Openda verklapt: "Dáárom presteert Club Brugge elk jaar"

door
Openda verklapt:

Loïs Openda (22) is aan een uitstekend seizoen bezig bij RC Lens. Onze landgenoot staat knap tweede in de Ligue 1 met de Noord-Franse club. Met negen goals heeft hij een belangrijk aandeel in dat succes.


Op speeldag 17 toonde Openda zijn klasse nog tegen het grote Paris Saint-Germain. De snelle aanvaller was tegen de Parijzenaren goed voor een goal en een assist. Daarmee maakt hij steeds meer naam na zijn transfer van Club Brugge naar RC Lens. Bij Blauw-Zwart kreeg Openda nooit echt een volwaardige kans in de hoofdmacht.

Toch houdt hem dat niet tegen om met lof te strooien voor de manier waarop er in West-Vlaanderen gewerkt wordt. "De werkwijze bij Club Brugge was perfect en we hadden een goede groep en een fysieke trainer om voor elke wedstrijd in vorm te zijn", zegt Openda in een interview met de Ligue 1. "Dat is wat Club Brugge elk jaar doet presteren", voegt hij eraan toe. Openda speelde in totaal 53 keer voor de Brugse hoofdmacht. Daarin was hij goed voor 5 goals en 4 assists. Bij Lens zit hij over competities heen al aan 9 goals in 21 duels.

RODE DUIVELS
Openda lijkt zo steeds meer op de deur te kloppen van de Rode Duivels. Op het WK in Qatar behoorde hij tot de selectie van de Belgen. In aanloop naar het toernooi maakte hij zelfs een doelpunt in de oefenpot tegen Egypte. Toch kreeg hij enkel tegen Canada speelminuten van toenmalige bondscoach Robert Martinez, zelfs bij afwezigheid van Romelu Lukaku. Afwachten wat de volgende bondscoach van de Belgen van plan is met Openda.

LEES OOK: Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Moet Openda de vaste spits worden van de Rode Duivels?

Meest recent

'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

3
3
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

21
21
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

10
10
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

163
163
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

47
47
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

57
57
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

38
38
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

108
108
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

63
63
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

64
64
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

21
21
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

29
29
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

147
147
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

76
76
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

162
162
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

133
133
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

130
130
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

253
253
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

318
318
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

132
132
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

480
480
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

321
321
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

50
50

Meer sportnieuws