Club Brugge helemaal wild van ‘eigen Lewandowski’

941
Club Brugge helemaal wild van ‘eigen Lewandowski’

Zoals het een echte topclub betaamt, denkt Club Brugge niet enkel op de korte termijn maar de West-Vlamingen handelen ook toekomstgericht. Met de 18-jarige Victor Barbera (FC Barcelona Atlètic) staat Club namelijk op een zucht van de eerste zomertransfer en die is op z’n minst veelbelovend te noemen. De vice-topschutter van de UEFA Youth League en de Pichichi van de tweede ploeg van Barça. Met zijn ‘goalscoring presence’ wordt hij zelfs vergeleken met Robert Lewandowski.


GOALS, GOALS, GOALS

Victor Barberowksi. Goleador. Natural born Killer. Doelpuntenmachine. El Killer from La Masia. Victor Barbera krijgt veel bijnamen in Spanje en op basis daarvan is het duidelijk wat de uitgesproken sterkte is van de spits: goals scoren uiteraard. Dit seizoen lukte hij reeds 13 treffers in 20 officiële wedstrijden, verdeeld over matchen bij FC Barcelona Atlètic, FC Barcelona U19 en de Spaanse U19. Hij liet zeven keer de netten trillen in de UEFA Youth League, een aantal waarmee hij de vice-topschutter is van die hoogstaande en hoog aangeschreven Europese jeugdcompetitie.



Club Brugge heeft dus duidelijk een echt goudhaantje te pakken want de adelbrieven van Victor Barbera’s zijn helemaal niet verkeerd als 18-jarige. De West-Vlamingen zullen zelfs financieel hun broek zeker niet scheuren aan deze deal, want de scorende spits komt transfervrij over van FC Barcelona. Club Brugge hoeft dus geen transfersom te betalen aan de Spaanse topclub, maar enkel een beperkte opleidingsvergoeding. Barça was nochtans bereid om zijn aflopend contract te verlengen, maar in de laatste weken en maanden heerste er echter een bepaald pessimisme rond zijn situatie.

GEVAL-FERRAN JUTGLA

Vooral langs de kant van Victor Barbera dan wel. De spits stond namelijk niet te springen om bij FC Barcelona te blijven, want zijn kansen op speelminuten in het eerste elftal waren erg miniem of zelfs onbestaande. Robert Lewandowski is incontournable als diepe spits, terwijl Xavi Hernandez de jonge Barbera, ondanks zijn vele doelpunten bij Barcelona Atlètic, in tegenstelling tot zijn leeftijdsgenoot Angel Alarcon, slechts één keertje liet meetrainen met de A-kern. De jonge aanvaller moest op de korte termijn niet rekenen op een plaatsje in de eerste ploeg, niet als opvulling voor de kern of zelfs niet om bij te leren op de training.



Daarom besloot Victor Barbera om zijn aflopend contract niet te verlengen bij Barça en om een andere club te zoeken. Barbera was gecharmeerd door de interesse van Club Brugge, dat hem een erg aantrekkelijk project voorschotelde, volgens Relevo zowel op het sportief als financieel gebied. De transfer van Barbera vertoont veel gelijkenissen met die van Ferran Jutglà in de vorige zomer. Jutglà stond weliswaar verder in zijn ontwikkeling dan Barbera vandaag, maar ook hij slaagde er niet in om door te breken bij FC Barcelona. Jutglà doet dat nu wel - en met overvloed - in het Jan Breydelstadion, en in Brugge hoopt men alvast op eenzelfde scenario met Barbera.

BARBERA IN EEN FRAAI RIJTJE

Met Victor Barbera verliest FC Barcelona opnieuw een eigen opgeleid juweel dat in La Masia werd geproduceerd, maar niet kon doorstromen tot in het Spotify Camp Nou. Denk bijvoorbeeld aan andere (voormalige) supertalenten zoals onder meer Xavi Simons (PSV Eindhoven), Iker Bravo (Real Madrid Castilla), Robert Navarro (Real Sociedad), Pablo Moreno (CS Marítimo), Keita Balde (Spartak Moskou), Alejandro Marqués (Estoril Praia). Ook meer bekende spelers zoals Dani Olmo, Cesc Fabregas, Mauro Icardi en Gerard Deulofeu raakten niet van La Masia tot de eerste ploeg.



GOUDHAANTJE VOOR CLUB BRUGGE

Victor Barbera ademt doelpunten, de Spaanse krant Sport noemt hem zelfs ‘Barberowski’ als verwijzing naar Robert Lewandowski. Beide spitsen bezitten een enorme ‘goalscoring presence’, uitstekende afwerking skills en ook een natuurlijk instinct in de zone van de waarheid. Maar Barbera enkel en alleen maar omschrijven als een scorende spits, is de 18-jarige oneer aandoen. De jonge Spanjaard bezit ook een goede positionering, hij kan combineren, is atletisch, heeft een goeie eerste touch, techniek en balbehandeling.



Dat combineert Victor Barbera ook met meer dan gemiddelde fysieke kwaliteiten, kracht, snelheid, body en uithoudingsvermogen. “Hij is een speler die heel veel bijdraagt”, zei Oscar Lopez, coach bij FC Barcelona U19, eerder dit seizoen over Barbera bij Sport. “Hij weet wanneer hij kort of diep moet spelen, en hij sleept zijn ploegmaats mee naar een hoger niveau.” Club Brugge mag zich dus verheugen op een ware toptransfer, al moet de 18-jarige Barbera al die positieve eigenschappen en mooie woorden wel nog waarmaken op het hoogste voetbalniveau.

LEES OOK: Scorende De Cuyper blameert Tielemans; Barça scoort er zeven

Heeft Club Brugge goud gevonden met Barbera?

Meest recent

Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

16
16
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

118
118
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

30
30
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

151
151
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

45
45
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

24
24
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

31
31
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

331
331
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

221
221
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

23
23
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

560
560
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

256
256
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

734
734
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

230
230
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

888
888
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

782
782
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

462
462
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

314
314
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

157
157
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

514
514
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

214
214
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

103
103
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

34
34
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

131
131

Meer sportnieuws