AA Gent slaat flaters op de transfermarkt

1181 stemmen
AA Gent slaat flaters op de transfermarkt

AA Gent staat in het klassement van de Jupiler Pro League op één punt van de de top vier, maar desondanks is de sfeer niet opperbest in de Ghelamco Arena. Het spel van de Buffalo’s is ondermaats en bovendien maakte de club zes miljoen euro verlies in het voorbije boekjaar. Dat verlies wil Gent deels proberen goed te maken op de transfermarkt, waar Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) en Elisha Owusu (AJ Auxerre) voor beperkte transfersommen verkocht werden. Maar beide transferdossiers kunnen bezwaarlijk als geslaagd bestempeld worden.


HANCHE-OLSEN

De loonkosten van AA Gent stegen in het voorbije boekjaar met 3,7 miljoen euro, naar een totaalsom van 39,5 miljoen, waardoor het geen zekerheid is dat de aflopende contracten van onder meer Michael Ngadeu, Sven Kums en Vadis Odjidja-Ofoe verlengd zullen worden. Daarnaast zijn de Buffalo’s ook bereid om spelers met een langdurig lopend contract te gelde te maken in de wintermercato. Andreas Hanche-Olsen bijvoorbeeld, die voor 2,5 miljoen euro naar FSV Mainz vertrok. Dat is geen verkeerde transfersom, maar ook zeker niet overdreven gelet op diens sportieve meerwaarde en recentelijk verlengd contract in de Ghelamco Arena.



De Noorse verdediger was niet aan zijn beste seizoen bezig in Gentse loondienst, maar noem eens één verdediger die dat wel is? Andreas Hanche-Olsen was niet de beste verdediger, maar je kon er wel op rekenen en hij ging altijd tot het laatste gaatje. De 26-jarige blonk uit in de duels en hij legde een prima positiespel op de mat. Hanche-Olsen is dit seizoen de veldspeler die het meeste duels won: algemeen, defensief en in de lucht. Zonder zijn zware schouderblessure en langdurige revalidatie eerder dit seizoen, zou hij ongetwijfeld nog steeds een basisspeler geweest zijn onder Hein Vanhaezebrouck.

KWALITATIEVE MAAR TIJDELIJKE OPLOSSING

AA Gent casht dus een aardige transfersom bij de verkoop van Andreas Hanche-Olsen maar er moest uiteraard ook een adequate vervanger aangetrokken worden voor de Deen. Bruno Godeau is een goede depanneur, maar ook niet meer dan dat. De Buffalo’s huren daarom Kamil Piatkowski voor de rest van het seizoen van RB Salzburg, de veelbelovende Poolse verdediger die een onmiddellijke impact kan maken in de Ghelamco Arena.



Maar hij lijkt slechts een tijdelijke stoplap te zijn want AA Gent bedong namelijk geen aankoopoptie in zijn huurcontract, vooral omdat RB Salzburg nog hard gelooft in zijn talent en kwaliteiten. De transfer van Hanche-Olsen levert Gent op korte termijn weliswaar 2,5 miljoen euro op, maar met de huurdeal van Piatkowski wordt er op het sportief vlak dus allerminst toekomstgericht gewerkt.

OWUSU: VAN 15 MILJOEN NAAR 900 DUIZEND EURO

De tweede uitgaande wintertransfer van AA Gent is die van Elisha Owusu naar AJ Auxerre. De 25-jarige middenvelder vertrok langs de achterdeur uit de Ghelamco Arena, want hij speelde onder Hein Vanhaezebrouck nooit een rol van betekenis. Owusu startte nochtans erg veelbelovend aan zijn verhaal bij de Buffalo’s, want in de ruit van Jess Thorup was hij een erg bepalende en cruciale speler. Volgens Mundo Deportivo stond de Franse Ghanees toen zelfs in de belangstelling van Atlético Madrid, dat naar verluidt zelfs 15 miljoen euro veil had voor hem.

Elisha Owusu heeft dan ook een mooi profiel als verdedigende middenvelder. Hij is relatief jong, moeilijk van de bal te zetten en sterk in de balrecuperatie. Daarnaast beschikt hij ook over snelheid en een goed overzicht. Met een transfersom van één miljoen euro leek hij dan ook een echt koopje te zijn. “Voor Owusu kon je ook 4 à 5 miljoen neerleggen”, zei Michel Louwagie destijds. Maar onder Hein Vanhaezebrouck nam zijn importantie en speelminuten danig af. De coach van AA Gent vond Owusu niet goed passen in zijn aanpak en visie.



Elisha Owusu denkt te defensief voor Hein Vanhaezebrouck, die liever balvaste en voetballende middenvelders verkiest. Het blijft wel een feit dat de 25-jarige nooit meer zijn oorspronkelijke niveau van onder Jess Thorup haalde, als zelfs Suleyman Marreh hoger stond in de pikorde, al heeft zijn eerder opgelopen corona-besmetting daar wellicht ook wat mee te maken. Owusu stond drie seizoenen geleden in de belangstelling van Atlético Madrid, maar uiteindelijk werd het dus geen Spaanse toptransfer van 15 miljoen euro voor hem. Wel een verhuis naar Auxerre, voor 900 duizend euro naar verluidt. Verkopen op het juiste moment is ook een kunst.

LEES OOK: AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Levert AA Gent goed werk op de transfermarkt?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

124
124
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

45
45
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

35
35
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

30
30
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

362
362
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

58
58
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

205
205
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

42
42
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

230
230
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

165
165
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

109
109
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

681
681
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

173
173
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

169
169
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1066
1066
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

68
68
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

682
682
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

456
456
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

846
846
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

848
848
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

137
137
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

493
493
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

816
816
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

399
399

Meer sportnieuws