'Koude douche Man City: XXL-transfer op de helling'

door
'Koude douche Man City: XXL-transfer op de helling'

Tijdens het Wereldkampioenschap in Qatar heeft een aantal WK-gangers zich op de radar gespeeld van de Europese elite. Niet in het minst de Kroatische steunpilaar Josko Gvardiol. De 20-jarige verdediger was één van de grote WK-revelaties.


Het talent van Gvardiol was uiteraard al langer bekend, maar in Qatar toonde hij zich ook aan het grote publiek. Zo hielp hij zijn land aan een plek in de halve finales door ijzersterk verdedigen te combineren met een zuivere passing. Volgens velen geldt de sterkhouder van RB Leipzig zelfs als de beste verdediger van het toernooi.

De straffe prestaties van Gvardiol zijn natuurlijk niet onopgemerkt gebleven, in 2023 wordt een grote transfer voor hem verwacht. Manchester City wilde zelfs bijzonder diep in de buidel te tasten voor de komst van Gvardiol. Om Leipzig te overtuigen en concurrentie af te troeven, bereidde City een bod voor dat kon oplopen tot zo'n 125 miljoen euro. Dat is weliswaar inclusief alle bonussen en variabelen.

Voor Gvardiol zelf zou dan weer een royaal salaris van 11 à 12 miljoen euro/jaar klaarliggen. Maar volgens Florian Plettenberg, journalist bij Sky Germany, zouden Gvardiol en zijn huidige club RB Leipzig een afspraak hebben om elkaar in 2023 niet te verlaten. Een transfer zou er maar inzitten tijdens de zomermercato van 2024.

LEES OOK: Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Past Gvardiol bij Man City?

Meest recent

Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

1
1
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

205
205
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

56
56
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

206
206
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

111
111
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

19
19
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

143
143
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

426
426
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

273
273
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

137
137
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

103
103
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

62
62
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

160
160
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

422
422
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

151
151
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

98
98
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

641
641
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

555
555
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

598
598
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

278
278
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

188
188
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

187
187
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

514
514
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

401
401

Meer sportnieuws