Preud'homme weet waarom Mignolet Gouden Schoen verdient

171 stemmen
Preud'homme weet waarom Mignolet Gouden Schoen verdient

De kans lijkt groot dat we voor het eerst sinds 1987 opnieuw een keeper de Gouden Schoen zien winnen. Simon Mignolet wordt alvast naar voren geschoven als topfavoriet om de prijs van beste Belgische voetballer binnen te halen. Ook Michel Preud'homme, die als laatste doelman de trofee won, vindt dat het Brugse sluitstuk oververdiend als winnaar mag uitgeroepen worden.


Mignolet kwam door de grote poort binnen bij Club Brugge en bewees er vanaf dag één zijn waarde. De Rode Duivel had een groot aandeel in de landstitels van Blauw-Zwart en ook op internationaal vlak droeg hij vaak zijn steentje bij. In de Champions League dit seizoen ontpopte hij zich tot absolute steunpilaar van zijn team. 

"Toen ik in 1987 de Gouden Schoen won, was dat het begin van de hoog­dagen van Mechelen", stak Preud'homme van wal bij Het Nieuwsblad. "We werden later dat seizoen vicekampioen en wonnen de beker. En als doelman kreeg ik veel werk. Mignolet vorig seizoen bij Club Brugge, dat was vergelijkbaar. Als keeper kan je geen Gouden Schoen winnen als je geen werk krijgt."

PRESTEREN IN EUROPA
Volgens de voormalige Mechelen-keeper moet een keeper presteren in Europa als hij wil meedoen voor de Gouden Schoen. "Simon deed dat en had een groot aandeel in de kwalificatie voor de volgende ronde van de Champions League. De twee seizoenen dat ik de Gouden Schoen won, heeft hij in één jaar gepresteerd."

LEES OOK: Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Verdient Mignolet de Gouden Schoen?

Meest recent

San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

14
14
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

32
32
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

74
74
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

283
283
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

269
269
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

453
453
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

148
148
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

29
29
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

250
250
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

93
93
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

69
69
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

51
51
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

401
401
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

210
210
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

253
253
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

124
124
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

163
163
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

444
444
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

295
295
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

262
262
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

228
228
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

311
311
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

244
244
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

100
100
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58

Meer sportnieuws