AA Gent slaat flaters op de transfermarkt

1181
AA Gent slaat flaters op de transfermarkt

AA Gent staat in het klassement van de Jupiler Pro League op één punt van de de top vier, maar desondanks is de sfeer niet opperbest in de Ghelamco Arena. Het spel van de Buffalo’s is ondermaats en bovendien maakte de club zes miljoen euro verlies in het voorbije boekjaar. Dat verlies wil Gent deels proberen goed te maken op de transfermarkt, waar Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) en Elisha Owusu (AJ Auxerre) voor beperkte transfersommen verkocht werden. Maar beide transferdossiers kunnen bezwaarlijk als geslaagd bestempeld worden.


HANCHE-OLSEN

De loonkosten van AA Gent stegen in het voorbije boekjaar met 3,7 miljoen euro, naar een totaalsom van 39,5 miljoen, waardoor het geen zekerheid is dat de aflopende contracten van onder meer Michael Ngadeu, Sven Kums en Vadis Odjidja-Ofoe verlengd zullen worden. Daarnaast zijn de Buffalo’s ook bereid om spelers met een langdurig lopend contract te gelde te maken in de wintermercato. Andreas Hanche-Olsen bijvoorbeeld, die voor 2,5 miljoen euro naar FSV Mainz vertrok. Dat is geen verkeerde transfersom, maar ook zeker niet overdreven gelet op diens sportieve meerwaarde en recentelijk verlengd contract in de Ghelamco Arena.



De Noorse verdediger was niet aan zijn beste seizoen bezig in Gentse loondienst, maar noem eens één verdediger die dat wel is? Andreas Hanche-Olsen was niet de beste verdediger, maar je kon er wel op rekenen en hij ging altijd tot het laatste gaatje. De 26-jarige blonk uit in de duels en hij legde een prima positiespel op de mat. Hanche-Olsen is dit seizoen de veldspeler die het meeste duels won: algemeen, defensief en in de lucht. Zonder zijn zware schouderblessure en langdurige revalidatie eerder dit seizoen, zou hij ongetwijfeld nog steeds een basisspeler geweest zijn onder Hein Vanhaezebrouck.

KWALITATIEVE MAAR TIJDELIJKE OPLOSSING

AA Gent casht dus een aardige transfersom bij de verkoop van Andreas Hanche-Olsen maar er moest uiteraard ook een adequate vervanger aangetrokken worden voor de Deen. Bruno Godeau is een goede depanneur, maar ook niet meer dan dat. De Buffalo’s huren daarom Kamil Piatkowski voor de rest van het seizoen van RB Salzburg, de veelbelovende Poolse verdediger die een onmiddellijke impact kan maken in de Ghelamco Arena.



Maar hij lijkt slechts een tijdelijke stoplap te zijn want AA Gent bedong namelijk geen aankoopoptie in zijn huurcontract, vooral omdat RB Salzburg nog hard gelooft in zijn talent en kwaliteiten. De transfer van Hanche-Olsen levert Gent op korte termijn weliswaar 2,5 miljoen euro op, maar met de huurdeal van Piatkowski wordt er op het sportief vlak dus allerminst toekomstgericht gewerkt.

OWUSU: VAN 15 MILJOEN NAAR 900 DUIZEND EURO

De tweede uitgaande wintertransfer van AA Gent is die van Elisha Owusu naar AJ Auxerre. De 25-jarige middenvelder vertrok langs de achterdeur uit de Ghelamco Arena, want hij speelde onder Hein Vanhaezebrouck nooit een rol van betekenis. Owusu startte nochtans erg veelbelovend aan zijn verhaal bij de Buffalo’s, want in de ruit van Jess Thorup was hij een erg bepalende en cruciale speler. Volgens Mundo Deportivo stond de Franse Ghanees toen zelfs in de belangstelling van Atlético Madrid, dat naar verluidt zelfs 15 miljoen euro veil had voor hem.

Elisha Owusu heeft dan ook een mooi profiel als verdedigende middenvelder. Hij is relatief jong, moeilijk van de bal te zetten en sterk in de balrecuperatie. Daarnaast beschikt hij ook over snelheid en een goed overzicht. Met een transfersom van één miljoen euro leek hij dan ook een echt koopje te zijn. “Voor Owusu kon je ook 4 à 5 miljoen neerleggen”, zei Michel Louwagie destijds. Maar onder Hein Vanhaezebrouck nam zijn importantie en speelminuten danig af. De coach van AA Gent vond Owusu niet goed passen in zijn aanpak en visie.



Elisha Owusu denkt te defensief voor Hein Vanhaezebrouck, die liever balvaste en voetballende middenvelders verkiest. Het blijft wel een feit dat de 25-jarige nooit meer zijn oorspronkelijke niveau van onder Jess Thorup haalde, als zelfs Suleyman Marreh hoger stond in de pikorde, al heeft zijn eerder opgelopen corona-besmetting daar wellicht ook wat mee te maken. Owusu stond drie seizoenen geleden in de belangstelling van Atlético Madrid, maar uiteindelijk werd het dus geen Spaanse toptransfer van 15 miljoen euro voor hem. Wel een verhuis naar Auxerre, voor 900 duizend euro naar verluidt. Verkopen op het juiste moment is ook een kunst.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Levert AA Gent goed werk op de transfermarkt?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

7
7
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

30
30
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

89
89
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

23
23
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

26
26
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

41
41
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

59
59
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

93
93
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

114
114
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

53
53
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

281
281
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

595
595
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

74
74
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

23
23
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

147
147
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

150
150
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

182
182
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

333
333
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

645
645
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

242
242
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

196
196
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

582
582
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

101
101

Meer sportnieuws