Anderlecht hoopt op transfer van 13 miljoen

1576 stemmen
Anderlecht hoopt op transfer van 13 miljoen

RSC Anderlecht heeft twee grote prioriteiten in de huidige wintermercato, want een diepe spits en een linksback staan hoog genoteerd op het paars-witte verlanglijstje. En vandaag staat Sporting op een zucht van een eerste inkomende winterdeal. Maar ‘t is geen diepe spits of een linksback, wel een rechter flankaanvaller. Anders Dreyer is een dure investering voor het financieel frêle Anderlecht, maar anderzijds kan hij op termijn ook vele extra miljoenen opleveren.


PLAN A: TSYGANKOV

Het plan-A van Anderlecht was Viktor Tsygankov. De sterspeler van Dinamo Kiev beschikt over een aflopend contract in Oekraïne, waardoor hij vrij was om te onderhandelen met andere clubs. Zoals Sporting dus. De Belgische recordkampioen voerde gesprekken in een positieve en constructieve sfeer met Tsygankov en zijn entourage, maar weinig verrassend was het financiële plaatje het grote struikelblok. Anderlecht wil in januari namelijk 7 miljoen euro aan spelerslonen lozen, terwijl de 25-jarige jaarlijks 2 miljoen euro verd$ient.



Viktor Tsygankov zit in de beste periode van zijn carrière en dat wil hij ongetwijfeld ook verzilverd zien in een mooi en aantrekkelijk - lees: goed betaald - salarispakket, dat misschien zelfs 2 miljoen euro op jaarbasis overstijgt. Ook PSV Eindhoven, Wolverhampton Wanderers, West Ham United, Newcastle United, Borussia Dortmund en RB Leipzig zijn geïnteresseerd in de Oekraïense topspeler. Stuk voor stuk hoger aangeschreven (top)clubs met veel financiële middelen, waardoor Anderlecht op sportief en nooit een schijn van kans maakte om Tsygankov te verleiden voor een transfer.

PLAN B: ANDERS DREYER

Daarom schakelde Anderlecht deze week over op het plan-B: Anders Dreyer van FC Midtjylland. Brian Riemer en Jesper Fredberg, twee Denen, zijn uiteraard goed vertrouwd met de Deense competitie uiteraard en zij kennen de kwaliteiten en het potentieel van de 24-jarige flankspeler. Dreyer is een gerespecteerde voetballer in Denemarken en zelfs één van de beste spelers van de competitie. Met een marktwaarde van 9 miljoen euro was hij samen met zijn ploegmaat Evander volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl zelfs de hoogst gewaardeerde speler in de Superligaen.



Maar Anderlecht heeft uiteraard geen 9 miljoen euro om te spenderen aan één speler. Anders Dreyer arriveerde vorige zomer transfervrij bij FC Midtjylland, nadat zijn contract bij Rubin Kazan verbroken werd door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. FC Midtjylland was nooit meer dan een tijdelijke tussenstap voor Dreyer, want de flankaanvaller maakte altijd duidelijk dat hij op korte termijn terug een stap hogerop wilde zetten. Daarom liet Dreyer een afkoopsom van ongeveer 4,25 miljoen euro opnemen in zijn contract bij FC Midtjylland. Aan de halve prijs dus.

VEEL DOELPUNTEN OP KOMST

Jesper Fredberg moest creatief zijn tijdens de wintermercato en door zijn goede kennis van de Deense spelersmarkt is hem dat dus gelukt. Anders Dreyer moet zich uiteraard wel nog bewijzen in het Lotto Park, maar op basis van zijn prestaties in Denemarken moet dat wel lukken. Hij was één van de sterspelers van FC Midtjylland en ex-Deens international Thomas Gravesen voorspelde eerder dit seizoen dat Dreyer “een speler is die 100 miljoen Deense kroon waard is”. Dat is omgerekend zo’n 13,4 miljoen euro, waardoor de investering van 4,25 miljoen euro op zich een echt koopje kan zijn.

Anders Dreyer is een veelzijdige aanvaller, hij kan van links, rechts als centraal komen, met een uitstekende techniek, veel snelheid en goede acties. Hij is heel goed in het balbezit en bovendien pikt hij regelmatig zijn doelpunt mee. Dreyer komt wel het liefst van de rechterkant, waardoor hij met zijn linkervoet meteen dreigend kan zijn voor het doel. Via een afstandsschot bijvoorbeeld. Op deze manier lukte hij dit seizoen al drie treffers in de Superligaen, geen enkele andere speler scoorde nog meer van buiten de zestien dan Dreyer. Op deze manier krijgt Anderlecht er dus een belangrijk wapen bij.



Anders Dreyer scoort dit seizoen 0,49 doelpunt per wedstrijd en hij verzilvert 22% van zijn doelkansen. Dat zijn aardige cijfers voor een flankaanvaller, die zelfs veel hoger liggen dan de huidige aanvallers van Anderlecht. Fábio Silva, de vaste spits bij Anderlecht, scoort bijvoorbeeld gemiddeld 0,43 doelpunt per wedstrijd en hij zet 16% van zijn kansen om in een doelpunt. Dreyer is bovendien de derde meest beslissende speler van de Superligaen met 8 doelpunten en 1 assist. Op het offensief vlak krijgt Anderlecht er - in theorie althans - een erg mooie aanwinst bij.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Is Dreyer een goede transfer van Anderlecht?

Meest recent

'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

4
4
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

10
10
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

26
26
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

138
138
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

76
76
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

101
101
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

38
38
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

58
58
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

48
48
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

47
47
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

197
197
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

132
132
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

108
108
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

34
34
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

273
273
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

172
172
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

61
61
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

47
47
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

317
317
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

244
244
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

114
114
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

793
793

Meer sportnieuws