Vandenbempt snoeihard voor Anderlecht-fans

door
Vandenbempt snoeihard voor Anderlecht-fans

Anderlecht kende een zeer bewogen week, die er uiteindelijk voor zorgde dat Wouter Vandenhaute een stap opzij zette. De voorzitter blijft wel aan, maar legt zijn uitvoerende functie naast zich neer, waardoor de dagelijkse leiding van de club in handen komt van Kenneth Bornauw en Jesper Fredberg. Dat was voor vele fans echter niet voldoende.


Al snel na de aankondiging van Vandenhaute verschenen verschillende reacties van supporters en vertegenwoordigers van supportersclubs die verklaarden dat ze nog steeds het volledige vertrek van de voorzitter eisen. Zo eenvoudig lijkt dat echter niet, aangezien Vandenhaute ook aandeelhouder is en er niet meteen een vervanger lijkt klaar te staan. Peter Vandenbempt ziet in die eis bovendien ook de nodige hypocrisie bij de Anderlecht-achterban.

"Als er telkens wordt ingegaan op de eisen tot ontslag, dan was Vincent Kompany vorig jaar in de loop van het seizoen al geen trainer meer geweest van Anderlecht", sneert hij bij Sporza. "Tegelijkertijd moeten de fans er rekening mee houden - daar wordt ook wat te snel aan voorbijgegaan - dat Anderlecht een jaar geleden op de rand van het faillissement stond. Het is deze weggehoonde voorzitter die een financieel herstelplan heeft uitgewerkt, zelf geld heeft ingebracht en geld heeft aangehaald, waardoor de club is gered."

DETAILS
Op één vlak geeft Vandenbempt de fans wel gelijk. "Het was echt wel nodig dat er nu een signaal kwam van de club met de stap opzij die Vandenhaute nu heeft gezet en het mea culpa dat hij heeft geslagen. En vooral - en daar hebben de supporters wel gelijk in - dat Vandenhaute buiten de schijnwerpers het gesprek aangaat met de fans, als die nog willen luisteren. De fans hebben inderdaad wel recht op meer gedetailleerde uitleg waar men met deze club naartoe wil."

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

3
3
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

60
60
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

21
21
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

68
68
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

40
40
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

40
40
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

76
76
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

248
248
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

217
217
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

124
124
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

402
402
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

307
307
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1054
1054
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

635
635
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

230
230
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

171
171
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

373
373
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

168
168
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

334
334
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

259
259
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

225
225
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

432
432
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

289
289
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

438
438

Meer sportnieuws