Anderlecht nadert topdeal met ‘nieuwe Sergio Gomez’

door
Anderlecht nadert topdeal met ‘nieuwe Sergio Gomez’

Binnen een grote week sluit de wintermercato haar deuren, wat betekent dat RSC Anderlecht stilaan een versnelling hoger moet schakelen in enkele transferdossiers. Anders Dreyer (FC Midtjylland) was de eerste winteraanwinst, terwijl er nog meer versterking verwacht mag worden in het Lotto Park. Een nieuwe diepe spits is prioritair, net zoals een extra linksback. Voor die laatste positie komt Sporting uit bij Yahia Attiyat Allah, één van de grote Marokkaanse revelaties op het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar.


WANNEER START HET TRANSFEROFFENSIEF?

Anderlecht won vorig weekend de cruciale wedstrijd tegen RFC Seraing, waarmee de Brusselaars een verdere daling in het klassement voorkomen. Na de match maakte Brian Riemer zich sterk dat er nog een aanvaller bij moet, Sporting mankeert namelijk présence en doeltreffendheid in de zone van de waarheid, maar ook in andere linies is wat kwalitatieve versterking zeker niet overbodig. "Ik denk dat we ons ook nog op andere posities kunnen versterken", zei de Deense coach vorig weekend op zijn perspraatje.



Vandaag is Moussa Ndiaye de enige echte linksachter in de selectie van Anderlecht, dus is een extra concurrent die goed past in de 4-3-3 veldbezetting van Brian Riemer erg welkom. In die zoektocht naar een nieuwe linksachter komt Anderlecht alvast uit bij Yahia Attiyat Allah, de 27-jarige aanvallende linksachter van Wydad Casablanca. De Franse journalist Clément Brossard stelt namelijk dat de Belgische recordkampioen interesse toont om de Marokkaanse international naar het Lotto Park te halen.

GROTE REVELATIE OP HET WK IN QATAR

Voor de start van het Werelkdampioenschap was Yahia Attiyat Allah een compleet onbekende naam in Europa, maar in Qatar hij werd één van de grote revelaties van de Marokkaanse nationale ploeg, dat als collectief vriend en vijand verbaasde door zich totaal onverwacht te kwalificeren voor de halve finales. Attiyat Allah had een groot aandeel in die historische prestatie, want de aanvallende linksachter kwam in zes van de zeven WK-matchen in actie. Enkel in de groepsronde tegen Canada bleef hij de ganse wedstrijd op de bank gekluisterd.



De onbekende Yahia Attiyat Allah (Wydad Casablanca) was één van de drie spelers in de Marokkaanse selectie die in eigen land actief was, maar in Qatar moest hij op het veld amper het onderspit delven tegen zijn rechtstreekse tegenstanders. Hij speelde bijvoorbeeld een prominente rol in de kwartfinale tegen Portugal, waarin hij als vervanger van de geblesseerde Noussair Mazraoui de assist gaf voor de winnende treffer van Youssef En-Nesyri. Verschillende media en analisten riepen Attiyat Allah zelfs uit tot de Man van de Match.

TYPE-SERGIO GOMEZ

Waaronder The Athletic bijvoorbeeld, die zijn wedstrijd als "impressionant" omschreef als hoofdreden om hem uit te roepen tot de beste speler op het veld. “Attiyat Allah is niet de eerste keuze op de linksback bij Marokko, maar hij hield Bruno Fernandes helemaal uit de wedstrijd. Dat alleen was genoeg voor de Wydad Casablanca speler om deze award te winnen", aldus The Athletic. Illias Haddad, ex-speler van onder meer Dodrecht, was eveneens lovend over de indrukwekkende prestatie van Attiyat Allah.



"Noussair Mazraoui is een prima speler, maar op linksback was Yahia Attiyat Allah van Wydad Casablanca een betere optie. Je zag zijn assist tegen Portugal, dat is zijn wapen", zei Illias Haddad aan Algemeen Dagblad. Attiyat Allah is namelijk een offensief ingestelde linksback die de hele lijn kan aflopen en ook probleemloos een rijtje hoger kan spelen. Hij heeft een typisch profiel om te kunnen gedijen in een moderne ploeg door zijn goed defensief werk, snelheid en een goede voorzet. In die optiek vertoont Attiyat Allah veel gelijkenissen met ex-Anderlecht speler Sergio Gomez.

SNELTREIN OP DE FLANK

Dat Yahia Attiyat Allah snel is, is ook maar een understatement. De linksback van Marokko behoorde zelfs tot de snelste spelers van het afgelopen Wereldkampioenschap. Attiyat Allah haalde toen een maximum snelheid van maar liefst 34,7 kilometer per uur. Onder Andere Ibrahima Konaté (Frankrijk), Theo Hernández (Frankrijk), Gabriel Martinelli (Brazilië), Krépin Diatta (Senegal), Ousmane Dembele (Frankrijk), Tajon Buchanan (Canada), Killian Mbappe (Frankrijk) en Achraf Hakimi (Marokko) lieten toen nog betere tijden noteren. Kamaldeen Sulemana (Ghana) was met 35,7 kilometer per uur veruit de snelste speler in Qatar.



Yahia Attiyat Allah maakte dus naam voor zichzelf op het Wereldkampioenschap en met zijn sterke prestaties kwam hij in het vizier terecht van verschillende Europese clubs zoals Stade Brest, OGC Nice, Besiktas, Olympiakos, Montpellier, Eintracht Frankfurt en dus ook Anderlecht. Attiyat Allah past perfect in het gameplan van Brian Riemer en bovendien zou hij allerminst een dure aankoop zijn. Wydad Casablanca zou namelijk settelen voor een transfersom van één miljoen euro, wat zelfs voor het financieel geplaagde Anderlecht geen onoverkomelijk bedrag is. Sporting zal wel niet te lang mogen treuzelen om door te duwen voor Attiyat Allah, want Montpellier bracht ondertussen meerdere (ontoereikende) aanbiedingen uit bij de Marokkaanse club.

LEES OOK: 'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

Zou Attiyat een meerwaarde brengen bij Anderlecht?

Meest recent

Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

3
3
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

31
31
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

112
112
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

59
59
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

369
369
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

352
352
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

366
366
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

103
103
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

548
548
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

174
174
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

240
240
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

291
291
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

121
121
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

71
71
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

212
212
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

179
179
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

79
79
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

99
99
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

47
47
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

291
291
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

288
288
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

261
261
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

252
252
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

320
320
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

460
460

Meer sportnieuws