Anderlecht naar de top met spits van buitencategorie

1519 stemmen
Anderlecht naar de top met spits van buitencategorie

RSC Anderlecht wordt al maandenlang gelinkt aan aanvallers uit alle uithoeken van Europa, maar Sporting spaarde het beste target voor laatst. Thomas Henry (Hellas Verona) is namelijk op weg naar het Lotto Park en als hij zijn kwaliteiten van bij Oud-Heverlee Leuven kan herhalen, dan wordt de Fransman zonder enige twijfel een echte schot in de roos bij Sporting. De beste Henry is namelijk van buitencategorie voor de Belgische competitie.


IS ER IETS WAT HIJ NIET KAN?

Thomas Henry is een complete spits die kan scoren met de linkervoet, de rechtervoet én ook met het hoofd. De Fransman heeft alles: snelheid, kracht, goede voeten, lengte en techniek. Hij kan vanuit het niets een doelpunt maken, hij is sterk met de rug naar het doel en hij kan in verschillende systemen spelen. En bovendien: Henry is een echte goalgetter. 45 doelpunten in 79 wedstrijden voor Oud-Heverlee Leuven. 9 doelpunten in 34 wedstrijden voor Venezia. Enkel bij Hellas Verona wil het niet meteen lukken met 2 doelpunten in zestien wedstrijden.



Anderlecht lijkt dus een uitstekende deal te doen met de potentiële komst van Thomas Henry, want hij is een bewezen sluipschutter in de Jupiler Pro League. In het seizoen 2020/21 scoorde hij maar liefst 21 doelpunten in de Belgische competitie, wat een zeer sterke prestatie was bij de promovendus Oud-Heverlee Leuven. In die jaargang kon enkel Paul Onuachu (KRC Genk, 33 goals) nog meer doelpunten maken dan hem. Henry maakte grote indruk aan Den Dreef en bijgevolg kwam hij op de radar terecht van verschillende binnen- en buitenlandse clubs.

HENRY-MANIA IN ITALIË

Swansea, Besiktas, Brighton, Celtic, Celta de Vigo, Mallorca en ook AA Gent probeerden Thomas Henry aan te trekken, maar het was uiteindelijk Venezia die de strijd om de Franse spits won. De Italianen betaalden 5,5 miljoen euro aan Oud-Heverlee Leuven, dat zo haar initiële investering van 500 duizend euro in elfvoud terug kreeg. Bij Venezia werd Henry één van de tien efficiëntste spitsen in de Serie A en lagen zijn aantal doelpunten ver boven de expected goals. De complete spits draaide duidelijk moeiteloos mee in zijn debuutjaar in het Calcio.



Thomas Henry prijkte in de top tien van de efficiëntste spitsen in de Serie A, samen met klinkende namen zoals Dries Mertens, Giovanni Simeone, Ciro Immobile, Gianluca Scamacca, Dusan Vlahovic, Federico Di Francesco Caputo, Tammy Abraham en Lautaro Martinez. De Fransman bewees zijn torinstinct dus op een veel hoger niveau dan de Jupiler Pro League, waardoor zijn potentiële komst Anderlecht alleen maar een stevige kwaliteitsinjectie kan geven. Maar naast doelpunten scoren, kan Henry paars-wit nog veel andere zaken bijbrengen.

MULTI-INZETBARE ETTER

Zoals hierboven vermeld is Thomas Henry een complete spits met veel kwaliteiten, maar onderliggend zijn er nog enkele eigenschappen die Anderlecht grote diensten kunnen bewijzen. De stevige spits durft bijvoorbeeld een ettertje te zijn op het veld en hij jaagt elke verdediger grote schrik aan. Die mindset kan een grote meerwaarde betekenen voor de paars-wit, want de ploeg is al meerdere seizoenen veel te braaf en mankeert duidelijk enkele ‘klootzakjes’. Maar naast het veld is Henry de vriendelijkheid zelve en ook nederig.

Thomas Henry kan bovendien in verschillende spelsystemen uit de voeten, alsook in verschillende tactieken. De rol van targetman kan hij bijvoorbeeld goed invullen want hij is enorm sterk in het bijhouden van de bal, in het kaatsen en in de combinatie. Zelfs wanneer er twee verdedigers in zijn nek hangen is dat geen probleem. Bij Oud-Heverlee Leuven vroeg Marc Brys een permanente beweging van zijn spelers, waardoor het aanvallende spel vloeiend verloopt, en ook in die hoedanigheid maakte Henry indruk.



