Riemer de wanhoop nabij bij Anderlecht

860
Riemer de wanhoop nabij bij Anderlecht

Brian Riemer verdient respect. De nieuwe coach van Anderlecht is immer positief maar hij kan ook geen wonderen verrichten met zijn beschikbare (erg) middelmatige spelerskern. De Deen blijft desondanks erg enthousiast en gemotiveerd, twee belangrijke eigenschappen die hij ook op zijn twijfelende ploeg wil laten afstralen. De motivatie is alvast aanwezig bij Sporting, maar het is de kwaliteit die het zwaar laat afweten. Anderlecht ondernam zondag tegen Club Brugge zelfs geen enkele poging tussen de palen. En dat is al lang geen uitzondering meer bij de Belgische recordkampioen.


DAPPERE RIEMER

Agressiviteit. Dominantie. Balbezit. Hoog vastzetten van de tegenstander. Aanvallend voetbal. Het zijn de basisprincipes van Brian Riemer die hij wil doorvoeren bij Anderlecht. De grote vraag is echter of de huidige spelerskern van Anderlecht wel klaar is voor deze veeleisende tactiek, want zo’n aanpak vraagt heel veel energie, intensiteit en kwaliteit: drie zaken die dit seizoen nochtans vaak mankeren bij paars-wit. In zijn eerste weken bij Anderlecht brengt de dappere Riemer alvast een gezonde dosis agressiviteit, maar op het voltrekken van zijn andere basisprincipes is het evenwel nog wachten.

Vooral het aanvallend voetbal is zoek en dat wordt stilaan dramatisch, iets wat vorig weekend nog maar eens duidelijk werd in het Jan Breydelstadion. Club Brugge telde zondag 17 verrichte doelpogingen, waarvan 6 tussen de palen, tegenover 4 voor Anderlecht, waarvan 0 tussen de palen. De expected goals waren dan ook zwaar in het voordeel van de West-Vlamingen (2,85), terwijl Sporting amper 0,07 verwacht doelpunt creëerde - het laagste van de Brusselaars dit seizoen. Anderlecht is door de financiële perikelen al een hele tijd ziek naast het veld, maar dat is het zeker ook erop.



De Brusselaars creëerden geen enkele kans tegen Club Brugge en ze trapten zelfs niet op het doel. Enkel en alleen via een owngoal van Brandon Mechele werd een waar mirakel verwezenlijkt en pakte Anderlecht onverhoopt en onverdiend toch één punt. Maar Brian Riemer zou Brian Riemer niet zijn mocht hij geen positieve zaken opgemerkt hebben in zijn ploeg, al zag de Deen natuurlijk ook waar het verkeerd liep. “De mentaliteit was er, nu nog de kansen”, aldus de dappere coach van Anderlecht. Anderlecht legde veel inzet aan de dag en werkte zich uit de naad tegen een veel sterker Club Brugge.

0 KANSEN: GEEN UITZONDERING MEER

Anderlecht moest de wet van de sterkste ondergaan tegen Club Brugge want het moest constant achteruit voetballen, omdat verticaal spelen niet lukte. Mits een betere afwerking bij de West-Vlamingen, zou het zondag zelfs een ware afstraffing geweest zijn voor de Belgische recordkampioen. “We brachten te weinig kwaliteit en daardoor konden we amper kansen creëren”, zei Brian Riemer zelf eerlijk na de match. “Het is goed dat we de bal vaak in de rangen konden houden. Maar als je er niet in slaagt om kansen te krijgen, is balbezit weinig waard.”



Het waren zondag 0 kansen om exact te zijn. 0 doelpogingen tussen de palen. “Anderzijds is denken dat je op het veld van Club Brugge tien open doelkansen kunt creëren niet realistisch.” Het was al niet voor het eerst dit seizoen dat Anderlecht geen enkele keer een doelpoging tussen de palen kon afleveren. Dat gebeurde ook al in en tegen AA Gent, op 1 september (0-1 verlies). Vorig seizoen trouwens was dat ook het geval tegen Cercle Brugge (0-2 verlies) en tegen KRC Genk (1-0 verlies). De 0 doelpogingen tussen de palen is dus niet zo uitzonderlijk meer bij Anderlecht.

SLECHTSTE AANVAL IN LAATSTE 7 JAAR

Het wordt de nieuwe realiteit, maar daarvoor kan de schuld zeker niet in de schoenen van Brian Riemer geschoven worden. “Zoals alle trainers de jongste jaren botst trainer Riemer op een gebrek aan kwaliteit. Dat is toch geen geheim meer”, zei Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. Ook Marc Degryse maakte zich zorgen over de prestatie van zijn ex-club, die tegen Club Brugge echt onvoldoende was en vooral op het offensief vlak dramatisch was. “Het zag er heel de match niet naar uit dat ze in staat zouden zijn om te scoren. Ze kwamen niet eens tot kansen en ineens stond het 1-1”, zei Degryse in Het Laatste Nieuws.



De gecreëerde 0,07 expected goals tegen Club Brugge waren zelfs de laagste verwachte goals van Sporting dit seizoen. Anderlecht mankeert duidelijk een flagrant gebrek aan kwaliteit, vooral op het offensief vlak en dat bewijst de voorlopige stand in de expected goals ook. Daar bezet paars-wit momenteel de elfde plaats in die betreffende ranking, met gemiddeld 1,39 expected goal per wedstrijd. Dat zijn meteen de laagste gemiddelde verwachte doelpunten van Anderlecht in de laatste zeven (!) seizoenen in de Jupiler Pro League. Ook het aantal ondernomen doelpogingen lag nooit lager in de voorbije zeven jaargangen in de Belgische competitie.

LEES OOK: Vertederende beelden: Duranville geniet van Anderlecht-terugkeer

Zal Riemer Anderlecht uit het slop trekken?

Meest recent

Vertederende beelden: Duranville geniet van Anderlecht-terugkeer

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Olympique Lyon. Bij de Fransen begint Julien ...

13
13
Anderlecht-Lyon: Bruno verrast iedereen met onuitgegeven ploeg

RSC Anderlecht staat woensdagavond voor een mooie uitdaging. Paars-Wit opent dan zijn campagne in de ...

76
76
‘Van Bommel blaast De Bruyne-comeback zelf op’

Kevin De Bruyne lijkt zijn basisplaats bij Napoli opnieuw te veroveren, maar dreigt die straks net ...

142
142
Openda en Duranville? Lyon-ster geeft ongezouten analyse

Bij Olympique Lyon staat vanavond Loïs Openda wellicht in de basis, Julien Duranville mag ...

27
27
Euvrard wil tegen AA Gent komaf maken met pijnlijk cijfer

Standard begon goed aan het seizoen, maar tegen KVC Westerlo werden ze wel met de voeten op de grond ...

93
93
Club Brugge krijgt fikse waarschuwing na transferzomer

Club Brugge begon met hoge verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar in de aanloop naar de ...

237
237
Na Matz Sels zegt ook volgende speler Rode Duivels vaarwel

Matz Sels heeft besloten te stoppen als Rode Duivel. Daags nadien is er een volgende speler die ...

181
181
Ajax ontdekt 'nieuwe Dolberg': "Dacht aan vertrekken"

Ajax won gisterenavond met 5-1 van Willem II. De Amsterdammers staan momenteel nog vierde, maar het ...

81
81
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

466
466
Union SG speelt Europese thuismatch... in het buitenland

Union SG speelt op 22 oktober tegen Hapoel Be'er Sheeva. De Brusselaars weten echter nog niet waar ...

224
224
"Soms denk ik in bed..."-Kat Kerkhofs onthult twijfels

Soms lijkt het alsof alles vanzelf gaat wanneer je vanop de eerste rij naar het leven van een ...

40
40
Vier jaar geleden de RSCA-ster tegen Lyon: nu actief in Serie A

RSC Anderlecht speelde vier jaar geleden een galamatch in het Lotto Park tegen Olympique Lyon. Ze ...

90
90
Hasselt greep naast Beerschot-smaakmaker: "Waren close"

Sporting Hasselt-voorzitter Sam Kerkhofs gaf via Instagram antwoord op vragen van supporters en kwam ...

188
188
'KBVB denkt aan zeer straffe zet na ontslag Willems'

De KBVB is al jaren een organisatie waar grote ego's elkaar de das omdoen. Het is er nooit rustig. ...

144
144
Géén Club Brugge, wel mooi contract bij Ajax

Volgens bepaalde Belgische media was het in de zomer al een zekerheid, maar uiteindelijk kwam het ...

106
106
Anderlecht snakt naar eerste Europese gala-avond in 10 jaar tijd

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Olympique Lyon. Dat is een Franse topclub. De Brusselaars ...

173
173
Standard heeft beet en legt speler langer vast

Standard heeft weer uitzicht op een goede toekomst. De Rouches zetten stelselmatig stappen ...

46
46
Arnaud Bodart vindt alsnog nieuwe werkgever

Arnaud Bodart heeft een nieuwe club gevonden. De 28-jarige Belgische doelman gaat aan de slag bij Le ...

40
40
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

236
236
'Rampscenario voor Antwerp: miljoenen de vuilbak in'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

356
356
Donkere wolken boven KVDO: schokkende details lekken uit

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KV Diksmuide Oostende, de opvolger van KV Oostende. ...

209
209
Verrassing bij Anderlecht: met basisdebutant tegen Lyon?

Tijdens de openingsspeeldag van de Europa League, krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van ...

349
349
Vers bloed voor Van Bommel: deze Duivels-debutanten komen eraan

Vanaf volgende week gaat het tijdperk-Mark van Bommel officieel van start bij de Rode Duivels. De ...

901
901
Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

Het leven van Jan Vertonghen ziet er vandaag opvallend anders uit dan enkele jaren geleden. Ruim een ...

365
365
Anderlecht-Lyon: Vitor Bruno krijgt straf compliment

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

285
285

Meer sportnieuws