Eupen strikt voormalig toptalent Club Brugge

door
Eupen strikt voormalig toptalent Club Brugge

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. AS Eupen bracht zichzelf de voorbije weken in de problemen met een één op negen, waardoor ze voorlopig enkel van een degradatieplaats weg blijven omdat ze een wedstrijd meer gewonnen hebben dan Zulte Waregem. Versterking is dan ook zeer welkom bij de Panda's.


Die hebben maandag een opvallende aanwinst gepresenteerd, want ze hebben Brandon Baiye naar de Kehrweg weten te lokken. De 22-jarige defensieve middenvelder komt over van de Franse eersteklasser Clermont, waar hij weinig aan de bak kwam. Dit seizoen mocht hij zeven keer invallen in de Ligue 1, maar dat leverde hem amper 45 speelminuten op.

Enkele jaren geleden gold Baiye nog als een groot talent bij Club Brugge. In de zomer van 2018 mocht hij als 17-jarige debuteren van Ivan Leko met invalbeurten in de Supercup tegen Standard en op de openingsspeeldag van de Jupiler Pro League tegen Eupen, maar daarna verdween hij snel uit beeld omdat hij zijn aflopende contract niet wou verlengen. Hij trok de daaropvolgende zomer naar Clermont, maar daar volgde de grote doorbraak nooit. Hij werd twee seizoenen verhuurd aan de Oostenrijkse tweedeklasser Austria Lustenau.

VERVANGER
Baiye, die in elke categorie Belgisch jeugdinternational was en ook al opgeroepen werd voor de Jonge Duivels, tekende nu een contract voor 2,5 jaar bij Eupen. Hij moet er de vervanger worden van James Jeggo, want de Australische international verkaste in het weekend naar het Schotse Hibernian.

Zal hij bij Eupen wel helemaal doorbreken?

Meest recent

Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

7
7
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

135
135
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

75
75
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

311
311
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

108
108
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

204
204
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

140
140
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

172
172
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

371
371
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

252
252
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

126
126
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

276
276
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

66
66
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

159
159
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

145
145
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

271
271
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

273
273
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

427
427
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

100
100
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

340
340
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

154
154

Meer sportnieuws