Boskamp ontsnapt aan dood: "Lag bijna bij warme bakker"

363 stemmen
Boskamp ontsnapt aan dood:

In ons land is Johan Boskamp al een tijdje niet meer zo vaak te zien als analist. De Nederlander neemt voorlopig enkel de tijd om nog aan de tafel plaats te nemen voor bepaalde Champions League-wedstrijden. In Nederland is de 74-jarige Boskamp dan weer wél een vaste gast in het voetbalprogramma Veronica Offside. Aan de zijde van Wesley Sneijder, Wilfred Genee en Andy Van Der Meyde is het telkens lachen geblazen met de excentrieke Nederlander. 


De voorbije weken was Johan Boskamp echter enige tijd niet meer te zien in het Nederlandse praatprogramma. Vanavond onthulde de Nederlander de reden voor zijn langdurige afwezigheid. "Het was heel slecht met me. Ik lag bijna bij de warme bakker" klonk het bij Boskamp. Nadien bleek dat de voormalige Oranje-international aan de dood ontsnapte vanwege aanhoudende hartklachten. Boskamp werd opgenomen in het ziekenhuis waar hij dan weer het RSV-virus opliep. In totaal verbleef de Nederlander meer dan twaalf dagen in het ziekenhuis, waarvan zes dagen intensieve zorgen. 

Ondertussen is Boskamp echter helemaal hersteld, en werd er een pacemaker geplaatst. "Die dokters en verplegers waren echt fantastisch. Het is niet te geloven, maar ik voel me nu beter dan ooit tevoren. Ik ben gisteren zelfs voor het eerst terug naar Feyenoord gaan kijken", aldus de inmiddels goedlachse Boskamp. 

Rijke geschiedenis in ons land

Johan Boskamp is woonachtig in ons land, en vervulde er het grootste deel van zijn spelers- en trainersloopbaan. Als speler kwam hij uit voor RWDM en SK Lierse, en won hij met eerstgenoemde club de Gouden Schoen in 1975. Als trainer kende hij een bijzonder rijke loopbaan in ons land. Zo was hij onder andere aan de slag bij RWDM, Lierse, Beveren, Kortrijk, Anderlecht, Genk, Standard en FCV Dender. 

LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Wordt Boskamp gemist op de Belgische televisie?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

10
10
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

64
64
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

32
32
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

52
52
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

286
286
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

76
76
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

121
121
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

455
455
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

55
55
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

235
235
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

356
356
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1260
1260
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

543
543
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

177
177
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

798
798
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

589
589
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

277
277
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

138
138
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

203
203
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws