Anderlecht waagt zich aan pikante transfer

1428
Anderlecht waagt zich aan pikante transfer

Door de penibele financiële toestand bij RSC Anderlecht moet Jesper Fredberg erg creatief te werk gaan op de transfermarkt. Volgens Het Nieuwsblad overweegt de CEO Sports onder meer daarom om Kristoffer Olsson - na dit seizoen - een nieuwe kans te geven in het Lotto Park. De centrale middenvelder wordt dit seizoen verhuurd aan FC Midtjylland, terwijl hij vorig jaar persona non grata was bij de achterban van Anderlecht door zijn zogeheten defensieve en trage passing.


KREDIET AL SNEL OP BIJ ANDERLECHT

Sinds 2019 is Kristoffer Olsson de duurste aankoop van Anderlecht, maar de perceptie leeft dat hij niet echt kon overtuigen in het paars-witte shirt. De Zweedse middenvelder was niet de meest attractieve of spectaculaire voetballer, maar hij was door zijn goede positionering wel belangrijk in de omschakeling, hij kon zich ook wegcijferen voor het collectief en maakte zich altijd aanspeelbaar. Olsson was tevens scherp in de duels en tactisch erg gedisciplineerd. Een rustpunt ook.

Desondanks werden hem veel zaken verweten, vooral zijn weinig opbouwende passes, traag tempo en beperkte fysieke kwaliteiten was een doorn in het oog van veel supporters. Kristoffer Olsson pakte vorig seizoen uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij zelfs tot de beste spelers behoorde van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend was hij niet. Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal.



De eindafrekening van de Anderlecht-supporters en het bestuur was dat de Zweedse middenvelder té gemiddeld was, zijn krediet raakte daarom al snel op in het Lotto Park. Maar nochtans zou zo’n rustpunt in de ploeg vandaag zeker geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht. “Hij moest meer vooruit spelen en minder risicoloos. Maar hij hield wel nog een bal in de ploeg”, zei Filip Joos dit seizoen in de podcast 90 minutes. Een stelling waar Wesley Sonck zich bij aansloot.

NIEUWE VERSIE VAN OLSSON?

En die stelling klopt ook wel. Vorig seizoen waren Josh Cullen, Kristoffer Olsson en Majeed Ashimeru de vaste spelers op het paars-witte centrale middenveld en volgens de cijfers verloor dat trio veel minder balverlies dan de huidige centrale middenvelders van Anderlecht. Zijn risicoloze passing werd omschreven als een groot minpunt, maar in het huidige zwalpende paars-witte middenveld zou dat nochtans een belangrijke aanvulling geweest zijn, net als zijn balvastheid en zuivere passing.

Het huidige centrale middenveld van Anderlecht lijdt namelijk veel meer balverlies, pleegt minder balrecuperaties, en is minder zuiver in de passing tegenover het middenveld van vorig seizoen met Kristoffer Olsson en Josh Cullen. De Zweed wordt dit seizoen uitgeleend aan FC Midtjylland, dat ook een aankoopoptie heeft afgedwongen. Bij Anderlecht heeft de Zweed nog een contract tot en met 2025 en daar lijkt hij volgens Het Nieuwsblad niet afgeschreven te zijn. Misschien kan hij volgend seizoen wel een andere rol bekleden bij Anderlecht?



Kristoffer Olsson speelt dit seizoen als een vooruitgeschoven centrale middenvelder bij FC Midtjylland, in een hogere rol dan bij Anderlecht vorig jaar dus. Een hogere positie op het veld houdt meer kans op balverlies in, maar desondanks legt de Zweed nog steeds een heel hoge passing-zuiverheid aan de dag, de hoogste onder alle centrale middenvelders van de Superligaen zelfs. En Olsson kan ook moeilijk een risicoloze passing verweten worden, want in Denemarken strooit hij met de progressieve passes. In dat onderdeel is hij de derde onder zijn positionele collega’s van de Superligaen.

LEES OOK: 'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Moet Olsson een nieuwe kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

'Vermant klopt op tafel: bom barst bij Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

77
77
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

187
187
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

351
351
'Deadline-vuurwerk: City zet Premier League in vuur en vlam'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

89
89
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

573
573
'Arsenal vol voor Rode Duivel als opvolger Martinelli'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

97
97
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

643
643
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

720
720
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1011
1011
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

592
592
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

325
325
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

284
284
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

799
799
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

754
754
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

311
311
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

184
184
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

84
84
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

390
390
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

304
304
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

239
239
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

69
69
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

263
263
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

243
243
'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

40
40
Ruben Van Gucht maakt brandhout van Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

125
125

Meer sportnieuws