AA Gent slaat flaters op de transfermarkt

1181
AA Gent slaat flaters op de transfermarkt

AA Gent staat in het klassement van de Jupiler Pro League op één punt van de de top vier, maar desondanks is de sfeer niet opperbest in de Ghelamco Arena. Het spel van de Buffalo’s is ondermaats en bovendien maakte de club zes miljoen euro verlies in het voorbije boekjaar. Dat verlies wil Gent deels proberen goed te maken op de transfermarkt, waar Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) en Elisha Owusu (AJ Auxerre) voor beperkte transfersommen verkocht werden. Maar beide transferdossiers kunnen bezwaarlijk als geslaagd bestempeld worden.


HANCHE-OLSEN

De loonkosten van AA Gent stegen in het voorbije boekjaar met 3,7 miljoen euro, naar een totaalsom van 39,5 miljoen, waardoor het geen zekerheid is dat de aflopende contracten van onder meer Michael Ngadeu, Sven Kums en Vadis Odjidja-Ofoe verlengd zullen worden. Daarnaast zijn de Buffalo’s ook bereid om spelers met een langdurig lopend contract te gelde te maken in de wintermercato. Andreas Hanche-Olsen bijvoorbeeld, die voor 2,5 miljoen euro naar FSV Mainz vertrok. Dat is geen verkeerde transfersom, maar ook zeker niet overdreven gelet op diens sportieve meerwaarde en recentelijk verlengd contract in de Ghelamco Arena.



De Noorse verdediger was niet aan zijn beste seizoen bezig in Gentse loondienst, maar noem eens één verdediger die dat wel is? Andreas Hanche-Olsen was niet de beste verdediger, maar je kon er wel op rekenen en hij ging altijd tot het laatste gaatje. De 26-jarige blonk uit in de duels en hij legde een prima positiespel op de mat. Hanche-Olsen is dit seizoen de veldspeler die het meeste duels won: algemeen, defensief en in de lucht. Zonder zijn zware schouderblessure en langdurige revalidatie eerder dit seizoen, zou hij ongetwijfeld nog steeds een basisspeler geweest zijn onder Hein Vanhaezebrouck.

KWALITATIEVE MAAR TIJDELIJKE OPLOSSING

AA Gent casht dus een aardige transfersom bij de verkoop van Andreas Hanche-Olsen maar er moest uiteraard ook een adequate vervanger aangetrokken worden voor de Deen. Bruno Godeau is een goede depanneur, maar ook niet meer dan dat. De Buffalo’s huren daarom Kamil Piatkowski voor de rest van het seizoen van RB Salzburg, de veelbelovende Poolse verdediger die een onmiddellijke impact kan maken in de Ghelamco Arena.



Maar hij lijkt slechts een tijdelijke stoplap te zijn want AA Gent bedong namelijk geen aankoopoptie in zijn huurcontract, vooral omdat RB Salzburg nog hard gelooft in zijn talent en kwaliteiten. De transfer van Hanche-Olsen levert Gent op korte termijn weliswaar 2,5 miljoen euro op, maar met de huurdeal van Piatkowski wordt er op het sportief vlak dus allerminst toekomstgericht gewerkt.

OWUSU: VAN 15 MILJOEN NAAR 900 DUIZEND EURO

De tweede uitgaande wintertransfer van AA Gent is die van Elisha Owusu naar AJ Auxerre. De 25-jarige middenvelder vertrok langs de achterdeur uit de Ghelamco Arena, want hij speelde onder Hein Vanhaezebrouck nooit een rol van betekenis. Owusu startte nochtans erg veelbelovend aan zijn verhaal bij de Buffalo’s, want in de ruit van Jess Thorup was hij een erg bepalende en cruciale speler. Volgens Mundo Deportivo stond de Franse Ghanees toen zelfs in de belangstelling van Atlético Madrid, dat naar verluidt zelfs 15 miljoen euro veil had voor hem.

Elisha Owusu heeft dan ook een mooi profiel als verdedigende middenvelder. Hij is relatief jong, moeilijk van de bal te zetten en sterk in de balrecuperatie. Daarnaast beschikt hij ook over snelheid en een goed overzicht. Met een transfersom van één miljoen euro leek hij dan ook een echt koopje te zijn. “Voor Owusu kon je ook 4 à 5 miljoen neerleggen”, zei Michel Louwagie destijds. Maar onder Hein Vanhaezebrouck nam zijn importantie en speelminuten danig af. De coach van AA Gent vond Owusu niet goed passen in zijn aanpak en visie.



Elisha Owusu denkt te defensief voor Hein Vanhaezebrouck, die liever balvaste en voetballende middenvelders verkiest. Het blijft wel een feit dat de 25-jarige nooit meer zijn oorspronkelijke niveau van onder Jess Thorup haalde, als zelfs Suleyman Marreh hoger stond in de pikorde, al heeft zijn eerder opgelopen corona-besmetting daar wellicht ook wat mee te maken. Owusu stond drie seizoenen geleden in de belangstelling van Atlético Madrid, maar uiteindelijk werd het dus geen Spaanse toptransfer van 15 miljoen euro voor hem. Wel een verhuis naar Auxerre, voor 900 duizend euro naar verluidt. Verkopen op het juiste moment is ook een kunst.

LEES OOK: Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Levert AA Gent goed werk op de transfermarkt?

Meest recent

Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

0
0
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

14
14
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

10
10
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

671
671
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

43
43
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

104
104
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

144
144
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

39
39
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

89
89
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

282
282
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

44
44
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

27
27
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

39
39
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

118
118
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

268
268
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

141
141
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

52
52
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

20
20
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

184
184
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

524
524
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

33
33
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

46
46
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

66
66
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

404
404

Meer sportnieuws