AA Gent duwt Club Brugge uit top vier met hulp van VAR

door
AA Gent duwt Club Brugge uit top vier met hulp van VAR

Eerder deze week liet AA Gent nog de kans liggen om in de top vier te komen, maar zondagavond is het wel prijs voor de Buffalo's. Ze wippen over Club Brugge naar de vierde plaats na een vlotte zege op Stayen, waar ze wel een helpende hand kregen van de VAR. Na een discutabele vroege rode kaart voor Koita kwam Gent nooit in de problemen en won het uiteindelijk ruim met 0-3.


Het was na een kwartier dat de fase zich voordeed die de wedstrijd in een beslissende plooi zou liggen. Koita trok zich op gang voor een dribbel, maar raakte in zijn sleepbeweging vol de enkel van Hong. Scheidsrechter Verboomen trok aanvankelijk nog geel voor de actie, maar na tussenkomst van de VAR kwam er zowaar een rood karton. Een zeer strenge straf voor een eerder ongelukkig contact.

Met een man minder was STVV vleugellam, al kwam Okazaki vlak na de rode kaart dicht bij de 1-0. Uiteindelijk viel het doelpunt tien minuten voor rust aan de overkant met een knap afstandsschot van Salah. Nog voor rust had Gent zijn schaapjes al helemaal op het droge. In de slotminuut van de eerste helft verdubbelde Cuypers met een kopbal de score.

WEER CUYPERS
Na rust duurde het amper tien minuten voor Cuypers zijn tweede van de avond al beet had, deze keer met een harde knal voorbij Schmidt. Daarmee was de wedstrijd ook helemaal gespeeld en doet Gent een zeer goede zaak, want het heeft nu eindelijk zijn felbegeerde plaats in de top vier beet.


LEES OOK: 'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

Was de rode kaart terecht?

Meest recent

Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

101
101
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

166
166
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

99
99
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

120
120
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

36
36
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

421
421
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

158
158
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

315
315
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

465
465
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

197
197
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

345
345
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

176
176
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

137
137
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

141
141
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

70
70
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

239
239
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

64
64
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

312
312
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

218
218
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

219
219
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

435
435
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

515
515
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

77
77
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

128
128
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

344
344

Meer sportnieuws