Anderlecht waagt zich aan pikante transfer

door
Anderlecht waagt zich aan pikante transfer

Door de penibele financiële toestand bij RSC Anderlecht moet Jesper Fredberg erg creatief te werk gaan op de transfermarkt. Volgens Het Nieuwsblad overweegt de CEO Sports onder meer daarom om Kristoffer Olsson - na dit seizoen - een nieuwe kans te geven in het Lotto Park. De centrale middenvelder wordt dit seizoen verhuurd aan FC Midtjylland, terwijl hij vorig jaar persona non grata was bij de achterban van Anderlecht door zijn zogeheten defensieve en trage passing.


KREDIET AL SNEL OP BIJ ANDERLECHT

Sinds 2019 is Kristoffer Olsson de duurste aankoop van Anderlecht, maar de perceptie leeft dat hij niet echt kon overtuigen in het paars-witte shirt. De Zweedse middenvelder was niet de meest attractieve of spectaculaire voetballer, maar hij was door zijn goede positionering wel belangrijk in de omschakeling, hij kon zich ook wegcijferen voor het collectief en maakte zich altijd aanspeelbaar. Olsson was tevens scherp in de duels en tactisch erg gedisciplineerd. Een rustpunt ook.

Desondanks werden hem veel zaken verweten, vooral zijn weinig opbouwende passes, traag tempo en beperkte fysieke kwaliteiten was een doorn in het oog van veel supporters. Kristoffer Olsson pakte vorig seizoen uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij zelfs tot de beste spelers behoorde van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend was hij niet. Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal.



De eindafrekening van de Anderlecht-supporters en het bestuur was dat de Zweedse middenvelder té gemiddeld was, zijn krediet raakte daarom al snel op in het Lotto Park. Maar nochtans zou zo’n rustpunt in de ploeg vandaag zeker geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht. “Hij moest meer vooruit spelen en minder risicoloos. Maar hij hield wel nog een bal in de ploeg”, zei Filip Joos dit seizoen in de podcast 90 minutes. Een stelling waar Wesley Sonck zich bij aansloot.

NIEUWE VERSIE VAN OLSSON?

En die stelling klopt ook wel. Vorig seizoen waren Josh Cullen, Kristoffer Olsson en Majeed Ashimeru de vaste spelers op het paars-witte centrale middenveld en volgens de cijfers verloor dat trio veel minder balverlies dan de huidige centrale middenvelders van Anderlecht. Zijn risicoloze passing werd omschreven als een groot minpunt, maar in het huidige zwalpende paars-witte middenveld zou dat nochtans een belangrijke aanvulling geweest zijn, net als zijn balvastheid en zuivere passing.

Het huidige centrale middenveld van Anderlecht lijdt namelijk veel meer balverlies, pleegt minder balrecuperaties, en is minder zuiver in de passing tegenover het middenveld van vorig seizoen met Kristoffer Olsson en Josh Cullen. De Zweed wordt dit seizoen uitgeleend aan FC Midtjylland, dat ook een aankoopoptie heeft afgedwongen. Bij Anderlecht heeft de Zweed nog een contract tot en met 2025 en daar lijkt hij volgens Het Nieuwsblad niet afgeschreven te zijn. Misschien kan hij volgend seizoen wel een andere rol bekleden bij Anderlecht?



Kristoffer Olsson speelt dit seizoen als een vooruitgeschoven centrale middenvelder bij FC Midtjylland, in een hogere rol dan bij Anderlecht vorig jaar dus. Een hogere positie op het veld houdt meer kans op balverlies in, maar desondanks legt de Zweed nog steeds een heel hoge passing-zuiverheid aan de dag, de hoogste onder alle centrale middenvelders van de Superligaen zelfs. En Olsson kan ook moeilijk een risicoloze passing verweten worden, want in Denemarken strooit hij met de progressieve passes. In dat onderdeel is hij de derde onder zijn positionele collega’s van de Superligaen.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Moet Olsson een nieuwe kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

18
18
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

30
30
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

54
54
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

13
13
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

207
207
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

157
157
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

195
195
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

40
40
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

199
199
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

131
131
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

43
43
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

70
70
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

795
795
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

499
499
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

180
180
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

94
94
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

179
179
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

367
367
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

89
89
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

304
304
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

146
146
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

290
290
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

281
281
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws