Eupen strikt voormalig toptalent Club Brugge

158 stemmen
Eupen strikt voormalig toptalent Club Brugge

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. AS Eupen bracht zichzelf de voorbije weken in de problemen met een één op negen, waardoor ze voorlopig enkel van een degradatieplaats weg blijven omdat ze een wedstrijd meer gewonnen hebben dan Zulte Waregem. Versterking is dan ook zeer welkom bij de Panda's.


Die hebben maandag een opvallende aanwinst gepresenteerd, want ze hebben Brandon Baiye naar de Kehrweg weten te lokken. De 22-jarige defensieve middenvelder komt over van de Franse eersteklasser Clermont, waar hij weinig aan de bak kwam. Dit seizoen mocht hij zeven keer invallen in de Ligue 1, maar dat leverde hem amper 45 speelminuten op.

Enkele jaren geleden gold Baiye nog als een groot talent bij Club Brugge. In de zomer van 2018 mocht hij als 17-jarige debuteren van Ivan Leko met invalbeurten in de Supercup tegen Standard en op de openingsspeeldag van de Jupiler Pro League tegen Eupen, maar daarna verdween hij snel uit beeld omdat hij zijn aflopende contract niet wou verlengen. Hij trok de daaropvolgende zomer naar Clermont, maar daar volgde de grote doorbraak nooit. Hij werd twee seizoenen verhuurd aan de Oostenrijkse tweedeklasser Austria Lustenau.

VERVANGER
Baiye, die in elke categorie Belgisch jeugdinternational was en ook al opgeroepen werd voor de Jonge Duivels, tekende nu een contract voor 2,5 jaar bij Eupen. Hij moet er de vervanger worden van James Jeggo, want de Australische international verkaste in het weekend naar het Schotse Hibernian.

Zal hij bij Eupen wel helemaal doorbreken?

Meest recent

Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

9
9
Pakkende woorden: Gündogan lucht zijn hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

24
24
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

419
419
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

168
168
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

132
132
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

184
184
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

15
15
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

316
316
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

69
69
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

189
189
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

389
389
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

117
117
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

541
541
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

322
322
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

196
196
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

369
369
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

550
550
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

127
127
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

402
402
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

168
168
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

64
64
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

323
323
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

178
178
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

72
72
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

94
94

Meer sportnieuws