Ondanks zijn grote gestalte (1 meter 91) is Thomas Henry namelijk geen statische spits, maar hij is niet schuw om de bal te vragen op de flank om vervolgens de diepte te gaan en zo ruimte te creëren. Zijn looplijnen waren indrukwekkend bij Oud-Heverlee Leuven, hij verraste de verdedigers vaak in hun rug en hij ontsnapte vaak aan de waakzaamheid van zijn rechtstreekse mandekker. Sluwheid in de zone van de waarheid. Mede door die hoogwaardige eigenschappen vindt Henry heel vlot de weg naar het doel.

LEES OOK: Rechtstreeks UCL in: Thorgan Hazard heeft nieuwe club

Is Henry een topper voor Anderlecht?

Meest recent

'Extra aanvaller Genk: Zuid-Amerikaanse parel in vizier'

KRC Genk hoopt zo snel mogelijk zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Ondertussen blijven de ...

26
26
'Kompany schrikt zich rot: transfergesprekken Harry Kane'

Harry Kane is momenteel op een missie om Engeland naar de tweede wereldtitel uit zijn geschiedenis ...

85
85
Club Brugge stunt: internationale topper tekent tot 2029

Club Brugge heeft voor een serieuze stunt gezorgd op de transfermarkt. Als opvolger van Simon ...

191
191
Bizar: Gianni Infantino publiceert dankwoord voor Belgen

Gianni Infantino heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij voetbalminnend België. De ...

90
90
Ontknoping WK 2026: één halve finalist aanzienlijk benadeeld

Dinsdagavond is het zover, dan worden de halve finales op het WK 2026 op gang getrapt. Bij de vier ...

98
98
Courtois speelt hard: Mannaert moet buigen of breken

Thibaut Courtois leek bij zijn terugkeer naar de Rode Duivels één duidelijke afspraak ...

312
312
'Club krijgt het heet: Tresoldi al rond met nieuwe ploeg'

Club Brugge zal deze zomer cashen op verschillende sterkhouders, maar is niet van plan om al zijn ...

320
320
'Stunttransfer Youri Tielemans: één laatste struikelblok'

Youri Tielemans is nog maar net terug na een zwaar wereldkampioenschap met de Rode Duivels. Maar de ...

172
172
Witte rook rond Trossard, makelaar Lukaku haalt uit

Nu hun WK erop zit kunnen de Rode Duivels niet enkel met een welverdiende vakantie, een aantal van ...

124
124
Courtois vs. Garcia: insider Rode Duivels doet boekje open

Wat als ... Thibaut Courtois toch gewoon was blijven staan tegen Spanje? Na het foutje van zijn ...

804
804
'Club laat miljoenen rollen: opvolger Tresoldi onderweg'

Club Brugge schakelt stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt. Vorige week werd met Cheveyo ...

295
295
'AA Gent vangt jackpot: sterkhouder richting exit'

Na een matig seizoen gaat AA Gent met de grove borstel door de kleedkamer. Nadat de Buffalo's reeds ...

331
331
'Witte rook: absolute grootmacht shopt bij Club Brugge'

Lang viel er weinig nieuws te rapen bij Club Brugge, maar zoals verwacht bleek dat slechts stilte ...

508
508
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

415
415
'KRC Genk verschiet zich: bliksemtransfer Tolu Arokodare'

Een jaartje geleden verkocht KRC Genk zijn speerpunt Tolu Arokodare voor een recordsom aan ...

503
503
'Club Brugge zet zich schrap: toptransfer Seys vlak na WK'

Nu hun wereldkampioenschap achter de rug is, kunnen de Rode Duivels eindelijk op adem komen na een ...

1630
1630
Rechtstreeks UCL in: Thorgan Hazard heeft nieuwe club

Bijna twee maanden nadat hij zijn laatste wedstrijd voor RSC Anderlecht speelde, heeft Thorgan ...

133
133
Ruimte voor topaanwinst: Genk kondigt vertrekker aan

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van KRC Genk. Midden in de zoektocht naar een nieuwe ...

195
195
Adedeji-Sternberg krijgt mokerslag na Club Brugge-akkoord

Noah Adedeji-Sternberg had zijn zinnen gezet op Club Brugge, maar die deal ligt plots een pak ...

1811
1811
'Mannaert velt verdict: Rode Duivels dumpen Garcia'

Zoals vooraf verwacht bleek de kwartfinale tegen Spanje het eindstation voor de Rode Duivels in de ...

773
773
Done deal: AA Gent stelt vijfde zomeraanwinst voor

Na een teleurstellend seizoen, waarin het op de valreep wel nog een Europees ticket uit de brand ...

314
314
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

1339
1339
'Genk houdt been stijf: recordtransfer van de baan?'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, waar niet alleen de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach stilaan ...

396
396
'Sommer eist slachtoffer: Club terug transfermarkt op'

Op zijn officiële aankondiging blijft het vooralsnog wachten, al lijkt het stilaan louter ...

1161
1161
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

601
601

Meer sportnieuws