Hommeles in Oostende: "Sommigen worden overbetaald"

door
Hommeles in Oostende:

Het zijn donkere dagen voor KV Oostende. De kustploeg ging afgelopen weekend in eigen stadion met 1-2 onderuit tegen streekgenoot Cercle Brugge en is intussen weggezakt naar de voorlaatste plaats. Ze hebben een achterstand van drie punten op de veilige plaatsen en zien hun situatie alsmaar penibeler worden. Er ontstaat stilaan grote wrijving binnen de club.


Zo haalde Brecht Capon bijzonder hard uit naar zijn ploegmaats na de nederlaag tegen Cercle. "Ik zal tot het bittere einde mijn stinkende best doen, maar ik zal het verschil niet maken. Het zegt wellicht voldoende dat ik nog zo vaak op het veld sta, dat vind ik niet logisch", stelde de 34-jarige verdediger immers bij Sporza. "Ik strijd elke minuut voor Oostende. Dat is heel normaal, want we worden ervoor betaald. Sommigen worden hier overbetaald, maar dat is een andere discussie."

Intussen beginnen ook de fans zich te roeren, waarbij vooral CEO Gauthier Ganaye en trainer Dominik Thalhammer het moeten ontgelden. Die eerste slaagde er na een sterk eerste jaar niet meer in om een evenwichtige kern samen te stellen, terwijl de aanstelling van die laatste tot dusver een ramp gebleken is. Tijdens de match tegen Cercle werd de naam van voorganger Yves Vanderhaeghe gescandeerd.

SLECHTSTE REEKS OOIT
Vanderhaeghe moest eind oktober plaatsmaken voor Thalhammer, die nog debuteerde met een belangrijke zege tegen KV Kortrijk. Enkele dagen later werd in de Croky Cup nog Thes Sport uitgeschakeld, maar daarna begon KVO aan een dramatische reeks. Een 6-0 op Westerlo luidde een reeks van zeven nederlagen op rij in, met een bekeruitschakeling door Union tussen zes verliespartijen in de competitie in. Daarmee zet Oostende zijn slechtste reeks ooit in eerste klasse neer, weet Het Nieuwsblad. Tot dusver hadden ze nooit slechter gedaan dan een nul op vijftien. Als het tij niet gekeerd kan worden in de volgende kelderkraker, zaterdag in Kortrijk, zal het wellicht heet onder de voeten van Thalhammer worden.

Zal KV Oostende degradatie nog vermijden?

Meest recent

'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

22
22
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

19
19
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

35
35
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

18
18
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

156
156
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

126
126
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

179
179
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

181
181
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

95
95
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

196
196
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

769
769
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

88
88
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

45
45
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

114
114
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

555
555
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

232
232
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

602
602
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

181
181
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

241
241
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

42
42
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

55
55
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

685
685
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

848
848
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

158
158
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

317
317

Meer sportnieuws