Diagne-scenario wenkt voor Club en Anderlecht

door
Diagne-scenario wenkt voor Club en Anderlecht

Met beperkte middelen speurt RSC Anderlecht de markt af, op zoek naar direct inzetbare transfers. Daarbij kwam Sporting uit bij Viktor Tsygankov, die uiteindelijk bij FC Girona terechtkwam, en Sory Kaba (FC Midtjylland). Toevallig of niet probeerde ook Club Brugge zich in het dossier van Tsygankov te wringen, en volgens journalist Matteo Moretto van Relevo melden de West-Vlamingen zich nu ook aan het front voor Kaba.


VIKTOR TSYGANKOV

In het begin van de huidige wintermercato was Viktor Tsygankov het plan-A voor Anderlecht. De sterspeler van Dinamo Kiev beschikte over een aflopend contract in Oekraïne, waardoor hij vrij was om te onderhandelen met andere clubs. De Belgische recordkampioen voerde gesprekken in een positieve en constructieve sfeer met Tsygankov en zijn entourage, maar weinig verrassend was het financiële plaatje het grote struikelblok. De Oekraïner tekende donderdag een contract bij FC Girona, maar volgens lokale bronnen wilde ook Club Brugge hem in extremis strikken.



SORY KABA

RSC Anderlecht heeft één grote prioriteit in de huidige wintermercato. Sporting zoekt een spits met heel specifieke kwaliteiten: de nieuwe spits is fysiek sterk, balvast, groot van gestalte en het liefst van al bezit hij ook een groot scorend vermogen. Sory Kaba (FC Midtjylland) bezit alvast alle kwaliteiten die Anderlecht zoekt, en de Belgische recordkampioen aast al wekenlang op de handtekening van de ex-spits van Oud-Heverlee Leuven. Maar volgens journalist Matteo Moretto van Relevo wil Club Brugge deze transfer kapen en volgen de West-Vlamingen ook de piste-Kaba op.



ZOALS MBAYE DIAGNE?

Deze verwikkelingen op de transfermarkt doen alvast terugdenken aan de grote transfersoap rond Mbaye Diagne in 2019. De Senegalese spits was in het slot van de zomermercato goed op weg naar Anderlecht, volgens Michael Verschueren had de club toen een akkoord gevonden met Galatasaray én met Diagne, dat ook op papier gezet werd. Het enige wat nog moest gebeuren om de transfer volledig af te ronden, was de ondertekening van de contracten tussen alle partijen.



Mbaye Diagne zakte af naar België om zijn medische testen af te leggen en de teammanagers van Anderlecht stonden hem op de wachten op de luchthaven in Brussel-Zuid. Maar na een uur wachten was de Senegalees nog steeds spoorloos. Tot Michael Verschueren opeens een inkomende oproep kreeg van de directie van Galatasaray. “‘Sorry, we hebben een bod van Brugge aanvaard, Mbaye heeft gekozen voor die club’”, zei Verschueren destijds aan Het Laatste Nieuws.

DE EEUWIGE RIVAAL STEVIG VERZWAKKEN

Sport/Voetbalmagazine
zag toen drie uiteenlopende redenen waarom Club Brugge in extremis de transfer van Mbaye Diagne kaapte voor de neus van Anderlecht. De verleiding om iemand weg te halen voor de neus van Anderlecht, de nakende deadline van de transferperiode en de euforie dat de kleedkamer zo’n vurig type wel aankon. Volgens Het Laatste Nieuws was het vooral de intentie om de eeuwige rivaal stevig te verzwakken.



In die mate dat Club Brugge zelfs hun scouting strategie volledig in de wind sloeg door Mbaye Diagne aan te trekken. Het klonk al snel dat Diagne zonder de interesse van Anderlecht nooit in Brugge was beland. Achteraf bekeken was Sporting wel de grote winnaar in het missen van de Senegalese spits, want hij werd heel snel verguisd bij Club Brugge. Door het gênante penaltydebacle tegen Paris Saint-Germain, door zijn haantjesgedrag en door zijn gebrek aan discipline.

KABA: ANDERLECHT OF CLUB BRUGGE?

Het valt nog af te wachten of de soap rond Sory Kaba even grote proporties zal aannemen. Het is wel een feit dat Anderlecht al geruime tijd aast op zijn handtekening en dat de Guineeër het juiste profiel bezit om de nieuwe spits te worden. Indien Club Brugge erin slaagt om Kaba naar het Jan Breydelstadion te halen, dan zet het Sporting wel degelijk een flinke hak op de transfermarkt. Anderlecht had enkele weken geleden al grote nood aan een type-spits zoals Kaba en met het nakende vertrek van Fábio Silva is die behoefte in de voorbije dagen nóg groter geworden.



Club Brugge was dan weer van plan om geen nieuwe spits te halen in de huidige wintermercato, want Scott Parker opteert voor een systeem met één centrale spits. Een positie waar Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk een onderlinge concurrentiestrijd uitvechten, waardoor het toevoegen van een derde bewezen spits wat te veel van het goede lijkt te zijn. In die optiek wordt Victor Barbera (FC Barcelona Atlètic) pas in de komende zomer verwacht bij Club Brugge. Anderzijds staat Cyle Larin op het punt om de West-Vlamingen te verlaten. En zo zou er alsnog een plaatsje vrijkomen in het aanvallende compartiment.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

Wie moet Kaba halen?

Meest recent

Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

1
1
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

8
8
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

87
87
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

70
70
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

78
78
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

30
30
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

197
197
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

83
83
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

84
84
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

131
131
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

65
65
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

349
349
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

153
153
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

422
422
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

112
112
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

79
79
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

285
285
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

385
385
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

387
387
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

238
238
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

120
120
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

259
259
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

297
297
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

322
322

Meer sportnieuws