Anderlecht nadert topdeal met ‘nieuwe Sergio Gomez’

door
Anderlecht nadert topdeal met ‘nieuwe Sergio Gomez’

Binnen een grote week sluit de wintermercato haar deuren, wat betekent dat RSC Anderlecht stilaan een versnelling hoger moet schakelen in enkele transferdossiers. Anders Dreyer (FC Midtjylland) was de eerste winteraanwinst, terwijl er nog meer versterking verwacht mag worden in het Lotto Park. Een nieuwe diepe spits is prioritair, net zoals een extra linksback. Voor die laatste positie komt Sporting uit bij Yahia Attiyat Allah, één van de grote Marokkaanse revelaties op het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar.


WANNEER START HET TRANSFEROFFENSIEF?

Anderlecht won vorig weekend de cruciale wedstrijd tegen RFC Seraing, waarmee de Brusselaars een verdere daling in het klassement voorkomen. Na de match maakte Brian Riemer zich sterk dat er nog een aanvaller bij moet, Sporting mankeert namelijk présence en doeltreffendheid in de zone van de waarheid, maar ook in andere linies is wat kwalitatieve versterking zeker niet overbodig. "Ik denk dat we ons ook nog op andere posities kunnen versterken", zei de Deense coach vorig weekend op zijn perspraatje.



Vandaag is Moussa Ndiaye de enige echte linksachter in de selectie van Anderlecht, dus is een extra concurrent die goed past in de 4-3-3 veldbezetting van Brian Riemer erg welkom. In die zoektocht naar een nieuwe linksachter komt Anderlecht alvast uit bij Yahia Attiyat Allah, de 27-jarige aanvallende linksachter van Wydad Casablanca. De Franse journalist Clément Brossard stelt namelijk dat de Belgische recordkampioen interesse toont om de Marokkaanse international naar het Lotto Park te halen.

GROTE REVELATIE OP HET WK IN QATAR

Voor de start van het Werelkdampioenschap was Yahia Attiyat Allah een compleet onbekende naam in Europa, maar in Qatar hij werd één van de grote revelaties van de Marokkaanse nationale ploeg, dat als collectief vriend en vijand verbaasde door zich totaal onverwacht te kwalificeren voor de halve finales. Attiyat Allah had een groot aandeel in die historische prestatie, want de aanvallende linksachter kwam in zes van de zeven WK-matchen in actie. Enkel in de groepsronde tegen Canada bleef hij de ganse wedstrijd op de bank gekluisterd.



De onbekende Yahia Attiyat Allah (Wydad Casablanca) was één van de drie spelers in de Marokkaanse selectie die in eigen land actief was, maar in Qatar moest hij op het veld amper het onderspit delven tegen zijn rechtstreekse tegenstanders. Hij speelde bijvoorbeeld een prominente rol in de kwartfinale tegen Portugal, waarin hij als vervanger van de geblesseerde Noussair Mazraoui de assist gaf voor de winnende treffer van Youssef En-Nesyri. Verschillende media en analisten riepen Attiyat Allah zelfs uit tot de Man van de Match.

TYPE-SERGIO GOMEZ

Waaronder The Athletic bijvoorbeeld, die zijn wedstrijd als "impressionant" omschreef als hoofdreden om hem uit te roepen tot de beste speler op het veld. “Attiyat Allah is niet de eerste keuze op de linksback bij Marokko, maar hij hield Bruno Fernandes helemaal uit de wedstrijd. Dat alleen was genoeg voor de Wydad Casablanca speler om deze award te winnen", aldus The Athletic. Illias Haddad, ex-speler van onder meer Dodrecht, was eveneens lovend over de indrukwekkende prestatie van Attiyat Allah.



"Noussair Mazraoui is een prima speler, maar op linksback was Yahia Attiyat Allah van Wydad Casablanca een betere optie. Je zag zijn assist tegen Portugal, dat is zijn wapen", zei Illias Haddad aan Algemeen Dagblad. Attiyat Allah is namelijk een offensief ingestelde linksback die de hele lijn kan aflopen en ook probleemloos een rijtje hoger kan spelen. Hij heeft een typisch profiel om te kunnen gedijen in een moderne ploeg door zijn goed defensief werk, snelheid en een goede voorzet. In die optiek vertoont Attiyat Allah veel gelijkenissen met ex-Anderlecht speler Sergio Gomez.

SNELTREIN OP DE FLANK

Dat Yahia Attiyat Allah snel is, is ook maar een understatement. De linksback van Marokko behoorde zelfs tot de snelste spelers van het afgelopen Wereldkampioenschap. Attiyat Allah haalde toen een maximum snelheid van maar liefst 34,7 kilometer per uur. Onder Andere Ibrahima Konaté (Frankrijk), Theo Hernández (Frankrijk), Gabriel Martinelli (Brazilië), Krépin Diatta (Senegal), Ousmane Dembele (Frankrijk), Tajon Buchanan (Canada), Killian Mbappe (Frankrijk) en Achraf Hakimi (Marokko) lieten toen nog betere tijden noteren. Kamaldeen Sulemana (Ghana) was met 35,7 kilometer per uur veruit de snelste speler in Qatar.



Yahia Attiyat Allah maakte dus naam voor zichzelf op het Wereldkampioenschap en met zijn sterke prestaties kwam hij in het vizier terecht van verschillende Europese clubs zoals Stade Brest, OGC Nice, Besiktas, Olympiakos, Montpellier, Eintracht Frankfurt en dus ook Anderlecht. Attiyat Allah past perfect in het gameplan van Brian Riemer en bovendien zou hij allerminst een dure aankoop zijn. Wydad Casablanca zou namelijk settelen voor een transfersom van één miljoen euro, wat zelfs voor het financieel geplaagde Anderlecht geen onoverkomelijk bedrag is. Sporting zal wel niet te lang mogen treuzelen om door te duwen voor Attiyat Allah, want Montpellier bracht ondertussen meerdere (ontoereikende) aanbiedingen uit bij de Marokkaanse club.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Zou Attiyat een meerwaarde brengen bij Anderlecht?

Meest recent

'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

22
22
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

56
56
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

156
156
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

278
278
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

250
250
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

173
173
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

233
233
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

197
197
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

294
294
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

343
343
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

510
510
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

247
247
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

305
305
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

331
331
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

416
416
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

268
268
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

354
354
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

663
663
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

463
463
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

157
157
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

172
172
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

910
910
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

393
393
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

86
86

Meer sportnieuws