‘Fraaie transfer voor radeloze Vanhaezebrouck’

door
‘Fraaie transfer voor radeloze Vanhaezebrouck’

AA Gent won zondag met 2-1 van KV Kortrijk en met die overwinning staan de Buffalo’s in het klassement op één schamel punt van Club Brugge en de top vier. Alleen maar goed nieuws voor de Oost-Vlamingen zou je denken, maar niets is minder waar. Hein Vanhaezebrouck laakte de prestatie van zijn spelers tegen KV Kortrijk - uitgezonderd Julien De Sart - en de coach hoopt dat er in januari nog inkomende transfers zullen komen. Kamil Piatkowski (RB Salzburg) wordt alvast genoemd als één van de potentiële nieuwkomers.


VANHAEZEBROUCK WIL VERS BLOED

Hein Vanhaezebrouck was geen tevreden coach na de belangrijke 2-1 zege tegen KV Kortrijk. “Er zijn spelers die géén niveau meer halen”, zei de coach van AA Gent scherp zondagavond. “Kortrijk was vandaag gewoon béter dan ons.” Vanhaezebrouck was allerminst euforisch omdat de Buffalo’s in het klassement op één puntje komen van de top vier en aldus van Club Brugge. “We moeten naar de realiteit kijken. Sommige jongens moeten écht, écht, écht in de spiegel kijken. Er zijn spelers die géén niveau meer halen. Dat kan niet.”

Het spelniveau van AA Gent was bedroevend en de Oost-Vlamingen kampen op de koop toe ook nog eens met heel wat blessures. Die situatie acht Hein Vanhaezebrouck als een ideaal moment voor de club om zich te versterken in de huidige wintermercato. “Misschien komen die blessures net heel gelegen. Tot 31 januari kunnen we namelijk iets doen. Als er nu drie spelers out zijn voor meerdere weken of maanden, dan hoop ik dat er versterking komt. Misschien moét er wel nog iets gebeuren”, aldus Vanhaezebrouck.



Ondertussen vertrok Andreas Hanche-Olsen naar FSV Mainz, waardoor Hein Vanhaezebrouck één verdediger minder heeft in zijn spelerskern. En volgens de coach kunnen er nog meer uitgaande transfers aankomen. “Als je wil meestrijden voor de top vier en in Europa, dan vind ik dat er absoluut iets bij moet. Of het bestuur dat ook beseft? Dat denk ik wel. Als er nog jongens vertrekken, en dat kan, moet er nog iets bij.” En volgens Het Nieuwsblad is Kamil Piatkowski (RB Leipzig) goed op weg om de eerste Gentse winteraanwinst te worden.

RB-TALENTENFABRIEK

De 22-jarige Pool zou de rechtstreekse vervanger kunnen worden van Andreas Hanche-Olsen, want Kamil Piatkowski is eveneens een centrale verdediger. Hij werd in het seizoen 2020-21 bij Rakow Czestochowa uitgeroepen als de beste Jonge Speler van de Poolse competitie, waarna hij een mooie transfer maakte naar RB Salzburg. De Oostenrijkse talentenfabriek betaalde vijf miljoen euro voor Piatkowski, een bedrag waarmee hij bij Rakow nog steeds - en met grote voorsprong - de duurste verkoop ooit is in de clubgeschiedenis.

Christoph Freund, sportdirecteur bij RB Salzburg, was toen lovend over de komst van de talentvolle aanwinst. “Zijn creativiteit helpt om onze voetbalstijl verder te perfectioneren, want wij willen zorgvuldig opbouwen van achteruit.” Ook de polyvalentie van Kamil Piatkowski was een grote bijdrage voor het team. “We volgden Kamil al een lange tijd. In die periode raakten we zwaar onder de indruk van zijn ontwikkeling en evolutie. Kamil is een jonge, heel ambitieuze voetballer met een geweldig spel”, aldus Freund.



De centrale verdediger past perfect in de aankoop filosofie van RB Salzburg. De Oostenrijkers zetten voluit in op het aantrekken van jonge talenten, die in Salzburg verder worden gefinetuned en beter worden gemaakt tot afgewerkte producten. RB Salzburg was onder meer AC Milan en Borussia Dortmund te snel af voor de ‘gedoodverfde opvolger van Kamil Glik’, maar de verdediger kon niet volledig doorbreken bij de Oostenrijkse topclub. Vooral door een verschillende blessures die zijn aanpassing en ontwikkeling wat afremmen.

SERGIO RAMOS

Daarom is RB Salzburg bereid om Kamil Piatkowski uit te lenen tot aan het eind van dit seizoen, al dan niet met een aankoopoptie. AA Gent heeft alvast oren naar zo’n constructie, de Buffalo’s troeven onder meer Feyenoord en Leicester City af om de handtekening van de veelbelovende centrale verdediger. Indien Hein Vanhaezebrouck & Co erin slagen om Piatkowski aan te trekken, dan beschikt AA Gent over een kwalitatieve en heel interessante optie in de defensie. De 22-jarige wordt namelijk omschreven als een complete en dominante centrale verdediger.



De grote sterktes van Kamil Piatkowski liggen in zijn snelheid, tackelen, positionering, anticipatie, passing en koppen. Met een gestalte van 1 meter 91 is hij fysiek robuust, hij wordt vaak omschreven als ‘een strijder’, maar tegelijkertijd is Piatkowski ook technisch onderlegd. Niet voor niets is Sergio Ramos het grote voorbeeld van de Poolse verdediger. “Ik neem hem als voorbeeld. Hij passt erg goed en hij is ook altijd heel kalm. Hij is vastberaden en een harde verdediger, maar ook motorisch goed, dynamisch en behendig.”

LEES OOK: Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

Zou Piatkowski een aanwinst zijn voor AA Gent?

Meest recent

Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

0
0
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

7
7
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

73
73
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

44
44
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

38
38
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

51
51
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

14
14
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

142
142
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

169
169
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

234
234
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

89
89
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

71
71
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

428
428
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

258
258
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

328
328
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

541
541
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

298
298
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

54
54
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

98
98
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

101
101
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

203
203
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

66
66
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

261
261
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

420
420
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

354
354

Meer sportnieuws