Trossard krijgt koekje van eigen deeg

500 stemmen
Trossard krijgt koekje van eigen deeg

Het verhaal tussen Roberto De Zerbi en Leandro Trossard was nochtans zo mooi begonnen. De 3-3 op Anfield Road betekende het startschot van wat een mooie samenwerking moest zijn tussen beide heren, want Trossard leverde toen een fenomenale prestatie af door een hattrick te scoren tegen Liverpool. Bijna drie maanden later zijn De Zerbi en Trossard niet langer on speaking terms en is de situatie ondertussen volledig geëscaleerd. En nog vervelender: zowel sterspeler als de coach hebben elk hun waarheid in deze heikele kwestie.


SLEUTELMOMENT(EN) TEGEN LIVERPOOL

1 oktober 2022. Anfield Road. De eerste wedstrijd van Roberto De Zerbi als coach van Brighton & Hove Albion. Leandro Trossard was de grote held door een hattrick te scoren tegen Liverpool.“Hij heeft zich nog maar eens getoond”, stelde Imke Courtois vast op Play Sports. “Tegen Liverpool, niet de eerste de beste tegenstander”, vulde Geert De Vlieger aan. “Het is ieder seizoen dat hij een opvallende wedstrijd speelt in Liverpool. Dat kan geen toeval meer zijn”, zei Jacky Matthijsen.



Geert De Vlieger voorspelde dat de grootse prestatie van Leandro Trossard tegen Liverpool veel weerklank zou krijgen in de voetbalwereld. “Wees maar zeker”, beaamde Jacky Matthijssen. Trossard was op dat moment in zijn beste vorm ooit en hij was één van de absolute smaakmakers in de Engelse competitie. Maar voor de terugwedstrijd in de Premier League tegen Liverpool aanstaande zaterdag rekent Roberto De Zerbi opeens niet meer op hem. Trossard zit zelfs niet in de selectie.

DE ZERBI EN TROSSARD OP RAMKOERS

En dat is al niet de eerste keer. Vorige week maakte hij ook geen deel uit van de selectie voor de bekermatch tegen Middlesbrough en de week daarvoor zat hij de hele wedstrijd op de bank gekluisterd tegen Everton. “Trossard is een goeie speler, maar hij moet 100% zijn … Ik zie hem niet op zijn beste niveau. Dinsdag zag ik hem niet in de juiste conditie om te spelen”, verklaarde Roberto De Zerbi als reden waarom Trossard geen enkele minuut speelde tegen Everton.



Maar tegen Liverpool zit Leandro Trossard - net zoals vorige week tegen Middlesbrough - zelfs niet meer in de selectie van Brighton. Volgens Roberto De Zerbi hebben disciplinaire redenen te maken met die beslissing. “Hij verliet vorige week zomaar de training toen hij voelde dat hij niet zou starten. Zonder iets te zeggen. En dat is niet goed … En ik heb hem gezegd dat ik die attitude niet pik. Ik ben open met hem. Ik wil enkel spelers die zich honderd procent geven.”

ENTOURAGE TROSSARD VLIJMSCHERP

De entourage van Leandro Trossard heeft een andere mening over de vertroebelde relatie met Roberto De Zerbi. Josy Comhair communiceerde vrijdagavond een duidelijk statement over deze hachelijke situatie, waarbij de makelaar eerst verwijst naar de stukgelopen onderhandelingen over het aflopend contract van zijn cliënt bij Brighton. Daarna richt hij zijn vizier op De Zerbi en de manier waarop hij omgaat met Trossard, nochtans één van de absolute sterspelers van Brighton.

“Na de Wereldbeker was er een woordenwisseling met Leandro en een speler op training over een banaal onderwerp. Sindsdien is de coach niet langer on speaking terms met Leandro, iet wat uiteraard niet constructief is voor de sfeer, noch is dat de basis voor een prestatiegerichte aanpak. Leandro startte op de bank tegen Everton, en hij behoorde zelfs niet tot de vijf wisselspelers in de match. En dat zonder grondige reden”, aldus Josy Comhair.



De makelaar duidt op het feit dat Leandro Trossard sinds kort sukkelde met een probleem aan de kuit, al voor de bekerwedstrijd tegen Middlesbrough, waardoor hij deze week vroegtijdig de training verliet. “Zomaar”, volgens Roberto De Zerbi, maar niet volgens Josy Comhair. “Het probleem met zijn kuit was de reden waarom hij stopte met de training. Dit werd overigens ook onderling besproken en afgesproken met de medische staff. De coach zei aan Leandro dat hij apart moest trainen.”

“Maandag vernederde de coach hem vervolgens voor de ganse groep en zei hij dat hij hem niet meer wilde zien. Dat is onbegrijpelijk voor een coach die al vier weken niet direct communiceerde met zijn speler. Het is daarom belangrijk dat Brighton meewerkt aan een potentiële transfer tijdens de huidige transferperiode en dat het zich welwillend opstelt, wat alleen maar gunstig kan zijn voor beide partijen”, sloot Josy Comhair zijn vlammend statement af.

OOK TROSSARD TREFT ‘SCHULD’

Wie er ook gelijk mag hebben in deze vurige discussie, het is een feit dat Leandro Trossard op het veld niet zo goed gedijt onder Roberto De Zerbi. Hun eerste onderlinge wedstrijd samen was er eentje om nooit meer te vergeten, toen Trossard een hattrick scoorde op Anfield Road, maar nadat de Premier League hervatte na het Wereldkampioenschap in Qatar, nam de importantie van de Rode Duivel zwaar af. “Ik weet niet of hij na het WK ergens last van heeft, maar ik zie hem niet op zijn beste niveau.”, zoals De Zerbi vorige week al aanhaalde.



Die stelling kan gecounterd worden door de last die Leandro Trossard ondervond aan de kuit, maar anderzijds liet hij na in de wedstrijden na het WK ook bitter weinig zien bij Brighton. De aanvaller is sindsdien bijvoorbeeld minder efficiënt in zijn acties, scoorde geen enkel doelpunt, leverde ook geen assist af en is minder dreigend, Daarnaast telt hij de helft minder (geslaagde) dribbels en (geslaagde) offensieve acties. Ook zijn versnellingen met de bal aan de voet zijn veel minder nadat de Premier League opstartte na het Wereldkampioenschap.

LEES OOK: Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Komt het nog goed tussen Trossard en De Zerbi?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

41
41
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

80
80
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

56
56
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

85
85
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

357
357
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

197
197
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

367
367
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

106
106
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

379
379
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

348
348
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

575
575
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

930
930
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1005
1005
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws