Preud'homme weet waarom Mignolet Gouden Schoen verdient

door
Preud'homme weet waarom Mignolet Gouden Schoen verdient

De kans lijkt groot dat we voor het eerst sinds 1987 opnieuw een keeper de Gouden Schoen zien winnen. Simon Mignolet wordt alvast naar voren geschoven als topfavoriet om de prijs van beste Belgische voetballer binnen te halen. Ook Michel Preud'homme, die als laatste doelman de trofee won, vindt dat het Brugse sluitstuk oververdiend als winnaar mag uitgeroepen worden.


Mignolet kwam door de grote poort binnen bij Club Brugge en bewees er vanaf dag één zijn waarde. De Rode Duivel had een groot aandeel in de landstitels van Blauw-Zwart en ook op internationaal vlak droeg hij vaak zijn steentje bij. In de Champions League dit seizoen ontpopte hij zich tot absolute steunpilaar van zijn team. 

"Toen ik in 1987 de Gouden Schoen won, was dat het begin van de hoog­dagen van Mechelen", stak Preud'homme van wal bij Het Nieuwsblad. "We werden later dat seizoen vicekampioen en wonnen de beker. En als doelman kreeg ik veel werk. Mignolet vorig seizoen bij Club Brugge, dat was vergelijkbaar. Als keeper kan je geen Gouden Schoen winnen als je geen werk krijgt."

PRESTEREN IN EUROPA
Volgens de voormalige Mechelen-keeper moet een keeper presteren in Europa als hij wil meedoen voor de Gouden Schoen. "Simon deed dat en had een groot aandeel in de kwalificatie voor de volgende ronde van de Champions League. De twee seizoenen dat ik de Gouden Schoen won, heeft hij in één jaar gepresteerd."

LEES OOK: Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Verdient Mignolet de Gouden Schoen?

Meest recent

'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

15
15
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

49
49
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

257
257
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

141
141
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

93
93
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

111
111
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

97
97
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

231
231
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

57
57
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

41
41
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

706
706
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

457
457
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

232
232
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

414
414
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

239
239
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

183
183
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

251
251
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

217
217
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

1003
1003
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

145
145
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

143
143
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

337
337
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

148
148
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

420
420

Meer sportnieuws