Enorm kapitaalverlies voor Club Brugge

841
Enorm kapitaalverlies voor Club Brugge

Club Brugge staat op het punt om de uitgaande transfer van Eduard Sobol naar RC Strasbourg af te ronden. Met deze deal zou zo’n 2,5 miljoen euro gemoeid zijn, 2 miljoen als vaste transfersom en een half miljoen aan eventuele bonussen. Met een maximale vergoeding van 2,5 miljoen euro maken de West-Vlamingen een zwaar verlies op Sobol. De Oekraïense linksback kostte Club Brugge in totaal 5,5 miljoen euro en bovendien haalde hij op het sportief vlak zelden het beoogde niveau in Brugge.


NOOIT BUITEN DISCUSSIE

Eduard Sobol kwam in de zomer van 2019 tijdelijk over van Shakhtar Donetsk. Het oorspronkelijk huurcontract van één seizoen werd verlengd met een tweede seizoen, waarvoor Club Brugge gecombineerd een huurvergoeding betaalde van 2 miljoen euro. In juli 2021 namen de West-Vlamingen hem definitief over van Shakhtar voor nog eens 3,5 miljoen euro. Club Brugge betaalde in totaal dus 5,5 miljoen euro aan Sobol, waarmee Blauw-Zwart een verlies maakt van minstens 3 miljoen euro bij de verkoop van Sobol naar RC Strasbourg.

Uiteraard kan niet elke transfer een schot in de roos zijn, maar in het geval van Eduard Sobol werd het al in zijn eerste seizoen erg duidelijk dat hij niet het beoogde niveau haalde om een onbetwiste basisspeler en sterkhouder te worden in het Jan Breydelstadion. De Oekraïense wingback deed het degelijk in zijn drieënhalf seizoenen bij de West-Vlamingen, maar in elk seizoen werd er verschillende keren vastgesteld dat Sobol niet helemaal beantwoordt aan de hoge sportieve vereisten bij Club Brugge.



Verschillende analisten en waarnemers, alsook de fans van Club Brugge, uitten daarom meermaals hun bedenkingen over de meerwaarde van de 27-jarige. In de recente jaren waren de prestaties van Sobol duidelijk voer voor discussie in de Belgische kranten.“Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol”, schreven de kranten in de voorbije jaren over Sobol.

GEEN CHAMPIONS LEAGUE NIVEAU

Eduard Sobol was niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kan bijbrengen. Als linksachter is dat geen abnormale vaststelling, maar in het systeem en de visie van Club Brugge moet een flankverdediger even goed kunnen verdedigen als aanvallen. In dat opzicht was de kloof tussen Clinton Mata en Sobol bijvoorbeeld érg groot. Te groot om de aansluiting te vinden met de Europese subtop. Vooral op het offensief gebied bleef men in Brugge op zijn honger zitten bij Sobol.



In de Belgische competitie ondervond Eduard Sobol geen al te grote moeilijkheden of problemen met het niveau, maar toch streeft men op Jan Breydel naar beter. Voor elke Champions League campagne werd bijvoorbeeld de vraag gesteld of Sobol zich wel staande zou kunnen houden op dat hoge niveau. Ondanks het feit dat Eduard Sobol zich telkens op en top professioneel opstelde, hardwerkend en een teamplayer was, op het sportieve niveau van het kampioenenbal komt hij toch nog iets te kort.

ZIJN AFSTANDSSCHOT ZAL GEMIST WORDEN

Eduard Sobol lag altijd goed in de groep en zijn professionele ingesteldheid werd steeds op prijs gesteld. Maar de intrinsieke kwaliteiten om Club Brugge naar een hoger sportief niveau te tillen, bezit hij niet. In Brugge zal men de timide Sobol op persoonlijk vlak wel missen en wellicht ook zijn indrukwekkend afstandsschot, wellicht het belangrijkste aanvallende wapen van de Oekraïner. Eerder dit seizoen demonstreerde hij die kwaliteit nog tegen KV Mechelen. (zie video onderaan) In minuut 53 klopte hij Gaetan Coucke met een indrukwekkende vrije trap.

Vanop een afstand van 26 meter gaf hij de Mechelse goalie geen enkele schijn van kans. Eduard Sobol draaide deze vrije trap schijnbaar moeiteloos tegen de netten, al had dit doelpunt een expected goal-waarde van amper 3%.



Eduard Sobol heeft duidelijk een patent op dergelijke pareltjes van doelpunten, want in het verleden maakte hij er zo wel nog meer. Vorig seizoen scoorde hij bijvoorbeeld een heerlijke volley van buiten de zestien meter op het veld van Union SG, een magistraal doelpunt dat eveneens een lage waarschijnlijkheid bevatte van 3%. Twee seizoenen geleden lukte Sobol ook al een fraai afstandsschot tegen KV Kortrijk. “Dat kan geen toeval meer zijn”, zei toenmalig coach Philippe Clement toen over die wondergoals van Sobol. En hij had dus gelijk.

LEES OOK: Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Zal Sobol op het veld gemist worden bij Club Brugge?

Meest recent

Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Het is straks alweer tien jaar (!) geleden dat RSC Anderlecht nog een prijs won. En dus werd in het ...

105
105
Circus bij Fener: coach stapt op vlak na match, voorzitter weigert

Fenerbahçe speelde donderdag 1-1-gelijk tegen AS Roma in de Champions League. Het echte ...

39
39
Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Club Brugge wist de voorbije seizoenen gouden zaken te doen op de mercato. Maar niet alle transfers ...

197
197
UCL: Bayern deelt pak slaag uit; puike assist Tielemans

De laatste matchen van de openingsspeeldag in de Champions League zitten erop. Het Bayern ...

45
45
Sibierski geeft genadeloze boodschap aan Stroeykens

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije transferperiode niet enkele heel wat versek krachten in ...

256
256
'Club Brugge weet hoe laat het is: miljoenenbod in januari'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

184
184
Cercle haalt slag thuis: international tekent transfervrij

Met 2 op 15 is Cercle Brugge niet bepaald goed aan het nieuwe seizoen begonnen. En dus besloot de ...

97
97
Zware taak Antwerp-bestuur na 'aderlating Vandenhaute'

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

369
369
Van Bommel grijnst: De Cuyper imponeert na metamorfose

Bondscoach Mark van Bommel maakt binnen een dikke week zijn eerste selectie bij de Rode Duivels ...

214
214
UCL: Lukaku niet voorbij ex-club; PSV blijft steken op punt

Donderdagavond worden de resterende matchen van de openingsspeeldag in de Champions League ...

47
47
Tresoldi heeft duidelijke boodschap na CL-slipper Club

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

311
311
‘Ivan Leko zoekt 'ruzie' met zijn beste Club-speler’

Ivan Leko en Yann Sommer zitten nog niet helemaal op dezelfde golflengte. Tegen Cercle Brugge was er ...

394
394
Antwerp incasseert serieuze tik: "Héél ongelukkig"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

316
316
Druk stijgt in Mechelen: Vanderbiest reageert op heikele situatie

Waar KV Mechelen vorig seizoen nog de grote revelatie in de Jupiler Pro League was, is de huidige ...

119
119
Facelift bij Anderlecht: gloednieuw middenveld in de maak

Binnen een tweetal weken ligt het seizoen in het clubvoetbal extra lang stil door een uitzonderlijk ...

686
686
Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Noa Lang moest woensdagavond vanuit de tribunes toekijken hoe zijn SSC Napoli in de Champions League ...

223
223
Kansen Belgische clubs: transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

331
331
Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

300
300
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

30
30
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

156
156
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

189
189
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

80
80
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

419
419
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

85
85
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

279
279

Meer sportnieuws