Boskamp ontsnapt aan dood: "Lag bijna bij warme bakker"

363 stemmen
Boskamp ontsnapt aan dood:

In ons land is Johan Boskamp al een tijdje niet meer zo vaak te zien als analist. De Nederlander neemt voorlopig enkel de tijd om nog aan de tafel plaats te nemen voor bepaalde Champions League-wedstrijden. In Nederland is de 74-jarige Boskamp dan weer wél een vaste gast in het voetbalprogramma Veronica Offside. Aan de zijde van Wesley Sneijder, Wilfred Genee en Andy Van Der Meyde is het telkens lachen geblazen met de excentrieke Nederlander. 


De voorbije weken was Johan Boskamp echter enige tijd niet meer te zien in het Nederlandse praatprogramma. Vanavond onthulde de Nederlander de reden voor zijn langdurige afwezigheid. "Het was heel slecht met me. Ik lag bijna bij de warme bakker" klonk het bij Boskamp. Nadien bleek dat de voormalige Oranje-international aan de dood ontsnapte vanwege aanhoudende hartklachten. Boskamp werd opgenomen in het ziekenhuis waar hij dan weer het RSV-virus opliep. In totaal verbleef de Nederlander meer dan twaalf dagen in het ziekenhuis, waarvan zes dagen intensieve zorgen. 

Ondertussen is Boskamp echter helemaal hersteld, en werd er een pacemaker geplaatst. "Die dokters en verplegers waren echt fantastisch. Het is niet te geloven, maar ik voel me nu beter dan ooit tevoren. Ik ben gisteren zelfs voor het eerst terug naar Feyenoord gaan kijken", aldus de inmiddels goedlachse Boskamp. 

Rijke geschiedenis in ons land

Johan Boskamp is woonachtig in ons land, en vervulde er het grootste deel van zijn spelers- en trainersloopbaan. Als speler kwam hij uit voor RWDM en SK Lierse, en won hij met eerstgenoemde club de Gouden Schoen in 1975. Als trainer kende hij een bijzonder rijke loopbaan in ons land. Zo was hij onder andere aan de slag bij RWDM, Lierse, Beveren, Kortrijk, Anderlecht, Genk, Standard en FCV Dender. 

LEES OOK: Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

Wordt Boskamp gemist op de Belgische televisie?

Meest recent

Club Brugge en Feyenoord sluiten volgend akkoord

Club Brugge en Feyenoord vonden een akkoord over de transfer van Dévy Rigaux. Hij ruilde ...

92
92
Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

De Rode Duivels bereiden zich al stilaan voor op het WK. Daar hopen ze nog eens een echt positief ...

66
66
'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

56
56
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

43
43
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

69
69
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

14
14
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

139
139
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

138
138
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

298
298
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

169
169
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

46
46
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

251
251
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

154
154
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

102
102
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

142
142
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

146
146
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

141
141
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

360
360
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

659
659
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

708
708
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

293
293
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

347
347
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

464
464
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

50
50
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

161
161

Meer sportnieuws