Anderlecht naar de top met spits van buitencategorie

1519
Anderlecht naar de top met spits van buitencategorie

RSC Anderlecht wordt al maandenlang gelinkt aan aanvallers uit alle uithoeken van Europa, maar Sporting spaarde het beste target voor laatst. Thomas Henry (Hellas Verona) is namelijk op weg naar het Lotto Park en als hij zijn kwaliteiten van bij Oud-Heverlee Leuven kan herhalen, dan wordt de Fransman zonder enige twijfel een echte schot in de roos bij Sporting. De beste Henry is namelijk van buitencategorie voor de Belgische competitie.


IS ER IETS WAT HIJ NIET KAN?

Thomas Henry is een complete spits die kan scoren met de linkervoet, de rechtervoet én ook met het hoofd. De Fransman heeft alles: snelheid, kracht, goede voeten, lengte en techniek. Hij kan vanuit het niets een doelpunt maken, hij is sterk met de rug naar het doel en hij kan in verschillende systemen spelen. En bovendien: Henry is een echte goalgetter. 45 doelpunten in 79 wedstrijden voor Oud-Heverlee Leuven. 9 doelpunten in 34 wedstrijden voor Venezia. Enkel bij Hellas Verona wil het niet meteen lukken met 2 doelpunten in zestien wedstrijden.



Anderlecht lijkt dus een uitstekende deal te doen met de potentiële komst van Thomas Henry, want hij is een bewezen sluipschutter in de Jupiler Pro League. In het seizoen 2020/21 scoorde hij maar liefst 21 doelpunten in de Belgische competitie, wat een zeer sterke prestatie was bij de promovendus Oud-Heverlee Leuven. In die jaargang kon enkel Paul Onuachu (KRC Genk, 33 goals) nog meer doelpunten maken dan hem. Henry maakte grote indruk aan Den Dreef en bijgevolg kwam hij op de radar terecht van verschillende binnen- en buitenlandse clubs.

HENRY-MANIA IN ITALIË

Swansea, Besiktas, Brighton, Celtic, Celta de Vigo, Mallorca en ook AA Gent probeerden Thomas Henry aan te trekken, maar het was uiteindelijk Venezia die de strijd om de Franse spits won. De Italianen betaalden 5,5 miljoen euro aan Oud-Heverlee Leuven, dat zo haar initiële investering van 500 duizend euro in elfvoud terug kreeg. Bij Venezia werd Henry één van de tien efficiëntste spitsen in de Serie A en lagen zijn aantal doelpunten ver boven de expected goals. De complete spits draaide duidelijk moeiteloos mee in zijn debuutjaar in het Calcio.



Thomas Henry prijkte in de top tien van de efficiëntste spitsen in de Serie A, samen met klinkende namen zoals Dries Mertens, Giovanni Simeone, Ciro Immobile, Gianluca Scamacca, Dusan Vlahovic, Federico Di Francesco Caputo, Tammy Abraham en Lautaro Martinez. De Fransman bewees zijn torinstinct dus op een veel hoger niveau dan de Jupiler Pro League, waardoor zijn potentiële komst Anderlecht alleen maar een stevige kwaliteitsinjectie kan geven. Maar naast doelpunten scoren, kan Henry paars-wit nog veel andere zaken bijbrengen.

MULTI-INZETBARE ETTER

Zoals hierboven vermeld is Thomas Henry een complete spits met veel kwaliteiten, maar onderliggend zijn er nog enkele eigenschappen die Anderlecht grote diensten kunnen bewijzen. De stevige spits durft bijvoorbeeld een ettertje te zijn op het veld en hij jaagt elke verdediger grote schrik aan. Die mindset kan een grote meerwaarde betekenen voor de paars-wit, want de ploeg is al meerdere seizoenen veel te braaf en mankeert duidelijk enkele ‘klootzakjes’. Maar naast het veld is Henry de vriendelijkheid zelve en ook nederig.

Thomas Henry kan bovendien in verschillende spelsystemen uit de voeten, alsook in verschillende tactieken. De rol van targetman kan hij bijvoorbeeld goed invullen want hij is enorm sterk in het bijhouden van de bal, in het kaatsen en in de combinatie. Zelfs wanneer er twee verdedigers in zijn nek hangen is dat geen probleem. Bij Oud-Heverlee Leuven vroeg Marc Brys een permanente beweging van zijn spelers, waardoor het aanvallende spel vloeiend verloopt, en ook in die hoedanigheid maakte Henry indruk.



Ondanks zijn grote gestalte (1 meter 91) is Thomas Henry namelijk geen statische spits, maar hij is niet schuw om de bal te vragen op de flank om vervolgens de diepte te gaan en zo ruimte te creëren. Zijn looplijnen waren indrukwekkend bij Oud-Heverlee Leuven, hij verraste de verdedigers vaak in hun rug en hij ontsnapte vaak aan de waakzaamheid van zijn rechtstreekse mandekker. Sluwheid in de zone van de waarheid. Mede door die hoogwaardige eigenschappen vindt Henry heel vlot de weg naar het doel.

LEES OOK: Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

Is Henry een topper voor Anderlecht?

Meest recent

Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

23
23
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

19
19
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

162
162
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

19
19
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

23
23
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

228
228
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

253
253
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

132
132
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

200
200
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

215
215
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

199
199
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

181
181
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

110
110
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

290
290
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

142
142
'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

350
350
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

74
74
STVV droomt meteen van nieuwe stunt: "Waarom niet?"

STVV heeft donderdag voor een straffe stunt gezorgd in de Conference League. Nadat het zijn ...

105
105
Stort AA Gent helemaal in? De Mil antwoordt na nieuw verlies

AA Gent nam dit seizoen een flitsende start met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden ...

358
358
Vitor Bruno benoemt keerpunt: "Dat deed match kantelen"

Er hing een crisis in de lucht bij Anderlecht na de nul op zes in de Europa League en de pijnlijke ...

200
200
8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

592
592
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

202
202
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

64
64

Meer sportnieuws