Vandenbempt snoeihard voor Anderlecht-fans

544
Vandenbempt snoeihard voor Anderlecht-fans

Anderlecht kende een zeer bewogen week, die er uiteindelijk voor zorgde dat Wouter Vandenhaute een stap opzij zette. De voorzitter blijft wel aan, maar legt zijn uitvoerende functie naast zich neer, waardoor de dagelijkse leiding van de club in handen komt van Kenneth Bornauw en Jesper Fredberg. Dat was voor vele fans echter niet voldoende.


Al snel na de aankondiging van Vandenhaute verschenen verschillende reacties van supporters en vertegenwoordigers van supportersclubs die verklaarden dat ze nog steeds het volledige vertrek van de voorzitter eisen. Zo eenvoudig lijkt dat echter niet, aangezien Vandenhaute ook aandeelhouder is en er niet meteen een vervanger lijkt klaar te staan. Peter Vandenbempt ziet in die eis bovendien ook de nodige hypocrisie bij de Anderlecht-achterban.

"Als er telkens wordt ingegaan op de eisen tot ontslag, dan was Vincent Kompany vorig jaar in de loop van het seizoen al geen trainer meer geweest van Anderlecht", sneert hij bij Sporza. "Tegelijkertijd moeten de fans er rekening mee houden - daar wordt ook wat te snel aan voorbijgegaan - dat Anderlecht een jaar geleden op de rand van het faillissement stond. Het is deze weggehoonde voorzitter die een financieel herstelplan heeft uitgewerkt, zelf geld heeft ingebracht en geld heeft aangehaald, waardoor de club is gered."

DETAILS
Op één vlak geeft Vandenbempt de fans wel gelijk. "Het was echt wel nodig dat er nu een signaal kwam van de club met de stap opzij die Vandenhaute nu heeft gezet en het mea culpa dat hij heeft geslagen. En vooral - en daar hebben de supporters wel gelijk in - dat Vandenhaute buiten de schijnwerpers het gesprek aangaat met de fans, als die nog willen luisteren. De fans hebben inderdaad wel recht op meer gedetailleerde uitleg waar men met deze club naartoe wil."

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

46
46
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

51
51
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

576
576
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

158
158
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

159
159
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

173
173
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

57
57
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

150
150
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

177
177
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

79
79
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

63
63
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

26
26
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

103
103
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

266
266
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

183
183
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

415
415
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

346
346
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

143
143
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

154
154
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

251
251
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

227
227
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

291
291
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

335
335
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

251
251
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

239
239

Meer sportnieuws