Wisselvallig AA Gent zit Club stevig op de hielen

132 stemmen
Wisselvallig AA Gent zit Club stevig op de hielen

Dankzij twee doelpunten van Hugo Cuypers heeft AA Gent een belangrijke zege over de streep getrokken tegen een strijdvaardig KV Kortrijk. Het team van Hein Vanhaezebrouck leek op weg naar een eenvoudige zege maar maakte het zichzelf nog stevig lastig in de slotfase. De Buffalo's komen op één punt van Club Brugge in de strijd om Play-Off I.


AA Gent werd eerder deze week nog eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt. Op het veld van Union gingen de Buffalo's hard onderuit in de Croky Cup en ook in de Jupiler Pro League was er nog heel wat werk nodig om een plek in Play-Off I te behalen. In dat opzicht konden Vanhaezebrouck en co wel een goede zaak doen na het puntenverlies van Club Brugge. Tegenstander vandaag was KV Kortrijk, ook zij gingen uit de beker (tegen KV Mechelen) en hadden onderin nog heel wat punten nodig om degradatie te ontlopen. Bij de bezoekers zat Avenatti verrassend op de bank, AA Gent deed het zonder Kums en met De Sart.

AA Gent slaat meteen keihard toe

Beide ploegen sloegen de studieronde gretig over en na dik vijf minuten spelen resulteerde dat al in een doelpunt. Na een snel genomen vrije trap vond Odjija de vrijstaande Cuypers en die maakte er op knappe wijze 1-0 van. De Kerels waren niet aangeslagen en aan de overzijde tikte Watanabe al snel de gelijkmaker tegen de touwen, zo leek alvast even want na een VAR-interventie (buitenspel) bleef de Gentse voorsprong op het bord staan. AA Gent verloor even later wel Odjija met een blessure en zo mocht Kums opnieuw opdraven.

KVK had heel wat overtredingen nodig om de thuisspelers af te stoppen, halfweg de eerste periode ontsnapte Atemona aan een bestraffing na een niet zo koosjere ingreep bij Cuypers. Lange tijd kwamen de bezoekers niet meer tot kansen maar op slag van rust testte Messsaoudi toch nog eens de reflexen van Nardi met een stevige pegel, de Franse doelman bokste de bal prima weg. Aan de overzijde kreeg ook AA Gent nog één uitstekende mogelijkheid, na een hoekschop knikte Ngadeu prima naar de grond maar zijn poging ging een metertje over. Halfweg leken de Buffalo's een goede zaak te doen.

Hugo Cuypers is andermaal doeltreffend voor een goed gestart AA Gent.

Cuypers bevrijdt Gent maar Bruno zorgt voor spanning

De tweede helft begon met drie nieuwe namen: bij KVK kwamen Wasinski en Bruno in het elftal, Vanhaezebrouck verving de onzekere Nurio door Castro-Montes. Even later kenden de Buffalo's opnieuw pech, deze keer viel Samoise uit met een spierblessure, Depoitre mocht mee het veld op. Pas iets voor het uur creëerde het team van Hein Vanhaezebrouck nog eens een kans, Cuypers kon de bal net onvoldoende beroeren om raak te treffen.

De Kerels bleven ook na de pauze competitief en koppelden daar nu ook wat kansen aan, Kadri viseerde de verre hoek maar daar lag Nardi prima in de weg. Halfweg de tweede helft leek AA Gent de wedstrijd helemaal te beslissen toen Depoitre spitsbroeder Cuypers vond en die maakte zijn tweede van de avond: 2-0. Aan de overzijde bracht Bruno de spanning echter meteen terug door de aansluitingstreffer met een overhoeks schot voorbij Nardi te werken: 2-1. Een wedstrijd eenvoudig uitspelen is er niet al te vaak bij voor AA Gent dit seizoen. Uiteindelijk wonnen de Buffalo's wel en zo zetten ze stevig wat druk op Club Brugge in de strijd om Play-Off I.

Scoreverloop:

1-0 (7') Cuypers, 2-0 (69') Cuypers, 2-1 (74') Bruno


LEES OOK: Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Haalt AA Gent nog Play-Off I?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

16
16
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

111
111
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

85
85
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

85
85
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

271
271
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

156
156
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

154
154
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

346
346
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

601
601
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

306
306
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3424
3424
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

204
204
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

222
222
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

177
177
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws