Trossard krijgt koekje van eigen deeg

door
Trossard krijgt koekje van eigen deeg

Het verhaal tussen Roberto De Zerbi en Leandro Trossard was nochtans zo mooi begonnen. De 3-3 op Anfield Road betekende het startschot van wat een mooie samenwerking moest zijn tussen beide heren, want Trossard leverde toen een fenomenale prestatie af door een hattrick te scoren tegen Liverpool. Bijna drie maanden later zijn De Zerbi en Trossard niet langer on speaking terms en is de situatie ondertussen volledig geëscaleerd. En nog vervelender: zowel sterspeler als de coach hebben elk hun waarheid in deze heikele kwestie.


SLEUTELMOMENT(EN) TEGEN LIVERPOOL

1 oktober 2022. Anfield Road. De eerste wedstrijd van Roberto De Zerbi als coach van Brighton & Hove Albion. Leandro Trossard was de grote held door een hattrick te scoren tegen Liverpool.“Hij heeft zich nog maar eens getoond”, stelde Imke Courtois vast op Play Sports. “Tegen Liverpool, niet de eerste de beste tegenstander”, vulde Geert De Vlieger aan. “Het is ieder seizoen dat hij een opvallende wedstrijd speelt in Liverpool. Dat kan geen toeval meer zijn”, zei Jacky Matthijsen.



Geert De Vlieger voorspelde dat de grootse prestatie van Leandro Trossard tegen Liverpool veel weerklank zou krijgen in de voetbalwereld. “Wees maar zeker”, beaamde Jacky Matthijssen. Trossard was op dat moment in zijn beste vorm ooit en hij was één van de absolute smaakmakers in de Engelse competitie. Maar voor de terugwedstrijd in de Premier League tegen Liverpool aanstaande zaterdag rekent Roberto De Zerbi opeens niet meer op hem. Trossard zit zelfs niet in de selectie.

DE ZERBI EN TROSSARD OP RAMKOERS

En dat is al niet de eerste keer. Vorige week maakte hij ook geen deel uit van de selectie voor de bekermatch tegen Middlesbrough en de week daarvoor zat hij de hele wedstrijd op de bank gekluisterd tegen Everton. “Trossard is een goeie speler, maar hij moet 100% zijn … Ik zie hem niet op zijn beste niveau. Dinsdag zag ik hem niet in de juiste conditie om te spelen”, verklaarde Roberto De Zerbi als reden waarom Trossard geen enkele minuut speelde tegen Everton.



Maar tegen Liverpool zit Leandro Trossard - net zoals vorige week tegen Middlesbrough - zelfs niet meer in de selectie van Brighton. Volgens Roberto De Zerbi hebben disciplinaire redenen te maken met die beslissing. “Hij verliet vorige week zomaar de training toen hij voelde dat hij niet zou starten. Zonder iets te zeggen. En dat is niet goed … En ik heb hem gezegd dat ik die attitude niet pik. Ik ben open met hem. Ik wil enkel spelers die zich honderd procent geven.”

ENTOURAGE TROSSARD VLIJMSCHERP

De entourage van Leandro Trossard heeft een andere mening over de vertroebelde relatie met Roberto De Zerbi. Josy Comhair communiceerde vrijdagavond een duidelijk statement over deze hachelijke situatie, waarbij de makelaar eerst verwijst naar de stukgelopen onderhandelingen over het aflopend contract van zijn cliënt bij Brighton. Daarna richt hij zijn vizier op De Zerbi en de manier waarop hij omgaat met Trossard, nochtans één van de absolute sterspelers van Brighton.

“Na de Wereldbeker was er een woordenwisseling met Leandro en een speler op training over een banaal onderwerp. Sindsdien is de coach niet langer on speaking terms met Leandro, iet wat uiteraard niet constructief is voor de sfeer, noch is dat de basis voor een prestatiegerichte aanpak. Leandro startte op de bank tegen Everton, en hij behoorde zelfs niet tot de vijf wisselspelers in de match. En dat zonder grondige reden”, aldus Josy Comhair.



De makelaar duidt op het feit dat Leandro Trossard sinds kort sukkelde met een probleem aan de kuit, al voor de bekerwedstrijd tegen Middlesbrough, waardoor hij deze week vroegtijdig de training verliet. “Zomaar”, volgens Roberto De Zerbi, maar niet volgens Josy Comhair. “Het probleem met zijn kuit was de reden waarom hij stopte met de training. Dit werd overigens ook onderling besproken en afgesproken met de medische staff. De coach zei aan Leandro dat hij apart moest trainen.”

“Maandag vernederde de coach hem vervolgens voor de ganse groep en zei hij dat hij hem niet meer wilde zien. Dat is onbegrijpelijk voor een coach die al vier weken niet direct communiceerde met zijn speler. Het is daarom belangrijk dat Brighton meewerkt aan een potentiële transfer tijdens de huidige transferperiode en dat het zich welwillend opstelt, wat alleen maar gunstig kan zijn voor beide partijen”, sloot Josy Comhair zijn vlammend statement af.

OOK TROSSARD TREFT ‘SCHULD’

Wie er ook gelijk mag hebben in deze vurige discussie, het is een feit dat Leandro Trossard op het veld niet zo goed gedijt onder Roberto De Zerbi. Hun eerste onderlinge wedstrijd samen was er eentje om nooit meer te vergeten, toen Trossard een hattrick scoorde op Anfield Road, maar nadat de Premier League hervatte na het Wereldkampioenschap in Qatar, nam de importantie van de Rode Duivel zwaar af. “Ik weet niet of hij na het WK ergens last van heeft, maar ik zie hem niet op zijn beste niveau.”, zoals De Zerbi vorige week al aanhaalde.



Die stelling kan gecounterd worden door de last die Leandro Trossard ondervond aan de kuit, maar anderzijds liet hij na in de wedstrijden na het WK ook bitter weinig zien bij Brighton. De aanvaller is sindsdien bijvoorbeeld minder efficiënt in zijn acties, scoorde geen enkel doelpunt, leverde ook geen assist af en is minder dreigend, Daarnaast telt hij de helft minder (geslaagde) dribbels en (geslaagde) offensieve acties. Ook zijn versnellingen met de bal aan de voet zijn veel minder nadat de Premier League opstartte na het Wereldkampioenschap.

LEES OOK: 'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Komt het nog goed tussen Trossard en De Zerbi?

Meest recent

Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

15
15
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

96
96
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

27
27
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

57
57
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

157
157
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

151
151
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

605
605
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

86
86
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

219
219
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

411
411
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

447
447
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

582
582
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

235
235
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

578
578
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

400
400
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

61
61
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

133
133
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

232
232
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

48
48
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

142
142
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

216
216
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

234
234
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

199
199
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

104
104
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

196
196

Meer sportnieuws