Club Brugge kondigt vertrek Sobol aan

140 stemmen
Club Brugge kondigt vertrek Sobol aan

Bij Club Brugge mag men tot nu toe spreken van een rustige transfermercato. Zo zag het voorlopig enkel Arne Engels en Lennart Mertens vertrekken bij Club NXT, en haalde het Josef Bursik maar één nieuwkomer voor de A-kern. Ondertussen neemt de landskampioen wel nog afscheid van een stille en trouwe kracht.


Club Brugge kondigde zojuist het vertrek van Eduard Sobol aan. De Oekraïner trekt definitief richting het Franse Strasbourg. De linksachter moest de voorbije maanden vooral genoegen nemen met een plaats op de bank bij de landskampioen, en zag Bjorn Meijer zowel de voorkeur genieten van Carl Hoefkens als van Scott Parker. De 27-jarige Sobol speelde al sinds de zomer van 2019 voor de Bruggelingen. In totaal speelde hij er 125 wedstrijden en veroverde hij met Club Brugge ook drie titels en eens Supercup. 

Naar verluidt betaalt Strasbourg ongeveer 2,5 miljoen euro voor Sobol. Dat bedrag werd echter nog niet bevestigd door Club Brugge. Bij Strasbourg ontmoet Sobol alvast een voormalige tegenstander met Maxime Le Marchand (ex-Antwerp). Ook Matz Sels en Eji Kawashima zijn op dit moment actief voor de ploeg uit de Franse Elzas. 

Vervanger? 

Het is nog niet duidelijk of Club Brugge ook op zoek zal gaan naar een vervanger voor Sobol. Met Bjorn Meijer lijkt de landskampioen zijn vaste linksachter beet te hebben. Denis Odoi kan op zijn beurt dan weer gelden als doublure, evenals Sylla. Ook de verhuurde Maxim De Cuyper - die het uitstekend doet bij Westerlo - keert op het einde van het seizoen in principe terug naar het Jan Breydelstadion. 

LEES OOK: ‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Goede zaak dat Club Brugge Sobol laat vertrekken?

Meest recent

‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

26
26
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

103
103
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

20
20
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

86
86
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

300
300
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

461
461
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

44
44
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

75
75
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

86
86
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

238
238
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

47
47
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

15
15
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

42
42
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

358
358
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

119
119
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

565
565
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

478
478
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

177
177
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

91
91
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

97
97
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

214
214
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

76
76
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

134
134
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

443
443

Meer sportnieuws