Openda verklapt: "Dáárom presteert Club Brugge elk jaar"

door
Openda verklapt:

Loïs Openda (22) is aan een uitstekend seizoen bezig bij RC Lens. Onze landgenoot staat knap tweede in de Ligue 1 met de Noord-Franse club. Met negen goals heeft hij een belangrijk aandeel in dat succes.


Op speeldag 17 toonde Openda zijn klasse nog tegen het grote Paris Saint-Germain. De snelle aanvaller was tegen de Parijzenaren goed voor een goal en een assist. Daarmee maakt hij steeds meer naam na zijn transfer van Club Brugge naar RC Lens. Bij Blauw-Zwart kreeg Openda nooit echt een volwaardige kans in de hoofdmacht.

Toch houdt hem dat niet tegen om met lof te strooien voor de manier waarop er in West-Vlaanderen gewerkt wordt. "De werkwijze bij Club Brugge was perfect en we hadden een goede groep en een fysieke trainer om voor elke wedstrijd in vorm te zijn", zegt Openda in een interview met de Ligue 1. "Dat is wat Club Brugge elk jaar doet presteren", voegt hij eraan toe. Openda speelde in totaal 53 keer voor de Brugse hoofdmacht. Daarin was hij goed voor 5 goals en 4 assists. Bij Lens zit hij over competities heen al aan 9 goals in 21 duels.

RODE DUIVELS
Openda lijkt zo steeds meer op de deur te kloppen van de Rode Duivels. Op het WK in Qatar behoorde hij tot de selectie van de Belgen. In aanloop naar het toernooi maakte hij zelfs een doelpunt in de oefenpot tegen Egypte. Toch kreeg hij enkel tegen Canada speelminuten van toenmalige bondscoach Robert Martinez, zelfs bij afwezigheid van Romelu Lukaku. Afwachten wat de volgende bondscoach van de Belgen van plan is met Openda.

LEES OOK: Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Moet Openda de vaste spits worden van de Rode Duivels?

Meest recent

"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

6
6
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

42
42
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

115
115
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

44
44
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

105
105
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

73
73
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

97
97
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

92
92
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

137
137
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

43
43
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

105
105
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

324
324
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

135
135
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

213
213
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

57
57
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

205
205
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

98
98
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

31
31
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

144
144
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

96
96
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

364
364
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

246
246
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

350
350
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

317
317

Meer sportnieuws