Club Brugge helemaal wild van ‘eigen Lewandowski’

941 stemmen
Club Brugge helemaal wild van ‘eigen Lewandowski’

Zoals het een echte topclub betaamt, denkt Club Brugge niet enkel op de korte termijn maar de West-Vlamingen handelen ook toekomstgericht. Met de 18-jarige Victor Barbera (FC Barcelona Atlètic) staat Club namelijk op een zucht van de eerste zomertransfer en die is op z’n minst veelbelovend te noemen. De vice-topschutter van de UEFA Youth League en de Pichichi van de tweede ploeg van Barça. Met zijn ‘goalscoring presence’ wordt hij zelfs vergeleken met Robert Lewandowski.


GOALS, GOALS, GOALS

Victor Barberowksi. Goleador. Natural born Killer. Doelpuntenmachine. El Killer from La Masia. Victor Barbera krijgt veel bijnamen in Spanje en op basis daarvan is het duidelijk wat de uitgesproken sterkte is van de spits: goals scoren uiteraard. Dit seizoen lukte hij reeds 13 treffers in 20 officiële wedstrijden, verdeeld over matchen bij FC Barcelona Atlètic, FC Barcelona U19 en de Spaanse U19. Hij liet zeven keer de netten trillen in de UEFA Youth League, een aantal waarmee hij de vice-topschutter is van die hoogstaande en hoog aangeschreven Europese jeugdcompetitie.



Club Brugge heeft dus duidelijk een echt goudhaantje te pakken want de adelbrieven van Victor Barbera’s zijn helemaal niet verkeerd als 18-jarige. De West-Vlamingen zullen zelfs financieel hun broek zeker niet scheuren aan deze deal, want de scorende spits komt transfervrij over van FC Barcelona. Club Brugge hoeft dus geen transfersom te betalen aan de Spaanse topclub, maar enkel een beperkte opleidingsvergoeding. Barça was nochtans bereid om zijn aflopend contract te verlengen, maar in de laatste weken en maanden heerste er echter een bepaald pessimisme rond zijn situatie.

GEVAL-FERRAN JUTGLA

Vooral langs de kant van Victor Barbera dan wel. De spits stond namelijk niet te springen om bij FC Barcelona te blijven, want zijn kansen op speelminuten in het eerste elftal waren erg miniem of zelfs onbestaande. Robert Lewandowski is incontournable als diepe spits, terwijl Xavi Hernandez de jonge Barbera, ondanks zijn vele doelpunten bij Barcelona Atlètic, in tegenstelling tot zijn leeftijdsgenoot Angel Alarcon, slechts één keertje liet meetrainen met de A-kern. De jonge aanvaller moest op de korte termijn niet rekenen op een plaatsje in de eerste ploeg, niet als opvulling voor de kern of zelfs niet om bij te leren op de training.



Daarom besloot Victor Barbera om zijn aflopend contract niet te verlengen bij Barça en om een andere club te zoeken. Barbera was gecharmeerd door de interesse van Club Brugge, dat hem een erg aantrekkelijk project voorschotelde, volgens Relevo zowel op het sportief als financieel gebied. De transfer van Barbera vertoont veel gelijkenissen met die van Ferran Jutglà in de vorige zomer. Jutglà stond weliswaar verder in zijn ontwikkeling dan Barbera vandaag, maar ook hij slaagde er niet in om door te breken bij FC Barcelona. Jutglà doet dat nu wel - en met overvloed - in het Jan Breydelstadion, en in Brugge hoopt men alvast op eenzelfde scenario met Barbera.

BARBERA IN EEN FRAAI RIJTJE

Met Victor Barbera verliest FC Barcelona opnieuw een eigen opgeleid juweel dat in La Masia werd geproduceerd, maar niet kon doorstromen tot in het Spotify Camp Nou. Denk bijvoorbeeld aan andere (voormalige) supertalenten zoals onder meer Xavi Simons (PSV Eindhoven), Iker Bravo (Real Madrid Castilla), Robert Navarro (Real Sociedad), Pablo Moreno (CS Marítimo), Keita Balde (Spartak Moskou), Alejandro Marqués (Estoril Praia). Ook meer bekende spelers zoals Dani Olmo, Cesc Fabregas, Mauro Icardi en Gerard Deulofeu raakten niet van La Masia tot de eerste ploeg.



GOUDHAANTJE VOOR CLUB BRUGGE

Victor Barbera ademt doelpunten, de Spaanse krant Sport noemt hem zelfs ‘Barberowski’ als verwijzing naar Robert Lewandowski. Beide spitsen bezitten een enorme ‘goalscoring presence’, uitstekende afwerking skills en ook een natuurlijk instinct in de zone van de waarheid. Maar Barbera enkel en alleen maar omschrijven als een scorende spits, is de 18-jarige oneer aandoen. De jonge Spanjaard bezit ook een goede positionering, hij kan combineren, is atletisch, heeft een goeie eerste touch, techniek en balbehandeling.



Dat combineert Victor Barbera ook met meer dan gemiddelde fysieke kwaliteiten, kracht, snelheid, body en uithoudingsvermogen. “Hij is een speler die heel veel bijdraagt”, zei Oscar Lopez, coach bij FC Barcelona U19, eerder dit seizoen over Barbera bij Sport. “Hij weet wanneer hij kort of diep moet spelen, en hij sleept zijn ploegmaats mee naar een hoger niveau.” Club Brugge mag zich dus verheugen op een ware toptransfer, al moet de 18-jarige Barbera al die positieve eigenschappen en mooie woorden wel nog waarmaken op het hoogste voetbalniveau.

LEES OOK: 'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Heeft Club Brugge goud gevonden met Barbera?

Meest recent

Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

48
48
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

29
29
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

336
336
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

249
249
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

64
64
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

25
25
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

438
438
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

616
616
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

164
164
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

672
672
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

59
59
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

75
75
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

162
162
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

82
82
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

100
100
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

269
269
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

483
483
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

92
92
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

400
400
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

403
403
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

332
332
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

112
112
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

246
246
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

192
192
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

39
39

Meer sportnieuws