Riemer de wanhoop nabij bij Anderlecht

door
Riemer de wanhoop nabij bij Anderlecht

Brian Riemer verdient respect. De nieuwe coach van Anderlecht is immer positief maar hij kan ook geen wonderen verrichten met zijn beschikbare (erg) middelmatige spelerskern. De Deen blijft desondanks erg enthousiast en gemotiveerd, twee belangrijke eigenschappen die hij ook op zijn twijfelende ploeg wil laten afstralen. De motivatie is alvast aanwezig bij Sporting, maar het is de kwaliteit die het zwaar laat afweten. Anderlecht ondernam zondag tegen Club Brugge zelfs geen enkele poging tussen de palen. En dat is al lang geen uitzondering meer bij de Belgische recordkampioen.


DAPPERE RIEMER

Agressiviteit. Dominantie. Balbezit. Hoog vastzetten van de tegenstander. Aanvallend voetbal. Het zijn de basisprincipes van Brian Riemer die hij wil doorvoeren bij Anderlecht. De grote vraag is echter of de huidige spelerskern van Anderlecht wel klaar is voor deze veeleisende tactiek, want zo’n aanpak vraagt heel veel energie, intensiteit en kwaliteit: drie zaken die dit seizoen nochtans vaak mankeren bij paars-wit. In zijn eerste weken bij Anderlecht brengt de dappere Riemer alvast een gezonde dosis agressiviteit, maar op het voltrekken van zijn andere basisprincipes is het evenwel nog wachten.

Vooral het aanvallend voetbal is zoek en dat wordt stilaan dramatisch, iets wat vorig weekend nog maar eens duidelijk werd in het Jan Breydelstadion. Club Brugge telde zondag 17 verrichte doelpogingen, waarvan 6 tussen de palen, tegenover 4 voor Anderlecht, waarvan 0 tussen de palen. De expected goals waren dan ook zwaar in het voordeel van de West-Vlamingen (2,85), terwijl Sporting amper 0,07 verwacht doelpunt creëerde - het laagste van de Brusselaars dit seizoen. Anderlecht is door de financiële perikelen al een hele tijd ziek naast het veld, maar dat is het zeker ook erop.



De Brusselaars creëerden geen enkele kans tegen Club Brugge en ze trapten zelfs niet op het doel. Enkel en alleen via een owngoal van Brandon Mechele werd een waar mirakel verwezenlijkt en pakte Anderlecht onverhoopt en onverdiend toch één punt. Maar Brian Riemer zou Brian Riemer niet zijn mocht hij geen positieve zaken opgemerkt hebben in zijn ploeg, al zag de Deen natuurlijk ook waar het verkeerd liep. “De mentaliteit was er, nu nog de kansen”, aldus de dappere coach van Anderlecht. Anderlecht legde veel inzet aan de dag en werkte zich uit de naad tegen een veel sterker Club Brugge.

0 KANSEN: GEEN UITZONDERING MEER

Anderlecht moest de wet van de sterkste ondergaan tegen Club Brugge want het moest constant achteruit voetballen, omdat verticaal spelen niet lukte. Mits een betere afwerking bij de West-Vlamingen, zou het zondag zelfs een ware afstraffing geweest zijn voor de Belgische recordkampioen. “We brachten te weinig kwaliteit en daardoor konden we amper kansen creëren”, zei Brian Riemer zelf eerlijk na de match. “Het is goed dat we de bal vaak in de rangen konden houden. Maar als je er niet in slaagt om kansen te krijgen, is balbezit weinig waard.”



Het waren zondag 0 kansen om exact te zijn. 0 doelpogingen tussen de palen. “Anderzijds is denken dat je op het veld van Club Brugge tien open doelkansen kunt creëren niet realistisch.” Het was al niet voor het eerst dit seizoen dat Anderlecht geen enkele keer een doelpoging tussen de palen kon afleveren. Dat gebeurde ook al in en tegen AA Gent, op 1 september (0-1 verlies). Vorig seizoen trouwens was dat ook het geval tegen Cercle Brugge (0-2 verlies) en tegen KRC Genk (1-0 verlies). De 0 doelpogingen tussen de palen is dus niet zo uitzonderlijk meer bij Anderlecht.

SLECHTSTE AANVAL IN LAATSTE 7 JAAR

Het wordt de nieuwe realiteit, maar daarvoor kan de schuld zeker niet in de schoenen van Brian Riemer geschoven worden. “Zoals alle trainers de jongste jaren botst trainer Riemer op een gebrek aan kwaliteit. Dat is toch geen geheim meer”, zei Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. Ook Marc Degryse maakte zich zorgen over de prestatie van zijn ex-club, die tegen Club Brugge echt onvoldoende was en vooral op het offensief vlak dramatisch was. “Het zag er heel de match niet naar uit dat ze in staat zouden zijn om te scoren. Ze kwamen niet eens tot kansen en ineens stond het 1-1”, zei Degryse in Het Laatste Nieuws.



De gecreëerde 0,07 expected goals tegen Club Brugge waren zelfs de laagste verwachte goals van Sporting dit seizoen. Anderlecht mankeert duidelijk een flagrant gebrek aan kwaliteit, vooral op het offensief vlak en dat bewijst de voorlopige stand in de expected goals ook. Daar bezet paars-wit momenteel de elfde plaats in die betreffende ranking, met gemiddeld 1,39 expected goal per wedstrijd. Dat zijn meteen de laagste gemiddelde verwachte doelpunten van Anderlecht in de laatste zeven (!) seizoenen in de Jupiler Pro League. Ook het aantal ondernomen doelpogingen lag nooit lager in de voorbije zeven jaargangen in de Belgische competitie.

LEES OOK: Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

Zal Riemer Anderlecht uit het slop trekken?

Meest recent

Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

13
13
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

31
31
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

75
75
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

34
34
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

167
167
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

282
282
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

88
88
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

62
62
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

285
285
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

175
175
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

37
37
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

367
367
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

91
91
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

96
96
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

507
507
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

116
116
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

511
511
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

154
154
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

450
450
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

572
572
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

205
205
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

240
240
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

203
203
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

655
655
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

337
337

Meer sportnieuws