Vanzeir gaat los: toptransfer op komst

503
Vanzeir gaat los: toptransfer op komst

Union SG kende vorig jaar een superseizoen en ondanks het vertrek van bepalende spelers zoals Deniz Undav (Brighton & Hove Albion) en Casper Nielsen (Club Brugge) bevestigen de Brusselaars dit seizoen opnieuw in de Jupiler Pro League, maar schitteren ze ook op het Europese toneel. Dante Vanzeir startte wat stroef in het begin van de huidige jaargang, maar sinds oktober is zijn vorm en invloed ronduit indrukwekkend te noemen. De 24-jarige spits gaat sindsdien helemaal los met een waanzinnige efficiëntie en erg hoog doelpuntgemiddelde. Vanzeir kan die bloedvorm alvast verzilveren met een heel fraaie transfer naar New York Red Bulls.


GEMISTE START

Dante Vanzeir scoorde dit seizoen amper twee goals in zijn eerste elf wedstrijden voor Union SG, waarvan één strafschopdoelpunt, verdeeld over de Jupiler Pro League, de groepsfase van de Europa League en de kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. De architect van het voorbije Brusselse boerenjaar werkte zich uit de naad, bracht diepgang en veel dreiging, maar scoren lukte hem erg moeilijk. Vanzeir creëerde immers erg veel kansen maar het ontbrak hem aan scherpte en efficiëntie in de zone van de waarheid.

“Soms moet hij meer een killer zijn”, bevestigde ploegmaat Teddy Teuma in die periode aan L’Avenir. Met een gebrek aan doelpunten breide Dante Vanzeir een bedenkelijk gevolg aan de Champions’ Play-Offs van eind vorig seizoen, want toen lag een gebrek aan efficiëntie van de 24-jarige - maar ook van Deniz Undav - aan de basis van het missen van de landstitel. Herinner u onder andere zijn gemiste penalty tegen Club Brugge. En aan het begin van dit seizoen was er alvast niet veel beterschap te merken in de afwerking van Vanzeir.



Ondanks zijn soms erg sterke prestaties liet Dante Vanzeir het dit seizoen opnieuw meermaals zwaar afweten in de zone van de waarheid. Het is weliswaar zijn verdienste dat hij constant op de loer ligt en regelmatig dreiging brengt in de vijandige zone, maar een spits wordt nog altijd afgerekend op zijn doelpunten. Mede daarom kreeg de éénvoudige Rode Duivel eerder dit seizoen ook wat kritiek te slikken. Vanzeir besefte als geen ander dat er als spits altijd periodes zijn zonder te scoren. Hij bleef kalm en realistisch, en hij wist dat het op een gegeven moment terug zou gebeuren.

WAANZINNIGE VANZEIR

“Ik zeg altijd dat een spits zoals een ketchupfles is: je moet er soms eens mee schudden, en dan kan er ineens heel wat tegelijk uitkomen”, zei Dante Vanzeir eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad. De spits trok zich ook op aan het feit dat Karel Geraerts altijd hard bleef geloven in hem en dat de hij de ploeg andere belangrijke zaken bijbracht zoals ruimtes te creëren voor zijn ploegmaats met loopacties. En sinds oktober begint Vanzeir ook nog eens te scoren en efficiënt af te werken. Op een indrukwekkende wijze zelfs.

In de eerste elf wedstrijden van dit seizoen scoorde Dante Vanzeir slechts twee doelpunten, waarin hij amper 8% efficiënt was in de box en een dramatisch laag gemiddelde haalde van 0,18 doelpunt per 90 minuten. Daarmee was hij zowaar de minst presterende aanvaller in België op het gebied van rendement en efficiëntie. Maar sinds oktober heeft Vanzeir terug zijn neus voor doelpunten gevonden. Hij scoort maar liefst tien doelpunten in de laatste zestien wedstrijden, waarin hij maar 42% (!) van zijn kansen omzet in een doelpunt. Dat is zonder overdrijven een waanzinnige ratio.



Dante Vanzeir joeg ook zijn doelpuntgemiddelde omhoog van 0,18 per 90 minuten naar 0,66 doelpunt per 90 minuten, wat eveneens erg indrukwekkend is. Vanzeir is duidelijk on fire en dat is niet onopgemerkt gebleven in het buitenland. Veel clubs volgen de impressionante evolutie van Vanzeir op, met New York Red Bulls als de meest concrete optie. De 24-jarige spits maakte er nooit een geheim van om een stap hogerop te zetten en door zijn actuele bloedvorm is het juiste moment aangebroken om een transfer te maken.

NEW YORK RED BULLS

Als Dante Vanzeir de stap naar het buitenland zet, dan moet het wel vooral de juiste zijn. Alles moet kloppen en dan lijkt New York Red Bulls wel eens een ideale bestemming te zijn. De Major League Soccer is een mooie en kwalitatieve competitie die in de voorbije jaren veel aan reputatie en aanzien wint. Daarnaast is het uiteraard ook erg mooi wonen in New York. Volgens Het Nieuwsblad dringt de Amerikaanse ploeg stevig aan voor een transfer, want New York Red Bulls bracht ondertussen al verschillende aanbiedingen uit op Vanzeir. Het lijkt dus slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer Vanzeir zijn bloedvorm verzilvert met een mooie transfer.

LEES OOK: Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Moet Vanzeir naar New York Red Bulls verhuizen?

Meest recent

Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

5
5
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

26
26
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

21
21
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

67
67
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

100
100
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

232
232
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

47
47
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

219
219
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

247
247
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

50
50
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

32
32
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

37
37
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

379
379
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

288
288
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

690
690
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

288
288
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

757
757
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

256
256
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

988
988
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

807
807
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

479
479
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

336
336
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

161
161
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73

Meer sportnieuws