Diagne-scenario wenkt voor Club en Anderlecht

832
Diagne-scenario wenkt voor Club en Anderlecht

Met beperkte middelen speurt RSC Anderlecht de markt af, op zoek naar direct inzetbare transfers. Daarbij kwam Sporting uit bij Viktor Tsygankov, die uiteindelijk bij FC Girona terechtkwam, en Sory Kaba (FC Midtjylland). Toevallig of niet probeerde ook Club Brugge zich in het dossier van Tsygankov te wringen, en volgens journalist Matteo Moretto van Relevo melden de West-Vlamingen zich nu ook aan het front voor Kaba.


VIKTOR TSYGANKOV

In het begin van de huidige wintermercato was Viktor Tsygankov het plan-A voor Anderlecht. De sterspeler van Dinamo Kiev beschikte over een aflopend contract in Oekraïne, waardoor hij vrij was om te onderhandelen met andere clubs. De Belgische recordkampioen voerde gesprekken in een positieve en constructieve sfeer met Tsygankov en zijn entourage, maar weinig verrassend was het financiële plaatje het grote struikelblok. De Oekraïner tekende donderdag een contract bij FC Girona, maar volgens lokale bronnen wilde ook Club Brugge hem in extremis strikken.



SORY KABA

RSC Anderlecht heeft één grote prioriteit in de huidige wintermercato. Sporting zoekt een spits met heel specifieke kwaliteiten: de nieuwe spits is fysiek sterk, balvast, groot van gestalte en het liefst van al bezit hij ook een groot scorend vermogen. Sory Kaba (FC Midtjylland) bezit alvast alle kwaliteiten die Anderlecht zoekt, en de Belgische recordkampioen aast al wekenlang op de handtekening van de ex-spits van Oud-Heverlee Leuven. Maar volgens journalist Matteo Moretto van Relevo wil Club Brugge deze transfer kapen en volgen de West-Vlamingen ook de piste-Kaba op.



ZOALS MBAYE DIAGNE?

Deze verwikkelingen op de transfermarkt doen alvast terugdenken aan de grote transfersoap rond Mbaye Diagne in 2019. De Senegalese spits was in het slot van de zomermercato goed op weg naar Anderlecht, volgens Michael Verschueren had de club toen een akkoord gevonden met Galatasaray én met Diagne, dat ook op papier gezet werd. Het enige wat nog moest gebeuren om de transfer volledig af te ronden, was de ondertekening van de contracten tussen alle partijen.



Mbaye Diagne zakte af naar België om zijn medische testen af te leggen en de teammanagers van Anderlecht stonden hem op de wachten op de luchthaven in Brussel-Zuid. Maar na een uur wachten was de Senegalees nog steeds spoorloos. Tot Michael Verschueren opeens een inkomende oproep kreeg van de directie van Galatasaray. “‘Sorry, we hebben een bod van Brugge aanvaard, Mbaye heeft gekozen voor die club’”, zei Verschueren destijds aan Het Laatste Nieuws.

DE EEUWIGE RIVAAL STEVIG VERZWAKKEN

Sport/Voetbalmagazine
zag toen drie uiteenlopende redenen waarom Club Brugge in extremis de transfer van Mbaye Diagne kaapte voor de neus van Anderlecht. De verleiding om iemand weg te halen voor de neus van Anderlecht, de nakende deadline van de transferperiode en de euforie dat de kleedkamer zo’n vurig type wel aankon. Volgens Het Laatste Nieuws was het vooral de intentie om de eeuwige rivaal stevig te verzwakken.



In die mate dat Club Brugge zelfs hun scouting strategie volledig in de wind sloeg door Mbaye Diagne aan te trekken. Het klonk al snel dat Diagne zonder de interesse van Anderlecht nooit in Brugge was beland. Achteraf bekeken was Sporting wel de grote winnaar in het missen van de Senegalese spits, want hij werd heel snel verguisd bij Club Brugge. Door het gênante penaltydebacle tegen Paris Saint-Germain, door zijn haantjesgedrag en door zijn gebrek aan discipline.

KABA: ANDERLECHT OF CLUB BRUGGE?

Het valt nog af te wachten of de soap rond Sory Kaba even grote proporties zal aannemen. Het is wel een feit dat Anderlecht al geruime tijd aast op zijn handtekening en dat de Guineeër het juiste profiel bezit om de nieuwe spits te worden. Indien Club Brugge erin slaagt om Kaba naar het Jan Breydelstadion te halen, dan zet het Sporting wel degelijk een flinke hak op de transfermarkt. Anderlecht had enkele weken geleden al grote nood aan een type-spits zoals Kaba en met het nakende vertrek van Fábio Silva is die behoefte in de voorbije dagen nóg groter geworden.



Club Brugge was dan weer van plan om geen nieuwe spits te halen in de huidige wintermercato, want Scott Parker opteert voor een systeem met één centrale spits. Een positie waar Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk een onderlinge concurrentiestrijd uitvechten, waardoor het toevoegen van een derde bewezen spits wat te veel van het goede lijkt te zijn. In die optiek wordt Victor Barbera (FC Barcelona Atlètic) pas in de komende zomer verwacht bij Club Brugge. Anderzijds staat Cyle Larin op het punt om de West-Vlamingen te verlaten. En zo zou er alsnog een plaatsje vrijkomen in het aanvallende compartiment.

LEES OOK: Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Wie moet Kaba halen?

Meest recent

'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

8
8
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

231
231
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

272
272
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

183
183
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

27
27
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

253
253
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

208
208
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

150
150
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

97
97
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

589
589
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

89
89
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

119
119
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

59
59
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

371
371
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

282
282
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

347
347
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

723
723
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

225
225
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

128
128
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

401
401
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

245
245
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

233
233
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

100
100
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

176
176
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

110
110

Meer sportnieuws