Riemer de wanhoop nabij bij Anderlecht

door
Riemer de wanhoop nabij bij Anderlecht

Brian Riemer verdient respect. De nieuwe coach van Anderlecht is immer positief maar hij kan ook geen wonderen verrichten met zijn beschikbare (erg) middelmatige spelerskern. De Deen blijft desondanks erg enthousiast en gemotiveerd, twee belangrijke eigenschappen die hij ook op zijn twijfelende ploeg wil laten afstralen. De motivatie is alvast aanwezig bij Sporting, maar het is de kwaliteit die het zwaar laat afweten. Anderlecht ondernam zondag tegen Club Brugge zelfs geen enkele poging tussen de palen. En dat is al lang geen uitzondering meer bij de Belgische recordkampioen.


DAPPERE RIEMER

Agressiviteit. Dominantie. Balbezit. Hoog vastzetten van de tegenstander. Aanvallend voetbal. Het zijn de basisprincipes van Brian Riemer die hij wil doorvoeren bij Anderlecht. De grote vraag is echter of de huidige spelerskern van Anderlecht wel klaar is voor deze veeleisende tactiek, want zo’n aanpak vraagt heel veel energie, intensiteit en kwaliteit: drie zaken die dit seizoen nochtans vaak mankeren bij paars-wit. In zijn eerste weken bij Anderlecht brengt de dappere Riemer alvast een gezonde dosis agressiviteit, maar op het voltrekken van zijn andere basisprincipes is het evenwel nog wachten.

Vooral het aanvallend voetbal is zoek en dat wordt stilaan dramatisch, iets wat vorig weekend nog maar eens duidelijk werd in het Jan Breydelstadion. Club Brugge telde zondag 17 verrichte doelpogingen, waarvan 6 tussen de palen, tegenover 4 voor Anderlecht, waarvan 0 tussen de palen. De expected goals waren dan ook zwaar in het voordeel van de West-Vlamingen (2,85), terwijl Sporting amper 0,07 verwacht doelpunt creëerde - het laagste van de Brusselaars dit seizoen. Anderlecht is door de financiële perikelen al een hele tijd ziek naast het veld, maar dat is het zeker ook erop.



De Brusselaars creëerden geen enkele kans tegen Club Brugge en ze trapten zelfs niet op het doel. Enkel en alleen via een owngoal van Brandon Mechele werd een waar mirakel verwezenlijkt en pakte Anderlecht onverhoopt en onverdiend toch één punt. Maar Brian Riemer zou Brian Riemer niet zijn mocht hij geen positieve zaken opgemerkt hebben in zijn ploeg, al zag de Deen natuurlijk ook waar het verkeerd liep. “De mentaliteit was er, nu nog de kansen”, aldus de dappere coach van Anderlecht. Anderlecht legde veel inzet aan de dag en werkte zich uit de naad tegen een veel sterker Club Brugge.

0 KANSEN: GEEN UITZONDERING MEER

Anderlecht moest de wet van de sterkste ondergaan tegen Club Brugge want het moest constant achteruit voetballen, omdat verticaal spelen niet lukte. Mits een betere afwerking bij de West-Vlamingen, zou het zondag zelfs een ware afstraffing geweest zijn voor de Belgische recordkampioen. “We brachten te weinig kwaliteit en daardoor konden we amper kansen creëren”, zei Brian Riemer zelf eerlijk na de match. “Het is goed dat we de bal vaak in de rangen konden houden. Maar als je er niet in slaagt om kansen te krijgen, is balbezit weinig waard.”



Het waren zondag 0 kansen om exact te zijn. 0 doelpogingen tussen de palen. “Anderzijds is denken dat je op het veld van Club Brugge tien open doelkansen kunt creëren niet realistisch.” Het was al niet voor het eerst dit seizoen dat Anderlecht geen enkele keer een doelpoging tussen de palen kon afleveren. Dat gebeurde ook al in en tegen AA Gent, op 1 september (0-1 verlies). Vorig seizoen trouwens was dat ook het geval tegen Cercle Brugge (0-2 verlies) en tegen KRC Genk (1-0 verlies). De 0 doelpogingen tussen de palen is dus niet zo uitzonderlijk meer bij Anderlecht.

SLECHTSTE AANVAL IN LAATSTE 7 JAAR

Het wordt de nieuwe realiteit, maar daarvoor kan de schuld zeker niet in de schoenen van Brian Riemer geschoven worden. “Zoals alle trainers de jongste jaren botst trainer Riemer op een gebrek aan kwaliteit. Dat is toch geen geheim meer”, zei Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. Ook Marc Degryse maakte zich zorgen over de prestatie van zijn ex-club, die tegen Club Brugge echt onvoldoende was en vooral op het offensief vlak dramatisch was. “Het zag er heel de match niet naar uit dat ze in staat zouden zijn om te scoren. Ze kwamen niet eens tot kansen en ineens stond het 1-1”, zei Degryse in Het Laatste Nieuws.



De gecreëerde 0,07 expected goals tegen Club Brugge waren zelfs de laagste verwachte goals van Sporting dit seizoen. Anderlecht mankeert duidelijk een flagrant gebrek aan kwaliteit, vooral op het offensief vlak en dat bewijst de voorlopige stand in de expected goals ook. Daar bezet paars-wit momenteel de elfde plaats in die betreffende ranking, met gemiddeld 1,39 expected goal per wedstrijd. Dat zijn meteen de laagste gemiddelde verwachte doelpunten van Anderlecht in de laatste zeven (!) seizoenen in de Jupiler Pro League. Ook het aantal ondernomen doelpogingen lag nooit lager in de voorbije zeven jaargangen in de Belgische competitie.

LEES OOK: Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Zal Riemer Anderlecht uit het slop trekken?

Meest recent

Nieuw bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

17
17
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

217
217
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

202
202
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

285
285
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

348
348
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

39
39
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

342
342
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

60
60
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

62
62
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

67
67
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

205
205
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

243
243
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

394
394
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

88
88
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

176
176
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

292
292
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

177
177
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

73
73
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

159
159
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

161
161
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

350
350
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

173
173
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1268
1268
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

180
180
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

186
186

Meer sportnieuws