Openda verklapt: "Dáárom presteert Club Brugge elk jaar"

door
Openda verklapt:

Loïs Openda (22) is aan een uitstekend seizoen bezig bij RC Lens. Onze landgenoot staat knap tweede in de Ligue 1 met de Noord-Franse club. Met negen goals heeft hij een belangrijk aandeel in dat succes.


Op speeldag 17 toonde Openda zijn klasse nog tegen het grote Paris Saint-Germain. De snelle aanvaller was tegen de Parijzenaren goed voor een goal en een assist. Daarmee maakt hij steeds meer naam na zijn transfer van Club Brugge naar RC Lens. Bij Blauw-Zwart kreeg Openda nooit echt een volwaardige kans in de hoofdmacht.

Toch houdt hem dat niet tegen om met lof te strooien voor de manier waarop er in West-Vlaanderen gewerkt wordt. "De werkwijze bij Club Brugge was perfect en we hadden een goede groep en een fysieke trainer om voor elke wedstrijd in vorm te zijn", zegt Openda in een interview met de Ligue 1. "Dat is wat Club Brugge elk jaar doet presteren", voegt hij eraan toe. Openda speelde in totaal 53 keer voor de Brugse hoofdmacht. Daarin was hij goed voor 5 goals en 4 assists. Bij Lens zit hij over competities heen al aan 9 goals in 21 duels.

RODE DUIVELS
Openda lijkt zo steeds meer op de deur te kloppen van de Rode Duivels. Op het WK in Qatar behoorde hij tot de selectie van de Belgen. In aanloop naar het toernooi maakte hij zelfs een doelpunt in de oefenpot tegen Egypte. Toch kreeg hij enkel tegen Canada speelminuten van toenmalige bondscoach Robert Martinez, zelfs bij afwezigheid van Romelu Lukaku. Afwachten wat de volgende bondscoach van de Belgen van plan is met Openda.

LEES OOK: 'Hazard verlaat Anderlecht: nieuwe club is al bekend'

Moet Openda de vaste spits worden van de Rode Duivels?

Meest recent

Bertaccini haalt hard uit na nieuwe mokerslag Anderlecht

Na een zes op zes leek Anderlecht weer vertrokken te zijn in de Champions' Play-Off, maar donderdag ...

4
4
Enorme opluchting STVV: nieuw rampscenario afgewend

Op de vierde speeldag heeft STVV eindelijk zijn eerste zege van de Champions' Play-Off kunnen ...

6
6
'Hazard verlaat Anderlecht: nieuwe club is al bekend'

Even mocht Thorgan Hazard zich dit seizoen topschutter van de Jupiler Pro League noemen, maar de ...

81
81
"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

539
539
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

25
25
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

664
664
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

59
59
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

131
131
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

68
68
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

177
177
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

61
61
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

206
206
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

277
277
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

306
306
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

135
135
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

54
54
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

510
510
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

195
195
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

551
551
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

316
316
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

315
315
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

162
162
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

280
280
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

272
272
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

139
139

Meer sportnieuws