Club Brugge helemaal wild van ‘eigen Lewandowski’

door
Club Brugge helemaal wild van ‘eigen Lewandowski’

Zoals het een echte topclub betaamt, denkt Club Brugge niet enkel op de korte termijn maar de West-Vlamingen handelen ook toekomstgericht. Met de 18-jarige Victor Barbera (FC Barcelona Atlètic) staat Club namelijk op een zucht van de eerste zomertransfer en die is op z’n minst veelbelovend te noemen. De vice-topschutter van de UEFA Youth League en de Pichichi van de tweede ploeg van Barça. Met zijn ‘goalscoring presence’ wordt hij zelfs vergeleken met Robert Lewandowski.


GOALS, GOALS, GOALS

Victor Barberowksi. Goleador. Natural born Killer. Doelpuntenmachine. El Killer from La Masia. Victor Barbera krijgt veel bijnamen in Spanje en op basis daarvan is het duidelijk wat de uitgesproken sterkte is van de spits: goals scoren uiteraard. Dit seizoen lukte hij reeds 13 treffers in 20 officiële wedstrijden, verdeeld over matchen bij FC Barcelona Atlètic, FC Barcelona U19 en de Spaanse U19. Hij liet zeven keer de netten trillen in de UEFA Youth League, een aantal waarmee hij de vice-topschutter is van die hoogstaande en hoog aangeschreven Europese jeugdcompetitie.



Club Brugge heeft dus duidelijk een echt goudhaantje te pakken want de adelbrieven van Victor Barbera’s zijn helemaal niet verkeerd als 18-jarige. De West-Vlamingen zullen zelfs financieel hun broek zeker niet scheuren aan deze deal, want de scorende spits komt transfervrij over van FC Barcelona. Club Brugge hoeft dus geen transfersom te betalen aan de Spaanse topclub, maar enkel een beperkte opleidingsvergoeding. Barça was nochtans bereid om zijn aflopend contract te verlengen, maar in de laatste weken en maanden heerste er echter een bepaald pessimisme rond zijn situatie.

GEVAL-FERRAN JUTGLA

Vooral langs de kant van Victor Barbera dan wel. De spits stond namelijk niet te springen om bij FC Barcelona te blijven, want zijn kansen op speelminuten in het eerste elftal waren erg miniem of zelfs onbestaande. Robert Lewandowski is incontournable als diepe spits, terwijl Xavi Hernandez de jonge Barbera, ondanks zijn vele doelpunten bij Barcelona Atlètic, in tegenstelling tot zijn leeftijdsgenoot Angel Alarcon, slechts één keertje liet meetrainen met de A-kern. De jonge aanvaller moest op de korte termijn niet rekenen op een plaatsje in de eerste ploeg, niet als opvulling voor de kern of zelfs niet om bij te leren op de training.



Daarom besloot Victor Barbera om zijn aflopend contract niet te verlengen bij Barça en om een andere club te zoeken. Barbera was gecharmeerd door de interesse van Club Brugge, dat hem een erg aantrekkelijk project voorschotelde, volgens Relevo zowel op het sportief als financieel gebied. De transfer van Barbera vertoont veel gelijkenissen met die van Ferran Jutglà in de vorige zomer. Jutglà stond weliswaar verder in zijn ontwikkeling dan Barbera vandaag, maar ook hij slaagde er niet in om door te breken bij FC Barcelona. Jutglà doet dat nu wel - en met overvloed - in het Jan Breydelstadion, en in Brugge hoopt men alvast op eenzelfde scenario met Barbera.

BARBERA IN EEN FRAAI RIJTJE

Met Victor Barbera verliest FC Barcelona opnieuw een eigen opgeleid juweel dat in La Masia werd geproduceerd, maar niet kon doorstromen tot in het Spotify Camp Nou. Denk bijvoorbeeld aan andere (voormalige) supertalenten zoals onder meer Xavi Simons (PSV Eindhoven), Iker Bravo (Real Madrid Castilla), Robert Navarro (Real Sociedad), Pablo Moreno (CS Marítimo), Keita Balde (Spartak Moskou), Alejandro Marqués (Estoril Praia). Ook meer bekende spelers zoals Dani Olmo, Cesc Fabregas, Mauro Icardi en Gerard Deulofeu raakten niet van La Masia tot de eerste ploeg.



GOUDHAANTJE VOOR CLUB BRUGGE

Victor Barbera ademt doelpunten, de Spaanse krant Sport noemt hem zelfs ‘Barberowski’ als verwijzing naar Robert Lewandowski. Beide spitsen bezitten een enorme ‘goalscoring presence’, uitstekende afwerking skills en ook een natuurlijk instinct in de zone van de waarheid. Maar Barbera enkel en alleen maar omschrijven als een scorende spits, is de 18-jarige oneer aandoen. De jonge Spanjaard bezit ook een goede positionering, hij kan combineren, is atletisch, heeft een goeie eerste touch, techniek en balbehandeling.



Dat combineert Victor Barbera ook met meer dan gemiddelde fysieke kwaliteiten, kracht, snelheid, body en uithoudingsvermogen. “Hij is een speler die heel veel bijdraagt”, zei Oscar Lopez, coach bij FC Barcelona U19, eerder dit seizoen over Barbera bij Sport. “Hij weet wanneer hij kort of diep moet spelen, en hij sleept zijn ploegmaats mee naar een hoger niveau.” Club Brugge mag zich dus verheugen op een ware toptransfer, al moet de 18-jarige Barbera al die positieve eigenschappen en mooie woorden wel nog waarmaken op het hoogste voetbalniveau.

LEES OOK: ‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Heeft Club Brugge goud gevonden met Barbera?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

18
18
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

30
30
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

54
54
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

13
13
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

204
204
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

157
157
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

195
195
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

40
40
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

199
199
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

131
131
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

43
43
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

70
70
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

794
794
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

498
498
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

179
179
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

94
94
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

179
179
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

367
367
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

89
89
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

304
304
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

146
146
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

290
290
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

281
281
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws