Anderlecht hoopt op transfer van 13 miljoen

door
Anderlecht hoopt op transfer van 13 miljoen

RSC Anderlecht heeft twee grote prioriteiten in de huidige wintermercato, want een diepe spits en een linksback staan hoog genoteerd op het paars-witte verlanglijstje. En vandaag staat Sporting op een zucht van een eerste inkomende winterdeal. Maar ‘t is geen diepe spits of een linksback, wel een rechter flankaanvaller. Anders Dreyer is een dure investering voor het financieel frêle Anderlecht, maar anderzijds kan hij op termijn ook vele extra miljoenen opleveren.


PLAN A: TSYGANKOV

Het plan-A van Anderlecht was Viktor Tsygankov. De sterspeler van Dinamo Kiev beschikt over een aflopend contract in Oekraïne, waardoor hij vrij was om te onderhandelen met andere clubs. Zoals Sporting dus. De Belgische recordkampioen voerde gesprekken in een positieve en constructieve sfeer met Tsygankov en zijn entourage, maar weinig verrassend was het financiële plaatje het grote struikelblok. Anderlecht wil in januari namelijk 7 miljoen euro aan spelerslonen lozen, terwijl de 25-jarige jaarlijks 2 miljoen euro verd$ient.



Viktor Tsygankov zit in de beste periode van zijn carrière en dat wil hij ongetwijfeld ook verzilverd zien in een mooi en aantrekkelijk - lees: goed betaald - salarispakket, dat misschien zelfs 2 miljoen euro op jaarbasis overstijgt. Ook PSV Eindhoven, Wolverhampton Wanderers, West Ham United, Newcastle United, Borussia Dortmund en RB Leipzig zijn geïnteresseerd in de Oekraïense topspeler. Stuk voor stuk hoger aangeschreven (top)clubs met veel financiële middelen, waardoor Anderlecht op sportief en nooit een schijn van kans maakte om Tsygankov te verleiden voor een transfer.

PLAN B: ANDERS DREYER

Daarom schakelde Anderlecht deze week over op het plan-B: Anders Dreyer van FC Midtjylland. Brian Riemer en Jesper Fredberg, twee Denen, zijn uiteraard goed vertrouwd met de Deense competitie uiteraard en zij kennen de kwaliteiten en het potentieel van de 24-jarige flankspeler. Dreyer is een gerespecteerde voetballer in Denemarken en zelfs één van de beste spelers van de competitie. Met een marktwaarde van 9 miljoen euro was hij samen met zijn ploegmaat Evander volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl zelfs de hoogst gewaardeerde speler in de Superligaen.



Maar Anderlecht heeft uiteraard geen 9 miljoen euro om te spenderen aan één speler. Anders Dreyer arriveerde vorige zomer transfervrij bij FC Midtjylland, nadat zijn contract bij Rubin Kazan verbroken werd door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. FC Midtjylland was nooit meer dan een tijdelijke tussenstap voor Dreyer, want de flankaanvaller maakte altijd duidelijk dat hij op korte termijn terug een stap hogerop wilde zetten. Daarom liet Dreyer een afkoopsom van ongeveer 4,25 miljoen euro opnemen in zijn contract bij FC Midtjylland. Aan de halve prijs dus.

VEEL DOELPUNTEN OP KOMST

Jesper Fredberg moest creatief zijn tijdens de wintermercato en door zijn goede kennis van de Deense spelersmarkt is hem dat dus gelukt. Anders Dreyer moet zich uiteraard wel nog bewijzen in het Lotto Park, maar op basis van zijn prestaties in Denemarken moet dat wel lukken. Hij was één van de sterspelers van FC Midtjylland en ex-Deens international Thomas Gravesen voorspelde eerder dit seizoen dat Dreyer “een speler is die 100 miljoen Deense kroon waard is”. Dat is omgerekend zo’n 13,4 miljoen euro, waardoor de investering van 4,25 miljoen euro op zich een echt koopje kan zijn.

Anders Dreyer is een veelzijdige aanvaller, hij kan van links, rechts als centraal komen, met een uitstekende techniek, veel snelheid en goede acties. Hij is heel goed in het balbezit en bovendien pikt hij regelmatig zijn doelpunt mee. Dreyer komt wel het liefst van de rechterkant, waardoor hij met zijn linkervoet meteen dreigend kan zijn voor het doel. Via een afstandsschot bijvoorbeeld. Op deze manier lukte hij dit seizoen al drie treffers in de Superligaen, geen enkele andere speler scoorde nog meer van buiten de zestien dan Dreyer. Op deze manier krijgt Anderlecht er dus een belangrijk wapen bij.



Anders Dreyer scoort dit seizoen 0,49 doelpunt per wedstrijd en hij verzilvert 22% van zijn doelkansen. Dat zijn aardige cijfers voor een flankaanvaller, die zelfs veel hoger liggen dan de huidige aanvallers van Anderlecht. Fábio Silva, de vaste spits bij Anderlecht, scoort bijvoorbeeld gemiddeld 0,43 doelpunt per wedstrijd en hij zet 16% van zijn kansen om in een doelpunt. Dreyer is bovendien de derde meest beslissende speler van de Superligaen met 8 doelpunten en 1 assist. Op het offensief vlak krijgt Anderlecht er - in theorie althans - een erg mooie aanwinst bij.

LEES OOK: Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Is Dreyer een goede transfer van Anderlecht?

Meest recent

Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

0
0
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

18
18
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

41
41
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

34
34
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

518
518
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

127
127
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

66
66
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

225
225
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

124
124
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

300
300
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

164
164
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

266
266
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

86
86
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

223
223
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

436
436
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

429
429
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

202
202
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

222
222
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

120
120
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

349
349
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

755
755
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

226
226
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

194
194
'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

166
166
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

386
386

Meer sportnieuws