Hommeles in Oostende: "Sommigen worden overbetaald"

376 stemmen
Hommeles in Oostende:

Het zijn donkere dagen voor KV Oostende. De kustploeg ging afgelopen weekend in eigen stadion met 1-2 onderuit tegen streekgenoot Cercle Brugge en is intussen weggezakt naar de voorlaatste plaats. Ze hebben een achterstand van drie punten op de veilige plaatsen en zien hun situatie alsmaar penibeler worden. Er ontstaat stilaan grote wrijving binnen de club.


Zo haalde Brecht Capon bijzonder hard uit naar zijn ploegmaats na de nederlaag tegen Cercle. "Ik zal tot het bittere einde mijn stinkende best doen, maar ik zal het verschil niet maken. Het zegt wellicht voldoende dat ik nog zo vaak op het veld sta, dat vind ik niet logisch", stelde de 34-jarige verdediger immers bij Sporza. "Ik strijd elke minuut voor Oostende. Dat is heel normaal, want we worden ervoor betaald. Sommigen worden hier overbetaald, maar dat is een andere discussie."

Intussen beginnen ook de fans zich te roeren, waarbij vooral CEO Gauthier Ganaye en trainer Dominik Thalhammer het moeten ontgelden. Die eerste slaagde er na een sterk eerste jaar niet meer in om een evenwichtige kern samen te stellen, terwijl de aanstelling van die laatste tot dusver een ramp gebleken is. Tijdens de match tegen Cercle werd de naam van voorganger Yves Vanderhaeghe gescandeerd.

SLECHTSTE REEKS OOIT
Vanderhaeghe moest eind oktober plaatsmaken voor Thalhammer, die nog debuteerde met een belangrijke zege tegen KV Kortrijk. Enkele dagen later werd in de Croky Cup nog Thes Sport uitgeschakeld, maar daarna begon KVO aan een dramatische reeks. Een 6-0 op Westerlo luidde een reeks van zeven nederlagen op rij in, met een bekeruitschakeling door Union tussen zes verliespartijen in de competitie in. Daarmee zet Oostende zijn slechtste reeks ooit in eerste klasse neer, weet Het Nieuwsblad. Tot dusver hadden ze nooit slechter gedaan dan een nul op vijftien. Als het tij niet gekeerd kan worden in de volgende kelderkraker, zaterdag in Kortrijk, zal het wellicht heet onder de voeten van Thalhammer worden.

LEES OOK: Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Zal KV Oostende degradatie nog vermijden?

Meest recent

'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

20
20
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

19
19
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

91
91
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

42
42
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

18
18
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

92
92
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

365
365
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

119
119
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

44
44
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

246
246
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

183
183
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

105
105
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

156
156
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

413
413
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

65
65
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

466
466
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

118
118
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

314
314
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

323
323
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

188
188
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

475
475
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

508
508
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

489
489
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

112
112
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

600
600

Meer sportnieuws