Club Brugge kondigt vertrek Sobol aan

140 stemmen
Club Brugge kondigt vertrek Sobol aan

Bij Club Brugge mag men tot nu toe spreken van een rustige transfermercato. Zo zag het voorlopig enkel Arne Engels en Lennart Mertens vertrekken bij Club NXT, en haalde het Josef Bursik maar één nieuwkomer voor de A-kern. Ondertussen neemt de landskampioen wel nog afscheid van een stille en trouwe kracht.


Club Brugge kondigde zojuist het vertrek van Eduard Sobol aan. De Oekraïner trekt definitief richting het Franse Strasbourg. De linksachter moest de voorbije maanden vooral genoegen nemen met een plaats op de bank bij de landskampioen, en zag Bjorn Meijer zowel de voorkeur genieten van Carl Hoefkens als van Scott Parker. De 27-jarige Sobol speelde al sinds de zomer van 2019 voor de Bruggelingen. In totaal speelde hij er 125 wedstrijden en veroverde hij met Club Brugge ook drie titels en eens Supercup. 

Naar verluidt betaalt Strasbourg ongeveer 2,5 miljoen euro voor Sobol. Dat bedrag werd echter nog niet bevestigd door Club Brugge. Bij Strasbourg ontmoet Sobol alvast een voormalige tegenstander met Maxime Le Marchand (ex-Antwerp). Ook Matz Sels en Eji Kawashima zijn op dit moment actief voor de ploeg uit de Franse Elzas. 

Vervanger? 

Het is nog niet duidelijk of Club Brugge ook op zoek zal gaan naar een vervanger voor Sobol. Met Bjorn Meijer lijkt de landskampioen zijn vaste linksachter beet te hebben. Denis Odoi kan op zijn beurt dan weer gelden als doublure, evenals Sylla. Ook de verhuurde Maxim De Cuyper - die het uitstekend doet bij Westerlo - keert op het einde van het seizoen in principe terug naar het Jan Breydelstadion. 

LEES OOK: 'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Goede zaak dat Club Brugge Sobol laat vertrekken?

Meest recent

Verschueren velt oordeel over bekerkansen Anderlecht

De aftrap is pas voorzien voor 15u, maar in Brussel hangt er nu al elektriciteit in de lucht voor de ...

6
6
'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Club Brugge staat alweer voor een bijzonder drukke transferzomer. Ze hebben hun huiswerk graag zo ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

106
106
'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

74
74
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

131
131
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

30
30
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

112
112
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

123
123
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

80
80
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

213
213
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

541
541
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

441
441
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

350
350
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

340
340
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

83
83
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

262
262
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

230
230
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

47
47
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

141
141
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

384
384
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

192
192
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

397
397
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

129
129
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

566
566
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

568
568

Meer sportnieuws