Mignolet verrast over Gouden Schoen-winst

door
Mignolet verrast over Gouden Schoen-winst

Geen beterschap bij Club Brugge. De West-Vlamingen raakten thuis tegen Sporting Charleroi niet verder dan een gelijkspel. Doelman Simon Mignolet moest zich in de eerste helft twee keer omdraaien.


Daarmee deelt ook hij volop in de Brugse malaise. Gelukkig voor Mignolet en co slaagden ze er wel nog in om de achterstand op te halen. Meer zat er echter niet in, waardoor Club na de zege van AA Gent nu zelfs helemaal uit de top vier valt. Mislopen van POI zou toch een immense ontgoocheling zijn in het Jan Breydel-stadion. Mignolet kan deze week de teleurstelling doorspoelen. Woensdag staat namelijk het gala van de Gouden Schoen op het programma.

De doelman van Club is dé grote favoriet om het kleinood mee naar huis te nemen. Al is hij daar zelf nog niet zo zeker van. "Kijk: ik heb dat niet zelf in handen", verklaart hij bij Het Nieuwsblad. Ik hoop natuurlijk wel dat mensen op mij gestemd hebben. Moest het lukken, dan kom ik in een illuster rijtje terecht. Het zou alleszins een grote eer zijn", aldus Mignolet.

PREUD'HOMME
Mignolet kan inderdaad in de voetsporen treden van enkele absolute grootheden van het Belgische voetbal. Michel Preud'homme was in 1989 de laatste doelman die de Gouden Schoen op zak stak. Twee jaar eerder was hij ook al de laureaat. Daarvoor won ook Jean-Marie Pfaff de trofee eens, in 1978. Mignolet zou na zijn sterke prestaties van het afgelopen jaar een oververdiende winnaar zijn, maar de Limburger rekent zich dus nog niet rijk. Woensdag weten we wie zijn naam mag bijschrijven op de erelijst.

LEES OOK: 'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Wint Mignolet de Gouden Schoen?

Meest recent

'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

74
74
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

68
68
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

48
48
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

169
169
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

38
38
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

125
125
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

206
206
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

183
183
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

191
191
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

222
222
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

373
373
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

178
178
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

49
49
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

97
97
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

557
557
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

75
75
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

816
816
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

582
582
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

32
32
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

82
82
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

175
175
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

423
423
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

219
219
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

757
757

Meer sportnieuws