Club Brugge kondigt vertrek Sobol aan

door
Club Brugge kondigt vertrek Sobol aan

Bij Club Brugge mag men tot nu toe spreken van een rustige transfermercato. Zo zag het voorlopig enkel Arne Engels en Lennart Mertens vertrekken bij Club NXT, en haalde het Josef Bursik maar één nieuwkomer voor de A-kern. Ondertussen neemt de landskampioen wel nog afscheid van een stille en trouwe kracht.


Club Brugge kondigde zojuist het vertrek van Eduard Sobol aan. De Oekraïner trekt definitief richting het Franse Strasbourg. De linksachter moest de voorbije maanden vooral genoegen nemen met een plaats op de bank bij de landskampioen, en zag Bjorn Meijer zowel de voorkeur genieten van Carl Hoefkens als van Scott Parker. De 27-jarige Sobol speelde al sinds de zomer van 2019 voor de Bruggelingen. In totaal speelde hij er 125 wedstrijden en veroverde hij met Club Brugge ook drie titels en eens Supercup. 

Naar verluidt betaalt Strasbourg ongeveer 2,5 miljoen euro voor Sobol. Dat bedrag werd echter nog niet bevestigd door Club Brugge. Bij Strasbourg ontmoet Sobol alvast een voormalige tegenstander met Maxime Le Marchand (ex-Antwerp). Ook Matz Sels en Eji Kawashima zijn op dit moment actief voor de ploeg uit de Franse Elzas. 

Vervanger? 

Het is nog niet duidelijk of Club Brugge ook op zoek zal gaan naar een vervanger voor Sobol. Met Bjorn Meijer lijkt de landskampioen zijn vaste linksachter beet te hebben. Denis Odoi kan op zijn beurt dan weer gelden als doublure, evenals Sylla. Ook de verhuurde Maxim De Cuyper - die het uitstekend doet bij Westerlo - keert op het einde van het seizoen in principe terug naar het Jan Breydelstadion. 

LEES OOK: Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Goede zaak dat Club Brugge Sobol laat vertrekken?

Meest recent

Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

9
9
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

29
29
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

34
34
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

161
161
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

207
207
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

145
145
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

209
209
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

499
499
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

335
335
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

294
294
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

316
316
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

207
207
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

317
317
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

271
271
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

529
529
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

587
587
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

390
390
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

547
547
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

335
335
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

365
365
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

84
84
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

375
375
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

304
304
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

239
239
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

399
399

Meer sportnieuws