Vandenhaute kan hetze rond Kompany niet begrijpen

410
Vandenhaute kan hetze rond Kompany niet begrijpen

RSC Anderlecht verkeert momenteel in een diepe crisis. Op sportief vlak loopt het allerminst voor de recordkampioen, en ook in de bestuurskamer heerst er steeds meer onduidelijkheid rond de capaciteiten van de bestuursleden. Op de koop toe hebben de supporters hun onvrede geuit over Wouter Vandenhaute. Die gaf vandaag al tekst en uitleg over een potentieel ontslag en zijn toekomst bij de club, maar had ook enkele woorden over over het vertrek van Vincent Kompany. 


In De Afspraak maakte Vandenhaute duidelijk dat hij de commotie en hetze rond het ontslag van Vincent Kompany bij de club nog steeds niet begrijpt. "Rond het begin van vorig jaar vroegen journalisten mij waarom Kompany nog steeds niet ontslagen werd bij de club. De slechte resultaten werden evenmin gesmaakt bij onze supporters. Enkele maanden geleden werd me dan weer gevraagd waarom we Kompany niet hebben gehouden", klinkt het bij de niet-uitvoerende voorzitter van de Brusselaars. 

"De mayonaise met Kompany pakte niet zo goed als we hadden gewild. We hebben de hele situatie samen besproken, en zijn als vrienden uit elkaar gegaan. Met een goede verstandhouding dus. Toen we Mazzu haalden was iedereen in België positief. Het pakte echter ook niet uit zoals we hadden gewild. Daarvoor neem ik de schuld gerust op mij", laat Vandenhaute nog weten in het Canvas-programma. 

Ideale repetitie voor topper tegen Antwerp

Woensdag neemt Anderlecht het in eigen huis op tegen Zulte Waregem. Aanstaande zondag volgt dan weer een verplaatsing richting Seraing. De twee wedstrijden zijn van levensbelang voor het toekomstig seizoen van de Brusselse recordkampioen. Als Riemer een zes op zes weet te pakken - wat gezien de sterktes van de tegenstander een absolute must is - zou het meteen een ideale generale repetitie zijn voor Anderlecht met de topwedstrijd tegen Antwerp in het vooruitzicht. Die vindt plaats op 29 januari. 


LEES OOK: Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Had Anderlecht het vertrouwen in Kompany moeten behouden?

Meest recent

'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

2
2
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

16
16
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

58
58
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

253
253
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

160
160
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

78
78
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

28
28
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

108
108
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

28
28
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

141
141
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

384
384
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

404
404
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

176
176
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

555
555
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

159
159
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

770
770
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

190
190
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

153
153
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

89
89

Meer sportnieuws