Anderlecht waagt zich aan pikante transfer

1428
Anderlecht waagt zich aan pikante transfer

Door de penibele financiële toestand bij RSC Anderlecht moet Jesper Fredberg erg creatief te werk gaan op de transfermarkt. Volgens Het Nieuwsblad overweegt de CEO Sports onder meer daarom om Kristoffer Olsson - na dit seizoen - een nieuwe kans te geven in het Lotto Park. De centrale middenvelder wordt dit seizoen verhuurd aan FC Midtjylland, terwijl hij vorig jaar persona non grata was bij de achterban van Anderlecht door zijn zogeheten defensieve en trage passing.


KREDIET AL SNEL OP BIJ ANDERLECHT

Sinds 2019 is Kristoffer Olsson de duurste aankoop van Anderlecht, maar de perceptie leeft dat hij niet echt kon overtuigen in het paars-witte shirt. De Zweedse middenvelder was niet de meest attractieve of spectaculaire voetballer, maar hij was door zijn goede positionering wel belangrijk in de omschakeling, hij kon zich ook wegcijferen voor het collectief en maakte zich altijd aanspeelbaar. Olsson was tevens scherp in de duels en tactisch erg gedisciplineerd. Een rustpunt ook.

Desondanks werden hem veel zaken verweten, vooral zijn weinig opbouwende passes, traag tempo en beperkte fysieke kwaliteiten was een doorn in het oog van veel supporters. Kristoffer Olsson pakte vorig seizoen uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij zelfs tot de beste spelers behoorde van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend was hij niet. Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal.



De eindafrekening van de Anderlecht-supporters en het bestuur was dat de Zweedse middenvelder té gemiddeld was, zijn krediet raakte daarom al snel op in het Lotto Park. Maar nochtans zou zo’n rustpunt in de ploeg vandaag zeker geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht. “Hij moest meer vooruit spelen en minder risicoloos. Maar hij hield wel nog een bal in de ploeg”, zei Filip Joos dit seizoen in de podcast 90 minutes. Een stelling waar Wesley Sonck zich bij aansloot.

NIEUWE VERSIE VAN OLSSON?

En die stelling klopt ook wel. Vorig seizoen waren Josh Cullen, Kristoffer Olsson en Majeed Ashimeru de vaste spelers op het paars-witte centrale middenveld en volgens de cijfers verloor dat trio veel minder balverlies dan de huidige centrale middenvelders van Anderlecht. Zijn risicoloze passing werd omschreven als een groot minpunt, maar in het huidige zwalpende paars-witte middenveld zou dat nochtans een belangrijke aanvulling geweest zijn, net als zijn balvastheid en zuivere passing.

Het huidige centrale middenveld van Anderlecht lijdt namelijk veel meer balverlies, pleegt minder balrecuperaties, en is minder zuiver in de passing tegenover het middenveld van vorig seizoen met Kristoffer Olsson en Josh Cullen. De Zweed wordt dit seizoen uitgeleend aan FC Midtjylland, dat ook een aankoopoptie heeft afgedwongen. Bij Anderlecht heeft de Zweed nog een contract tot en met 2025 en daar lijkt hij volgens Het Nieuwsblad niet afgeschreven te zijn. Misschien kan hij volgend seizoen wel een andere rol bekleden bij Anderlecht?



Kristoffer Olsson speelt dit seizoen als een vooruitgeschoven centrale middenvelder bij FC Midtjylland, in een hogere rol dan bij Anderlecht vorig jaar dus. Een hogere positie op het veld houdt meer kans op balverlies in, maar desondanks legt de Zweed nog steeds een heel hoge passing-zuiverheid aan de dag, de hoogste onder alle centrale middenvelders van de Superligaen zelfs. En Olsson kan ook moeilijk een risicoloze passing verweten worden, want in Denemarken strooit hij met de progressieve passes. In dat onderdeel is hij de derde onder zijn positionele collega’s van de Superligaen.

LEES OOK: Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Moet Olsson een nieuwe kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

69
69
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

69
69
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

45
45
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

71
71
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

168
168
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

147
147
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

320
320
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

291
291
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

124
124
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

128
128
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

226
226
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

189
189
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

257
257
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

318
318
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

218
218
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

259
259
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1003
1003

Meer sportnieuws