Vanaken legt vinger op de wonde: "Tegenstanders hebben dat gevoel"

door
Vanaken legt vinger op de wonde:

Club Brugge lijkt stilaan echt niet meer te weten wat winnen is. Het raakte donderdagavond nu ook op STVV niet verder dan een 1-1-gelijkspel, waardoor het inmiddels al zes wedstrijden op een zege wacht in de Jupiler Pro League. De laatste zege in de competitie dateert intussen al van 29 oktober tegen KV Oostende, sindsdien volgden vier gelijke spelen en twee nederlagen.


Door die zwakke reeks lijkt Club intussen helemaal afgehaakt te zijn in de titelstrijd. Het zag zijn achterstand op leider Genk al oplopen tot een hallucinante negentien punten en moet eigenlijk achterom beginnen kijken. Het had geluk dat AA Gent ook op 0-0 bleef steken tegen Charleroi, anders was het zelfs uit de top vier getuimeld.

Hans Vanaken ziet een kwalijke evolutie bij Club. "Je merkt na de 1-1 dat ze hoop en vertrouwen krijgen. Misschien krijgen ploegen dat gevoel tegen ons: ze krijgen dat ene momentje en pakken dat. Dan denken ze aan meer terwijl dat vroeger anders was", stelt hij vast op de website van Club. "We moeten stoppen met een bepaalde spanning te creëren rond onze matchen. Voetballend is het al wel beter, maar in de laatste meters moeten we echt kansen creëren en op zoek gaan naar meer."

VOORSPRONG WEGGEVEN
Op Stayen gaf Club immers al voor de derde wedstrijd op rij een voorsprong uit handen, wat erop wijst dat het probleem zich eigenlijk dan pas stelt. De trainerswissel heeft voorlopig ook nog geen effect gesorteerd, want Scott Parker begon met een matige twee op negen aan zijn ambtstermijn.

LEES OOK: Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Zit Club met een mentaal probleem?

Meest recent

Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

13
13
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

28
28
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

18
18
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

127
127
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

211
211
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

126
126
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

55
55
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

41
41
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

293
293
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

297
297
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

173
173
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

114
114
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

95
95
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

422
422
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

218
218
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

121
121
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

101
101
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

107
107
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

49
49
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

186
186
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

112
112
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

75
75
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

335
335
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

448
448
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

153
153

Meer sportnieuws