Anderlecht waagt zich aan pikante transfer

1428
Anderlecht waagt zich aan pikante transfer

Door de penibele financiële toestand bij RSC Anderlecht moet Jesper Fredberg erg creatief te werk gaan op de transfermarkt. Volgens Het Nieuwsblad overweegt de CEO Sports onder meer daarom om Kristoffer Olsson - na dit seizoen - een nieuwe kans te geven in het Lotto Park. De centrale middenvelder wordt dit seizoen verhuurd aan FC Midtjylland, terwijl hij vorig jaar persona non grata was bij de achterban van Anderlecht door zijn zogeheten defensieve en trage passing.


KREDIET AL SNEL OP BIJ ANDERLECHT

Sinds 2019 is Kristoffer Olsson de duurste aankoop van Anderlecht, maar de perceptie leeft dat hij niet echt kon overtuigen in het paars-witte shirt. De Zweedse middenvelder was niet de meest attractieve of spectaculaire voetballer, maar hij was door zijn goede positionering wel belangrijk in de omschakeling, hij kon zich ook wegcijferen voor het collectief en maakte zich altijd aanspeelbaar. Olsson was tevens scherp in de duels en tactisch erg gedisciplineerd. Een rustpunt ook.

Desondanks werden hem veel zaken verweten, vooral zijn weinig opbouwende passes, traag tempo en beperkte fysieke kwaliteiten was een doorn in het oog van veel supporters. Kristoffer Olsson pakte vorig seizoen uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij zelfs tot de beste spelers behoorde van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend was hij niet. Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal.



De eindafrekening van de Anderlecht-supporters en het bestuur was dat de Zweedse middenvelder té gemiddeld was, zijn krediet raakte daarom al snel op in het Lotto Park. Maar nochtans zou zo’n rustpunt in de ploeg vandaag zeker geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht. “Hij moest meer vooruit spelen en minder risicoloos. Maar hij hield wel nog een bal in de ploeg”, zei Filip Joos dit seizoen in de podcast 90 minutes. Een stelling waar Wesley Sonck zich bij aansloot.

NIEUWE VERSIE VAN OLSSON?

En die stelling klopt ook wel. Vorig seizoen waren Josh Cullen, Kristoffer Olsson en Majeed Ashimeru de vaste spelers op het paars-witte centrale middenveld en volgens de cijfers verloor dat trio veel minder balverlies dan de huidige centrale middenvelders van Anderlecht. Zijn risicoloze passing werd omschreven als een groot minpunt, maar in het huidige zwalpende paars-witte middenveld zou dat nochtans een belangrijke aanvulling geweest zijn, net als zijn balvastheid en zuivere passing.

Het huidige centrale middenveld van Anderlecht lijdt namelijk veel meer balverlies, pleegt minder balrecuperaties, en is minder zuiver in de passing tegenover het middenveld van vorig seizoen met Kristoffer Olsson en Josh Cullen. De Zweed wordt dit seizoen uitgeleend aan FC Midtjylland, dat ook een aankoopoptie heeft afgedwongen. Bij Anderlecht heeft de Zweed nog een contract tot en met 2025 en daar lijkt hij volgens Het Nieuwsblad niet afgeschreven te zijn. Misschien kan hij volgend seizoen wel een andere rol bekleden bij Anderlecht?



Kristoffer Olsson speelt dit seizoen als een vooruitgeschoven centrale middenvelder bij FC Midtjylland, in een hogere rol dan bij Anderlecht vorig jaar dus. Een hogere positie op het veld houdt meer kans op balverlies in, maar desondanks legt de Zweed nog steeds een heel hoge passing-zuiverheid aan de dag, de hoogste onder alle centrale middenvelders van de Superligaen zelfs. En Olsson kan ook moeilijk een risicoloze passing verweten worden, want in Denemarken strooit hij met de progressieve passes. In dat onderdeel is hij de derde onder zijn positionele collega’s van de Superligaen.

LEES OOK: Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Moet Olsson een nieuwe kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

4
4
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

23
23
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

51
51
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

48
48
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

110
110
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

163
163
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

60
60
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

83
83
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

60
60
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

109
109
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

16
16
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

74
74
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

196
196
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

113
113
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

95
95
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

876
876
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

150
150
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

100
100
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

39
39
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

386
386
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

424
424
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

404
404

Meer sportnieuws