Eupen strikt voormalig toptalent Club Brugge

158 stemmen
Eupen strikt voormalig toptalent Club Brugge

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. AS Eupen bracht zichzelf de voorbije weken in de problemen met een één op negen, waardoor ze voorlopig enkel van een degradatieplaats weg blijven omdat ze een wedstrijd meer gewonnen hebben dan Zulte Waregem. Versterking is dan ook zeer welkom bij de Panda's.


Die hebben maandag een opvallende aanwinst gepresenteerd, want ze hebben Brandon Baiye naar de Kehrweg weten te lokken. De 22-jarige defensieve middenvelder komt over van de Franse eersteklasser Clermont, waar hij weinig aan de bak kwam. Dit seizoen mocht hij zeven keer invallen in de Ligue 1, maar dat leverde hem amper 45 speelminuten op.

Enkele jaren geleden gold Baiye nog als een groot talent bij Club Brugge. In de zomer van 2018 mocht hij als 17-jarige debuteren van Ivan Leko met invalbeurten in de Supercup tegen Standard en op de openingsspeeldag van de Jupiler Pro League tegen Eupen, maar daarna verdween hij snel uit beeld omdat hij zijn aflopende contract niet wou verlengen. Hij trok de daaropvolgende zomer naar Clermont, maar daar volgde de grote doorbraak nooit. Hij werd twee seizoenen verhuurd aan de Oostenrijkse tweedeklasser Austria Lustenau.

VERVANGER
Baiye, die in elke categorie Belgisch jeugdinternational was en ook al opgeroepen werd voor de Jonge Duivels, tekende nu een contract voor 2,5 jaar bij Eupen. Hij moet er de vervanger worden van James Jeggo, want de Australische international verkaste in het weekend naar het Schotse Hibernian.

Zal hij bij Eupen wel helemaal doorbreken?

Meest recent

Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

0
0
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

12
12
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

133
133
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

70
70
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

76
76
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

172
172
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

110
110
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

264
264
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

157
157
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

129
129
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

382
382
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

115
115
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

296
296
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

121
121
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

274
274
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

228
228
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

310
310
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

125
125
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

245
245
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1246
1246
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

544
544
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

271
271
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

279
279
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

465
465

Meer sportnieuws