Vanaken legt vinger op de wonde: "Tegenstanders hebben dat gevoel"

494 stemmen
Vanaken legt vinger op de wonde:

Club Brugge lijkt stilaan echt niet meer te weten wat winnen is. Het raakte donderdagavond nu ook op STVV niet verder dan een 1-1-gelijkspel, waardoor het inmiddels al zes wedstrijden op een zege wacht in de Jupiler Pro League. De laatste zege in de competitie dateert intussen al van 29 oktober tegen KV Oostende, sindsdien volgden vier gelijke spelen en twee nederlagen.


Door die zwakke reeks lijkt Club intussen helemaal afgehaakt te zijn in de titelstrijd. Het zag zijn achterstand op leider Genk al oplopen tot een hallucinante negentien punten en moet eigenlijk achterom beginnen kijken. Het had geluk dat AA Gent ook op 0-0 bleef steken tegen Charleroi, anders was het zelfs uit de top vier getuimeld.

Hans Vanaken ziet een kwalijke evolutie bij Club. "Je merkt na de 1-1 dat ze hoop en vertrouwen krijgen. Misschien krijgen ploegen dat gevoel tegen ons: ze krijgen dat ene momentje en pakken dat. Dan denken ze aan meer terwijl dat vroeger anders was", stelt hij vast op de website van Club. "We moeten stoppen met een bepaalde spanning te creëren rond onze matchen. Voetballend is het al wel beter, maar in de laatste meters moeten we echt kansen creëren en op zoek gaan naar meer."

VOORSPRONG WEGGEVEN
Op Stayen gaf Club immers al voor de derde wedstrijd op rij een voorsprong uit handen, wat erop wijst dat het probleem zich eigenlijk dan pas stelt. De trainerswissel heeft voorlopig ook nog geen effect gesorteerd, want Scott Parker begon met een matige twee op negen aan zijn ambtstermijn.

LEES OOK: Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Zit Club met een mentaal probleem?

Meest recent

Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

7
7
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

16
16
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

194
194
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

119
119
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

286
286
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

110
110
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

546
546
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

365
365
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

202
202
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

293
293
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

19
19
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

406
406
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

82
82
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

220
220
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

433
433
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

132
132
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

598
598
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

360
360
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

247
247
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

401
401
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

654
654
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

135
135
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

453
453
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

176
176
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

66
66

Meer sportnieuws