‘Fraaie transfer voor radeloze Vanhaezebrouck’

door
‘Fraaie transfer voor radeloze Vanhaezebrouck’

AA Gent won zondag met 2-1 van KV Kortrijk en met die overwinning staan de Buffalo’s in het klassement op één schamel punt van Club Brugge en de top vier. Alleen maar goed nieuws voor de Oost-Vlamingen zou je denken, maar niets is minder waar. Hein Vanhaezebrouck laakte de prestatie van zijn spelers tegen KV Kortrijk - uitgezonderd Julien De Sart - en de coach hoopt dat er in januari nog inkomende transfers zullen komen. Kamil Piatkowski (RB Salzburg) wordt alvast genoemd als één van de potentiële nieuwkomers.


VANHAEZEBROUCK WIL VERS BLOED

Hein Vanhaezebrouck was geen tevreden coach na de belangrijke 2-1 zege tegen KV Kortrijk. “Er zijn spelers die géén niveau meer halen”, zei de coach van AA Gent scherp zondagavond. “Kortrijk was vandaag gewoon béter dan ons.” Vanhaezebrouck was allerminst euforisch omdat de Buffalo’s in het klassement op één puntje komen van de top vier en aldus van Club Brugge. “We moeten naar de realiteit kijken. Sommige jongens moeten écht, écht, écht in de spiegel kijken. Er zijn spelers die géén niveau meer halen. Dat kan niet.”

Het spelniveau van AA Gent was bedroevend en de Oost-Vlamingen kampen op de koop toe ook nog eens met heel wat blessures. Die situatie acht Hein Vanhaezebrouck als een ideaal moment voor de club om zich te versterken in de huidige wintermercato. “Misschien komen die blessures net heel gelegen. Tot 31 januari kunnen we namelijk iets doen. Als er nu drie spelers out zijn voor meerdere weken of maanden, dan hoop ik dat er versterking komt. Misschien moét er wel nog iets gebeuren”, aldus Vanhaezebrouck.



Ondertussen vertrok Andreas Hanche-Olsen naar FSV Mainz, waardoor Hein Vanhaezebrouck één verdediger minder heeft in zijn spelerskern. En volgens de coach kunnen er nog meer uitgaande transfers aankomen. “Als je wil meestrijden voor de top vier en in Europa, dan vind ik dat er absoluut iets bij moet. Of het bestuur dat ook beseft? Dat denk ik wel. Als er nog jongens vertrekken, en dat kan, moet er nog iets bij.” En volgens Het Nieuwsblad is Kamil Piatkowski (RB Leipzig) goed op weg om de eerste Gentse winteraanwinst te worden.

RB-TALENTENFABRIEK

De 22-jarige Pool zou de rechtstreekse vervanger kunnen worden van Andreas Hanche-Olsen, want Kamil Piatkowski is eveneens een centrale verdediger. Hij werd in het seizoen 2020-21 bij Rakow Czestochowa uitgeroepen als de beste Jonge Speler van de Poolse competitie, waarna hij een mooie transfer maakte naar RB Salzburg. De Oostenrijkse talentenfabriek betaalde vijf miljoen euro voor Piatkowski, een bedrag waarmee hij bij Rakow nog steeds - en met grote voorsprong - de duurste verkoop ooit is in de clubgeschiedenis.

Christoph Freund, sportdirecteur bij RB Salzburg, was toen lovend over de komst van de talentvolle aanwinst. “Zijn creativiteit helpt om onze voetbalstijl verder te perfectioneren, want wij willen zorgvuldig opbouwen van achteruit.” Ook de polyvalentie van Kamil Piatkowski was een grote bijdrage voor het team. “We volgden Kamil al een lange tijd. In die periode raakten we zwaar onder de indruk van zijn ontwikkeling en evolutie. Kamil is een jonge, heel ambitieuze voetballer met een geweldig spel”, aldus Freund.



De centrale verdediger past perfect in de aankoop filosofie van RB Salzburg. De Oostenrijkers zetten voluit in op het aantrekken van jonge talenten, die in Salzburg verder worden gefinetuned en beter worden gemaakt tot afgewerkte producten. RB Salzburg was onder meer AC Milan en Borussia Dortmund te snel af voor de ‘gedoodverfde opvolger van Kamil Glik’, maar de verdediger kon niet volledig doorbreken bij de Oostenrijkse topclub. Vooral door een verschillende blessures die zijn aanpassing en ontwikkeling wat afremmen.

SERGIO RAMOS

Daarom is RB Salzburg bereid om Kamil Piatkowski uit te lenen tot aan het eind van dit seizoen, al dan niet met een aankoopoptie. AA Gent heeft alvast oren naar zo’n constructie, de Buffalo’s troeven onder meer Feyenoord en Leicester City af om de handtekening van de veelbelovende centrale verdediger. Indien Hein Vanhaezebrouck & Co erin slagen om Piatkowski aan te trekken, dan beschikt AA Gent over een kwalitatieve en heel interessante optie in de defensie. De 22-jarige wordt namelijk omschreven als een complete en dominante centrale verdediger.



De grote sterktes van Kamil Piatkowski liggen in zijn snelheid, tackelen, positionering, anticipatie, passing en koppen. Met een gestalte van 1 meter 91 is hij fysiek robuust, hij wordt vaak omschreven als ‘een strijder’, maar tegelijkertijd is Piatkowski ook technisch onderlegd. Niet voor niets is Sergio Ramos het grote voorbeeld van de Poolse verdediger. “Ik neem hem als voorbeeld. Hij passt erg goed en hij is ook altijd heel kalm. Hij is vastberaden en een harde verdediger, maar ook motorisch goed, dynamisch en behendig.”

LEES OOK: Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Zou Piatkowski een aanwinst zijn voor AA Gent?

Meest recent

Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

12
12
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

159
159
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

8
8
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

84
84
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

377
377
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

298
298
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

181
181
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

364
364
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

139
139
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

271
271
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

626
626
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

388
388
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

474
474
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

194
194
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

817
817
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

112
112
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

540
540
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

375
375
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

473
473
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

960
960
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

646
646
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

392
392
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

153
153
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

269
269
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

1148
1148

Meer sportnieuws