Vandenhaute kan hetze rond Kompany niet begrijpen

410 stemmen
Vandenhaute kan hetze rond Kompany niet begrijpen

RSC Anderlecht verkeert momenteel in een diepe crisis. Op sportief vlak loopt het allerminst voor de recordkampioen, en ook in de bestuurskamer heerst er steeds meer onduidelijkheid rond de capaciteiten van de bestuursleden. Op de koop toe hebben de supporters hun onvrede geuit over Wouter Vandenhaute. Die gaf vandaag al tekst en uitleg over een potentieel ontslag en zijn toekomst bij de club, maar had ook enkele woorden over over het vertrek van Vincent Kompany. 


In De Afspraak maakte Vandenhaute duidelijk dat hij de commotie en hetze rond het ontslag van Vincent Kompany bij de club nog steeds niet begrijpt. "Rond het begin van vorig jaar vroegen journalisten mij waarom Kompany nog steeds niet ontslagen werd bij de club. De slechte resultaten werden evenmin gesmaakt bij onze supporters. Enkele maanden geleden werd me dan weer gevraagd waarom we Kompany niet hebben gehouden", klinkt het bij de niet-uitvoerende voorzitter van de Brusselaars. 

"De mayonaise met Kompany pakte niet zo goed als we hadden gewild. We hebben de hele situatie samen besproken, en zijn als vrienden uit elkaar gegaan. Met een goede verstandhouding dus. Toen we Mazzu haalden was iedereen in België positief. Het pakte echter ook niet uit zoals we hadden gewild. Daarvoor neem ik de schuld gerust op mij", laat Vandenhaute nog weten in het Canvas-programma. 

Ideale repetitie voor topper tegen Antwerp

Woensdag neemt Anderlecht het in eigen huis op tegen Zulte Waregem. Aanstaande zondag volgt dan weer een verplaatsing richting Seraing. De twee wedstrijden zijn van levensbelang voor het toekomstig seizoen van de Brusselse recordkampioen. Als Riemer een zes op zes weet te pakken - wat gezien de sterktes van de tegenstander een absolute must is - zou het meteen een ideale generale repetitie zijn voor Anderlecht met de topwedstrijd tegen Antwerp in het vooruitzicht. Die vindt plaats op 29 januari. 


LEES OOK: 'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Had Anderlecht het vertrouwen in Kompany moeten behouden?

Meest recent

Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

10
10
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

189
189
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

19
19
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

217
217
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

468
468
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

91
91
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

182
182
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

149
149
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

283
283
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

70
70
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

49
49
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

38
38
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

526
526
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

76
76
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

252
252
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

52
52
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

253
253
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

182
182
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

124
124
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

760
760
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

69
69
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

195
195
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

185
185
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1148
1148
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

762
762

Meer sportnieuws