Club Brugge kondigt vertrek Sobol aan

door
Club Brugge kondigt vertrek Sobol aan

Bij Club Brugge mag men tot nu toe spreken van een rustige transfermercato. Zo zag het voorlopig enkel Arne Engels en Lennart Mertens vertrekken bij Club NXT, en haalde het Josef Bursik maar één nieuwkomer voor de A-kern. Ondertussen neemt de landskampioen wel nog afscheid van een stille en trouwe kracht.


Club Brugge kondigde zojuist het vertrek van Eduard Sobol aan. De Oekraïner trekt definitief richting het Franse Strasbourg. De linksachter moest de voorbije maanden vooral genoegen nemen met een plaats op de bank bij de landskampioen, en zag Bjorn Meijer zowel de voorkeur genieten van Carl Hoefkens als van Scott Parker. De 27-jarige Sobol speelde al sinds de zomer van 2019 voor de Bruggelingen. In totaal speelde hij er 125 wedstrijden en veroverde hij met Club Brugge ook drie titels en eens Supercup. 

Naar verluidt betaalt Strasbourg ongeveer 2,5 miljoen euro voor Sobol. Dat bedrag werd echter nog niet bevestigd door Club Brugge. Bij Strasbourg ontmoet Sobol alvast een voormalige tegenstander met Maxime Le Marchand (ex-Antwerp). Ook Matz Sels en Eji Kawashima zijn op dit moment actief voor de ploeg uit de Franse Elzas. 

Vervanger? 

Het is nog niet duidelijk of Club Brugge ook op zoek zal gaan naar een vervanger voor Sobol. Met Bjorn Meijer lijkt de landskampioen zijn vaste linksachter beet te hebben. Denis Odoi kan op zijn beurt dan weer gelden als doublure, evenals Sylla. Ook de verhuurde Maxim De Cuyper - die het uitstekend doet bij Westerlo - keert op het einde van het seizoen in principe terug naar het Jan Breydelstadion. 

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

Goede zaak dat Club Brugge Sobol laat vertrekken?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

9
9
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

9
9
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

41
41
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

117
117
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

13
13
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

260
260
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

611
611
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

108
108
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

19
19
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

73
73
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

77
77
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

100
100
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

436
436
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

255
255
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

128
128
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

109
109
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

404
404
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

581
581
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

321
321
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

135
135
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

104
104
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

85
85
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

152
152
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

32
32
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1467
1467

Meer sportnieuws