Vanzeir gaat los: toptransfer op komst

503 stemmen
Vanzeir gaat los: toptransfer op komst

Union SG kende vorig jaar een superseizoen en ondanks het vertrek van bepalende spelers zoals Deniz Undav (Brighton & Hove Albion) en Casper Nielsen (Club Brugge) bevestigen de Brusselaars dit seizoen opnieuw in de Jupiler Pro League, maar schitteren ze ook op het Europese toneel. Dante Vanzeir startte wat stroef in het begin van de huidige jaargang, maar sinds oktober is zijn vorm en invloed ronduit indrukwekkend te noemen. De 24-jarige spits gaat sindsdien helemaal los met een waanzinnige efficiëntie en erg hoog doelpuntgemiddelde. Vanzeir kan die bloedvorm alvast verzilveren met een heel fraaie transfer naar New York Red Bulls.


GEMISTE START

Dante Vanzeir scoorde dit seizoen amper twee goals in zijn eerste elf wedstrijden voor Union SG, waarvan één strafschopdoelpunt, verdeeld over de Jupiler Pro League, de groepsfase van de Europa League en de kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. De architect van het voorbije Brusselse boerenjaar werkte zich uit de naad, bracht diepgang en veel dreiging, maar scoren lukte hem erg moeilijk. Vanzeir creëerde immers erg veel kansen maar het ontbrak hem aan scherpte en efficiëntie in de zone van de waarheid.

“Soms moet hij meer een killer zijn”, bevestigde ploegmaat Teddy Teuma in die periode aan L’Avenir. Met een gebrek aan doelpunten breide Dante Vanzeir een bedenkelijk gevolg aan de Champions’ Play-Offs van eind vorig seizoen, want toen lag een gebrek aan efficiëntie van de 24-jarige - maar ook van Deniz Undav - aan de basis van het missen van de landstitel. Herinner u onder andere zijn gemiste penalty tegen Club Brugge. En aan het begin van dit seizoen was er alvast niet veel beterschap te merken in de afwerking van Vanzeir.



Ondanks zijn soms erg sterke prestaties liet Dante Vanzeir het dit seizoen opnieuw meermaals zwaar afweten in de zone van de waarheid. Het is weliswaar zijn verdienste dat hij constant op de loer ligt en regelmatig dreiging brengt in de vijandige zone, maar een spits wordt nog altijd afgerekend op zijn doelpunten. Mede daarom kreeg de éénvoudige Rode Duivel eerder dit seizoen ook wat kritiek te slikken. Vanzeir besefte als geen ander dat er als spits altijd periodes zijn zonder te scoren. Hij bleef kalm en realistisch, en hij wist dat het op een gegeven moment terug zou gebeuren.

WAANZINNIGE VANZEIR

“Ik zeg altijd dat een spits zoals een ketchupfles is: je moet er soms eens mee schudden, en dan kan er ineens heel wat tegelijk uitkomen”, zei Dante Vanzeir eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad. De spits trok zich ook op aan het feit dat Karel Geraerts altijd hard bleef geloven in hem en dat de hij de ploeg andere belangrijke zaken bijbracht zoals ruimtes te creëren voor zijn ploegmaats met loopacties. En sinds oktober begint Vanzeir ook nog eens te scoren en efficiënt af te werken. Op een indrukwekkende wijze zelfs.

In de eerste elf wedstrijden van dit seizoen scoorde Dante Vanzeir slechts twee doelpunten, waarin hij amper 8% efficiënt was in de box en een dramatisch laag gemiddelde haalde van 0,18 doelpunt per 90 minuten. Daarmee was hij zowaar de minst presterende aanvaller in België op het gebied van rendement en efficiëntie. Maar sinds oktober heeft Vanzeir terug zijn neus voor doelpunten gevonden. Hij scoort maar liefst tien doelpunten in de laatste zestien wedstrijden, waarin hij maar 42% (!) van zijn kansen omzet in een doelpunt. Dat is zonder overdrijven een waanzinnige ratio.



Dante Vanzeir joeg ook zijn doelpuntgemiddelde omhoog van 0,18 per 90 minuten naar 0,66 doelpunt per 90 minuten, wat eveneens erg indrukwekkend is. Vanzeir is duidelijk on fire en dat is niet onopgemerkt gebleven in het buitenland. Veel clubs volgen de impressionante evolutie van Vanzeir op, met New York Red Bulls als de meest concrete optie. De 24-jarige spits maakte er nooit een geheim van om een stap hogerop te zetten en door zijn actuele bloedvorm is het juiste moment aangebroken om een transfer te maken.

NEW YORK RED BULLS

Als Dante Vanzeir de stap naar het buitenland zet, dan moet het wel vooral de juiste zijn. Alles moet kloppen en dan lijkt New York Red Bulls wel eens een ideale bestemming te zijn. De Major League Soccer is een mooie en kwalitatieve competitie die in de voorbije jaren veel aan reputatie en aanzien wint. Daarnaast is het uiteraard ook erg mooi wonen in New York. Volgens Het Nieuwsblad dringt de Amerikaanse ploeg stevig aan voor een transfer, want New York Red Bulls bracht ondertussen al verschillende aanbiedingen uit op Vanzeir. Het lijkt dus slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer Vanzeir zijn bloedvorm verzilvert met een mooie transfer.

LEES OOK: 'Khalaili en Inter reageren na verrassende transferwending'

Moet Vanzeir naar New York Red Bulls verhuizen?

Meest recent

Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

7
7
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

16
16
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

19
19
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

32
32
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

150
150
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

650
650
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

635
635
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

74
74
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

804
804
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

453
453
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

267
267
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

526
526
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

645
645
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1009
1009
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

377
377
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

522
522
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1505
1505
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

355
355
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

495
495
Stilte bij Beveren: Peeters en Bakens geven transferupdate

SK Beveren was al heel vroeg zeker van promotie, maar inzake ingaande transfers blijft het ...

269
269
Doku, Balogun, kansen Rode Duivels: Buffel blikt vooruit

De Rode Duivels spelen komende nacht hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Het staat nu al ...

128
128
Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

215
215
'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Zulte Waregem was nog vrij rustig op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. Essevee staat ...

290
290
Stef Wils verrast en heeft nieuwe uitdaging helemaal beet

Stef Wils ging de afgelopen maanden in Europa rond bij tal van clubs. Hij bouwde zijn netwerk uit en ...

181
181
KBVB met update in zaak-Balogun: "Maken ons grote zorgen"

De zaak rondom Folarin Balogun blijft voor ophef zorgen. De Verenigde Staten vinden het logisch dat ...

920
920

Meer sportnieuws