Anderlecht waagt zich aan pikante transfer

door
Anderlecht waagt zich aan pikante transfer

Door de penibele financiële toestand bij RSC Anderlecht moet Jesper Fredberg erg creatief te werk gaan op de transfermarkt. Volgens Het Nieuwsblad overweegt de CEO Sports onder meer daarom om Kristoffer Olsson - na dit seizoen - een nieuwe kans te geven in het Lotto Park. De centrale middenvelder wordt dit seizoen verhuurd aan FC Midtjylland, terwijl hij vorig jaar persona non grata was bij de achterban van Anderlecht door zijn zogeheten defensieve en trage passing.


KREDIET AL SNEL OP BIJ ANDERLECHT

Sinds 2019 is Kristoffer Olsson de duurste aankoop van Anderlecht, maar de perceptie leeft dat hij niet echt kon overtuigen in het paars-witte shirt. De Zweedse middenvelder was niet de meest attractieve of spectaculaire voetballer, maar hij was door zijn goede positionering wel belangrijk in de omschakeling, hij kon zich ook wegcijferen voor het collectief en maakte zich altijd aanspeelbaar. Olsson was tevens scherp in de duels en tactisch erg gedisciplineerd. Een rustpunt ook.

Desondanks werden hem veel zaken verweten, vooral zijn weinig opbouwende passes, traag tempo en beperkte fysieke kwaliteiten was een doorn in het oog van veel supporters. Kristoffer Olsson pakte vorig seizoen uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij zelfs tot de beste spelers behoorde van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend was hij niet. Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal.



De eindafrekening van de Anderlecht-supporters en het bestuur was dat de Zweedse middenvelder té gemiddeld was, zijn krediet raakte daarom al snel op in het Lotto Park. Maar nochtans zou zo’n rustpunt in de ploeg vandaag zeker geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht. “Hij moest meer vooruit spelen en minder risicoloos. Maar hij hield wel nog een bal in de ploeg”, zei Filip Joos dit seizoen in de podcast 90 minutes. Een stelling waar Wesley Sonck zich bij aansloot.

NIEUWE VERSIE VAN OLSSON?

En die stelling klopt ook wel. Vorig seizoen waren Josh Cullen, Kristoffer Olsson en Majeed Ashimeru de vaste spelers op het paars-witte centrale middenveld en volgens de cijfers verloor dat trio veel minder balverlies dan de huidige centrale middenvelders van Anderlecht. Zijn risicoloze passing werd omschreven als een groot minpunt, maar in het huidige zwalpende paars-witte middenveld zou dat nochtans een belangrijke aanvulling geweest zijn, net als zijn balvastheid en zuivere passing.

Het huidige centrale middenveld van Anderlecht lijdt namelijk veel meer balverlies, pleegt minder balrecuperaties, en is minder zuiver in de passing tegenover het middenveld van vorig seizoen met Kristoffer Olsson en Josh Cullen. De Zweed wordt dit seizoen uitgeleend aan FC Midtjylland, dat ook een aankoopoptie heeft afgedwongen. Bij Anderlecht heeft de Zweed nog een contract tot en met 2025 en daar lijkt hij volgens Het Nieuwsblad niet afgeschreven te zijn. Misschien kan hij volgend seizoen wel een andere rol bekleden bij Anderlecht?



Kristoffer Olsson speelt dit seizoen als een vooruitgeschoven centrale middenvelder bij FC Midtjylland, in een hogere rol dan bij Anderlecht vorig jaar dus. Een hogere positie op het veld houdt meer kans op balverlies in, maar desondanks legt de Zweed nog steeds een heel hoge passing-zuiverheid aan de dag, de hoogste onder alle centrale middenvelders van de Superligaen zelfs. En Olsson kan ook moeilijk een risicoloze passing verweten worden, want in Denemarken strooit hij met de progressieve passes. In dat onderdeel is hij de derde onder zijn positionele collega’s van de Superligaen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

Moet Olsson een nieuwe kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

73
73
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

53
53
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

28
28
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

62
62
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

126
126
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

109
109
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

337
337
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

91
91
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

60
60
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

50
50
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

73
73
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

159
159
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

159
159
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

102
102
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

294
294
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

226
226
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

252
252
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

189
189
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

186
186
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

230
230
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

61
61
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

1163
1163
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

82
82
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

139
139

Meer sportnieuws