Club Brugge helemaal wild van ‘eigen Lewandowski’

door
Club Brugge helemaal wild van ‘eigen Lewandowski’

Zoals het een echte topclub betaamt, denkt Club Brugge niet enkel op de korte termijn maar de West-Vlamingen handelen ook toekomstgericht. Met de 18-jarige Victor Barbera (FC Barcelona Atlètic) staat Club namelijk op een zucht van de eerste zomertransfer en die is op z’n minst veelbelovend te noemen. De vice-topschutter van de UEFA Youth League en de Pichichi van de tweede ploeg van Barça. Met zijn ‘goalscoring presence’ wordt hij zelfs vergeleken met Robert Lewandowski.


GOALS, GOALS, GOALS

Victor Barberowksi. Goleador. Natural born Killer. Doelpuntenmachine. El Killer from La Masia. Victor Barbera krijgt veel bijnamen in Spanje en op basis daarvan is het duidelijk wat de uitgesproken sterkte is van de spits: goals scoren uiteraard. Dit seizoen lukte hij reeds 13 treffers in 20 officiële wedstrijden, verdeeld over matchen bij FC Barcelona Atlètic, FC Barcelona U19 en de Spaanse U19. Hij liet zeven keer de netten trillen in de UEFA Youth League, een aantal waarmee hij de vice-topschutter is van die hoogstaande en hoog aangeschreven Europese jeugdcompetitie.



Club Brugge heeft dus duidelijk een echt goudhaantje te pakken want de adelbrieven van Victor Barbera’s zijn helemaal niet verkeerd als 18-jarige. De West-Vlamingen zullen zelfs financieel hun broek zeker niet scheuren aan deze deal, want de scorende spits komt transfervrij over van FC Barcelona. Club Brugge hoeft dus geen transfersom te betalen aan de Spaanse topclub, maar enkel een beperkte opleidingsvergoeding. Barça was nochtans bereid om zijn aflopend contract te verlengen, maar in de laatste weken en maanden heerste er echter een bepaald pessimisme rond zijn situatie.

GEVAL-FERRAN JUTGLA

Vooral langs de kant van Victor Barbera dan wel. De spits stond namelijk niet te springen om bij FC Barcelona te blijven, want zijn kansen op speelminuten in het eerste elftal waren erg miniem of zelfs onbestaande. Robert Lewandowski is incontournable als diepe spits, terwijl Xavi Hernandez de jonge Barbera, ondanks zijn vele doelpunten bij Barcelona Atlètic, in tegenstelling tot zijn leeftijdsgenoot Angel Alarcon, slechts één keertje liet meetrainen met de A-kern. De jonge aanvaller moest op de korte termijn niet rekenen op een plaatsje in de eerste ploeg, niet als opvulling voor de kern of zelfs niet om bij te leren op de training.



Daarom besloot Victor Barbera om zijn aflopend contract niet te verlengen bij Barça en om een andere club te zoeken. Barbera was gecharmeerd door de interesse van Club Brugge, dat hem een erg aantrekkelijk project voorschotelde, volgens Relevo zowel op het sportief als financieel gebied. De transfer van Barbera vertoont veel gelijkenissen met die van Ferran Jutglà in de vorige zomer. Jutglà stond weliswaar verder in zijn ontwikkeling dan Barbera vandaag, maar ook hij slaagde er niet in om door te breken bij FC Barcelona. Jutglà doet dat nu wel - en met overvloed - in het Jan Breydelstadion, en in Brugge hoopt men alvast op eenzelfde scenario met Barbera.

BARBERA IN EEN FRAAI RIJTJE

Met Victor Barbera verliest FC Barcelona opnieuw een eigen opgeleid juweel dat in La Masia werd geproduceerd, maar niet kon doorstromen tot in het Spotify Camp Nou. Denk bijvoorbeeld aan andere (voormalige) supertalenten zoals onder meer Xavi Simons (PSV Eindhoven), Iker Bravo (Real Madrid Castilla), Robert Navarro (Real Sociedad), Pablo Moreno (CS Marítimo), Keita Balde (Spartak Moskou), Alejandro Marqués (Estoril Praia). Ook meer bekende spelers zoals Dani Olmo, Cesc Fabregas, Mauro Icardi en Gerard Deulofeu raakten niet van La Masia tot de eerste ploeg.



GOUDHAANTJE VOOR CLUB BRUGGE

Victor Barbera ademt doelpunten, de Spaanse krant Sport noemt hem zelfs ‘Barberowski’ als verwijzing naar Robert Lewandowski. Beide spitsen bezitten een enorme ‘goalscoring presence’, uitstekende afwerking skills en ook een natuurlijk instinct in de zone van de waarheid. Maar Barbera enkel en alleen maar omschrijven als een scorende spits, is de 18-jarige oneer aandoen. De jonge Spanjaard bezit ook een goede positionering, hij kan combineren, is atletisch, heeft een goeie eerste touch, techniek en balbehandeling.



Dat combineert Victor Barbera ook met meer dan gemiddelde fysieke kwaliteiten, kracht, snelheid, body en uithoudingsvermogen. “Hij is een speler die heel veel bijdraagt”, zei Oscar Lopez, coach bij FC Barcelona U19, eerder dit seizoen over Barbera bij Sport. “Hij weet wanneer hij kort of diep moet spelen, en hij sleept zijn ploegmaats mee naar een hoger niveau.” Club Brugge mag zich dus verheugen op een ware toptransfer, al moet de 18-jarige Barbera al die positieve eigenschappen en mooie woorden wel nog waarmaken op het hoogste voetbalniveau.

LEES OOK: Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

Heeft Club Brugge goud gevonden met Barbera?

Meest recent

'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

49
49
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

55
55
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

67
67
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

148
148
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

198
198
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

87
87
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

39
39
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

162
162
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

105
105
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

67
67
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

88
88
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

41
41
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

232
232
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

255
255
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

237
237
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

206
206
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

306
306
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

358
358
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

445
445
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

745
745
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

503
503
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

122
122
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

74
74
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

207
207
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

386
386

Meer sportnieuws