Vandenbempt snoeihard voor Anderlecht-fans

544
Vandenbempt snoeihard voor Anderlecht-fans

Anderlecht kende een zeer bewogen week, die er uiteindelijk voor zorgde dat Wouter Vandenhaute een stap opzij zette. De voorzitter blijft wel aan, maar legt zijn uitvoerende functie naast zich neer, waardoor de dagelijkse leiding van de club in handen komt van Kenneth Bornauw en Jesper Fredberg. Dat was voor vele fans echter niet voldoende.


Al snel na de aankondiging van Vandenhaute verschenen verschillende reacties van supporters en vertegenwoordigers van supportersclubs die verklaarden dat ze nog steeds het volledige vertrek van de voorzitter eisen. Zo eenvoudig lijkt dat echter niet, aangezien Vandenhaute ook aandeelhouder is en er niet meteen een vervanger lijkt klaar te staan. Peter Vandenbempt ziet in die eis bovendien ook de nodige hypocrisie bij de Anderlecht-achterban.

"Als er telkens wordt ingegaan op de eisen tot ontslag, dan was Vincent Kompany vorig jaar in de loop van het seizoen al geen trainer meer geweest van Anderlecht", sneert hij bij Sporza. "Tegelijkertijd moeten de fans er rekening mee houden - daar wordt ook wat te snel aan voorbijgegaan - dat Anderlecht een jaar geleden op de rand van het faillissement stond. Het is deze weggehoonde voorzitter die een financieel herstelplan heeft uitgewerkt, zelf geld heeft ingebracht en geld heeft aangehaald, waardoor de club is gered."

DETAILS
Op één vlak geeft Vandenbempt de fans wel gelijk. "Het was echt wel nodig dat er nu een signaal kwam van de club met de stap opzij die Vandenhaute nu heeft gezet en het mea culpa dat hij heeft geslagen. En vooral - en daar hebben de supporters wel gelijk in - dat Vandenhaute buiten de schijnwerpers het gesprek aangaat met de fans, als die nog willen luisteren. De fans hebben inderdaad wel recht op meer gedetailleerde uitleg waar men met deze club naartoe wil."

LEES OOK: Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

44
44
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

101
101
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

34
34
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

70
70
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

47
47
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

222
222
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

123
123
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

122
122
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

89
89
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

20
20
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

47
47
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

112
112
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

64
64
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

38
38
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

98
98
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

140
140
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

342
342
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

128
128
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

87
87
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

215
215
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

52
52
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

208
208
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

774
774
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

70
70
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

105
105

Meer sportnieuws