Trossard krijgt koekje van eigen deeg

door
Trossard krijgt koekje van eigen deeg

Het verhaal tussen Roberto De Zerbi en Leandro Trossard was nochtans zo mooi begonnen. De 3-3 op Anfield Road betekende het startschot van wat een mooie samenwerking moest zijn tussen beide heren, want Trossard leverde toen een fenomenale prestatie af door een hattrick te scoren tegen Liverpool. Bijna drie maanden later zijn De Zerbi en Trossard niet langer on speaking terms en is de situatie ondertussen volledig geëscaleerd. En nog vervelender: zowel sterspeler als de coach hebben elk hun waarheid in deze heikele kwestie.


SLEUTELMOMENT(EN) TEGEN LIVERPOOL

1 oktober 2022. Anfield Road. De eerste wedstrijd van Roberto De Zerbi als coach van Brighton & Hove Albion. Leandro Trossard was de grote held door een hattrick te scoren tegen Liverpool.“Hij heeft zich nog maar eens getoond”, stelde Imke Courtois vast op Play Sports. “Tegen Liverpool, niet de eerste de beste tegenstander”, vulde Geert De Vlieger aan. “Het is ieder seizoen dat hij een opvallende wedstrijd speelt in Liverpool. Dat kan geen toeval meer zijn”, zei Jacky Matthijsen.



Geert De Vlieger voorspelde dat de grootse prestatie van Leandro Trossard tegen Liverpool veel weerklank zou krijgen in de voetbalwereld. “Wees maar zeker”, beaamde Jacky Matthijssen. Trossard was op dat moment in zijn beste vorm ooit en hij was één van de absolute smaakmakers in de Engelse competitie. Maar voor de terugwedstrijd in de Premier League tegen Liverpool aanstaande zaterdag rekent Roberto De Zerbi opeens niet meer op hem. Trossard zit zelfs niet in de selectie.

DE ZERBI EN TROSSARD OP RAMKOERS

En dat is al niet de eerste keer. Vorige week maakte hij ook geen deel uit van de selectie voor de bekermatch tegen Middlesbrough en de week daarvoor zat hij de hele wedstrijd op de bank gekluisterd tegen Everton. “Trossard is een goeie speler, maar hij moet 100% zijn … Ik zie hem niet op zijn beste niveau. Dinsdag zag ik hem niet in de juiste conditie om te spelen”, verklaarde Roberto De Zerbi als reden waarom Trossard geen enkele minuut speelde tegen Everton.



Maar tegen Liverpool zit Leandro Trossard - net zoals vorige week tegen Middlesbrough - zelfs niet meer in de selectie van Brighton. Volgens Roberto De Zerbi hebben disciplinaire redenen te maken met die beslissing. “Hij verliet vorige week zomaar de training toen hij voelde dat hij niet zou starten. Zonder iets te zeggen. En dat is niet goed … En ik heb hem gezegd dat ik die attitude niet pik. Ik ben open met hem. Ik wil enkel spelers die zich honderd procent geven.”

ENTOURAGE TROSSARD VLIJMSCHERP

De entourage van Leandro Trossard heeft een andere mening over de vertroebelde relatie met Roberto De Zerbi. Josy Comhair communiceerde vrijdagavond een duidelijk statement over deze hachelijke situatie, waarbij de makelaar eerst verwijst naar de stukgelopen onderhandelingen over het aflopend contract van zijn cliënt bij Brighton. Daarna richt hij zijn vizier op De Zerbi en de manier waarop hij omgaat met Trossard, nochtans één van de absolute sterspelers van Brighton.

“Na de Wereldbeker was er een woordenwisseling met Leandro en een speler op training over een banaal onderwerp. Sindsdien is de coach niet langer on speaking terms met Leandro, iet wat uiteraard niet constructief is voor de sfeer, noch is dat de basis voor een prestatiegerichte aanpak. Leandro startte op de bank tegen Everton, en hij behoorde zelfs niet tot de vijf wisselspelers in de match. En dat zonder grondige reden”, aldus Josy Comhair.



De makelaar duidt op het feit dat Leandro Trossard sinds kort sukkelde met een probleem aan de kuit, al voor de bekerwedstrijd tegen Middlesbrough, waardoor hij deze week vroegtijdig de training verliet. “Zomaar”, volgens Roberto De Zerbi, maar niet volgens Josy Comhair. “Het probleem met zijn kuit was de reden waarom hij stopte met de training. Dit werd overigens ook onderling besproken en afgesproken met de medische staff. De coach zei aan Leandro dat hij apart moest trainen.”

“Maandag vernederde de coach hem vervolgens voor de ganse groep en zei hij dat hij hem niet meer wilde zien. Dat is onbegrijpelijk voor een coach die al vier weken niet direct communiceerde met zijn speler. Het is daarom belangrijk dat Brighton meewerkt aan een potentiële transfer tijdens de huidige transferperiode en dat het zich welwillend opstelt, wat alleen maar gunstig kan zijn voor beide partijen”, sloot Josy Comhair zijn vlammend statement af.

OOK TROSSARD TREFT ‘SCHULD’

Wie er ook gelijk mag hebben in deze vurige discussie, het is een feit dat Leandro Trossard op het veld niet zo goed gedijt onder Roberto De Zerbi. Hun eerste onderlinge wedstrijd samen was er eentje om nooit meer te vergeten, toen Trossard een hattrick scoorde op Anfield Road, maar nadat de Premier League hervatte na het Wereldkampioenschap in Qatar, nam de importantie van de Rode Duivel zwaar af. “Ik weet niet of hij na het WK ergens last van heeft, maar ik zie hem niet op zijn beste niveau.”, zoals De Zerbi vorige week al aanhaalde.



Die stelling kan gecounterd worden door de last die Leandro Trossard ondervond aan de kuit, maar anderzijds liet hij na in de wedstrijden na het WK ook bitter weinig zien bij Brighton. De aanvaller is sindsdien bijvoorbeeld minder efficiënt in zijn acties, scoorde geen enkel doelpunt, leverde ook geen assist af en is minder dreigend, Daarnaast telt hij de helft minder (geslaagde) dribbels en (geslaagde) offensieve acties. Ook zijn versnellingen met de bal aan de voet zijn veel minder nadat de Premier League opstartte na het Wereldkampioenschap.

LEES OOK: 'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Komt het nog goed tussen Trossard en De Zerbi?

Meest recent

Kompany slaat op tafel bij Bayern: “Bots met mentaliteit”

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

19
19
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

17
17
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

115
115
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

67
67
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

51
51
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

54
54
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

49
49
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

141
141
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

319
319
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

234
234
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

107
107
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

178
178
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

26
26
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

426
426
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

789
789
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

84
84
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

306
306
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

53
53
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

520
520
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

120
120
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

445
445
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

70
70
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

199
199
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

177
177
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

89
89

Meer sportnieuws