TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Anderlecht, Standard shopt bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Anderlecht, Standard shopt bij Club'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat er bij Anderlecht de komende dagen een heuse uittocht zal komen. Fabio Silva staat op het punt om zijn overgang naar PSV af te ronden en ook de uitleenbeurt van Sebastiano Esposito zou snel stopgezet moeten worden. Daarnaast kregen ook Hendrik Van Crombrugge en Wesley Hoedt al te horen dat ze moeten vertrekken, terwijl ook Benito Raman en Killian Sardella weg zouden mogen. Ook zou Julien Duranville kunnen vertrekken, omdat het 16-jarige goudhaantje zijn contract niet zou willen verlengen. Adrien Trebel mag nog deze maand vertrekken, want Anderlecht is niet van plan hem nog een nieuw contract te geven.



Die exodus zorgt er wel voor dat Anderlecht de ruimte zou hebben om zich te versterken. Na de nipte zege in Seraing gaf Brian Riemer zondag toe dat het de bedoeling is dat er de komende dagen nog vers bloed neerstrijkt in het Lotto Park. De Deense coach rekent nog op twee à drie nieuwe spelers, vooral in het offensieve compartiment. Eén van de namen die alweer circuleert is die van Joshua Zirkzee, maar de voormalige publiekslieveling staat ook op de radar van Stade Rennes.

Ook bij Club Brugge lijken een paar spelers op weg naar de uitgang. Blauw-Zwart zou het licht op groen gezet hebben voor een vertrek van Eduard Sobol, die amper nog aan de bak komt. Hij zou zondag al naar Frankrijk gereisd zijn om zijn medische testen bij Strasbourg af te leggen. Cyle Larin kwam zondag dan weer in Spanje aan om er zijn transfer naar Real Valladolid af te leggen. Het zou gaan om een uitleenbeurt met een aankoopoptie die onder bepaalde voorwaarden automatisch gelicht zou worden. Ook Cadiz en PAOK deden een bod op de Canadees, maar vissen achter het net.



Daarnaast komt ook Standard mogelijk nog shoppen bij Club. De Rouches zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Ibe Hautekiet. De 20-jarige verdediger is aanvoerder van Club NXT en maakt ook deel uit van de A-kern, maar daar heeft hij geen uitzicht op speelminuten. Dat is in Luik anders en dus zou de overstap voor de jongeling interessant kunnen zijn.

Er zou ook nog steeds de nodige interesse zijn voor Noa Lang. In de wedstrijd tegen Charleroi werd hij naar verluidt gevolgd door een scout van Internazionale. Concreet lijkt de belangstelling van de Nerazzurri echter zeker nog niet te zijn.



Bij Antwerp is er ook nog versterking op komst. CEO Sven Jaecques bevestigde namelijk dat de Great Old op het punt staat om Gyrano Kerk aan te trekken. In de loop van maandag zou de komst van de Nederlandse aanvaller helemaal moeten afronden. Kerk zou tot het einde van het seizoen gehuurd worden van Lokomotiv Moskou.

LEES OOK: Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Zijn drie aanwinsten genoeg om alle vertrekkers bij Anderlecht op te vangen?

Meest recent

Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

20
20
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

98
98
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

47
47
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

158
158
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

25
25
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

97
97
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

89
89
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

153
153
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

161
161
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

66
66
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

177
177
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

141
141
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

329
329
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

742
742
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

80
80
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

89
89
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

154
154
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

103
103
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

372
372
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

276
276
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

124
124
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

213
213
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

178
178
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

131
131

Meer sportnieuws