Vanzeir gaat los: toptransfer op komst

503
Vanzeir gaat los: toptransfer op komst

Union SG kende vorig jaar een superseizoen en ondanks het vertrek van bepalende spelers zoals Deniz Undav (Brighton & Hove Albion) en Casper Nielsen (Club Brugge) bevestigen de Brusselaars dit seizoen opnieuw in de Jupiler Pro League, maar schitteren ze ook op het Europese toneel. Dante Vanzeir startte wat stroef in het begin van de huidige jaargang, maar sinds oktober is zijn vorm en invloed ronduit indrukwekkend te noemen. De 24-jarige spits gaat sindsdien helemaal los met een waanzinnige efficiëntie en erg hoog doelpuntgemiddelde. Vanzeir kan die bloedvorm alvast verzilveren met een heel fraaie transfer naar New York Red Bulls.


GEMISTE START

Dante Vanzeir scoorde dit seizoen amper twee goals in zijn eerste elf wedstrijden voor Union SG, waarvan één strafschopdoelpunt, verdeeld over de Jupiler Pro League, de groepsfase van de Europa League en de kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. De architect van het voorbije Brusselse boerenjaar werkte zich uit de naad, bracht diepgang en veel dreiging, maar scoren lukte hem erg moeilijk. Vanzeir creëerde immers erg veel kansen maar het ontbrak hem aan scherpte en efficiëntie in de zone van de waarheid.

“Soms moet hij meer een killer zijn”, bevestigde ploegmaat Teddy Teuma in die periode aan L’Avenir. Met een gebrek aan doelpunten breide Dante Vanzeir een bedenkelijk gevolg aan de Champions’ Play-Offs van eind vorig seizoen, want toen lag een gebrek aan efficiëntie van de 24-jarige - maar ook van Deniz Undav - aan de basis van het missen van de landstitel. Herinner u onder andere zijn gemiste penalty tegen Club Brugge. En aan het begin van dit seizoen was er alvast niet veel beterschap te merken in de afwerking van Vanzeir.



Ondanks zijn soms erg sterke prestaties liet Dante Vanzeir het dit seizoen opnieuw meermaals zwaar afweten in de zone van de waarheid. Het is weliswaar zijn verdienste dat hij constant op de loer ligt en regelmatig dreiging brengt in de vijandige zone, maar een spits wordt nog altijd afgerekend op zijn doelpunten. Mede daarom kreeg de éénvoudige Rode Duivel eerder dit seizoen ook wat kritiek te slikken. Vanzeir besefte als geen ander dat er als spits altijd periodes zijn zonder te scoren. Hij bleef kalm en realistisch, en hij wist dat het op een gegeven moment terug zou gebeuren.

WAANZINNIGE VANZEIR

“Ik zeg altijd dat een spits zoals een ketchupfles is: je moet er soms eens mee schudden, en dan kan er ineens heel wat tegelijk uitkomen”, zei Dante Vanzeir eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad. De spits trok zich ook op aan het feit dat Karel Geraerts altijd hard bleef geloven in hem en dat de hij de ploeg andere belangrijke zaken bijbracht zoals ruimtes te creëren voor zijn ploegmaats met loopacties. En sinds oktober begint Vanzeir ook nog eens te scoren en efficiënt af te werken. Op een indrukwekkende wijze zelfs.

In de eerste elf wedstrijden van dit seizoen scoorde Dante Vanzeir slechts twee doelpunten, waarin hij amper 8% efficiënt was in de box en een dramatisch laag gemiddelde haalde van 0,18 doelpunt per 90 minuten. Daarmee was hij zowaar de minst presterende aanvaller in België op het gebied van rendement en efficiëntie. Maar sinds oktober heeft Vanzeir terug zijn neus voor doelpunten gevonden. Hij scoort maar liefst tien doelpunten in de laatste zestien wedstrijden, waarin hij maar 42% (!) van zijn kansen omzet in een doelpunt. Dat is zonder overdrijven een waanzinnige ratio.



Dante Vanzeir joeg ook zijn doelpuntgemiddelde omhoog van 0,18 per 90 minuten naar 0,66 doelpunt per 90 minuten, wat eveneens erg indrukwekkend is. Vanzeir is duidelijk on fire en dat is niet onopgemerkt gebleven in het buitenland. Veel clubs volgen de impressionante evolutie van Vanzeir op, met New York Red Bulls als de meest concrete optie. De 24-jarige spits maakte er nooit een geheim van om een stap hogerop te zetten en door zijn actuele bloedvorm is het juiste moment aangebroken om een transfer te maken.

NEW YORK RED BULLS

Als Dante Vanzeir de stap naar het buitenland zet, dan moet het wel vooral de juiste zijn. Alles moet kloppen en dan lijkt New York Red Bulls wel eens een ideale bestemming te zijn. De Major League Soccer is een mooie en kwalitatieve competitie die in de voorbije jaren veel aan reputatie en aanzien wint. Daarnaast is het uiteraard ook erg mooi wonen in New York. Volgens Het Nieuwsblad dringt de Amerikaanse ploeg stevig aan voor een transfer, want New York Red Bulls bracht ondertussen al verschillende aanbiedingen uit op Vanzeir. Het lijkt dus slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer Vanzeir zijn bloedvorm verzilvert met een mooie transfer.

LEES OOK: Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Moet Vanzeir naar New York Red Bulls verhuizen?

Meest recent

Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

13
13
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

25
25
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

12
12
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

8
8
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

75
75
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

5
5
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

22
22
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

171
171
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

52
52
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

103
103
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

52
52
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

48
48
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

236
236
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

117
117
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

334
334
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

23
23
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

513
513
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

268
268
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

387
387
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

385
385
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

464
464
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

611
611
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

494
494
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

490
490
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

78
78

Meer sportnieuws