AA Gent slaat flaters op de transfermarkt

1181
AA Gent slaat flaters op de transfermarkt

AA Gent staat in het klassement van de Jupiler Pro League op één punt van de de top vier, maar desondanks is de sfeer niet opperbest in de Ghelamco Arena. Het spel van de Buffalo’s is ondermaats en bovendien maakte de club zes miljoen euro verlies in het voorbije boekjaar. Dat verlies wil Gent deels proberen goed te maken op de transfermarkt, waar Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) en Elisha Owusu (AJ Auxerre) voor beperkte transfersommen verkocht werden. Maar beide transferdossiers kunnen bezwaarlijk als geslaagd bestempeld worden.


HANCHE-OLSEN

De loonkosten van AA Gent stegen in het voorbije boekjaar met 3,7 miljoen euro, naar een totaalsom van 39,5 miljoen, waardoor het geen zekerheid is dat de aflopende contracten van onder meer Michael Ngadeu, Sven Kums en Vadis Odjidja-Ofoe verlengd zullen worden. Daarnaast zijn de Buffalo’s ook bereid om spelers met een langdurig lopend contract te gelde te maken in de wintermercato. Andreas Hanche-Olsen bijvoorbeeld, die voor 2,5 miljoen euro naar FSV Mainz vertrok. Dat is geen verkeerde transfersom, maar ook zeker niet overdreven gelet op diens sportieve meerwaarde en recentelijk verlengd contract in de Ghelamco Arena.



De Noorse verdediger was niet aan zijn beste seizoen bezig in Gentse loondienst, maar noem eens één verdediger die dat wel is? Andreas Hanche-Olsen was niet de beste verdediger, maar je kon er wel op rekenen en hij ging altijd tot het laatste gaatje. De 26-jarige blonk uit in de duels en hij legde een prima positiespel op de mat. Hanche-Olsen is dit seizoen de veldspeler die het meeste duels won: algemeen, defensief en in de lucht. Zonder zijn zware schouderblessure en langdurige revalidatie eerder dit seizoen, zou hij ongetwijfeld nog steeds een basisspeler geweest zijn onder Hein Vanhaezebrouck.

KWALITATIEVE MAAR TIJDELIJKE OPLOSSING

AA Gent casht dus een aardige transfersom bij de verkoop van Andreas Hanche-Olsen maar er moest uiteraard ook een adequate vervanger aangetrokken worden voor de Deen. Bruno Godeau is een goede depanneur, maar ook niet meer dan dat. De Buffalo’s huren daarom Kamil Piatkowski voor de rest van het seizoen van RB Salzburg, de veelbelovende Poolse verdediger die een onmiddellijke impact kan maken in de Ghelamco Arena.



Maar hij lijkt slechts een tijdelijke stoplap te zijn want AA Gent bedong namelijk geen aankoopoptie in zijn huurcontract, vooral omdat RB Salzburg nog hard gelooft in zijn talent en kwaliteiten. De transfer van Hanche-Olsen levert Gent op korte termijn weliswaar 2,5 miljoen euro op, maar met de huurdeal van Piatkowski wordt er op het sportief vlak dus allerminst toekomstgericht gewerkt.

OWUSU: VAN 15 MILJOEN NAAR 900 DUIZEND EURO

De tweede uitgaande wintertransfer van AA Gent is die van Elisha Owusu naar AJ Auxerre. De 25-jarige middenvelder vertrok langs de achterdeur uit de Ghelamco Arena, want hij speelde onder Hein Vanhaezebrouck nooit een rol van betekenis. Owusu startte nochtans erg veelbelovend aan zijn verhaal bij de Buffalo’s, want in de ruit van Jess Thorup was hij een erg bepalende en cruciale speler. Volgens Mundo Deportivo stond de Franse Ghanees toen zelfs in de belangstelling van Atlético Madrid, dat naar verluidt zelfs 15 miljoen euro veil had voor hem.

Elisha Owusu heeft dan ook een mooi profiel als verdedigende middenvelder. Hij is relatief jong, moeilijk van de bal te zetten en sterk in de balrecuperatie. Daarnaast beschikt hij ook over snelheid en een goed overzicht. Met een transfersom van één miljoen euro leek hij dan ook een echt koopje te zijn. “Voor Owusu kon je ook 4 à 5 miljoen neerleggen”, zei Michel Louwagie destijds. Maar onder Hein Vanhaezebrouck nam zijn importantie en speelminuten danig af. De coach van AA Gent vond Owusu niet goed passen in zijn aanpak en visie.



Elisha Owusu denkt te defensief voor Hein Vanhaezebrouck, die liever balvaste en voetballende middenvelders verkiest. Het blijft wel een feit dat de 25-jarige nooit meer zijn oorspronkelijke niveau van onder Jess Thorup haalde, als zelfs Suleyman Marreh hoger stond in de pikorde, al heeft zijn eerder opgelopen corona-besmetting daar wellicht ook wat mee te maken. Owusu stond drie seizoenen geleden in de belangstelling van Atlético Madrid, maar uiteindelijk werd het dus geen Spaanse toptransfer van 15 miljoen euro voor hem. Wel een verhuis naar Auxerre, voor 900 duizend euro naar verluidt. Verkopen op het juiste moment is ook een kunst.

LEES OOK: De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

Levert AA Gent goed werk op de transfermarkt?

Meest recent

Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

20
20
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

20
20
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

52
52
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

439
439
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

150
150
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

63
63
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

338
338
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

197
197
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

42
42
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

460
460
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

478
478
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

60
60
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

139
139
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

133
133
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

304
304
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

9
9
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

117
117
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

382
382
'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

107
107
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

137
137
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

291
291
Ontslag in de maak? Euvrard spreekt heldere taal

Bij Standard koesterden ze hoge verwachtingen voor dit seizoen, waarbij ze zelfs luidop dromen van ...

270
270
Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

65
65
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

42
42
Bom barst bij Man Utd: Tielemans en Carrick reageren

De 2-0-nederlaag van Manchester United bij Atlético Madrid heeft niet alleen sportief voor ...

60
60

Meer sportnieuws