Wisselvallig AA Gent zit Club stevig op de hielen

door
Wisselvallig AA Gent zit Club stevig op de hielen

Dankzij twee doelpunten van Hugo Cuypers heeft AA Gent een belangrijke zege over de streep getrokken tegen een strijdvaardig KV Kortrijk. Het team van Hein Vanhaezebrouck leek op weg naar een eenvoudige zege maar maakte het zichzelf nog stevig lastig in de slotfase. De Buffalo's komen op één punt van Club Brugge in de strijd om Play-Off I.


AA Gent werd eerder deze week nog eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt. Op het veld van Union gingen de Buffalo's hard onderuit in de Croky Cup en ook in de Jupiler Pro League was er nog heel wat werk nodig om een plek in Play-Off I te behalen. In dat opzicht konden Vanhaezebrouck en co wel een goede zaak doen na het puntenverlies van Club Brugge. Tegenstander vandaag was KV Kortrijk, ook zij gingen uit de beker (tegen KV Mechelen) en hadden onderin nog heel wat punten nodig om degradatie te ontlopen. Bij de bezoekers zat Avenatti verrassend op de bank, AA Gent deed het zonder Kums en met De Sart.

AA Gent slaat meteen keihard toe

Beide ploegen sloegen de studieronde gretig over en na dik vijf minuten spelen resulteerde dat al in een doelpunt. Na een snel genomen vrije trap vond Odjija de vrijstaande Cuypers en die maakte er op knappe wijze 1-0 van. De Kerels waren niet aangeslagen en aan de overzijde tikte Watanabe al snel de gelijkmaker tegen de touwen, zo leek alvast even want na een VAR-interventie (buitenspel) bleef de Gentse voorsprong op het bord staan. AA Gent verloor even later wel Odjija met een blessure en zo mocht Kums opnieuw opdraven.

KVK had heel wat overtredingen nodig om de thuisspelers af te stoppen, halfweg de eerste periode ontsnapte Atemona aan een bestraffing na een niet zo koosjere ingreep bij Cuypers. Lange tijd kwamen de bezoekers niet meer tot kansen maar op slag van rust testte Messsaoudi toch nog eens de reflexen van Nardi met een stevige pegel, de Franse doelman bokste de bal prima weg. Aan de overzijde kreeg ook AA Gent nog één uitstekende mogelijkheid, na een hoekschop knikte Ngadeu prima naar de grond maar zijn poging ging een metertje over. Halfweg leken de Buffalo's een goede zaak te doen.

Hugo Cuypers is andermaal doeltreffend voor een goed gestart AA Gent.

Cuypers bevrijdt Gent maar Bruno zorgt voor spanning

De tweede helft begon met drie nieuwe namen: bij KVK kwamen Wasinski en Bruno in het elftal, Vanhaezebrouck verving de onzekere Nurio door Castro-Montes. Even later kenden de Buffalo's opnieuw pech, deze keer viel Samoise uit met een spierblessure, Depoitre mocht mee het veld op. Pas iets voor het uur creëerde het team van Hein Vanhaezebrouck nog eens een kans, Cuypers kon de bal net onvoldoende beroeren om raak te treffen.

De Kerels bleven ook na de pauze competitief en koppelden daar nu ook wat kansen aan, Kadri viseerde de verre hoek maar daar lag Nardi prima in de weg. Halfweg de tweede helft leek AA Gent de wedstrijd helemaal te beslissen toen Depoitre spitsbroeder Cuypers vond en die maakte zijn tweede van de avond: 2-0. Aan de overzijde bracht Bruno de spanning echter meteen terug door de aansluitingstreffer met een overhoeks schot voorbij Nardi te werken: 2-1. Een wedstrijd eenvoudig uitspelen is er niet al te vaak bij voor AA Gent dit seizoen. Uiteindelijk wonnen de Buffalo's wel en zo zetten ze stevig wat druk op Club Brugge in de strijd om Play-Off I.

Scoreverloop:

1-0 (7') Cuypers, 2-0 (69') Cuypers, 2-1 (74') Bruno


LEES OOK: KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

Haalt AA Gent nog Play-Off I?

Meest recent

Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

42
42
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

53
53
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

145
145
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

315
315
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

285
285
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

231
231
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

269
269
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

174
174
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

304
304
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

230
230
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

456
456
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

504
504
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

351
351
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

469
469
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

309
309
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

343
343
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

80
80
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

358
358
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

296
296
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

217
217
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

383
383
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

146
146
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

116
116
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

193
193
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

310
310

Meer sportnieuws