Trossard krijgt koekje van eigen deeg

door
Trossard krijgt koekje van eigen deeg

Het verhaal tussen Roberto De Zerbi en Leandro Trossard was nochtans zo mooi begonnen. De 3-3 op Anfield Road betekende het startschot van wat een mooie samenwerking moest zijn tussen beide heren, want Trossard leverde toen een fenomenale prestatie af door een hattrick te scoren tegen Liverpool. Bijna drie maanden later zijn De Zerbi en Trossard niet langer on speaking terms en is de situatie ondertussen volledig geëscaleerd. En nog vervelender: zowel sterspeler als de coach hebben elk hun waarheid in deze heikele kwestie.


SLEUTELMOMENT(EN) TEGEN LIVERPOOL

1 oktober 2022. Anfield Road. De eerste wedstrijd van Roberto De Zerbi als coach van Brighton & Hove Albion. Leandro Trossard was de grote held door een hattrick te scoren tegen Liverpool.“Hij heeft zich nog maar eens getoond”, stelde Imke Courtois vast op Play Sports. “Tegen Liverpool, niet de eerste de beste tegenstander”, vulde Geert De Vlieger aan. “Het is ieder seizoen dat hij een opvallende wedstrijd speelt in Liverpool. Dat kan geen toeval meer zijn”, zei Jacky Matthijsen.



Geert De Vlieger voorspelde dat de grootse prestatie van Leandro Trossard tegen Liverpool veel weerklank zou krijgen in de voetbalwereld. “Wees maar zeker”, beaamde Jacky Matthijssen. Trossard was op dat moment in zijn beste vorm ooit en hij was één van de absolute smaakmakers in de Engelse competitie. Maar voor de terugwedstrijd in de Premier League tegen Liverpool aanstaande zaterdag rekent Roberto De Zerbi opeens niet meer op hem. Trossard zit zelfs niet in de selectie.

DE ZERBI EN TROSSARD OP RAMKOERS

En dat is al niet de eerste keer. Vorige week maakte hij ook geen deel uit van de selectie voor de bekermatch tegen Middlesbrough en de week daarvoor zat hij de hele wedstrijd op de bank gekluisterd tegen Everton. “Trossard is een goeie speler, maar hij moet 100% zijn … Ik zie hem niet op zijn beste niveau. Dinsdag zag ik hem niet in de juiste conditie om te spelen”, verklaarde Roberto De Zerbi als reden waarom Trossard geen enkele minuut speelde tegen Everton.



Maar tegen Liverpool zit Leandro Trossard - net zoals vorige week tegen Middlesbrough - zelfs niet meer in de selectie van Brighton. Volgens Roberto De Zerbi hebben disciplinaire redenen te maken met die beslissing. “Hij verliet vorige week zomaar de training toen hij voelde dat hij niet zou starten. Zonder iets te zeggen. En dat is niet goed … En ik heb hem gezegd dat ik die attitude niet pik. Ik ben open met hem. Ik wil enkel spelers die zich honderd procent geven.”

ENTOURAGE TROSSARD VLIJMSCHERP

De entourage van Leandro Trossard heeft een andere mening over de vertroebelde relatie met Roberto De Zerbi. Josy Comhair communiceerde vrijdagavond een duidelijk statement over deze hachelijke situatie, waarbij de makelaar eerst verwijst naar de stukgelopen onderhandelingen over het aflopend contract van zijn cliënt bij Brighton. Daarna richt hij zijn vizier op De Zerbi en de manier waarop hij omgaat met Trossard, nochtans één van de absolute sterspelers van Brighton.

“Na de Wereldbeker was er een woordenwisseling met Leandro en een speler op training over een banaal onderwerp. Sindsdien is de coach niet langer on speaking terms met Leandro, iet wat uiteraard niet constructief is voor de sfeer, noch is dat de basis voor een prestatiegerichte aanpak. Leandro startte op de bank tegen Everton, en hij behoorde zelfs niet tot de vijf wisselspelers in de match. En dat zonder grondige reden”, aldus Josy Comhair.



De makelaar duidt op het feit dat Leandro Trossard sinds kort sukkelde met een probleem aan de kuit, al voor de bekerwedstrijd tegen Middlesbrough, waardoor hij deze week vroegtijdig de training verliet. “Zomaar”, volgens Roberto De Zerbi, maar niet volgens Josy Comhair. “Het probleem met zijn kuit was de reden waarom hij stopte met de training. Dit werd overigens ook onderling besproken en afgesproken met de medische staff. De coach zei aan Leandro dat hij apart moest trainen.”

“Maandag vernederde de coach hem vervolgens voor de ganse groep en zei hij dat hij hem niet meer wilde zien. Dat is onbegrijpelijk voor een coach die al vier weken niet direct communiceerde met zijn speler. Het is daarom belangrijk dat Brighton meewerkt aan een potentiële transfer tijdens de huidige transferperiode en dat het zich welwillend opstelt, wat alleen maar gunstig kan zijn voor beide partijen”, sloot Josy Comhair zijn vlammend statement af.

OOK TROSSARD TREFT ‘SCHULD’

Wie er ook gelijk mag hebben in deze vurige discussie, het is een feit dat Leandro Trossard op het veld niet zo goed gedijt onder Roberto De Zerbi. Hun eerste onderlinge wedstrijd samen was er eentje om nooit meer te vergeten, toen Trossard een hattrick scoorde op Anfield Road, maar nadat de Premier League hervatte na het Wereldkampioenschap in Qatar, nam de importantie van de Rode Duivel zwaar af. “Ik weet niet of hij na het WK ergens last van heeft, maar ik zie hem niet op zijn beste niveau.”, zoals De Zerbi vorige week al aanhaalde.



Die stelling kan gecounterd worden door de last die Leandro Trossard ondervond aan de kuit, maar anderzijds liet hij na in de wedstrijden na het WK ook bitter weinig zien bij Brighton. De aanvaller is sindsdien bijvoorbeeld minder efficiënt in zijn acties, scoorde geen enkel doelpunt, leverde ook geen assist af en is minder dreigend, Daarnaast telt hij de helft minder (geslaagde) dribbels en (geslaagde) offensieve acties. Ook zijn versnellingen met de bal aan de voet zijn veel minder nadat de Premier League opstartte na het Wereldkampioenschap.

LEES OOK: Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Komt het nog goed tussen Trossard en De Zerbi?

Meest recent

'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

10
10
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

46
46
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

87
87
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

229
229
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

204
204
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

44
44
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

237
237
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

364
364
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

102
102
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

176
176
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

57
57
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

108
108
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

172
172
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

310
310
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

58
58
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

110
110
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

175
175
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

339
339
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

462
462
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

82
82
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

193
193
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

471
471
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

325
325
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

418
418
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

444
444

Meer sportnieuws