Diagne-scenario wenkt voor Club en Anderlecht

door
Diagne-scenario wenkt voor Club en Anderlecht

Met beperkte middelen speurt RSC Anderlecht de markt af, op zoek naar direct inzetbare transfers. Daarbij kwam Sporting uit bij Viktor Tsygankov, die uiteindelijk bij FC Girona terechtkwam, en Sory Kaba (FC Midtjylland). Toevallig of niet probeerde ook Club Brugge zich in het dossier van Tsygankov te wringen, en volgens journalist Matteo Moretto van Relevo melden de West-Vlamingen zich nu ook aan het front voor Kaba.


VIKTOR TSYGANKOV

In het begin van de huidige wintermercato was Viktor Tsygankov het plan-A voor Anderlecht. De sterspeler van Dinamo Kiev beschikte over een aflopend contract in Oekraïne, waardoor hij vrij was om te onderhandelen met andere clubs. De Belgische recordkampioen voerde gesprekken in een positieve en constructieve sfeer met Tsygankov en zijn entourage, maar weinig verrassend was het financiële plaatje het grote struikelblok. De Oekraïner tekende donderdag een contract bij FC Girona, maar volgens lokale bronnen wilde ook Club Brugge hem in extremis strikken.



SORY KABA

RSC Anderlecht heeft één grote prioriteit in de huidige wintermercato. Sporting zoekt een spits met heel specifieke kwaliteiten: de nieuwe spits is fysiek sterk, balvast, groot van gestalte en het liefst van al bezit hij ook een groot scorend vermogen. Sory Kaba (FC Midtjylland) bezit alvast alle kwaliteiten die Anderlecht zoekt, en de Belgische recordkampioen aast al wekenlang op de handtekening van de ex-spits van Oud-Heverlee Leuven. Maar volgens journalist Matteo Moretto van Relevo wil Club Brugge deze transfer kapen en volgen de West-Vlamingen ook de piste-Kaba op.



ZOALS MBAYE DIAGNE?

Deze verwikkelingen op de transfermarkt doen alvast terugdenken aan de grote transfersoap rond Mbaye Diagne in 2019. De Senegalese spits was in het slot van de zomermercato goed op weg naar Anderlecht, volgens Michael Verschueren had de club toen een akkoord gevonden met Galatasaray én met Diagne, dat ook op papier gezet werd. Het enige wat nog moest gebeuren om de transfer volledig af te ronden, was de ondertekening van de contracten tussen alle partijen.



Mbaye Diagne zakte af naar België om zijn medische testen af te leggen en de teammanagers van Anderlecht stonden hem op de wachten op de luchthaven in Brussel-Zuid. Maar na een uur wachten was de Senegalees nog steeds spoorloos. Tot Michael Verschueren opeens een inkomende oproep kreeg van de directie van Galatasaray. “‘Sorry, we hebben een bod van Brugge aanvaard, Mbaye heeft gekozen voor die club’”, zei Verschueren destijds aan Het Laatste Nieuws.

DE EEUWIGE RIVAAL STEVIG VERZWAKKEN

Sport/Voetbalmagazine
zag toen drie uiteenlopende redenen waarom Club Brugge in extremis de transfer van Mbaye Diagne kaapte voor de neus van Anderlecht. De verleiding om iemand weg te halen voor de neus van Anderlecht, de nakende deadline van de transferperiode en de euforie dat de kleedkamer zo’n vurig type wel aankon. Volgens Het Laatste Nieuws was het vooral de intentie om de eeuwige rivaal stevig te verzwakken.



In die mate dat Club Brugge zelfs hun scouting strategie volledig in de wind sloeg door Mbaye Diagne aan te trekken. Het klonk al snel dat Diagne zonder de interesse van Anderlecht nooit in Brugge was beland. Achteraf bekeken was Sporting wel de grote winnaar in het missen van de Senegalese spits, want hij werd heel snel verguisd bij Club Brugge. Door het gênante penaltydebacle tegen Paris Saint-Germain, door zijn haantjesgedrag en door zijn gebrek aan discipline.

KABA: ANDERLECHT OF CLUB BRUGGE?

Het valt nog af te wachten of de soap rond Sory Kaba even grote proporties zal aannemen. Het is wel een feit dat Anderlecht al geruime tijd aast op zijn handtekening en dat de Guineeër het juiste profiel bezit om de nieuwe spits te worden. Indien Club Brugge erin slaagt om Kaba naar het Jan Breydelstadion te halen, dan zet het Sporting wel degelijk een flinke hak op de transfermarkt. Anderlecht had enkele weken geleden al grote nood aan een type-spits zoals Kaba en met het nakende vertrek van Fábio Silva is die behoefte in de voorbije dagen nóg groter geworden.



Club Brugge was dan weer van plan om geen nieuwe spits te halen in de huidige wintermercato, want Scott Parker opteert voor een systeem met één centrale spits. Een positie waar Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk een onderlinge concurrentiestrijd uitvechten, waardoor het toevoegen van een derde bewezen spits wat te veel van het goede lijkt te zijn. In die optiek wordt Victor Barbera (FC Barcelona Atlètic) pas in de komende zomer verwacht bij Club Brugge. Anderzijds staat Cyle Larin op het punt om de West-Vlamingen te verlaten. En zo zou er alsnog een plaatsje vrijkomen in het aanvallende compartiment.

LEES OOK: 'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Wie moet Kaba halen?

Meest recent

'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

14
14
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

58
58
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

14
14
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

44
44
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

87
87
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

196
196
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

168
168
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

66
66
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

53
53
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

64
64
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

40
40
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

445
445
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

281
281
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

402
402
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

49
49
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

446
446
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

210
210
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

188
188
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

330
330
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

205
205
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

523
523
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

149
149
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

49
49
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

264
264

Meer sportnieuws