‘Fraaie transfer voor radeloze Vanhaezebrouck’

808 stemmen
‘Fraaie transfer voor radeloze Vanhaezebrouck’

AA Gent won zondag met 2-1 van KV Kortrijk en met die overwinning staan de Buffalo’s in het klassement op één schamel punt van Club Brugge en de top vier. Alleen maar goed nieuws voor de Oost-Vlamingen zou je denken, maar niets is minder waar. Hein Vanhaezebrouck laakte de prestatie van zijn spelers tegen KV Kortrijk - uitgezonderd Julien De Sart - en de coach hoopt dat er in januari nog inkomende transfers zullen komen. Kamil Piatkowski (RB Salzburg) wordt alvast genoemd als één van de potentiële nieuwkomers.


VANHAEZEBROUCK WIL VERS BLOED

Hein Vanhaezebrouck was geen tevreden coach na de belangrijke 2-1 zege tegen KV Kortrijk. “Er zijn spelers die géén niveau meer halen”, zei de coach van AA Gent scherp zondagavond. “Kortrijk was vandaag gewoon béter dan ons.” Vanhaezebrouck was allerminst euforisch omdat de Buffalo’s in het klassement op één puntje komen van de top vier en aldus van Club Brugge. “We moeten naar de realiteit kijken. Sommige jongens moeten écht, écht, écht in de spiegel kijken. Er zijn spelers die géén niveau meer halen. Dat kan niet.”

Het spelniveau van AA Gent was bedroevend en de Oost-Vlamingen kampen op de koop toe ook nog eens met heel wat blessures. Die situatie acht Hein Vanhaezebrouck als een ideaal moment voor de club om zich te versterken in de huidige wintermercato. “Misschien komen die blessures net heel gelegen. Tot 31 januari kunnen we namelijk iets doen. Als er nu drie spelers out zijn voor meerdere weken of maanden, dan hoop ik dat er versterking komt. Misschien moét er wel nog iets gebeuren”, aldus Vanhaezebrouck.



Ondertussen vertrok Andreas Hanche-Olsen naar FSV Mainz, waardoor Hein Vanhaezebrouck één verdediger minder heeft in zijn spelerskern. En volgens de coach kunnen er nog meer uitgaande transfers aankomen. “Als je wil meestrijden voor de top vier en in Europa, dan vind ik dat er absoluut iets bij moet. Of het bestuur dat ook beseft? Dat denk ik wel. Als er nog jongens vertrekken, en dat kan, moet er nog iets bij.” En volgens Het Nieuwsblad is Kamil Piatkowski (RB Leipzig) goed op weg om de eerste Gentse winteraanwinst te worden.

RB-TALENTENFABRIEK

De 22-jarige Pool zou de rechtstreekse vervanger kunnen worden van Andreas Hanche-Olsen, want Kamil Piatkowski is eveneens een centrale verdediger. Hij werd in het seizoen 2020-21 bij Rakow Czestochowa uitgeroepen als de beste Jonge Speler van de Poolse competitie, waarna hij een mooie transfer maakte naar RB Salzburg. De Oostenrijkse talentenfabriek betaalde vijf miljoen euro voor Piatkowski, een bedrag waarmee hij bij Rakow nog steeds - en met grote voorsprong - de duurste verkoop ooit is in de clubgeschiedenis.

Christoph Freund, sportdirecteur bij RB Salzburg, was toen lovend over de komst van de talentvolle aanwinst. “Zijn creativiteit helpt om onze voetbalstijl verder te perfectioneren, want wij willen zorgvuldig opbouwen van achteruit.” Ook de polyvalentie van Kamil Piatkowski was een grote bijdrage voor het team. “We volgden Kamil al een lange tijd. In die periode raakten we zwaar onder de indruk van zijn ontwikkeling en evolutie. Kamil is een jonge, heel ambitieuze voetballer met een geweldig spel”, aldus Freund.



De centrale verdediger past perfect in de aankoop filosofie van RB Salzburg. De Oostenrijkers zetten voluit in op het aantrekken van jonge talenten, die in Salzburg verder worden gefinetuned en beter worden gemaakt tot afgewerkte producten. RB Salzburg was onder meer AC Milan en Borussia Dortmund te snel af voor de ‘gedoodverfde opvolger van Kamil Glik’, maar de verdediger kon niet volledig doorbreken bij de Oostenrijkse topclub. Vooral door een verschillende blessures die zijn aanpassing en ontwikkeling wat afremmen.

SERGIO RAMOS

Daarom is RB Salzburg bereid om Kamil Piatkowski uit te lenen tot aan het eind van dit seizoen, al dan niet met een aankoopoptie. AA Gent heeft alvast oren naar zo’n constructie, de Buffalo’s troeven onder meer Feyenoord en Leicester City af om de handtekening van de veelbelovende centrale verdediger. Indien Hein Vanhaezebrouck & Co erin slagen om Piatkowski aan te trekken, dan beschikt AA Gent over een kwalitatieve en heel interessante optie in de defensie. De 22-jarige wordt namelijk omschreven als een complete en dominante centrale verdediger.



De grote sterktes van Kamil Piatkowski liggen in zijn snelheid, tackelen, positionering, anticipatie, passing en koppen. Met een gestalte van 1 meter 91 is hij fysiek robuust, hij wordt vaak omschreven als ‘een strijder’, maar tegelijkertijd is Piatkowski ook technisch onderlegd. Niet voor niets is Sergio Ramos het grote voorbeeld van de Poolse verdediger. “Ik neem hem als voorbeeld. Hij passt erg goed en hij is ook altijd heel kalm. Hij is vastberaden en een harde verdediger, maar ook motorisch goed, dynamisch en behendig.”

LEES OOK: Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Zou Piatkowski een aanwinst zijn voor AA Gent?

Meest recent

Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

36
36
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

190
190
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

59
59
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

241
241
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

136
136
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

224
224
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

37
37
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

200
200
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

165
165
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

196
196
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

126
126
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

1038
1038
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

64
64
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

371
371
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

148
148
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

102
102
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

71
71
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

73
73
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

48
48
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

414
414
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

570
570
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

546
546
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

570
570
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

369
369
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

146
146

Meer sportnieuws