Riemer de wanhoop nabij bij Anderlecht

door
Riemer de wanhoop nabij bij Anderlecht

Brian Riemer verdient respect. De nieuwe coach van Anderlecht is immer positief maar hij kan ook geen wonderen verrichten met zijn beschikbare (erg) middelmatige spelerskern. De Deen blijft desondanks erg enthousiast en gemotiveerd, twee belangrijke eigenschappen die hij ook op zijn twijfelende ploeg wil laten afstralen. De motivatie is alvast aanwezig bij Sporting, maar het is de kwaliteit die het zwaar laat afweten. Anderlecht ondernam zondag tegen Club Brugge zelfs geen enkele poging tussen de palen. En dat is al lang geen uitzondering meer bij de Belgische recordkampioen.


DAPPERE RIEMER

Agressiviteit. Dominantie. Balbezit. Hoog vastzetten van de tegenstander. Aanvallend voetbal. Het zijn de basisprincipes van Brian Riemer die hij wil doorvoeren bij Anderlecht. De grote vraag is echter of de huidige spelerskern van Anderlecht wel klaar is voor deze veeleisende tactiek, want zo’n aanpak vraagt heel veel energie, intensiteit en kwaliteit: drie zaken die dit seizoen nochtans vaak mankeren bij paars-wit. In zijn eerste weken bij Anderlecht brengt de dappere Riemer alvast een gezonde dosis agressiviteit, maar op het voltrekken van zijn andere basisprincipes is het evenwel nog wachten.

Vooral het aanvallend voetbal is zoek en dat wordt stilaan dramatisch, iets wat vorig weekend nog maar eens duidelijk werd in het Jan Breydelstadion. Club Brugge telde zondag 17 verrichte doelpogingen, waarvan 6 tussen de palen, tegenover 4 voor Anderlecht, waarvan 0 tussen de palen. De expected goals waren dan ook zwaar in het voordeel van de West-Vlamingen (2,85), terwijl Sporting amper 0,07 verwacht doelpunt creëerde - het laagste van de Brusselaars dit seizoen. Anderlecht is door de financiële perikelen al een hele tijd ziek naast het veld, maar dat is het zeker ook erop.



De Brusselaars creëerden geen enkele kans tegen Club Brugge en ze trapten zelfs niet op het doel. Enkel en alleen via een owngoal van Brandon Mechele werd een waar mirakel verwezenlijkt en pakte Anderlecht onverhoopt en onverdiend toch één punt. Maar Brian Riemer zou Brian Riemer niet zijn mocht hij geen positieve zaken opgemerkt hebben in zijn ploeg, al zag de Deen natuurlijk ook waar het verkeerd liep. “De mentaliteit was er, nu nog de kansen”, aldus de dappere coach van Anderlecht. Anderlecht legde veel inzet aan de dag en werkte zich uit de naad tegen een veel sterker Club Brugge.

0 KANSEN: GEEN UITZONDERING MEER

Anderlecht moest de wet van de sterkste ondergaan tegen Club Brugge want het moest constant achteruit voetballen, omdat verticaal spelen niet lukte. Mits een betere afwerking bij de West-Vlamingen, zou het zondag zelfs een ware afstraffing geweest zijn voor de Belgische recordkampioen. “We brachten te weinig kwaliteit en daardoor konden we amper kansen creëren”, zei Brian Riemer zelf eerlijk na de match. “Het is goed dat we de bal vaak in de rangen konden houden. Maar als je er niet in slaagt om kansen te krijgen, is balbezit weinig waard.”



Het waren zondag 0 kansen om exact te zijn. 0 doelpogingen tussen de palen. “Anderzijds is denken dat je op het veld van Club Brugge tien open doelkansen kunt creëren niet realistisch.” Het was al niet voor het eerst dit seizoen dat Anderlecht geen enkele keer een doelpoging tussen de palen kon afleveren. Dat gebeurde ook al in en tegen AA Gent, op 1 september (0-1 verlies). Vorig seizoen trouwens was dat ook het geval tegen Cercle Brugge (0-2 verlies) en tegen KRC Genk (1-0 verlies). De 0 doelpogingen tussen de palen is dus niet zo uitzonderlijk meer bij Anderlecht.

SLECHTSTE AANVAL IN LAATSTE 7 JAAR

Het wordt de nieuwe realiteit, maar daarvoor kan de schuld zeker niet in de schoenen van Brian Riemer geschoven worden. “Zoals alle trainers de jongste jaren botst trainer Riemer op een gebrek aan kwaliteit. Dat is toch geen geheim meer”, zei Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. Ook Marc Degryse maakte zich zorgen over de prestatie van zijn ex-club, die tegen Club Brugge echt onvoldoende was en vooral op het offensief vlak dramatisch was. “Het zag er heel de match niet naar uit dat ze in staat zouden zijn om te scoren. Ze kwamen niet eens tot kansen en ineens stond het 1-1”, zei Degryse in Het Laatste Nieuws.



De gecreëerde 0,07 expected goals tegen Club Brugge waren zelfs de laagste verwachte goals van Sporting dit seizoen. Anderlecht mankeert duidelijk een flagrant gebrek aan kwaliteit, vooral op het offensief vlak en dat bewijst de voorlopige stand in de expected goals ook. Daar bezet paars-wit momenteel de elfde plaats in die betreffende ranking, met gemiddeld 1,39 expected goal per wedstrijd. Dat zijn meteen de laagste gemiddelde verwachte doelpunten van Anderlecht in de laatste zeven (!) seizoenen in de Jupiler Pro League. Ook het aantal ondernomen doelpogingen lag nooit lager in de voorbije zeven jaargangen in de Belgische competitie.

LEES OOK: Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

Zal Riemer Anderlecht uit het slop trekken?

Meest recent

Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

23
23
Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

72
72
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

31
31
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

78
78
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

114
114
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

314
314
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

290
290
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

204
204
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

232
232
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

198
198
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

119
119
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

137
137
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

62
62
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

179
179
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

455
455
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

402
402
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

288
288
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

145
145
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

446
446
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

96
96
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

841
841
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

292
292
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

242
242
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

186
186
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

463
463

Meer sportnieuws