Diagne-scenario wenkt voor Club en Anderlecht

door
Diagne-scenario wenkt voor Club en Anderlecht

Met beperkte middelen speurt RSC Anderlecht de markt af, op zoek naar direct inzetbare transfers. Daarbij kwam Sporting uit bij Viktor Tsygankov, die uiteindelijk bij FC Girona terechtkwam, en Sory Kaba (FC Midtjylland). Toevallig of niet probeerde ook Club Brugge zich in het dossier van Tsygankov te wringen, en volgens journalist Matteo Moretto van Relevo melden de West-Vlamingen zich nu ook aan het front voor Kaba.


VIKTOR TSYGANKOV

In het begin van de huidige wintermercato was Viktor Tsygankov het plan-A voor Anderlecht. De sterspeler van Dinamo Kiev beschikte over een aflopend contract in Oekraïne, waardoor hij vrij was om te onderhandelen met andere clubs. De Belgische recordkampioen voerde gesprekken in een positieve en constructieve sfeer met Tsygankov en zijn entourage, maar weinig verrassend was het financiële plaatje het grote struikelblok. De Oekraïner tekende donderdag een contract bij FC Girona, maar volgens lokale bronnen wilde ook Club Brugge hem in extremis strikken.



SORY KABA

RSC Anderlecht heeft één grote prioriteit in de huidige wintermercato. Sporting zoekt een spits met heel specifieke kwaliteiten: de nieuwe spits is fysiek sterk, balvast, groot van gestalte en het liefst van al bezit hij ook een groot scorend vermogen. Sory Kaba (FC Midtjylland) bezit alvast alle kwaliteiten die Anderlecht zoekt, en de Belgische recordkampioen aast al wekenlang op de handtekening van de ex-spits van Oud-Heverlee Leuven. Maar volgens journalist Matteo Moretto van Relevo wil Club Brugge deze transfer kapen en volgen de West-Vlamingen ook de piste-Kaba op.



ZOALS MBAYE DIAGNE?

Deze verwikkelingen op de transfermarkt doen alvast terugdenken aan de grote transfersoap rond Mbaye Diagne in 2019. De Senegalese spits was in het slot van de zomermercato goed op weg naar Anderlecht, volgens Michael Verschueren had de club toen een akkoord gevonden met Galatasaray én met Diagne, dat ook op papier gezet werd. Het enige wat nog moest gebeuren om de transfer volledig af te ronden, was de ondertekening van de contracten tussen alle partijen.



Mbaye Diagne zakte af naar België om zijn medische testen af te leggen en de teammanagers van Anderlecht stonden hem op de wachten op de luchthaven in Brussel-Zuid. Maar na een uur wachten was de Senegalees nog steeds spoorloos. Tot Michael Verschueren opeens een inkomende oproep kreeg van de directie van Galatasaray. “‘Sorry, we hebben een bod van Brugge aanvaard, Mbaye heeft gekozen voor die club’”, zei Verschueren destijds aan Het Laatste Nieuws.

DE EEUWIGE RIVAAL STEVIG VERZWAKKEN

Sport/Voetbalmagazine
zag toen drie uiteenlopende redenen waarom Club Brugge in extremis de transfer van Mbaye Diagne kaapte voor de neus van Anderlecht. De verleiding om iemand weg te halen voor de neus van Anderlecht, de nakende deadline van de transferperiode en de euforie dat de kleedkamer zo’n vurig type wel aankon. Volgens Het Laatste Nieuws was het vooral de intentie om de eeuwige rivaal stevig te verzwakken.



In die mate dat Club Brugge zelfs hun scouting strategie volledig in de wind sloeg door Mbaye Diagne aan te trekken. Het klonk al snel dat Diagne zonder de interesse van Anderlecht nooit in Brugge was beland. Achteraf bekeken was Sporting wel de grote winnaar in het missen van de Senegalese spits, want hij werd heel snel verguisd bij Club Brugge. Door het gênante penaltydebacle tegen Paris Saint-Germain, door zijn haantjesgedrag en door zijn gebrek aan discipline.

KABA: ANDERLECHT OF CLUB BRUGGE?

Het valt nog af te wachten of de soap rond Sory Kaba even grote proporties zal aannemen. Het is wel een feit dat Anderlecht al geruime tijd aast op zijn handtekening en dat de Guineeër het juiste profiel bezit om de nieuwe spits te worden. Indien Club Brugge erin slaagt om Kaba naar het Jan Breydelstadion te halen, dan zet het Sporting wel degelijk een flinke hak op de transfermarkt. Anderlecht had enkele weken geleden al grote nood aan een type-spits zoals Kaba en met het nakende vertrek van Fábio Silva is die behoefte in de voorbije dagen nóg groter geworden.



Club Brugge was dan weer van plan om geen nieuwe spits te halen in de huidige wintermercato, want Scott Parker opteert voor een systeem met één centrale spits. Een positie waar Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk een onderlinge concurrentiestrijd uitvechten, waardoor het toevoegen van een derde bewezen spits wat te veel van het goede lijkt te zijn. In die optiek wordt Victor Barbera (FC Barcelona Atlètic) pas in de komende zomer verwacht bij Club Brugge. Anderzijds staat Cyle Larin op het punt om de West-Vlamingen te verlaten. En zo zou er alsnog een plaatsje vrijkomen in het aanvallende compartiment.

LEES OOK: Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

Wie moet Kaba halen?

Meest recent

'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

0
0
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

40
40
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

157
157
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

173
173
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

92
92
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

61
61
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

231
231
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

68
68
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

491
491
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

161
161
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

188
188
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

58
58
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

109
109
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

121
121
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

124
124
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

99
99
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

40
40
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

211
211
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

363
363
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

576
576
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

494
494
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich moet bewijzen. De sportief ...

394
394
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

443
443
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

440
440
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd dan ...

696
696

Meer sportnieuws