‘Fraaie transfer voor radeloze Vanhaezebrouck’

door
‘Fraaie transfer voor radeloze Vanhaezebrouck’

AA Gent won zondag met 2-1 van KV Kortrijk en met die overwinning staan de Buffalo’s in het klassement op één schamel punt van Club Brugge en de top vier. Alleen maar goed nieuws voor de Oost-Vlamingen zou je denken, maar niets is minder waar. Hein Vanhaezebrouck laakte de prestatie van zijn spelers tegen KV Kortrijk - uitgezonderd Julien De Sart - en de coach hoopt dat er in januari nog inkomende transfers zullen komen. Kamil Piatkowski (RB Salzburg) wordt alvast genoemd als één van de potentiële nieuwkomers.


VANHAEZEBROUCK WIL VERS BLOED

Hein Vanhaezebrouck was geen tevreden coach na de belangrijke 2-1 zege tegen KV Kortrijk. “Er zijn spelers die géén niveau meer halen”, zei de coach van AA Gent scherp zondagavond. “Kortrijk was vandaag gewoon béter dan ons.” Vanhaezebrouck was allerminst euforisch omdat de Buffalo’s in het klassement op één puntje komen van de top vier en aldus van Club Brugge. “We moeten naar de realiteit kijken. Sommige jongens moeten écht, écht, écht in de spiegel kijken. Er zijn spelers die géén niveau meer halen. Dat kan niet.”

Het spelniveau van AA Gent was bedroevend en de Oost-Vlamingen kampen op de koop toe ook nog eens met heel wat blessures. Die situatie acht Hein Vanhaezebrouck als een ideaal moment voor de club om zich te versterken in de huidige wintermercato. “Misschien komen die blessures net heel gelegen. Tot 31 januari kunnen we namelijk iets doen. Als er nu drie spelers out zijn voor meerdere weken of maanden, dan hoop ik dat er versterking komt. Misschien moét er wel nog iets gebeuren”, aldus Vanhaezebrouck.



Ondertussen vertrok Andreas Hanche-Olsen naar FSV Mainz, waardoor Hein Vanhaezebrouck één verdediger minder heeft in zijn spelerskern. En volgens de coach kunnen er nog meer uitgaande transfers aankomen. “Als je wil meestrijden voor de top vier en in Europa, dan vind ik dat er absoluut iets bij moet. Of het bestuur dat ook beseft? Dat denk ik wel. Als er nog jongens vertrekken, en dat kan, moet er nog iets bij.” En volgens Het Nieuwsblad is Kamil Piatkowski (RB Leipzig) goed op weg om de eerste Gentse winteraanwinst te worden.

RB-TALENTENFABRIEK

De 22-jarige Pool zou de rechtstreekse vervanger kunnen worden van Andreas Hanche-Olsen, want Kamil Piatkowski is eveneens een centrale verdediger. Hij werd in het seizoen 2020-21 bij Rakow Czestochowa uitgeroepen als de beste Jonge Speler van de Poolse competitie, waarna hij een mooie transfer maakte naar RB Salzburg. De Oostenrijkse talentenfabriek betaalde vijf miljoen euro voor Piatkowski, een bedrag waarmee hij bij Rakow nog steeds - en met grote voorsprong - de duurste verkoop ooit is in de clubgeschiedenis.

Christoph Freund, sportdirecteur bij RB Salzburg, was toen lovend over de komst van de talentvolle aanwinst. “Zijn creativiteit helpt om onze voetbalstijl verder te perfectioneren, want wij willen zorgvuldig opbouwen van achteruit.” Ook de polyvalentie van Kamil Piatkowski was een grote bijdrage voor het team. “We volgden Kamil al een lange tijd. In die periode raakten we zwaar onder de indruk van zijn ontwikkeling en evolutie. Kamil is een jonge, heel ambitieuze voetballer met een geweldig spel”, aldus Freund.



De centrale verdediger past perfect in de aankoop filosofie van RB Salzburg. De Oostenrijkers zetten voluit in op het aantrekken van jonge talenten, die in Salzburg verder worden gefinetuned en beter worden gemaakt tot afgewerkte producten. RB Salzburg was onder meer AC Milan en Borussia Dortmund te snel af voor de ‘gedoodverfde opvolger van Kamil Glik’, maar de verdediger kon niet volledig doorbreken bij de Oostenrijkse topclub. Vooral door een verschillende blessures die zijn aanpassing en ontwikkeling wat afremmen.

SERGIO RAMOS

Daarom is RB Salzburg bereid om Kamil Piatkowski uit te lenen tot aan het eind van dit seizoen, al dan niet met een aankoopoptie. AA Gent heeft alvast oren naar zo’n constructie, de Buffalo’s troeven onder meer Feyenoord en Leicester City af om de handtekening van de veelbelovende centrale verdediger. Indien Hein Vanhaezebrouck & Co erin slagen om Piatkowski aan te trekken, dan beschikt AA Gent over een kwalitatieve en heel interessante optie in de defensie. De 22-jarige wordt namelijk omschreven als een complete en dominante centrale verdediger.



De grote sterktes van Kamil Piatkowski liggen in zijn snelheid, tackelen, positionering, anticipatie, passing en koppen. Met een gestalte van 1 meter 91 is hij fysiek robuust, hij wordt vaak omschreven als ‘een strijder’, maar tegelijkertijd is Piatkowski ook technisch onderlegd. Niet voor niets is Sergio Ramos het grote voorbeeld van de Poolse verdediger. “Ik neem hem als voorbeeld. Hij passt erg goed en hij is ook altijd heel kalm. Hij is vastberaden en een harde verdediger, maar ook motorisch goed, dynamisch en behendig.”

LEES OOK: Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Zou Piatkowski een aanwinst zijn voor AA Gent?

Meest recent

Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

1
1
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

10
10
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

9
9
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

76
76
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

40
40
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

20
20
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

110
110
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

21
21
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

485
485
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

210
210
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

170
170
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

78
78
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

96
96
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

55
55
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

94
94
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

630
630
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

164
164
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

309
309
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

49
49
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

636
636
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

269
269
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

89
89
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

142
142
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

421
421

Meer sportnieuws