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

318
318
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

431
431
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

81
81
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

151
151

Meer sportnieuws