Riemer de wanhoop nabij bij Anderlecht

860 stemmen
Riemer de wanhoop nabij bij Anderlecht

Brian Riemer verdient respect. De nieuwe coach van Anderlecht is immer positief maar hij kan ook geen wonderen verrichten met zijn beschikbare (erg) middelmatige spelerskern. De Deen blijft desondanks erg enthousiast en gemotiveerd, twee belangrijke eigenschappen die hij ook op zijn twijfelende ploeg wil laten afstralen. De motivatie is alvast aanwezig bij Sporting, maar het is de kwaliteit die het zwaar laat afweten. Anderlecht ondernam zondag tegen Club Brugge zelfs geen enkele poging tussen de palen. En dat is al lang geen uitzondering meer bij de Belgische recordkampioen.


DAPPERE RIEMER

Agressiviteit. Dominantie. Balbezit. Hoog vastzetten van de tegenstander. Aanvallend voetbal. Het zijn de basisprincipes van Brian Riemer die hij wil doorvoeren bij Anderlecht. De grote vraag is echter of de huidige spelerskern van Anderlecht wel klaar is voor deze veeleisende tactiek, want zo’n aanpak vraagt heel veel energie, intensiteit en kwaliteit: drie zaken die dit seizoen nochtans vaak mankeren bij paars-wit. In zijn eerste weken bij Anderlecht brengt de dappere Riemer alvast een gezonde dosis agressiviteit, maar op het voltrekken van zijn andere basisprincipes is het evenwel nog wachten.

Vooral het aanvallend voetbal is zoek en dat wordt stilaan dramatisch, iets wat vorig weekend nog maar eens duidelijk werd in het Jan Breydelstadion. Club Brugge telde zondag 17 verrichte doelpogingen, waarvan 6 tussen de palen, tegenover 4 voor Anderlecht, waarvan 0 tussen de palen. De expected goals waren dan ook zwaar in het voordeel van de West-Vlamingen (2,85), terwijl Sporting amper 0,07 verwacht doelpunt creëerde - het laagste van de Brusselaars dit seizoen. Anderlecht is door de financiële perikelen al een hele tijd ziek naast het veld, maar dat is het zeker ook erop.



De Brusselaars creëerden geen enkele kans tegen Club Brugge en ze trapten zelfs niet op het doel. Enkel en alleen via een owngoal van Brandon Mechele werd een waar mirakel verwezenlijkt en pakte Anderlecht onverhoopt en onverdiend toch één punt. Maar Brian Riemer zou Brian Riemer niet zijn mocht hij geen positieve zaken opgemerkt hebben in zijn ploeg, al zag de Deen natuurlijk ook waar het verkeerd liep. “De mentaliteit was er, nu nog de kansen”, aldus de dappere coach van Anderlecht. Anderlecht legde veel inzet aan de dag en werkte zich uit de naad tegen een veel sterker Club Brugge.

0 KANSEN: GEEN UITZONDERING MEER

Anderlecht moest de wet van de sterkste ondergaan tegen Club Brugge want het moest constant achteruit voetballen, omdat verticaal spelen niet lukte. Mits een betere afwerking bij de West-Vlamingen, zou het zondag zelfs een ware afstraffing geweest zijn voor de Belgische recordkampioen. “We brachten te weinig kwaliteit en daardoor konden we amper kansen creëren”, zei Brian Riemer zelf eerlijk na de match. “Het is goed dat we de bal vaak in de rangen konden houden. Maar als je er niet in slaagt om kansen te krijgen, is balbezit weinig waard.”



Het waren zondag 0 kansen om exact te zijn. 0 doelpogingen tussen de palen. “Anderzijds is denken dat je op het veld van Club Brugge tien open doelkansen kunt creëren niet realistisch.” Het was al niet voor het eerst dit seizoen dat Anderlecht geen enkele keer een doelpoging tussen de palen kon afleveren. Dat gebeurde ook al in en tegen AA Gent, op 1 september (0-1 verlies). Vorig seizoen trouwens was dat ook het geval tegen Cercle Brugge (0-2 verlies) en tegen KRC Genk (1-0 verlies). De 0 doelpogingen tussen de palen is dus niet zo uitzonderlijk meer bij Anderlecht.

SLECHTSTE AANVAL IN LAATSTE 7 JAAR

Het wordt de nieuwe realiteit, maar daarvoor kan de schuld zeker niet in de schoenen van Brian Riemer geschoven worden. “Zoals alle trainers de jongste jaren botst trainer Riemer op een gebrek aan kwaliteit. Dat is toch geen geheim meer”, zei Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. Ook Marc Degryse maakte zich zorgen over de prestatie van zijn ex-club, die tegen Club Brugge echt onvoldoende was en vooral op het offensief vlak dramatisch was. “Het zag er heel de match niet naar uit dat ze in staat zouden zijn om te scoren. Ze kwamen niet eens tot kansen en ineens stond het 1-1”, zei Degryse in Het Laatste Nieuws.



De gecreëerde 0,07 expected goals tegen Club Brugge waren zelfs de laagste verwachte goals van Sporting dit seizoen. Anderlecht mankeert duidelijk een flagrant gebrek aan kwaliteit, vooral op het offensief vlak en dat bewijst de voorlopige stand in de expected goals ook. Daar bezet paars-wit momenteel de elfde plaats in die betreffende ranking, met gemiddeld 1,39 expected goal per wedstrijd. Dat zijn meteen de laagste gemiddelde verwachte doelpunten van Anderlecht in de laatste zeven (!) seizoenen in de Jupiler Pro League. Ook het aantal ondernomen doelpogingen lag nooit lager in de voorbije zeven jaargangen in de Belgische competitie.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

Zal Riemer Anderlecht uit het slop trekken?

Meest recent

Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

22
22
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

20
20
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

100
100
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

38
38
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

47
47
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

68
68
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

480
480
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

19
19
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

39
39
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

56
56
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

190
190
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

114
114
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

129
129
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

211
211
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

69
69
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

118
118
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

128
128
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

143
143
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

94
94
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

403
403
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

137
137
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

427
427
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

233
233
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

199
199

Meer sportnieuws