'Verrassend ontslag bij RWDM'

door
'Verrassend ontslag bij RWDM'

De komende maanden wordt de titelstrijd in de Challenger Pro League nog razend spannend. Bovenaan het klassement staan immers vijf teams op een zakdoek. Beerschot staat na achttien speeldagen aan de leiding met 35 punten, evenveel als SK Beveren. RWDM volgt op amper één punt, terwijl Lierse tot op twee punten nadert als het zijn inhaalwedstrijd wint. Ook Lommel is op vijf punten nog niet uitgeteld.


Dat vijftal zal er de komende weken dan ook alles aan doen om zich nog te kunnen versterken met het oog op de titelstrijd. Bij RWDM zouden ze op dat vlak alvast een opmerkelijke beslissing genomen hebben. Journalist Sacha Tavolieri meldt dat de Brusselaars midden in de transferperiode afscheid genomen zouden hebben van technisch directeur Julien Gorius.

De 37-jarige Fransman was sinds september 2020 aan de slag bij RWDM, nadat hij van 2005 tot 2008 ook al voor het toenmalige FC Brussels gespeeld had. Daarnaast was Gorius als speler ook nog aan de slag bij FC Metz, KV Mechelen, KRC Genk, Changchun Yatai en OH Leuven.

Als technisch directeur leek Gorius nochtans goed werk te leveren. Hij stelde een ploeg samen die vorig seizoen als tweede eindigde in 1B, maar in de barrages tegen Seraing uiteindelijk net naast promotie naar de Jupiler Pro League greep. Ook dit seizoen doet RWDM dus nog volop mee voor de titel. Mogelijk paste Gorius niet meer in de visie van eigenaar John Textor, die een jaar geleden zijn intrede maakte in Molenbeek.


LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Goede beslissing van RWDM?

Meest recent

Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

6
6
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

92
92
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

69
69
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

40
40
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

100
100
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

59
59
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

262
262
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

182
182
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

50
50
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

176
176
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

52
52
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

155
155
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

98
98
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

410
410
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

200
200
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

565
565
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

451
451
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

56
56
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

400
400
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

142
142
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

64
64
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

129
129
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

110
110
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

391
391
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

260
260

Meer sportnieuws