Vanaken legt vinger op de wonde: "Tegenstanders hebben dat gevoel"

494 stemmen
Vanaken legt vinger op de wonde:

Club Brugge lijkt stilaan echt niet meer te weten wat winnen is. Het raakte donderdagavond nu ook op STVV niet verder dan een 1-1-gelijkspel, waardoor het inmiddels al zes wedstrijden op een zege wacht in de Jupiler Pro League. De laatste zege in de competitie dateert intussen al van 29 oktober tegen KV Oostende, sindsdien volgden vier gelijke spelen en twee nederlagen.


Door die zwakke reeks lijkt Club intussen helemaal afgehaakt te zijn in de titelstrijd. Het zag zijn achterstand op leider Genk al oplopen tot een hallucinante negentien punten en moet eigenlijk achterom beginnen kijken. Het had geluk dat AA Gent ook op 0-0 bleef steken tegen Charleroi, anders was het zelfs uit de top vier getuimeld.

Hans Vanaken ziet een kwalijke evolutie bij Club. "Je merkt na de 1-1 dat ze hoop en vertrouwen krijgen. Misschien krijgen ploegen dat gevoel tegen ons: ze krijgen dat ene momentje en pakken dat. Dan denken ze aan meer terwijl dat vroeger anders was", stelt hij vast op de website van Club. "We moeten stoppen met een bepaalde spanning te creëren rond onze matchen. Voetballend is het al wel beter, maar in de laatste meters moeten we echt kansen creëren en op zoek gaan naar meer."

VOORSPRONG WEGGEVEN
Op Stayen gaf Club immers al voor de derde wedstrijd op rij een voorsprong uit handen, wat erop wijst dat het probleem zich eigenlijk dan pas stelt. De trainerswissel heeft voorlopig ook nog geen effect gesorteerd, want Scott Parker begon met een matige twee op negen aan zijn ambtstermijn.

LEES OOK: Titelkoorts in Brugge: Club legt feestplannen klaar

Zit Club met een mentaal probleem?

Meest recent

'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

16
16
Titelkoorts in Brugge: Club legt feestplannen klaar

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

74
74
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

58
58
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

129
129
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

212
212
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

90
90
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

311
311
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

113
113
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

177
177
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

507
507
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

36
36
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

100
100
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

283
283
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

183
183
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

144
144
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

108
108
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

184
184
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

467
467
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

89
89
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

492
492
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

111
111
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

355
355
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

550
550
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

157
157
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

400
400

Meer sportnieuws