Anderlecht nadert topdeal met ‘nieuwe Sergio Gomez’

door
Anderlecht nadert topdeal met ‘nieuwe Sergio Gomez’

Binnen een grote week sluit de wintermercato haar deuren, wat betekent dat RSC Anderlecht stilaan een versnelling hoger moet schakelen in enkele transferdossiers. Anders Dreyer (FC Midtjylland) was de eerste winteraanwinst, terwijl er nog meer versterking verwacht mag worden in het Lotto Park. Een nieuwe diepe spits is prioritair, net zoals een extra linksback. Voor die laatste positie komt Sporting uit bij Yahia Attiyat Allah, één van de grote Marokkaanse revelaties op het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar.


WANNEER START HET TRANSFEROFFENSIEF?

Anderlecht won vorig weekend de cruciale wedstrijd tegen RFC Seraing, waarmee de Brusselaars een verdere daling in het klassement voorkomen. Na de match maakte Brian Riemer zich sterk dat er nog een aanvaller bij moet, Sporting mankeert namelijk présence en doeltreffendheid in de zone van de waarheid, maar ook in andere linies is wat kwalitatieve versterking zeker niet overbodig. "Ik denk dat we ons ook nog op andere posities kunnen versterken", zei de Deense coach vorig weekend op zijn perspraatje.



Vandaag is Moussa Ndiaye de enige echte linksachter in de selectie van Anderlecht, dus is een extra concurrent die goed past in de 4-3-3 veldbezetting van Brian Riemer erg welkom. In die zoektocht naar een nieuwe linksachter komt Anderlecht alvast uit bij Yahia Attiyat Allah, de 27-jarige aanvallende linksachter van Wydad Casablanca. De Franse journalist Clément Brossard stelt namelijk dat de Belgische recordkampioen interesse toont om de Marokkaanse international naar het Lotto Park te halen.

GROTE REVELATIE OP HET WK IN QATAR

Voor de start van het Werelkdampioenschap was Yahia Attiyat Allah een compleet onbekende naam in Europa, maar in Qatar hij werd één van de grote revelaties van de Marokkaanse nationale ploeg, dat als collectief vriend en vijand verbaasde door zich totaal onverwacht te kwalificeren voor de halve finales. Attiyat Allah had een groot aandeel in die historische prestatie, want de aanvallende linksachter kwam in zes van de zeven WK-matchen in actie. Enkel in de groepsronde tegen Canada bleef hij de ganse wedstrijd op de bank gekluisterd.



De onbekende Yahia Attiyat Allah (Wydad Casablanca) was één van de drie spelers in de Marokkaanse selectie die in eigen land actief was, maar in Qatar moest hij op het veld amper het onderspit delven tegen zijn rechtstreekse tegenstanders. Hij speelde bijvoorbeeld een prominente rol in de kwartfinale tegen Portugal, waarin hij als vervanger van de geblesseerde Noussair Mazraoui de assist gaf voor de winnende treffer van Youssef En-Nesyri. Verschillende media en analisten riepen Attiyat Allah zelfs uit tot de Man van de Match.

TYPE-SERGIO GOMEZ

Waaronder The Athletic bijvoorbeeld, die zijn wedstrijd als "impressionant" omschreef als hoofdreden om hem uit te roepen tot de beste speler op het veld. “Attiyat Allah is niet de eerste keuze op de linksback bij Marokko, maar hij hield Bruno Fernandes helemaal uit de wedstrijd. Dat alleen was genoeg voor de Wydad Casablanca speler om deze award te winnen", aldus The Athletic. Illias Haddad, ex-speler van onder meer Dodrecht, was eveneens lovend over de indrukwekkende prestatie van Attiyat Allah.



