Trossard krijgt koekje van eigen deeg

500 stemmen
Trossard krijgt koekje van eigen deeg

Het verhaal tussen Roberto De Zerbi en Leandro Trossard was nochtans zo mooi begonnen. De 3-3 op Anfield Road betekende het startschot van wat een mooie samenwerking moest zijn tussen beide heren, want Trossard leverde toen een fenomenale prestatie af door een hattrick te scoren tegen Liverpool. Bijna drie maanden later zijn De Zerbi en Trossard niet langer on speaking terms en is de situatie ondertussen volledig geëscaleerd. En nog vervelender: zowel sterspeler als de coach hebben elk hun waarheid in deze heikele kwestie.


SLEUTELMOMENT(EN) TEGEN LIVERPOOL

1 oktober 2022. Anfield Road. De eerste wedstrijd van Roberto De Zerbi als coach van Brighton & Hove Albion. Leandro Trossard was de grote held door een hattrick te scoren tegen Liverpool.“Hij heeft zich nog maar eens getoond”, stelde Imke Courtois vast op Play Sports. “Tegen Liverpool, niet de eerste de beste tegenstander”, vulde Geert De Vlieger aan. “Het is ieder seizoen dat hij een opvallende wedstrijd speelt in Liverpool. Dat kan geen toeval meer zijn”, zei Jacky Matthijsen.



Geert De Vlieger voorspelde dat de grootse prestatie van Leandro Trossard tegen Liverpool veel weerklank zou krijgen in de voetbalwereld. “Wees maar zeker”, beaamde Jacky Matthijssen. Trossard was op dat moment in zijn beste vorm ooit en hij was één van de absolute smaakmakers in de Engelse competitie. Maar voor de terugwedstrijd in de Premier League tegen Liverpool aanstaande zaterdag rekent Roberto De Zerbi opeens niet meer op hem. Trossard zit zelfs niet in de selectie.

DE ZERBI EN TROSSARD OP RAMKOERS

En dat is al niet de eerste keer. Vorige week maakte hij ook geen deel uit van de selectie voor de bekermatch tegen Middlesbrough en de week daarvoor zat hij de hele wedstrijd op de bank gekluisterd tegen Everton. “Trossard is een goeie speler, maar hij moet 100% zijn … Ik zie hem niet op zijn beste niveau. Dinsdag zag ik hem niet in de juiste conditie om te spelen”, verklaarde Roberto De Zerbi als reden waarom Trossard geen enkele minuut speelde tegen Everton.



Maar tegen Liverpool zit Leandro Trossard - net zoals vorige week tegen Middlesbrough - zelfs niet meer in de selectie van Brighton. Volgens Roberto De Zerbi hebben disciplinaire redenen te maken met die beslissing. “Hij verliet vorige week zomaar de training toen hij voelde dat hij niet zou starten. Zonder iets te zeggen. En dat is niet goed … En ik heb hem gezegd dat ik die attitude niet pik. Ik ben open met hem. Ik wil enkel spelers die zich honderd procent geven.”

ENTOURAGE TROSSARD VLIJMSCHERP

De entourage van Leandro Trossard heeft een andere mening over de vertroebelde relatie met Roberto De Zerbi. Josy Comhair communiceerde vrijdagavond een duidelijk statement over deze hachelijke situatie, waarbij de makelaar eerst verwijst naar de stukgelopen onderhandelingen over het aflopend contract van zijn cliënt bij Brighton. Daarna richt hij zijn vizier op De Zerbi en de manier waarop hij omgaat met Trossard, nochtans één van de absolute sterspelers van Brighton.

“Na de Wereldbeker was er een woordenwisseling met Leandro en een speler op training over een banaal onderwerp. Sindsdien is de coach niet langer on speaking terms met Leandro, iet wat uiteraard niet constructief is voor de sfeer, noch is dat de basis voor een prestatiegerichte aanpak. Leandro startte op de bank tegen Everton, en hij behoorde zelfs niet tot de vijf wisselspelers in de match. En dat zonder grondige reden”, aldus Josy Comhair.



De makelaar duidt op het feit dat Leandro Trossard sinds kort sukkelde met een probleem aan de kuit, al voor de bekerwedstrijd tegen Middlesbrough, waardoor hij deze week vroegtijdig de training verliet. “Zomaar”, volgens Roberto De Zerbi, maar niet volgens Josy Comhair. “Het probleem met zijn kuit was de reden waarom hij stopte met de training. Dit werd overigens ook onderling besproken en afgesproken met de medische staff. De coach zei aan Leandro dat hij apart moest trainen.”

“Maandag vernederde de coach hem vervolgens voor de ganse groep en zei hij dat hij hem niet meer wilde zien. Dat is onbegrijpelijk voor een coach die al vier weken niet direct communiceerde met zijn speler. Het is daarom belangrijk dat Brighton meewerkt aan een potentiële transfer tijdens de huidige transferperiode en dat het zich welwillend opstelt, wat alleen maar gunstig kan zijn voor beide partijen”, sloot Josy Comhair zijn vlammend statement af.

OOK TROSSARD TREFT ‘SCHULD’

Wie er ook gelijk mag hebben in deze vurige discussie, het is een feit dat Leandro Trossard op het veld niet zo goed gedijt onder Roberto De Zerbi. Hun eerste onderlinge wedstrijd samen was er eentje om nooit meer te vergeten, toen Trossard een hattrick scoorde op Anfield Road, maar nadat de Premier League hervatte na het Wereldkampioenschap in Qatar, nam de importantie van de Rode Duivel zwaar af. “Ik weet niet of hij na het WK ergens last van heeft, maar ik zie hem niet op zijn beste niveau.”, zoals De Zerbi vorige week al aanhaalde.



Die stelling kan gecounterd worden door de last die Leandro Trossard ondervond aan de kuit, maar anderzijds liet hij na in de wedstrijden na het WK ook bitter weinig zien bij Brighton. De aanvaller is sindsdien bijvoorbeeld minder efficiënt in zijn acties, scoorde geen enkel doelpunt, leverde ook geen assist af en is minder dreigend, Daarnaast telt hij de helft minder (geslaagde) dribbels en (geslaagde) offensieve acties. Ook zijn versnellingen met de bal aan de voet zijn veel minder nadat de Premier League opstartte na het Wereldkampioenschap.

LEES OOK: 'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Komt het nog goed tussen Trossard en De Zerbi?

Meest recent

Thorup opgelucht: broodnodige versterking KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

0
0
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

86
86
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

204
204
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

61
61
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

495
495
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

86
86
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

524
524
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

122
122
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

76
76
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

145
145
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

88
88
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

65
65
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

223
223
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

19
19
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

348
348
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

534
534
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

1016
1016
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

316
316
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

86
86
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

263
263
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

195
195
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

1247
1247
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

661
661
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

427
427
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

65
65

Meer sportnieuws