AA Gent slaat flaters op de transfermarkt

1181
AA Gent slaat flaters op de transfermarkt

AA Gent staat in het klassement van de Jupiler Pro League op één punt van de de top vier, maar desondanks is de sfeer niet opperbest in de Ghelamco Arena. Het spel van de Buffalo’s is ondermaats en bovendien maakte de club zes miljoen euro verlies in het voorbije boekjaar. Dat verlies wil Gent deels proberen goed te maken op de transfermarkt, waar Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) en Elisha Owusu (AJ Auxerre) voor beperkte transfersommen verkocht werden. Maar beide transferdossiers kunnen bezwaarlijk als geslaagd bestempeld worden.


HANCHE-OLSEN

De loonkosten van AA Gent stegen in het voorbije boekjaar met 3,7 miljoen euro, naar een totaalsom van 39,5 miljoen, waardoor het geen zekerheid is dat de aflopende contracten van onder meer Michael Ngadeu, Sven Kums en Vadis Odjidja-Ofoe verlengd zullen worden. Daarnaast zijn de Buffalo’s ook bereid om spelers met een langdurig lopend contract te gelde te maken in de wintermercato. Andreas Hanche-Olsen bijvoorbeeld, die voor 2,5 miljoen euro naar FSV Mainz vertrok. Dat is geen verkeerde transfersom, maar ook zeker niet overdreven gelet op diens sportieve meerwaarde en recentelijk verlengd contract in de Ghelamco Arena.



De Noorse verdediger was niet aan zijn beste seizoen bezig in Gentse loondienst, maar noem eens één verdediger die dat wel is? Andreas Hanche-Olsen was niet de beste verdediger, maar je kon er wel op rekenen en hij ging altijd tot het laatste gaatje. De 26-jarige blonk uit in de duels en hij legde een prima positiespel op de mat. Hanche-Olsen is dit seizoen de veldspeler die het meeste duels won: algemeen, defensief en in de lucht. Zonder zijn zware schouderblessure en langdurige revalidatie eerder dit seizoen, zou hij ongetwijfeld nog steeds een basisspeler geweest zijn onder Hein Vanhaezebrouck.

KWALITATIEVE MAAR TIJDELIJKE OPLOSSING

AA Gent casht dus een aardige transfersom bij de verkoop van Andreas Hanche-Olsen maar er moest uiteraard ook een adequate vervanger aangetrokken worden voor de Deen. Bruno Godeau is een goede depanneur, maar ook niet meer dan dat. De Buffalo’s huren daarom Kamil Piatkowski voor de rest van het seizoen van RB Salzburg, de veelbelovende Poolse verdediger die een onmiddellijke impact kan maken in de Ghelamco Arena.



Maar hij lijkt slechts een tijdelijke stoplap te zijn want AA Gent bedong namelijk geen aankoopoptie in zijn huurcontract, vooral omdat RB Salzburg nog hard gelooft in zijn talent en kwaliteiten. De transfer van Hanche-Olsen levert Gent op korte termijn weliswaar 2,5 miljoen euro op, maar met de huurdeal van Piatkowski wordt er op het sportief vlak dus allerminst toekomstgericht gewerkt.

OWUSU: VAN 15 MILJOEN NAAR 900 DUIZEND EURO

De tweede uitgaande wintertransfer van AA Gent is die van Elisha Owusu naar AJ Auxerre. De 25-jarige middenvelder vertrok langs de achterdeur uit de Ghelamco Arena, want hij speelde onder Hein Vanhaezebrouck nooit een rol van betekenis. Owusu startte nochtans erg veelbelovend aan zijn verhaal bij de Buffalo’s, want in de ruit van Jess Thorup was hij een erg bepalende en cruciale speler. Volgens Mundo Deportivo stond de Franse Ghanees toen zelfs in de belangstelling van Atlético Madrid, dat naar verluidt zelfs 15 miljoen euro veil had voor hem.

Elisha Owusu heeft dan ook een mooi profiel als verdedigende middenvelder. Hij is relatief jong, moeilijk van de bal te zetten en sterk in de balrecuperatie. Daarnaast beschikt hij ook over snelheid en een goed overzicht. Met een transfersom van één miljoen euro leek hij dan ook een echt koopje te zijn. “Voor Owusu kon je ook 4 à 5 miljoen neerleggen”, zei Michel Louwagie destijds. Maar onder Hein Vanhaezebrouck nam zijn importantie en speelminuten danig af. De coach van AA Gent vond Owusu niet goed passen in zijn aanpak en visie.



Elisha Owusu denkt te defensief voor Hein Vanhaezebrouck, die liever balvaste en voetballende middenvelders verkiest. Het blijft wel een feit dat de 25-jarige nooit meer zijn oorspronkelijke niveau van onder Jess Thorup haalde, als zelfs Suleyman Marreh hoger stond in de pikorde, al heeft zijn eerder opgelopen corona-besmetting daar wellicht ook wat mee te maken. Owusu stond drie seizoenen geleden in de belangstelling van Atlético Madrid, maar uiteindelijk werd het dus geen Spaanse toptransfer van 15 miljoen euro voor hem. Wel een verhuis naar Auxerre, voor 900 duizend euro naar verluidt. Verkopen op het juiste moment is ook een kunst.

LEES OOK: KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Levert AA Gent goed werk op de transfermarkt?

Meest recent

Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

2
2
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

0
0
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

19
19
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

74
74
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

56
56
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

102
102
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

65
65
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

553
553
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

79
79
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

38
38
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

35
35
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

23
23
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

142
142
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

141
141
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

269
269
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

337
337
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

498
498
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

475
475
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

425
425
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

404
404
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

377
377
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

235
235
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

140
140
Bom ontploft bij Lukaku: T1 verdwijnt, Fener grijpt in

Fenerbahçe speelde in de Champions League 1-1 gelijk tegen AS Roma, maar na de wedstrijd liep ...

147
147
Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

De ambities van Beerschot zijn duidelijk. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk promoveren naar ...

222
222

Meer sportnieuws