"Noussair Mazraoui is een prima speler, maar op linksback was Yahia Attiyat Allah van Wydad Casablanca een betere optie. Je zag zijn assist tegen Portugal, dat is zijn wapen", zei Illias Haddad aan Algemeen Dagblad. Attiyat Allah is namelijk een offensief ingestelde linksback die de hele lijn kan aflopen en ook probleemloos een rijtje hoger kan spelen. Hij heeft een typisch profiel om te kunnen gedijen in een moderne ploeg door zijn goed defensief werk, snelheid en een goede voorzet. In die optiek vertoont Attiyat Allah veel gelijkenissen met ex-Anderlecht speler Sergio Gomez.

SNELTREIN OP DE FLANK

Dat Yahia Attiyat Allah snel is, is ook maar een understatement. De linksback van Marokko behoorde zelfs tot de snelste spelers van het afgelopen Wereldkampioenschap. Attiyat Allah haalde toen een maximum snelheid van maar liefst 34,7 kilometer per uur. Onder Andere Ibrahima Konaté (Frankrijk), Theo Hernández (Frankrijk), Gabriel Martinelli (Brazilië), Krépin Diatta (Senegal), Ousmane Dembele (Frankrijk), Tajon Buchanan (Canada), Killian Mbappe (Frankrijk) en Achraf Hakimi (Marokko) lieten toen nog betere tijden noteren. Kamaldeen Sulemana (Ghana) was met 35,7 kilometer per uur veruit de snelste speler in Qatar.



Yahia Attiyat Allah maakte dus naam voor zichzelf op het Wereldkampioenschap en met zijn sterke prestaties kwam hij in het vizier terecht van verschillende Europese clubs zoals Stade Brest, OGC Nice, Besiktas, Olympiakos, Montpellier, Eintracht Frankfurt en dus ook Anderlecht. Attiyat Allah past perfect in het gameplan van Brian Riemer en bovendien zou hij allerminst een dure aankoop zijn. Wydad Casablanca zou namelijk settelen voor een transfersom van één miljoen euro, wat zelfs voor het financieel geplaagde Anderlecht geen onoverkomelijk bedrag is. Sporting zal wel niet te lang mogen treuzelen om door te duwen voor Attiyat Allah, want Montpellier bracht ondertussen meerdere (ontoereikende) aanbiedingen uit bij de Marokkaanse club.

LEES OOK: D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zou Attiyat een meerwaarde brengen bij Anderlecht?

Meest recent

'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

9
9
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

12
12
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

31
31
De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

102
102
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

134
134
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

229
229
Taravel moet puzzelen: extra opdoffer voor Anderlecht

De kwalificatie voor de Champions' Play-Offs lijkt louter nog een formaliteit, al kan RSC Anderlecht ...

0
0
De Bruyne zet Conte op z’n plek: de maat is vol

Kevin De Bruyne heeft tegen Lecce meteen getoond waarom Napoli hem niet langer kan missen. Zijn ...

182
182
'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

In eigen land dreigt KRC Genk naast de top zes te grijpen, maar in Freiburg hoopt het straks een ...

142
142
'Club Brugge opent debatten: toptransfer krijgt vorm'

Komende zomer staat er een heuse leegloop op til bij Club Brugge, want tal van smaakmakers blijken ...

277
277
'Hayen speelt blufpoker: opstelling Genk lekt uit'

KRC Genk heeft donderdag om 18u45 een afspraak met de geschiedenis, want in Freiburg kan het zich ...

87
87
'Anderlecht zoekt spits: 17 miljoen in de vuilbak'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar wie Olivier ...

404
404
Schokkende beelden: Lang afgevoerd na bloederige blessure

Noa Lang heeft woensdag een ware rampavond beleefd. Als invaller werd hij met Galatasaray vrij ...

276
276
Voetbalporno! Ontdek de héérlijke affiches in kwartfinales UCL

De kaarten zijn geschud in de 1/8ste finales van de Champions League. Woensdagavond werden de ...

256
256
UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

52
52
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

182
182
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

94
94
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

405
405
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

350
350
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

174
174
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

76
76
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

272
272
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

207
207
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

532
532
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

97
97

Meer sportnieuws