Mulder spijkerhard voor Anderlecht: "Gevangen in een web"

door
Mulder spijkerhard voor Anderlecht:

Anderlecht speelt morgen de topper in Jan Breydel tegen Club Brugge. Al kunnen we op dit moment moeilijk van een 'echte' kraker spreken, daarvoor staat Paars-Wit te laag in het klassement en mits een nederlaag... dreigt zelfs een lang gevecht tegen de degradatie. De val van de fiere recordkampioen beroert ook veel ex-Anderlecht coryfeeën.


Het team van Riemer parkeert momenteel op de elfde plaats, slechts zes punten voor nummer 16 en die plek is op het einde van het seizoen goed voor... degradatie naar 1B. Vermoedelijk zal het zo ver wel niet komen maar het toont toch aan hoe diep de club van Wouter Vandenhaute is weggezakt. De voorzitter was zelf eerder deze week kop van jut, inclusief een open brief met dreigementen van de verschillende supportersclubs.

Tal van Anderlecht-iconen kwamen de laatste dagen al aan het woord om de situatie bij hun geliefde club in te schatten en de kritiek is meestal spijkerhard, zo ook bij DPG-analist Jan Mulder. “Anderlecht zit gevangen in een web van foute beslissingen. Amuzu kon voor 9 miljoen naar Nice, nou doen! Neen, na één redelijke wedstrijd gingen ze twijfelen of dat wel de juiste beslissing was. Zo gaan er kansen voorbij."

VERTONGHEN
Maar ook bij de transfer van Jan Vertonghen stelt Mulder zich heel wat vragen. Die zit momenteel in zijn nadagen, zo klinkt het bij Het Laatste Nieuws. Wat Anderlecht volgens de analist vooral mist, is kwaliteit voorin. Fabio Silva speelde zich snel in de harten van de aanhang maar zijn doelpuntenproductie viel even snel weer stil. Afgelopen weekend kon de stijlrijke aanvaller nog wel eens scoren in de (verloren) wedstrijd tegen Union. De supporters van Paars-Wit hopen dat hun goudhaantje ook opstaat in Jan Breydel.

LEES OOK: Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

Ziet u Anderlecht iets rapen op Jan Breydel?

Meest recent

Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

12
12
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

6
6
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

225
225
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

257
257
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

50
50
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

312
312
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

93
93
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

105
105
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

55
55
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

642
642
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

69
69
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

427
427
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

532
532
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

343
343
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

580
580
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

277
277
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

382
382
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1109
1109
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

462
462
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

507
507
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

133
133
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

248
248
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

377
377
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

469
469

Meer sportnieuws