‘Fraaie transfer voor radeloze Vanhaezebrouck’

door
‘Fraaie transfer voor radeloze Vanhaezebrouck’

AA Gent won zondag met 2-1 van KV Kortrijk en met die overwinning staan de Buffalo’s in het klassement op één schamel punt van Club Brugge en de top vier. Alleen maar goed nieuws voor de Oost-Vlamingen zou je denken, maar niets is minder waar. Hein Vanhaezebrouck laakte de prestatie van zijn spelers tegen KV Kortrijk - uitgezonderd Julien De Sart - en de coach hoopt dat er in januari nog inkomende transfers zullen komen. Kamil Piatkowski (RB Salzburg) wordt alvast genoemd als één van de potentiële nieuwkomers.


VANHAEZEBROUCK WIL VERS BLOED

Hein Vanhaezebrouck was geen tevreden coach na de belangrijke 2-1 zege tegen KV Kortrijk. “Er zijn spelers die géén niveau meer halen”, zei de coach van AA Gent scherp zondagavond. “Kortrijk was vandaag gewoon béter dan ons.” Vanhaezebrouck was allerminst euforisch omdat de Buffalo’s in het klassement op één puntje komen van de top vier en aldus van Club Brugge. “We moeten naar de realiteit kijken. Sommige jongens moeten écht, écht, écht in de spiegel kijken. Er zijn spelers die géén niveau meer halen. Dat kan niet.”

Het spelniveau van AA Gent was bedroevend en de Oost-Vlamingen kampen op de koop toe ook nog eens met heel wat blessures. Die situatie acht Hein Vanhaezebrouck als een ideaal moment voor de club om zich te versterken in de huidige wintermercato. “Misschien komen die blessures net heel gelegen. Tot 31 januari kunnen we namelijk iets doen. Als er nu drie spelers out zijn voor meerdere weken of maanden, dan hoop ik dat er versterking komt. Misschien moét er wel nog iets gebeuren”, aldus Vanhaezebrouck.



Ondertussen vertrok Andreas Hanche-Olsen naar FSV Mainz, waardoor Hein Vanhaezebrouck één verdediger minder heeft in zijn spelerskern. En volgens de coach kunnen er nog meer uitgaande transfers aankomen. “Als je wil meestrijden voor de top vier en in Europa, dan vind ik dat er absoluut iets bij moet. Of het bestuur dat ook beseft? Dat denk ik wel. Als er nog jongens vertrekken, en dat kan, moet er nog iets bij.” En volgens Het Nieuwsblad is Kamil Piatkowski (RB Leipzig) goed op weg om de eerste Gentse winteraanwinst te worden.

RB-TALENTENFABRIEK

De 22-jarige Pool zou de rechtstreekse vervanger kunnen worden van Andreas Hanche-Olsen, want Kamil Piatkowski is eveneens een centrale verdediger. Hij werd in het seizoen 2020-21 bij Rakow Czestochowa uitgeroepen als de beste Jonge Speler van de Poolse competitie, waarna hij een mooie transfer maakte naar RB Salzburg. De Oostenrijkse talentenfabriek betaalde vijf miljoen euro voor Piatkowski, een bedrag waarmee hij bij Rakow nog steeds - en met grote voorsprong - de duurste verkoop ooit is in de clubgeschiedenis.

Christoph Freund, sportdirecteur bij RB Salzburg, was toen lovend over de komst van de talentvolle aanwinst. “Zijn creativiteit helpt om onze voetbalstijl verder te perfectioneren, want wij willen zorgvuldig opbouwen van achteruit.” Ook de polyvalentie van Kamil Piatkowski was een grote bijdrage voor het team. “We volgden Kamil al een lange tijd. In die periode raakten we zwaar onder de indruk van zijn ontwikkeling en evolutie. Kamil is een jonge, heel ambitieuze voetballer met een geweldig spel”, aldus Freund.



De centrale verdediger past perfect in de aankoop filosofie van RB Salzburg. De Oostenrijkers zetten voluit in op het aantrekken van jonge talenten, die in Salzburg verder worden gefinetuned en beter worden gemaakt tot afgewerkte producten. RB Salzburg was onder meer AC Milan en Borussia Dortmund te snel af voor de ‘gedoodverfde opvolger van Kamil Glik’, maar de verdediger kon niet volledig doorbreken bij de Oostenrijkse topclub. Vooral door een verschillende blessures die zijn aanpassing en ontwikkeling wat afremmen.

SERGIO RAMOS

Daarom is RB Salzburg bereid om Kamil Piatkowski uit te lenen tot aan het eind van dit seizoen, al dan niet met een aankoopoptie. AA Gent heeft alvast oren naar zo’n constructie, de Buffalo’s troeven onder meer Feyenoord en Leicester City af om de handtekening van de veelbelovende centrale verdediger. Indien Hein Vanhaezebrouck & Co erin slagen om Piatkowski aan te trekken, dan beschikt AA Gent over een kwalitatieve en heel interessante optie in de defensie. De 22-jarige wordt namelijk omschreven als een complete en dominante centrale verdediger.



De grote sterktes van Kamil Piatkowski liggen in zijn snelheid, tackelen, positionering, anticipatie, passing en koppen. Met een gestalte van 1 meter 91 is hij fysiek robuust, hij wordt vaak omschreven als ‘een strijder’, maar tegelijkertijd is Piatkowski ook technisch onderlegd. Niet voor niets is Sergio Ramos het grote voorbeeld van de Poolse verdediger. “Ik neem hem als voorbeeld. Hij passt erg goed en hij is ook altijd heel kalm. Hij is vastberaden en een harde verdediger, maar ook motorisch goed, dynamisch en behendig.”

LEES OOK: ‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Zou Piatkowski een aanwinst zijn voor AA Gent?

Meest recent

Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

19
19
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

16
16
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

31
31
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

61
61
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

22
22
Leko geeft dé reden voor belabberde prestatie Club Brugge

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

303
303
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

418
418
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

303
303
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

112
112
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

30
30
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

561
561
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

478
478
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

178
178
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

220
220
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

584
584
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

334
334
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

540
540
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

152
152
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

44
44
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

214
214
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

199
199
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

140
140
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

224
224
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

83
83
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

437
437

Meer sportnieuws