Vanzeir gaat los: toptransfer op komst

503 stemmen
Vanzeir gaat los: toptransfer op komst

Union SG kende vorig jaar een superseizoen en ondanks het vertrek van bepalende spelers zoals Deniz Undav (Brighton & Hove Albion) en Casper Nielsen (Club Brugge) bevestigen de Brusselaars dit seizoen opnieuw in de Jupiler Pro League, maar schitteren ze ook op het Europese toneel. Dante Vanzeir startte wat stroef in het begin van de huidige jaargang, maar sinds oktober is zijn vorm en invloed ronduit indrukwekkend te noemen. De 24-jarige spits gaat sindsdien helemaal los met een waanzinnige efficiëntie en erg hoog doelpuntgemiddelde. Vanzeir kan die bloedvorm alvast verzilveren met een heel fraaie transfer naar New York Red Bulls.


GEMISTE START

Dante Vanzeir scoorde dit seizoen amper twee goals in zijn eerste elf wedstrijden voor Union SG, waarvan één strafschopdoelpunt, verdeeld over de Jupiler Pro League, de groepsfase van de Europa League en de kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. De architect van het voorbije Brusselse boerenjaar werkte zich uit de naad, bracht diepgang en veel dreiging, maar scoren lukte hem erg moeilijk. Vanzeir creëerde immers erg veel kansen maar het ontbrak hem aan scherpte en efficiëntie in de zone van de waarheid.

“Soms moet hij meer een killer zijn”, bevestigde ploegmaat Teddy Teuma in die periode aan L’Avenir. Met een gebrek aan doelpunten breide Dante Vanzeir een bedenkelijk gevolg aan de Champions’ Play-Offs van eind vorig seizoen, want toen lag een gebrek aan efficiëntie van de 24-jarige - maar ook van Deniz Undav - aan de basis van het missen van de landstitel. Herinner u onder andere zijn gemiste penalty tegen Club Brugge. En aan het begin van dit seizoen was er alvast niet veel beterschap te merken in de afwerking van Vanzeir.



Ondanks zijn soms erg sterke prestaties liet Dante Vanzeir het dit seizoen opnieuw meermaals zwaar afweten in de zone van de waarheid. Het is weliswaar zijn verdienste dat hij constant op de loer ligt en regelmatig dreiging brengt in de vijandige zone, maar een spits wordt nog altijd afgerekend op zijn doelpunten. Mede daarom kreeg de éénvoudige Rode Duivel eerder dit seizoen ook wat kritiek te slikken. Vanzeir besefte als geen ander dat er als spits altijd periodes zijn zonder te scoren. Hij bleef kalm en realistisch, en hij wist dat het op een gegeven moment terug zou gebeuren.

WAANZINNIGE VANZEIR

“Ik zeg altijd dat een spits zoals een ketchupfles is: je moet er soms eens mee schudden, en dan kan er ineens heel wat tegelijk uitkomen”, zei Dante Vanzeir eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad. De spits trok zich ook op aan het feit dat Karel Geraerts altijd hard bleef geloven in hem en dat de hij de ploeg andere belangrijke zaken bijbracht zoals ruimtes te creëren voor zijn ploegmaats met loopacties. En sinds oktober begint Vanzeir ook nog eens te scoren en efficiënt af te werken. Op een indrukwekkende wijze zelfs.

In de eerste elf wedstrijden van dit seizoen scoorde Dante Vanzeir slechts twee doelpunten, waarin hij amper 8% efficiënt was in de box en een dramatisch laag gemiddelde haalde van 0,18 doelpunt per 90 minuten. Daarmee was hij zowaar de minst presterende aanvaller in België op het gebied van rendement en efficiëntie. Maar sinds oktober heeft Vanzeir terug zijn neus voor doelpunten gevonden. Hij scoort maar liefst tien doelpunten in de laatste zestien wedstrijden, waarin hij maar 42% (!) van zijn kansen omzet in een doelpunt. Dat is zonder overdrijven een waanzinnige ratio.



Dante Vanzeir joeg ook zijn doelpuntgemiddelde omhoog van 0,18 per 90 minuten naar 0,66 doelpunt per 90 minuten, wat eveneens erg indrukwekkend is. Vanzeir is duidelijk on fire en dat is niet onopgemerkt gebleven in het buitenland. Veel clubs volgen de impressionante evolutie van Vanzeir op, met New York Red Bulls als de meest concrete optie. De 24-jarige spits maakte er nooit een geheim van om een stap hogerop te zetten en door zijn actuele bloedvorm is het juiste moment aangebroken om een transfer te maken.

NEW YORK RED BULLS

Als Dante Vanzeir de stap naar het buitenland zet, dan moet het wel vooral de juiste zijn. Alles moet kloppen en dan lijkt New York Red Bulls wel eens een ideale bestemming te zijn. De Major League Soccer is een mooie en kwalitatieve competitie die in de voorbije jaren veel aan reputatie en aanzien wint. Daarnaast is het uiteraard ook erg mooi wonen in New York. Volgens Het Nieuwsblad dringt de Amerikaanse ploeg stevig aan voor een transfer, want New York Red Bulls bracht ondertussen al verschillende aanbiedingen uit op Vanzeir. Het lijkt dus slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer Vanzeir zijn bloedvorm verzilvert met een mooie transfer.

LEES OOK: Gigantische opdoffer Union: steunpilaar maanden out

Moet Vanzeir naar New York Red Bulls verhuizen?

Meest recent

'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

2
2
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

25
25
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

159
159
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

164
164
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

52
52
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

189
189
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

157
157
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

251
251
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

954
954
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

100
100
Mechele looft aanwinst: "Heel goede speler"

Club Brugge sloeg al zwaar toe op de transfermarkt. De landskampioen legde al 32,5 miljoen euro op ...

254
254
Anderlecht in dubio: weldra afscheid van ‘toptransfer’?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen PAOK Saloniki. Bij Paars-Wit heeft Vitor Bruno wel wat ...

510
510
Kritiek neemt toe: AA Gent moét aan klantenbinding doen

AA Gent bakte er in twee matchen tegen Cherkasy niks van. Tegen Göteborg, ook geen hoogvlieger, ...

268
268
Waarom Anderlecht twee pionnen toch moet houden

Bij RSC Anderlecht worden er momenteel héél veel geruchten gelanceerd. Ingaand en ...

246
246
Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

294
294
Club Brugge loert mee: 'Spectaculaire wending Stankovic'

Club Brugge nam na amper één seizoen afscheid van Aleksandar Stankovic. Door een ...

1251
1251
'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

754
754
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

1506
1506
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

98
98
Over en uit? Opvallende afwezige op Griekse trip Anderlecht

De selectie en omkadering van RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Griekenland. Daar wordt ...

798
798
'Real Madrid pakt groots uit: transfer van 125 miljoen'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

333
333
Gigantische opdoffer Union: steunpilaar maanden out

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

203
203
Gianni Infantino wanhoop nabij: gesjacher met WK-finale

De stoel van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA wankelt als nooit ...

371
371
Grote tegenvaller bij Union: "Hij heeft lange weg te gaan"

Union SG heeft het nagelaten om een goede uitgangspositie te veroveren in de voorrondes van de ...

342
342
‘Club Brugge gaat voor absolute stunt met Messi-ploegmaat’

Club Brugge wil stevig uitpakken met een Argentijns international die al naast Lionel Messi speelde. ...

1135
1135

Meer sportnieuws