Diagne-scenario wenkt voor Club en Anderlecht

832
Diagne-scenario wenkt voor Club en Anderlecht

Met beperkte middelen speurt RSC Anderlecht de markt af, op zoek naar direct inzetbare transfers. Daarbij kwam Sporting uit bij Viktor Tsygankov, die uiteindelijk bij FC Girona terechtkwam, en Sory Kaba (FC Midtjylland). Toevallig of niet probeerde ook Club Brugge zich in het dossier van Tsygankov te wringen, en volgens journalist Matteo Moretto van Relevo melden de West-Vlamingen zich nu ook aan het front voor Kaba.


VIKTOR TSYGANKOV

In het begin van de huidige wintermercato was Viktor Tsygankov het plan-A voor Anderlecht. De sterspeler van Dinamo Kiev beschikte over een aflopend contract in Oekraïne, waardoor hij vrij was om te onderhandelen met andere clubs. De Belgische recordkampioen voerde gesprekken in een positieve en constructieve sfeer met Tsygankov en zijn entourage, maar weinig verrassend was het financiële plaatje het grote struikelblok. De Oekraïner tekende donderdag een contract bij FC Girona, maar volgens lokale bronnen wilde ook Club Brugge hem in extremis strikken.



SORY KABA

RSC Anderlecht heeft één grote prioriteit in de huidige wintermercato. Sporting zoekt een spits met heel specifieke kwaliteiten: de nieuwe spits is fysiek sterk, balvast, groot van gestalte en het liefst van al bezit hij ook een groot scorend vermogen. Sory Kaba (FC Midtjylland) bezit alvast alle kwaliteiten die Anderlecht zoekt, en de Belgische recordkampioen aast al wekenlang op de handtekening van de ex-spits van Oud-Heverlee Leuven. Maar volgens journalist Matteo Moretto van Relevo wil Club Brugge deze transfer kapen en volgen de West-Vlamingen ook de piste-Kaba op.



ZOALS MBAYE DIAGNE?

Deze verwikkelingen op de transfermarkt doen alvast terugdenken aan de grote transfersoap rond Mbaye Diagne in 2019. De Senegalese spits was in het slot van de zomermercato goed op weg naar Anderlecht, volgens Michael Verschueren had de club toen een akkoord gevonden met Galatasaray én met Diagne, dat ook op papier gezet werd. Het enige wat nog moest gebeuren om de transfer volledig af te ronden, was de ondertekening van de contracten tussen alle partijen.



Mbaye Diagne zakte af naar België om zijn medische testen af te leggen en de teammanagers van Anderlecht stonden hem op de wachten op de luchthaven in Brussel-Zuid. Maar na een uur wachten was de Senegalees nog steeds spoorloos. Tot Michael Verschueren opeens een inkomende oproep kreeg van de directie van Galatasaray. “‘Sorry, we hebben een bod van Brugge aanvaard, Mbaye heeft gekozen voor die club’”, zei Verschueren destijds aan Het Laatste Nieuws.

DE EEUWIGE RIVAAL STEVIG VERZWAKKEN

Sport/Voetbalmagazine
zag toen drie uiteenlopende redenen waarom Club Brugge in extremis de transfer van Mbaye Diagne kaapte voor de neus van Anderlecht. De verleiding om iemand weg te halen voor de neus van Anderlecht, de nakende deadline van de transferperiode en de euforie dat de kleedkamer zo’n vurig type wel aankon. Volgens Het Laatste Nieuws was het vooral de intentie om de eeuwige rivaal stevig te verzwakken.



In die mate dat Club Brugge zelfs hun scouting strategie volledig in de wind sloeg door Mbaye Diagne aan te trekken. Het klonk al snel dat Diagne zonder de interesse van Anderlecht nooit in Brugge was beland. Achteraf bekeken was Sporting wel de grote winnaar in het missen van de Senegalese spits, want hij werd heel snel verguisd bij Club Brugge. Door het gênante penaltydebacle tegen Paris Saint-Germain, door zijn haantjesgedrag en door zijn gebrek aan discipline.

KABA: ANDERLECHT OF CLUB BRUGGE?

Het valt nog af te wachten of de soap rond Sory Kaba even grote proporties zal aannemen. Het is wel een feit dat Anderlecht al geruime tijd aast op zijn handtekening en dat de Guineeër het juiste profiel bezit om de nieuwe spits te worden. Indien Club Brugge erin slaagt om Kaba naar het Jan Breydelstadion te halen, dan zet het Sporting wel degelijk een flinke hak op de transfermarkt. Anderlecht had enkele weken geleden al grote nood aan een type-spits zoals Kaba en met het nakende vertrek van Fábio Silva is die behoefte in de voorbije dagen nóg groter geworden.



Club Brugge was dan weer van plan om geen nieuwe spits te halen in de huidige wintermercato, want Scott Parker opteert voor een systeem met één centrale spits. Een positie waar Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk een onderlinge concurrentiestrijd uitvechten, waardoor het toevoegen van een derde bewezen spits wat te veel van het goede lijkt te zijn. In die optiek wordt Victor Barbera (FC Barcelona Atlètic) pas in de komende zomer verwacht bij Club Brugge. Anderzijds staat Cyle Larin op het punt om de West-Vlamingen te verlaten. En zo zou er alsnog een plaatsje vrijkomen in het aanvallende compartiment.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

Wie moet Kaba halen?

Meest recent

Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

20
20
Noodlot treft Jelle Vossen keihard: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

35
35
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

38
38
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

10
10
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

83
83
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

25
25
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

180
180
Grote frustratie Zulte: Michael Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

157
157
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

163
163
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

413
413
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

80
80
Zulte verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

530
530
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

60
60
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

69
69
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

418
418
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

83
83
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

301
301
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

350
350
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

1021
1021
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

298
298
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

134
134
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

431
431
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

353
353
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

1069
1069

Meer sportnieuws