Defour kent gepeperde straf na rode kaart

door
Defour kent gepeperde straf na rode kaart

Steven Defour en KV Mechelen boekten op de afgelopen speeldag een belangrijke overwinning. De Maneblussers zetten thuis KV Kortrijk met 3-2 opzij en nemen zo wat afstand van de gevarenzone. Toch was coach Steven Defour achteraf razend op scheidsrechter Arthur Denil.


Defour zou de ref van dienst in de borst gepord hebben, waarna die de trainer wegstuurde met een rode kaart. Defour zou nog eens teruggekeerd zijn en zich ook dan agressief getoond hebben. Verschillende KVM-pionnen moesten de coach tot rust brengen. Dat schrijft onder meer Gazet van Antwerpen. De actie van Defour krijgt nu mogelijk een zuur staartje. Zo maakte de voetbalbond op Twitter bekend dat de ex-Rode Duivel het zal mogen gaan uitleggen voor het Disciplinair Comité.

Het Bondsparket zou volgens GVA drie wedstrijden schorsing vragen (twee met uitstel). Defour krijgt ook een boete van 2.000 euro voor zijn rode kaart. Zijn gedrag daarna komt hem mogelijk op één wedstrijd met uitstel te staan. Daarbovenop wordt een vorige schorsing met nog één wedstrijd met uitstel mogelijk omgezet in een effectieve sanctie. In totaal zou Defour dus voor twee speeldagen effectief op het strafbankje kunnen gaan zitten. Een domper voor de Kakkers.

UITSPRAAK
Er werd dinsdag uitspraak gedaan in het dossier, waardoor Defour zijn straf kent. De trainer van KVM wordt twee matchen effectief geschorst. Hij moet ook 2.500 euro ophoesten. Dat meldt Sporza. Defour zal zo het competitieduel tegen KVC Westerlo (28 januari) en de heenwedstrijd in de halve finales van de beker tegen Zulte Waregem (2 februari) missen.

LEES OOK: Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Terechte straf?

Meest recent

Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

13
13
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

64
64
Ferme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

31
31
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

307
307
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

274
274
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

115
115
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

262
262
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

272
272
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

133
133
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

239
239
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

84
84
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

440
440
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

322
322
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

126
126
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

193
193
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

802
802
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

260
260
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

158
158
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

308
308
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

360
360
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

419
419
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

188
188
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

879
879
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

531
531
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

153
153

Meer sportnieuws