Defour kent gepeperde straf na rode kaart

door
Defour kent gepeperde straf na rode kaart

Steven Defour en KV Mechelen boekten op de afgelopen speeldag een belangrijke overwinning. De Maneblussers zetten thuis KV Kortrijk met 3-2 opzij en nemen zo wat afstand van de gevarenzone. Toch was coach Steven Defour achteraf razend op scheidsrechter Arthur Denil.


Defour zou de ref van dienst in de borst gepord hebben, waarna die de trainer wegstuurde met een rode kaart. Defour zou nog eens teruggekeerd zijn en zich ook dan agressief getoond hebben. Verschillende KVM-pionnen moesten de coach tot rust brengen. Dat schrijft onder meer Gazet van Antwerpen. De actie van Defour krijgt nu mogelijk een zuur staartje. Zo maakte de voetbalbond op Twitter bekend dat de ex-Rode Duivel het zal mogen gaan uitleggen voor het Disciplinair Comité.

Het Bondsparket zou volgens GVA drie wedstrijden schorsing vragen (twee met uitstel). Defour krijgt ook een boete van 2.000 euro voor zijn rode kaart. Zijn gedrag daarna komt hem mogelijk op één wedstrijd met uitstel te staan. Daarbovenop wordt een vorige schorsing met nog één wedstrijd met uitstel mogelijk omgezet in een effectieve sanctie. In totaal zou Defour dus voor twee speeldagen effectief op het strafbankje kunnen gaan zitten. Een domper voor de Kakkers.

UITSPRAAK
Er werd dinsdag uitspraak gedaan in het dossier, waardoor Defour zijn straf kent. De trainer van KVM wordt twee matchen effectief geschorst. Hij moet ook 2.500 euro ophoesten. Dat meldt Sporza. Defour zal zo het competitieduel tegen KVC Westerlo (28 januari) en de heenwedstrijd in de halve finales van de beker tegen Zulte Waregem (2 februari) missen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend
54

Terechte straf?

Meest recent

"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

0
0
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

39
39
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

205
205
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

108
108
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

54
54
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

118
118
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

43
43
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

278
278
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

359
359
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

119
119
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

173
173
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

66
66
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

77
77
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

137
137
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

76
76
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

249
249
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

157
157
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

219
219
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

141
141
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

88
88
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

72
72
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

123
123
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

94
94

Meer sportnieuws