Club Brugge helemaal wild van ‘eigen Lewandowski’

941 stemmen
Club Brugge helemaal wild van ‘eigen Lewandowski’

Zoals het een echte topclub betaamt, denkt Club Brugge niet enkel op de korte termijn maar de West-Vlamingen handelen ook toekomstgericht. Met de 18-jarige Victor Barbera (FC Barcelona Atlètic) staat Club namelijk op een zucht van de eerste zomertransfer en die is op z’n minst veelbelovend te noemen. De vice-topschutter van de UEFA Youth League en de Pichichi van de tweede ploeg van Barça. Met zijn ‘goalscoring presence’ wordt hij zelfs vergeleken met Robert Lewandowski.


GOALS, GOALS, GOALS

Victor Barberowksi. Goleador. Natural born Killer. Doelpuntenmachine. El Killer from La Masia. Victor Barbera krijgt veel bijnamen in Spanje en op basis daarvan is het duidelijk wat de uitgesproken sterkte is van de spits: goals scoren uiteraard. Dit seizoen lukte hij reeds 13 treffers in 20 officiële wedstrijden, verdeeld over matchen bij FC Barcelona Atlètic, FC Barcelona U19 en de Spaanse U19. Hij liet zeven keer de netten trillen in de UEFA Youth League, een aantal waarmee hij de vice-topschutter is van die hoogstaande en hoog aangeschreven Europese jeugdcompetitie.



Club Brugge heeft dus duidelijk een echt goudhaantje te pakken want de adelbrieven van Victor Barbera’s zijn helemaal niet verkeerd als 18-jarige. De West-Vlamingen zullen zelfs financieel hun broek zeker niet scheuren aan deze deal, want de scorende spits komt transfervrij over van FC Barcelona. Club Brugge hoeft dus geen transfersom te betalen aan de Spaanse topclub, maar enkel een beperkte opleidingsvergoeding. Barça was nochtans bereid om zijn aflopend contract te verlengen, maar in de laatste weken en maanden heerste er echter een bepaald pessimisme rond zijn situatie.

GEVAL-FERRAN JUTGLA

Vooral langs de kant van Victor Barbera dan wel. De spits stond namelijk niet te springen om bij FC Barcelona te blijven, want zijn kansen op speelminuten in het eerste elftal waren erg miniem of zelfs onbestaande. Robert Lewandowski is incontournable als diepe spits, terwijl Xavi Hernandez de jonge Barbera, ondanks zijn vele doelpunten bij Barcelona Atlètic, in tegenstelling tot zijn leeftijdsgenoot Angel Alarcon, slechts één keertje liet meetrainen met de A-kern. De jonge aanvaller moest op de korte termijn niet rekenen op een plaatsje in de eerste ploeg, niet als opvulling voor de kern of zelfs niet om bij te leren op de training.



Daarom besloot Victor Barbera om zijn aflopend contract niet te verlengen bij Barça en om een andere club te zoeken. Barbera was gecharmeerd door de interesse van Club Brugge, dat hem een erg aantrekkelijk project voorschotelde, volgens Relevo zowel op het sportief als financieel gebied. De transfer van Barbera vertoont veel gelijkenissen met die van Ferran Jutglà in de vorige zomer. Jutglà stond weliswaar verder in zijn ontwikkeling dan Barbera vandaag, maar ook hij slaagde er niet in om door te breken bij FC Barcelona. Jutglà doet dat nu wel - en met overvloed - in het Jan Breydelstadion, en in Brugge hoopt men alvast op eenzelfde scenario met Barbera.

BARBERA IN EEN FRAAI RIJTJE

Met Victor Barbera verliest FC Barcelona opnieuw een eigen opgeleid juweel dat in La Masia werd geproduceerd, maar niet kon doorstromen tot in het Spotify Camp Nou. Denk bijvoorbeeld aan andere (voormalige) supertalenten zoals onder meer Xavi Simons (PSV Eindhoven), Iker Bravo (Real Madrid Castilla), Robert Navarro (Real Sociedad), Pablo Moreno (CS Marítimo), Keita Balde (Spartak Moskou), Alejandro Marqués (Estoril Praia). Ook meer bekende spelers zoals Dani Olmo, Cesc Fabregas, Mauro Icardi en Gerard Deulofeu raakten niet van La Masia tot de eerste ploeg.



GOUDHAANTJE VOOR CLUB BRUGGE

Victor Barbera ademt doelpunten, de Spaanse krant Sport noemt hem zelfs ‘Barberowski’ als verwijzing naar Robert Lewandowski. Beide spitsen bezitten een enorme ‘goalscoring presence’, uitstekende afwerking skills en ook een natuurlijk instinct in de zone van de waarheid. Maar Barbera enkel en alleen maar omschrijven als een scorende spits, is de 18-jarige oneer aandoen. De jonge Spanjaard bezit ook een goede positionering, hij kan combineren, is atletisch, heeft een goeie eerste touch, techniek en balbehandeling.



Dat combineert Victor Barbera ook met meer dan gemiddelde fysieke kwaliteiten, kracht, snelheid, body en uithoudingsvermogen. “Hij is een speler die heel veel bijdraagt”, zei Oscar Lopez, coach bij FC Barcelona U19, eerder dit seizoen over Barbera bij Sport. “Hij weet wanneer hij kort of diep moet spelen, en hij sleept zijn ploegmaats mee naar een hoger niveau.” Club Brugge mag zich dus verheugen op een ware toptransfer, al moet de 18-jarige Barbera al die positieve eigenschappen en mooie woorden wel nog waarmaken op het hoogste voetbalniveau.

LEES OOK: FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

Heeft Club Brugge goud gevonden met Barbera?

Meest recent

Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

7
7
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

9
9
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

8
8
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

80
80
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

87
87
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

197
197
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

114
114
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

39
39
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

198
198
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

123
123
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

77
77
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

114
114
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

142
142
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

125
125
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

320
320
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

591
591
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

640
640
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

274
274
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

316
316
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

419
419
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

47
47
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

151
151
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

73
73
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

150
150
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

366
366

Meer sportnieuws