Openda verklapt: "Dáárom presteert Club Brugge elk jaar"

door
Openda verklapt:

Loïs Openda (22) is aan een uitstekend seizoen bezig bij RC Lens. Onze landgenoot staat knap tweede in de Ligue 1 met de Noord-Franse club. Met negen goals heeft hij een belangrijk aandeel in dat succes.


Op speeldag 17 toonde Openda zijn klasse nog tegen het grote Paris Saint-Germain. De snelle aanvaller was tegen de Parijzenaren goed voor een goal en een assist. Daarmee maakt hij steeds meer naam na zijn transfer van Club Brugge naar RC Lens. Bij Blauw-Zwart kreeg Openda nooit echt een volwaardige kans in de hoofdmacht.

Toch houdt hem dat niet tegen om met lof te strooien voor de manier waarop er in West-Vlaanderen gewerkt wordt. "De werkwijze bij Club Brugge was perfect en we hadden een goede groep en een fysieke trainer om voor elke wedstrijd in vorm te zijn", zegt Openda in een interview met de Ligue 1. "Dat is wat Club Brugge elk jaar doet presteren", voegt hij eraan toe. Openda speelde in totaal 53 keer voor de Brugse hoofdmacht. Daarin was hij goed voor 5 goals en 4 assists. Bij Lens zit hij over competities heen al aan 9 goals in 21 duels.

RODE DUIVELS
Openda lijkt zo steeds meer op de deur te kloppen van de Rode Duivels. Op het WK in Qatar behoorde hij tot de selectie van de Belgen. In aanloop naar het toernooi maakte hij zelfs een doelpunt in de oefenpot tegen Egypte. Toch kreeg hij enkel tegen Canada speelminuten van toenmalige bondscoach Robert Martinez, zelfs bij afwezigheid van Romelu Lukaku. Afwachten wat de volgende bondscoach van de Belgen van plan is met Openda.

LEES OOK: Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Moet Openda de vaste spits worden van de Rode Duivels?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

77
77
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

48
48
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

5
5
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

63
63
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

46
46
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

58
58
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

234
234
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

30
30
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

382
382
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

257
257
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

342
342
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

24
24
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

68
68
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

111
111
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

67
67
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

430
430
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

166
166
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

334
334
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

128
128
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

479
479
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

292
292
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

241
241
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

180
180

Meer sportnieuws