Anderlecht naar de top met spits van buitencategorie

door
Anderlecht naar de top met spits van buitencategorie

RSC Anderlecht wordt al maandenlang gelinkt aan aanvallers uit alle uithoeken van Europa, maar Sporting spaarde het beste target voor laatst. Thomas Henry (Hellas Verona) is namelijk op weg naar het Lotto Park en als hij zijn kwaliteiten van bij Oud-Heverlee Leuven kan herhalen, dan wordt de Fransman zonder enige twijfel een echte schot in de roos bij Sporting. De beste Henry is namelijk van buitencategorie voor de Belgische competitie.


IS ER IETS WAT HIJ NIET KAN?

Thomas Henry is een complete spits die kan scoren met de linkervoet, de rechtervoet én ook met het hoofd. De Fransman heeft alles: snelheid, kracht, goede voeten, lengte en techniek. Hij kan vanuit het niets een doelpunt maken, hij is sterk met de rug naar het doel en hij kan in verschillende systemen spelen. En bovendien: Henry is een echte goalgetter. 45 doelpunten in 79 wedstrijden voor Oud-Heverlee Leuven. 9 doelpunten in 34 wedstrijden voor Venezia. Enkel bij Hellas Verona wil het niet meteen lukken met 2 doelpunten in zestien wedstrijden.



Anderlecht lijkt dus een uitstekende deal te doen met de potentiële komst van Thomas Henry, want hij is een bewezen sluipschutter in de Jupiler Pro League. In het seizoen 2020/21 scoorde hij maar liefst 21 doelpunten in de Belgische competitie, wat een zeer sterke prestatie was bij de promovendus Oud-Heverlee Leuven. In die jaargang kon enkel Paul Onuachu (KRC Genk, 33 goals) nog meer doelpunten maken dan hem. Henry maakte grote indruk aan Den Dreef en bijgevolg kwam hij op de radar terecht van verschillende binnen- en buitenlandse clubs.

HENRY-MANIA IN ITALIË

Swansea, Besiktas, Brighton, Celtic, Celta de Vigo, Mallorca en ook AA Gent probeerden Thomas Henry aan te trekken, maar het was uiteindelijk Venezia die de strijd om de Franse spits won. De Italianen betaalden 5,5 miljoen euro aan Oud-Heverlee Leuven, dat zo haar initiële investering van 500 duizend euro in elfvoud terug kreeg. Bij Venezia werd Henry één van de tien efficiëntste spitsen in de Serie A en lagen zijn aantal doelpunten ver boven de expected goals. De complete spits draaide duidelijk moeiteloos mee in zijn debuutjaar in het Calcio.



Thomas Henry prijkte in de top tien van de efficiëntste spitsen in de Serie A, samen met klinkende namen zoals Dries Mertens, Giovanni Simeone, Ciro Immobile, Gianluca Scamacca, Dusan Vlahovic, Federico Di Francesco Caputo, Tammy Abraham en Lautaro Martinez. De Fransman bewees zijn torinstinct dus op een veel hoger niveau dan de Jupiler Pro League, waardoor zijn potentiële komst Anderlecht alleen maar een stevige kwaliteitsinjectie kan geven. Maar naast doelpunten scoren, kan Henry paars-wit nog veel andere zaken bijbrengen.

MULTI-INZETBARE ETTER

Zoals hierboven vermeld is Thomas Henry een complete spits met veel kwaliteiten, maar onderliggend zijn er nog enkele eigenschappen die Anderlecht grote diensten kunnen bewijzen. De stevige spits durft bijvoorbeeld een ettertje te zijn op het veld en hij jaagt elke verdediger grote schrik aan. Die mindset kan een grote meerwaarde betekenen voor de paars-wit, want de ploeg is al meerdere seizoenen veel te braaf en mankeert duidelijk enkele ‘klootzakjes’. Maar naast het veld is Henry de vriendelijkheid zelve en ook nederig.

Thomas Henry kan bovendien in verschillende spelsystemen uit de voeten, alsook in verschillende tactieken. De rol van targetman kan hij bijvoorbeeld goed invullen want hij is enorm sterk in het bijhouden van de bal, in het kaatsen en in de combinatie. Zelfs wanneer er twee verdedigers in zijn nek hangen is dat geen probleem. Bij Oud-Heverlee Leuven vroeg Marc Brys een permanente beweging van zijn spelers, waardoor het aanvallende spel vloeiend verloopt, en ook in die hoedanigheid maakte Henry indruk.



Ondanks zijn grote gestalte (1 meter 91) is Thomas Henry namelijk geen statische spits, maar hij is niet schuw om de bal te vragen op de flank om vervolgens de diepte te gaan en zo ruimte te creëren. Zijn looplijnen waren indrukwekkend bij Oud-Heverlee Leuven, hij verraste de verdedigers vaak in hun rug en hij ontsnapte vaak aan de waakzaamheid van zijn rechtstreekse mandekker. Sluwheid in de zone van de waarheid. Mede door die hoogwaardige eigenschappen vindt Henry heel vlot de weg naar het doel.

LEES OOK: Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Is Henry een topper voor Anderlecht?

Meest recent

Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

0
0
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

17
17
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

165
165
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

50
50
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

23
23
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

100
100
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

143
143
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

227
227
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

193
193
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

40
40
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

92
92
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

109
109
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

78
78
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

284
284
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

200
200
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

527
527
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

132
132
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

44
44
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

59
59
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

426
426
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

88
88
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

48
48
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

137
137
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

149
149
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

158
158

Meer sportnieuws