Anderlecht nadert topdeal met ‘nieuwe Sergio Gomez’

1269
Anderlecht nadert topdeal met ‘nieuwe Sergio Gomez’

Binnen een grote week sluit de wintermercato haar deuren, wat betekent dat RSC Anderlecht stilaan een versnelling hoger moet schakelen in enkele transferdossiers. Anders Dreyer (FC Midtjylland) was de eerste winteraanwinst, terwijl er nog meer versterking verwacht mag worden in het Lotto Park. Een nieuwe diepe spits is prioritair, net zoals een extra linksback. Voor die laatste positie komt Sporting uit bij Yahia Attiyat Allah, één van de grote Marokkaanse revelaties op het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar.


WANNEER START HET TRANSFEROFFENSIEF?

Anderlecht won vorig weekend de cruciale wedstrijd tegen RFC Seraing, waarmee de Brusselaars een verdere daling in het klassement voorkomen. Na de match maakte Brian Riemer zich sterk dat er nog een aanvaller bij moet, Sporting mankeert namelijk présence en doeltreffendheid in de zone van de waarheid, maar ook in andere linies is wat kwalitatieve versterking zeker niet overbodig. "Ik denk dat we ons ook nog op andere posities kunnen versterken", zei de Deense coach vorig weekend op zijn perspraatje.



Vandaag is Moussa Ndiaye de enige echte linksachter in de selectie van Anderlecht, dus is een extra concurrent die goed past in de 4-3-3 veldbezetting van Brian Riemer erg welkom. In die zoektocht naar een nieuwe linksachter komt Anderlecht alvast uit bij Yahia Attiyat Allah, de 27-jarige aanvallende linksachter van Wydad Casablanca. De Franse journalist Clément Brossard stelt namelijk dat de Belgische recordkampioen interesse toont om de Marokkaanse international naar het Lotto Park te halen.

GROTE REVELATIE OP HET WK IN QATAR

Voor de start van het Werelkdampioenschap was Yahia Attiyat Allah een compleet onbekende naam in Europa, maar in Qatar hij werd één van de grote revelaties van de Marokkaanse nationale ploeg, dat als collectief vriend en vijand verbaasde door zich totaal onverwacht te kwalificeren voor de halve finales. Attiyat Allah had een groot aandeel in die historische prestatie, want de aanvallende linksachter kwam in zes van de zeven WK-matchen in actie. Enkel in de groepsronde tegen Canada bleef hij de ganse wedstrijd op de bank gekluisterd.



De onbekende Yahia Attiyat Allah (Wydad Casablanca) was één van de drie spelers in de Marokkaanse selectie die in eigen land actief was, maar in Qatar moest hij op het veld amper het onderspit delven tegen zijn rechtstreekse tegenstanders. Hij speelde bijvoorbeeld een prominente rol in de kwartfinale tegen Portugal, waarin hij als vervanger van de geblesseerde Noussair Mazraoui de assist gaf voor de winnende treffer van Youssef En-Nesyri. Verschillende media en analisten riepen Attiyat Allah zelfs uit tot de Man van de Match.

TYPE-SERGIO GOMEZ

Waaronder The Athletic bijvoorbeeld, die zijn wedstrijd als "impressionant" omschreef als hoofdreden om hem uit te roepen tot de beste speler op het veld. “Attiyat Allah is niet de eerste keuze op de linksback bij Marokko, maar hij hield Bruno Fernandes helemaal uit de wedstrijd. Dat alleen was genoeg voor de Wydad Casablanca speler om deze award te winnen", aldus The Athletic. Illias Haddad, ex-speler van onder meer Dodrecht, was eveneens lovend over de indrukwekkende prestatie van Attiyat Allah.



"Noussair Mazraoui is een prima speler, maar op linksback was Yahia Attiyat Allah van Wydad Casablanca een betere optie. Je zag zijn assist tegen Portugal, dat is zijn wapen", zei Illias Haddad aan Algemeen Dagblad. Attiyat Allah is namelijk een offensief ingestelde linksback die de hele lijn kan aflopen en ook probleemloos een rijtje hoger kan spelen. Hij heeft een typisch profiel om te kunnen gedijen in een moderne ploeg door zijn goed defensief werk, snelheid en een goede voorzet. In die optiek vertoont Attiyat Allah veel gelijkenissen met ex-Anderlecht speler Sergio Gomez.

SNELTREIN OP DE FLANK

Dat Yahia Attiyat Allah snel is, is ook maar een understatement. De linksback van Marokko behoorde zelfs tot de snelste spelers van het afgelopen Wereldkampioenschap. Attiyat Allah haalde toen een maximum snelheid van maar liefst 34,7 kilometer per uur. Onder Andere Ibrahima Konaté (Frankrijk), Theo Hernández (Frankrijk), Gabriel Martinelli (Brazilië), Krépin Diatta (Senegal), Ousmane Dembele (Frankrijk), Tajon Buchanan (Canada), Killian Mbappe (Frankrijk) en Achraf Hakimi (Marokko) lieten toen nog betere tijden noteren. Kamaldeen Sulemana (Ghana) was met 35,7 kilometer per uur veruit de snelste speler in Qatar.



Yahia Attiyat Allah maakte dus naam voor zichzelf op het Wereldkampioenschap en met zijn sterke prestaties kwam hij in het vizier terecht van verschillende Europese clubs zoals Stade Brest, OGC Nice, Besiktas, Olympiakos, Montpellier, Eintracht Frankfurt en dus ook Anderlecht. Attiyat Allah past perfect in het gameplan van Brian Riemer en bovendien zou hij allerminst een dure aankoop zijn. Wydad Casablanca zou namelijk settelen voor een transfersom van één miljoen euro, wat zelfs voor het financieel geplaagde Anderlecht geen onoverkomelijk bedrag is. Sporting zal wel niet te lang mogen treuzelen om door te duwen voor Attiyat Allah, want Montpellier bracht ondertussen meerdere (ontoereikende) aanbiedingen uit bij de Marokkaanse club.

LEES OOK: Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

Zou Attiyat een meerwaarde brengen bij Anderlecht?

Meest recent

Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

74
74
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

391
391
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

26
26
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

242
242
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

117
117
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

65
65
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

134
134
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

83
83
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

43
43
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

181
181
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

142
142
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

58
58
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

81
81
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

193
193
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

29
29
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

26
26
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

29
29
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

112
112
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

694
694
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

117
117
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

358
358
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

247
247
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

165
165
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

193
193
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

196
196

Meer sportnieuws