TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Anderlecht, Standard shopt bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Anderlecht, Standard shopt bij Club'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat er bij Anderlecht de komende dagen een heuse uittocht zal komen. Fabio Silva staat op het punt om zijn overgang naar PSV af te ronden en ook de uitleenbeurt van Sebastiano Esposito zou snel stopgezet moeten worden. Daarnaast kregen ook Hendrik Van Crombrugge en Wesley Hoedt al te horen dat ze moeten vertrekken, terwijl ook Benito Raman en Killian Sardella weg zouden mogen. Ook zou Julien Duranville kunnen vertrekken, omdat het 16-jarige goudhaantje zijn contract niet zou willen verlengen. Adrien Trebel mag nog deze maand vertrekken, want Anderlecht is niet van plan hem nog een nieuw contract te geven.



Die exodus zorgt er wel voor dat Anderlecht de ruimte zou hebben om zich te versterken. Na de nipte zege in Seraing gaf Brian Riemer zondag toe dat het de bedoeling is dat er de komende dagen nog vers bloed neerstrijkt in het Lotto Park. De Deense coach rekent nog op twee à drie nieuwe spelers, vooral in het offensieve compartiment. Eén van de namen die alweer circuleert is die van Joshua Zirkzee, maar de voormalige publiekslieveling staat ook op de radar van Stade Rennes.

Ook bij Club Brugge lijken een paar spelers op weg naar de uitgang. Blauw-Zwart zou het licht op groen gezet hebben voor een vertrek van Eduard Sobol, die amper nog aan de bak komt. Hij zou zondag al naar Frankrijk gereisd zijn om zijn medische testen bij Strasbourg af te leggen. Cyle Larin kwam zondag dan weer in Spanje aan om er zijn transfer naar Real Valladolid af te leggen. Het zou gaan om een uitleenbeurt met een aankoopoptie die onder bepaalde voorwaarden automatisch gelicht zou worden. Ook Cadiz en PAOK deden een bod op de Canadees, maar vissen achter het net.



Daarnaast komt ook Standard mogelijk nog shoppen bij Club. De Rouches zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Ibe Hautekiet. De 20-jarige verdediger is aanvoerder van Club NXT en maakt ook deel uit van de A-kern, maar daar heeft hij geen uitzicht op speelminuten. Dat is in Luik anders en dus zou de overstap voor de jongeling interessant kunnen zijn.

Er zou ook nog steeds de nodige interesse zijn voor Noa Lang. In de wedstrijd tegen Charleroi werd hij naar verluidt gevolgd door een scout van Internazionale. Concreet lijkt de belangstelling van de Nerazzurri echter zeker nog niet te zijn.



Bij Antwerp is er ook nog versterking op komst. CEO Sven Jaecques bevestigde namelijk dat de Great Old op het punt staat om Gyrano Kerk aan te trekken. In de loop van maandag zou de komst van de Nederlandse aanvaller helemaal moeten afronden. Kerk zou tot het einde van het seizoen gehuurd worden van Lokomotiv Moskou.

LEES OOK: Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Zijn drie aanwinsten genoeg om alle vertrekkers bij Anderlecht op te vangen?

Meest recent

Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

57
57
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

39
39
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

197
197
Eddy Snelders getuigt in rechtbank: woorden zinderen na

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

27
27
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

113
113
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

368
368
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

46
46
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

567
567
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

311
311
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

898
898
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

210
210
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

62
62
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

39
39
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

187
187
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

188
188
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

119
119
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

545
545
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

259
259
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

391
391
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

112
112
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

516
516
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

364
364
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

91
91
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

194
194

Meer sportnieuws