Anderlecht nadert topdeal met ‘nieuwe Sergio Gomez’

1269
Anderlecht nadert topdeal met ‘nieuwe Sergio Gomez’

Binnen een grote week sluit de wintermercato haar deuren, wat betekent dat RSC Anderlecht stilaan een versnelling hoger moet schakelen in enkele transferdossiers. Anders Dreyer (FC Midtjylland) was de eerste winteraanwinst, terwijl er nog meer versterking verwacht mag worden in het Lotto Park. Een nieuwe diepe spits is prioritair, net zoals een extra linksback. Voor die laatste positie komt Sporting uit bij Yahia Attiyat Allah, één van de grote Marokkaanse revelaties op het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar.


WANNEER START HET TRANSFEROFFENSIEF?

Anderlecht won vorig weekend de cruciale wedstrijd tegen RFC Seraing, waarmee de Brusselaars een verdere daling in het klassement voorkomen. Na de match maakte Brian Riemer zich sterk dat er nog een aanvaller bij moet, Sporting mankeert namelijk présence en doeltreffendheid in de zone van de waarheid, maar ook in andere linies is wat kwalitatieve versterking zeker niet overbodig. "Ik denk dat we ons ook nog op andere posities kunnen versterken", zei de Deense coach vorig weekend op zijn perspraatje.



Vandaag is Moussa Ndiaye de enige echte linksachter in de selectie van Anderlecht, dus is een extra concurrent die goed past in de 4-3-3 veldbezetting van Brian Riemer erg welkom. In die zoektocht naar een nieuwe linksachter komt Anderlecht alvast uit bij Yahia Attiyat Allah, de 27-jarige aanvallende linksachter van Wydad Casablanca. De Franse journalist Clément Brossard stelt namelijk dat de Belgische recordkampioen interesse toont om de Marokkaanse international naar het Lotto Park te halen.

GROTE REVELATIE OP HET WK IN QATAR

Voor de start van het Werelkdampioenschap was Yahia Attiyat Allah een compleet onbekende naam in Europa, maar in Qatar hij werd één van de grote revelaties van de Marokkaanse nationale ploeg, dat als collectief vriend en vijand verbaasde door zich totaal onverwacht te kwalificeren voor de halve finales. Attiyat Allah had een groot aandeel in die historische prestatie, want de aanvallende linksachter kwam in zes van de zeven WK-matchen in actie. Enkel in de groepsronde tegen Canada bleef hij de ganse wedstrijd op de bank gekluisterd.



De onbekende Yahia Attiyat Allah (Wydad Casablanca) was één van de drie spelers in de Marokkaanse selectie die in eigen land actief was, maar in Qatar moest hij op het veld amper het onderspit delven tegen zijn rechtstreekse tegenstanders. Hij speelde bijvoorbeeld een prominente rol in de kwartfinale tegen Portugal, waarin hij als vervanger van de geblesseerde Noussair Mazraoui de assist gaf voor de winnende treffer van Youssef En-Nesyri. Verschillende media en analisten riepen Attiyat Allah zelfs uit tot de Man van de Match.

TYPE-SERGIO GOMEZ

Waaronder The Athletic bijvoorbeeld, die zijn wedstrijd als "impressionant" omschreef als hoofdreden om hem uit te roepen tot de beste speler op het veld. “Attiyat Allah is niet de eerste keuze op de linksback bij Marokko, maar hij hield Bruno Fernandes helemaal uit de wedstrijd. Dat alleen was genoeg voor de Wydad Casablanca speler om deze award te winnen", aldus The Athletic. Illias Haddad, ex-speler van onder meer Dodrecht, was eveneens lovend over de indrukwekkende prestatie van Attiyat Allah.



"Noussair Mazraoui is een prima speler, maar op linksback was Yahia Attiyat Allah van Wydad Casablanca een betere optie. Je zag zijn assist tegen Portugal, dat is zijn wapen", zei Illias Haddad aan Algemeen Dagblad. Attiyat Allah is namelijk een offensief ingestelde linksback die de hele lijn kan aflopen en ook probleemloos een rijtje hoger kan spelen. Hij heeft een typisch profiel om te kunnen gedijen in een moderne ploeg door zijn goed defensief werk, snelheid en een goede voorzet. In die optiek vertoont Attiyat Allah veel gelijkenissen met ex-Anderlecht speler Sergio Gomez.

SNELTREIN OP DE FLANK

Dat Yahia Attiyat Allah snel is, is ook maar een understatement. De linksback van Marokko behoorde zelfs tot de snelste spelers van het afgelopen Wereldkampioenschap. Attiyat Allah haalde toen een maximum snelheid van maar liefst 34,7 kilometer per uur. Onder Andere Ibrahima Konaté (Frankrijk), Theo Hernández (Frankrijk), Gabriel Martinelli (Brazilië), Krépin Diatta (Senegal), Ousmane Dembele (Frankrijk), Tajon Buchanan (Canada), Killian Mbappe (Frankrijk) en Achraf Hakimi (Marokko) lieten toen nog betere tijden noteren. Kamaldeen Sulemana (Ghana) was met 35,7 kilometer per uur veruit de snelste speler in Qatar.



Yahia Attiyat Allah maakte dus naam voor zichzelf op het Wereldkampioenschap en met zijn sterke prestaties kwam hij in het vizier terecht van verschillende Europese clubs zoals Stade Brest, OGC Nice, Besiktas, Olympiakos, Montpellier, Eintracht Frankfurt en dus ook Anderlecht. Attiyat Allah past perfect in het gameplan van Brian Riemer en bovendien zou hij allerminst een dure aankoop zijn. Wydad Casablanca zou namelijk settelen voor een transfersom van één miljoen euro, wat zelfs voor het financieel geplaagde Anderlecht geen onoverkomelijk bedrag is. Sporting zal wel niet te lang mogen treuzelen om door te duwen voor Attiyat Allah, want Montpellier bracht ondertussen meerdere (ontoereikende) aanbiedingen uit bij de Marokkaanse club.

LEES OOK: Vandenbroeck weer bij Belgische club? Opties op tafel

Zou Attiyat een meerwaarde brengen bij Anderlecht?

Meest recent

'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

0
0
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

146
146
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

139
139
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

120
120
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

439
439
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

572
572
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

106
106
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

67
67
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

79
79
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

394
394
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

350
350
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

57
57
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

94
94
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

118
118
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

218
218
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

477
477
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

474
474
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

60
60
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

454
454
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

157
157
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

388
388
Ontslagvraag op tafel bij KV Mechelen: “Forse uitspraken”

KV Mechelen speelde afgelopen speeldag doelpuntenloos gelijk tegen Lommel en Malinwa staat nog ...

343
343
‘Blessureverdict Ordonez gooit transferplannen in de war’

Joel Ordonez stond al een paar keer dichtbij een transfer. Afgelopen zomer leek de centrale ...

159
159
‘La Louvière hakt knoop door over Edward Still’

La Louvière ging afgelopen speeldag met 2-0 onderuit tegen rechtstreekse concurrent ...

167
167
Code rood bij KRC Genk: Jess Thorup in de problemen?

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De formatie van Jess Thorup is ...

360
360

Meer sportnieuws