Openda verklapt: "Dáárom presteert Club Brugge elk jaar"

377 stemmen
Openda verklapt:

Loïs Openda (22) is aan een uitstekend seizoen bezig bij RC Lens. Onze landgenoot staat knap tweede in de Ligue 1 met de Noord-Franse club. Met negen goals heeft hij een belangrijk aandeel in dat succes.


Op speeldag 17 toonde Openda zijn klasse nog tegen het grote Paris Saint-Germain. De snelle aanvaller was tegen de Parijzenaren goed voor een goal en een assist. Daarmee maakt hij steeds meer naam na zijn transfer van Club Brugge naar RC Lens. Bij Blauw-Zwart kreeg Openda nooit echt een volwaardige kans in de hoofdmacht.

Toch houdt hem dat niet tegen om met lof te strooien voor de manier waarop er in West-Vlaanderen gewerkt wordt. "De werkwijze bij Club Brugge was perfect en we hadden een goede groep en een fysieke trainer om voor elke wedstrijd in vorm te zijn", zegt Openda in een interview met de Ligue 1. "Dat is wat Club Brugge elk jaar doet presteren", voegt hij eraan toe. Openda speelde in totaal 53 keer voor de Brugse hoofdmacht. Daarin was hij goed voor 5 goals en 4 assists. Bij Lens zit hij over competities heen al aan 9 goals in 21 duels.

RODE DUIVELS
Openda lijkt zo steeds meer op de deur te kloppen van de Rode Duivels. Op het WK in Qatar behoorde hij tot de selectie van de Belgen. In aanloop naar het toernooi maakte hij zelfs een doelpunt in de oefenpot tegen Egypte. Toch kreeg hij enkel tegen Canada speelminuten van toenmalige bondscoach Robert Martinez, zelfs bij afwezigheid van Romelu Lukaku. Afwachten wat de volgende bondscoach van de Belgen van plan is met Openda.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Moet Openda de vaste spits worden van de Rode Duivels?

Meest recent

'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

7
7
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

120
120
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

14
14
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

290
290
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

208
208
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

195
195
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

97
97
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

50
50
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

91
91
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

75
75
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

39
39
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

185
185
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

218
218
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

122
122
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

74
74
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

689
689
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

484
484
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

252
252
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

293
293
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

100
100
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

76
76
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

75
75
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

342
342
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

828
828
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

182
182

Meer sportnieuws