Wisselvallig AA Gent zit Club stevig op de hielen

door
Wisselvallig AA Gent zit Club stevig op de hielen

Dankzij twee doelpunten van Hugo Cuypers heeft AA Gent een belangrijke zege over de streep getrokken tegen een strijdvaardig KV Kortrijk. Het team van Hein Vanhaezebrouck leek op weg naar een eenvoudige zege maar maakte het zichzelf nog stevig lastig in de slotfase. De Buffalo's komen op één punt van Club Brugge in de strijd om Play-Off I.


AA Gent werd eerder deze week nog eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt. Op het veld van Union gingen de Buffalo's hard onderuit in de Croky Cup en ook in de Jupiler Pro League was er nog heel wat werk nodig om een plek in Play-Off I te behalen. In dat opzicht konden Vanhaezebrouck en co wel een goede zaak doen na het puntenverlies van Club Brugge. Tegenstander vandaag was KV Kortrijk, ook zij gingen uit de beker (tegen KV Mechelen) en hadden onderin nog heel wat punten nodig om degradatie te ontlopen. Bij de bezoekers zat Avenatti verrassend op de bank, AA Gent deed het zonder Kums en met De Sart.

AA Gent slaat meteen keihard toe

Beide ploegen sloegen de studieronde gretig over en na dik vijf minuten spelen resulteerde dat al in een doelpunt. Na een snel genomen vrije trap vond Odjija de vrijstaande Cuypers en die maakte er op knappe wijze 1-0 van. De Kerels waren niet aangeslagen en aan de overzijde tikte Watanabe al snel de gelijkmaker tegen de touwen, zo leek alvast even want na een VAR-interventie (buitenspel) bleef de Gentse voorsprong op het bord staan. AA Gent verloor even later wel Odjija met een blessure en zo mocht Kums opnieuw opdraven.

KVK had heel wat overtredingen nodig om de thuisspelers af te stoppen, halfweg de eerste periode ontsnapte Atemona aan een bestraffing na een niet zo koosjere ingreep bij Cuypers. Lange tijd kwamen de bezoekers niet meer tot kansen maar op slag van rust testte Messsaoudi toch nog eens de reflexen van Nardi met een stevige pegel, de Franse doelman bokste de bal prima weg. Aan de overzijde kreeg ook AA Gent nog één uitstekende mogelijkheid, na een hoekschop knikte Ngadeu prima naar de grond maar zijn poging ging een metertje over. Halfweg leken de Buffalo's een goede zaak te doen.

Hugo Cuypers is andermaal doeltreffend voor een goed gestart AA Gent.

Cuypers bevrijdt Gent maar Bruno zorgt voor spanning

De tweede helft begon met drie nieuwe namen: bij KVK kwamen Wasinski en Bruno in het elftal, Vanhaezebrouck verving de onzekere Nurio door Castro-Montes. Even later kenden de Buffalo's opnieuw pech, deze keer viel Samoise uit met een spierblessure, Depoitre mocht mee het veld op. Pas iets voor het uur creëerde het team van Hein Vanhaezebrouck nog eens een kans, Cuypers kon de bal net onvoldoende beroeren om raak te treffen.

De Kerels bleven ook na de pauze competitief en koppelden daar nu ook wat kansen aan, Kadri viseerde de verre hoek maar daar lag Nardi prima in de weg. Halfweg de tweede helft leek AA Gent de wedstrijd helemaal te beslissen toen Depoitre spitsbroeder Cuypers vond en die maakte zijn tweede van de avond: 2-0. Aan de overzijde bracht Bruno de spanning echter meteen terug door de aansluitingstreffer met een overhoeks schot voorbij Nardi te werken: 2-1. Een wedstrijd eenvoudig uitspelen is er niet al te vaak bij voor AA Gent dit seizoen. Uiteindelijk wonnen de Buffalo's wel en zo zetten ze stevig wat druk op Club Brugge in de strijd om Play-Off I.

Scoreverloop:

1-0 (7') Cuypers, 2-0 (69') Cuypers, 2-1 (74') Bruno


LEES OOK: KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

Haalt AA Gent nog Play-Off I?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

23
23
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

18
18
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

15
15
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

104
104
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

40
40
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

256
256
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

14
14
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

253
253
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

165
165
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

504
504
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

140
140
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

97
97
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

232
232
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

347
347
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

109
109
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

649
649
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

430
430
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

139
139
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

274
274
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

83
83
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

307
307
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

40
40
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

57
57

Meer sportnieuws