Boskamp ontsnapt aan dood: "Lag bijna bij warme bakker"

door
Boskamp ontsnapt aan dood:

In ons land is Johan Boskamp al een tijdje niet meer zo vaak te zien als analist. De Nederlander neemt voorlopig enkel de tijd om nog aan de tafel plaats te nemen voor bepaalde Champions League-wedstrijden. In Nederland is de 74-jarige Boskamp dan weer wél een vaste gast in het voetbalprogramma Veronica Offside. Aan de zijde van Wesley Sneijder, Wilfred Genee en Andy Van Der Meyde is het telkens lachen geblazen met de excentrieke Nederlander. 


De voorbije weken was Johan Boskamp echter enige tijd niet meer te zien in het Nederlandse praatprogramma. Vanavond onthulde de Nederlander de reden voor zijn langdurige afwezigheid. "Het was heel slecht met me. Ik lag bijna bij de warme bakker" klonk het bij Boskamp. Nadien bleek dat de voormalige Oranje-international aan de dood ontsnapte vanwege aanhoudende hartklachten. Boskamp werd opgenomen in het ziekenhuis waar hij dan weer het RSV-virus opliep. In totaal verbleef de Nederlander meer dan twaalf dagen in het ziekenhuis, waarvan zes dagen intensieve zorgen. 

Ondertussen is Boskamp echter helemaal hersteld, en werd er een pacemaker geplaatst. "Die dokters en verplegers waren echt fantastisch. Het is niet te geloven, maar ik voel me nu beter dan ooit tevoren. Ik ben gisteren zelfs voor het eerst terug naar Feyenoord gaan kijken", aldus de inmiddels goedlachse Boskamp. 

Rijke geschiedenis in ons land

Johan Boskamp is woonachtig in ons land, en vervulde er het grootste deel van zijn spelers- en trainersloopbaan. Als speler kwam hij uit voor RWDM en SK Lierse, en won hij met eerstgenoemde club de Gouden Schoen in 1975. Als trainer kende hij een bijzonder rijke loopbaan in ons land. Zo was hij onder andere aan de slag bij RWDM, Lierse, Beveren, Kortrijk, Anderlecht, Genk, Standard en FCV Dender. 

LEES OOK: Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Wordt Boskamp gemist op de Belgische televisie?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

11
11
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

28
28
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

47
47
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

19
19
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

94
94
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

47
47
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

94
94
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

55
55
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

97
97
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

26
26
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

134
134
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

530
530
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

158
158
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

414
414
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

78
78
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

463
463
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

130
130
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

135
135
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

265
265
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

311
311
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

796
796
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

221
221

Meer sportnieuws