Wisselvallig AA Gent zit Club stevig op de hielen

door
Wisselvallig AA Gent zit Club stevig op de hielen

Dankzij twee doelpunten van Hugo Cuypers heeft AA Gent een belangrijke zege over de streep getrokken tegen een strijdvaardig KV Kortrijk. Het team van Hein Vanhaezebrouck leek op weg naar een eenvoudige zege maar maakte het zichzelf nog stevig lastig in de slotfase. De Buffalo's komen op één punt van Club Brugge in de strijd om Play-Off I.


AA Gent werd eerder deze week nog eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt. Op het veld van Union gingen de Buffalo's hard onderuit in de Croky Cup en ook in de Jupiler Pro League was er nog heel wat werk nodig om een plek in Play-Off I te behalen. In dat opzicht konden Vanhaezebrouck en co wel een goede zaak doen na het puntenverlies van Club Brugge. Tegenstander vandaag was KV Kortrijk, ook zij gingen uit de beker (tegen KV Mechelen) en hadden onderin nog heel wat punten nodig om degradatie te ontlopen. Bij de bezoekers zat Avenatti verrassend op de bank, AA Gent deed het zonder Kums en met De Sart.

AA Gent slaat meteen keihard toe

Beide ploegen sloegen de studieronde gretig over en na dik vijf minuten spelen resulteerde dat al in een doelpunt. Na een snel genomen vrije trap vond Odjija de vrijstaande Cuypers en die maakte er op knappe wijze 1-0 van. De Kerels waren niet aangeslagen en aan de overzijde tikte Watanabe al snel de gelijkmaker tegen de touwen, zo leek alvast even want na een VAR-interventie (buitenspel) bleef de Gentse voorsprong op het bord staan. AA Gent verloor even later wel Odjija met een blessure en zo mocht Kums opnieuw opdraven.

KVK had heel wat overtredingen nodig om de thuisspelers af te stoppen, halfweg de eerste periode ontsnapte Atemona aan een bestraffing na een niet zo koosjere ingreep bij Cuypers. Lange tijd kwamen de bezoekers niet meer tot kansen maar op slag van rust testte Messsaoudi toch nog eens de reflexen van Nardi met een stevige pegel, de Franse doelman bokste de bal prima weg. Aan de overzijde kreeg ook AA Gent nog één uitstekende mogelijkheid, na een hoekschop knikte Ngadeu prima naar de grond maar zijn poging ging een metertje over. Halfweg leken de Buffalo's een goede zaak te doen.

Hugo Cuypers is andermaal doeltreffend voor een goed gestart AA Gent.

Cuypers bevrijdt Gent maar Bruno zorgt voor spanning

De tweede helft begon met drie nieuwe namen: bij KVK kwamen Wasinski en Bruno in het elftal, Vanhaezebrouck verving de onzekere Nurio door Castro-Montes. Even later kenden de Buffalo's opnieuw pech, deze keer viel Samoise uit met een spierblessure, Depoitre mocht mee het veld op. Pas iets voor het uur creëerde het team van Hein Vanhaezebrouck nog eens een kans, Cuypers kon de bal net onvoldoende beroeren om raak te treffen.

De Kerels bleven ook na de pauze competitief en koppelden daar nu ook wat kansen aan, Kadri viseerde de verre hoek maar daar lag Nardi prima in de weg. Halfweg de tweede helft leek AA Gent de wedstrijd helemaal te beslissen toen Depoitre spitsbroeder Cuypers vond en die maakte zijn tweede van de avond: 2-0. Aan de overzijde bracht Bruno de spanning echter meteen terug door de aansluitingstreffer met een overhoeks schot voorbij Nardi te werken: 2-1. Een wedstrijd eenvoudig uitspelen is er niet al te vaak bij voor AA Gent dit seizoen. Uiteindelijk wonnen de Buffalo's wel en zo zetten ze stevig wat druk op Club Brugge in de strijd om Play-Off I.

Scoreverloop:

1-0 (7') Cuypers, 2-0 (69') Cuypers, 2-1 (74') Bruno


LEES OOK: 'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Haalt AA Gent nog Play-Off I?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

38
38
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

105
105
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

222
222
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

72
72
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

345
345
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

591
591
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

215
215
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

183
183
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

65
65
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

246
246
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

71
71
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

476
476
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

276
276
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

363
363
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

839
839
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws