Vanzeir gaat los: toptransfer op komst

503
Vanzeir gaat los: toptransfer op komst

Union SG kende vorig jaar een superseizoen en ondanks het vertrek van bepalende spelers zoals Deniz Undav (Brighton & Hove Albion) en Casper Nielsen (Club Brugge) bevestigen de Brusselaars dit seizoen opnieuw in de Jupiler Pro League, maar schitteren ze ook op het Europese toneel. Dante Vanzeir startte wat stroef in het begin van de huidige jaargang, maar sinds oktober is zijn vorm en invloed ronduit indrukwekkend te noemen. De 24-jarige spits gaat sindsdien helemaal los met een waanzinnige efficiëntie en erg hoog doelpuntgemiddelde. Vanzeir kan die bloedvorm alvast verzilveren met een heel fraaie transfer naar New York Red Bulls.


GEMISTE START

Dante Vanzeir scoorde dit seizoen amper twee goals in zijn eerste elf wedstrijden voor Union SG, waarvan één strafschopdoelpunt, verdeeld over de Jupiler Pro League, de groepsfase van de Europa League en de kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. De architect van het voorbije Brusselse boerenjaar werkte zich uit de naad, bracht diepgang en veel dreiging, maar scoren lukte hem erg moeilijk. Vanzeir creëerde immers erg veel kansen maar het ontbrak hem aan scherpte en efficiëntie in de zone van de waarheid.

“Soms moet hij meer een killer zijn”, bevestigde ploegmaat Teddy Teuma in die periode aan L’Avenir. Met een gebrek aan doelpunten breide Dante Vanzeir een bedenkelijk gevolg aan de Champions’ Play-Offs van eind vorig seizoen, want toen lag een gebrek aan efficiëntie van de 24-jarige - maar ook van Deniz Undav - aan de basis van het missen van de landstitel. Herinner u onder andere zijn gemiste penalty tegen Club Brugge. En aan het begin van dit seizoen was er alvast niet veel beterschap te merken in de afwerking van Vanzeir.



Ondanks zijn soms erg sterke prestaties liet Dante Vanzeir het dit seizoen opnieuw meermaals zwaar afweten in de zone van de waarheid. Het is weliswaar zijn verdienste dat hij constant op de loer ligt en regelmatig dreiging brengt in de vijandige zone, maar een spits wordt nog altijd afgerekend op zijn doelpunten. Mede daarom kreeg de éénvoudige Rode Duivel eerder dit seizoen ook wat kritiek te slikken. Vanzeir besefte als geen ander dat er als spits altijd periodes zijn zonder te scoren. Hij bleef kalm en realistisch, en hij wist dat het op een gegeven moment terug zou gebeuren.

WAANZINNIGE VANZEIR

“Ik zeg altijd dat een spits zoals een ketchupfles is: je moet er soms eens mee schudden, en dan kan er ineens heel wat tegelijk uitkomen”, zei Dante Vanzeir eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad. De spits trok zich ook op aan het feit dat Karel Geraerts altijd hard bleef geloven in hem en dat de hij de ploeg andere belangrijke zaken bijbracht zoals ruimtes te creëren voor zijn ploegmaats met loopacties. En sinds oktober begint Vanzeir ook nog eens te scoren en efficiënt af te werken. Op een indrukwekkende wijze zelfs.

In de eerste elf wedstrijden van dit seizoen scoorde Dante Vanzeir slechts twee doelpunten, waarin hij amper 8% efficiënt was in de box en een dramatisch laag gemiddelde haalde van 0,18 doelpunt per 90 minuten. Daarmee was hij zowaar de minst presterende aanvaller in België op het gebied van rendement en efficiëntie. Maar sinds oktober heeft Vanzeir terug zijn neus voor doelpunten gevonden. Hij scoort maar liefst tien doelpunten in de laatste zestien wedstrijden, waarin hij maar 42% (!) van zijn kansen omzet in een doelpunt. Dat is zonder overdrijven een waanzinnige ratio.



Dante Vanzeir joeg ook zijn doelpuntgemiddelde omhoog van 0,18 per 90 minuten naar 0,66 doelpunt per 90 minuten, wat eveneens erg indrukwekkend is. Vanzeir is duidelijk on fire en dat is niet onopgemerkt gebleven in het buitenland. Veel clubs volgen de impressionante evolutie van Vanzeir op, met New York Red Bulls als de meest concrete optie. De 24-jarige spits maakte er nooit een geheim van om een stap hogerop te zetten en door zijn actuele bloedvorm is het juiste moment aangebroken om een transfer te maken.

NEW YORK RED BULLS

Als Dante Vanzeir de stap naar het buitenland zet, dan moet het wel vooral de juiste zijn. Alles moet kloppen en dan lijkt New York Red Bulls wel eens een ideale bestemming te zijn. De Major League Soccer is een mooie en kwalitatieve competitie die in de voorbije jaren veel aan reputatie en aanzien wint. Daarnaast is het uiteraard ook erg mooi wonen in New York. Volgens Het Nieuwsblad dringt de Amerikaanse ploeg stevig aan voor een transfer, want New York Red Bulls bracht ondertussen al verschillende aanbiedingen uit op Vanzeir. Het lijkt dus slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer Vanzeir zijn bloedvorm verzilvert met een mooie transfer.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

Moet Vanzeir naar New York Red Bulls verhuizen?

Meest recent

'Doorbraak El Ouahdi bereikt: opvallende transfersom Genk'

Daags voor het sluiten van de zomerse mercato lijkt Zakaria El Ouahdi dan toch zijn transfer te ...

39
39
"Niet verwacht van De Mil" - Club-fans viseren aanpak Gent

AA Gent en Club Brugge waren met een perfect rapport aan de competitie begonnen. Het was dan ook ...

99
99
'Transferakkoord nabij: Antwerp speelt smaakmaker kwijt'

Antwerp FC krijgt zondagnamiddag het bezoek van STVV. Maar coach Marvin Compper zal dan geen beroep ...

112
112
'Spectaculaire transferontknoping Noa Lang in de maak'

Galatasaray heeft zondag groots uitgepakt met de komst van Rafael Leao. Hierdoor is een terugkeer ...

96
96
Deschacht onthult: geheim bleef jarenlang verborgen

Olivier Deschacht stond jarenlang bekend als één van de boegbeelden van Anderlecht, ...

50
50
'Anderlecht pakt groots uit: duurste transfer in 10 jaar'

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, desondanks wil de recordkampioen vlak voor het ...

472
472
In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

173
173
'Tijd tikt voor El Ouahdi: transferdossier nadert climax'

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

374
374
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

15
15
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

69
69
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

190
190
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

374
374
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

80
80
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

211
211
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

147
147
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1047
1047
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

64
64
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

424
424
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

99
99
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

439
439
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

724
724
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1269
1269
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

465
465
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

428
428

Meer sportnieuws