Wisselvallig AA Gent zit Club stevig op de hielen

door
Wisselvallig AA Gent zit Club stevig op de hielen

Dankzij twee doelpunten van Hugo Cuypers heeft AA Gent een belangrijke zege over de streep getrokken tegen een strijdvaardig KV Kortrijk. Het team van Hein Vanhaezebrouck leek op weg naar een eenvoudige zege maar maakte het zichzelf nog stevig lastig in de slotfase. De Buffalo's komen op één punt van Club Brugge in de strijd om Play-Off I.


AA Gent werd eerder deze week nog eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt. Op het veld van Union gingen de Buffalo's hard onderuit in de Croky Cup en ook in de Jupiler Pro League was er nog heel wat werk nodig om een plek in Play-Off I te behalen. In dat opzicht konden Vanhaezebrouck en co wel een goede zaak doen na het puntenverlies van Club Brugge. Tegenstander vandaag was KV Kortrijk, ook zij gingen uit de beker (tegen KV Mechelen) en hadden onderin nog heel wat punten nodig om degradatie te ontlopen. Bij de bezoekers zat Avenatti verrassend op de bank, AA Gent deed het zonder Kums en met De Sart.

AA Gent slaat meteen keihard toe

Beide ploegen sloegen de studieronde gretig over en na dik vijf minuten spelen resulteerde dat al in een doelpunt. Na een snel genomen vrije trap vond Odjija de vrijstaande Cuypers en die maakte er op knappe wijze 1-0 van. De Kerels waren niet aangeslagen en aan de overzijde tikte Watanabe al snel de gelijkmaker tegen de touwen, zo leek alvast even want na een VAR-interventie (buitenspel) bleef de Gentse voorsprong op het bord staan. AA Gent verloor even later wel Odjija met een blessure en zo mocht Kums opnieuw opdraven.

KVK had heel wat overtredingen nodig om de thuisspelers af te stoppen, halfweg de eerste periode ontsnapte Atemona aan een bestraffing na een niet zo koosjere ingreep bij Cuypers. Lange tijd kwamen de bezoekers niet meer tot kansen maar op slag van rust testte Messsaoudi toch nog eens de reflexen van Nardi met een stevige pegel, de Franse doelman bokste de bal prima weg. Aan de overzijde kreeg ook AA Gent nog één uitstekende mogelijkheid, na een hoekschop knikte Ngadeu prima naar de grond maar zijn poging ging een metertje over. Halfweg leken de Buffalo's een goede zaak te doen.

Hugo Cuypers is andermaal doeltreffend voor een goed gestart AA Gent.

Cuypers bevrijdt Gent maar Bruno zorgt voor spanning

De tweede helft begon met drie nieuwe namen: bij KVK kwamen Wasinski en Bruno in het elftal, Vanhaezebrouck verving de onzekere Nurio door Castro-Montes. Even later kenden de Buffalo's opnieuw pech, deze keer viel Samoise uit met een spierblessure, Depoitre mocht mee het veld op. Pas iets voor het uur creëerde het team van Hein Vanhaezebrouck nog eens een kans, Cuypers kon de bal net onvoldoende beroeren om raak te treffen.

De Kerels bleven ook na de pauze competitief en koppelden daar nu ook wat kansen aan, Kadri viseerde de verre hoek maar daar lag Nardi prima in de weg. Halfweg de tweede helft leek AA Gent de wedstrijd helemaal te beslissen toen Depoitre spitsbroeder Cuypers vond en die maakte zijn tweede van de avond: 2-0. Aan de overzijde bracht Bruno de spanning echter meteen terug door de aansluitingstreffer met een overhoeks schot voorbij Nardi te werken: 2-1. Een wedstrijd eenvoudig uitspelen is er niet al te vaak bij voor AA Gent dit seizoen. Uiteindelijk wonnen de Buffalo's wel en zo zetten ze stevig wat druk op Club Brugge in de strijd om Play-Off I.

Scoreverloop:

1-0 (7') Cuypers, 2-0 (69') Cuypers, 2-1 (74') Bruno


LEES OOK: KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

Haalt AA Gent nog Play-Off I?

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

22
22
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

88
88
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

94
94
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

187
187
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

69
69
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

442
442
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

176
176
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

59
59
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

412
412
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

199
199
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

483
483
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

374
374
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

289
289
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

117
117
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

825
825
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

184
184
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

132
132
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

131
131
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

63
63
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

651
651
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

194
194
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

174
174
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

697
697
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

127
127
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws