Anderlecht hoopt op transfer van 13 miljoen

door
Anderlecht hoopt op transfer van 13 miljoen

RSC Anderlecht heeft twee grote prioriteiten in de huidige wintermercato, want een diepe spits en een linksback staan hoog genoteerd op het paars-witte verlanglijstje. En vandaag staat Sporting op een zucht van een eerste inkomende winterdeal. Maar ‘t is geen diepe spits of een linksback, wel een rechter flankaanvaller. Anders Dreyer is een dure investering voor het financieel frêle Anderlecht, maar anderzijds kan hij op termijn ook vele extra miljoenen opleveren.


PLAN A: TSYGANKOV

Het plan-A van Anderlecht was Viktor Tsygankov. De sterspeler van Dinamo Kiev beschikt over een aflopend contract in Oekraïne, waardoor hij vrij was om te onderhandelen met andere clubs. Zoals Sporting dus. De Belgische recordkampioen voerde gesprekken in een positieve en constructieve sfeer met Tsygankov en zijn entourage, maar weinig verrassend was het financiële plaatje het grote struikelblok. Anderlecht wil in januari namelijk 7 miljoen euro aan spelerslonen lozen, terwijl de 25-jarige jaarlijks 2 miljoen euro verd$ient.



Viktor Tsygankov zit in de beste periode van zijn carrière en dat wil hij ongetwijfeld ook verzilverd zien in een mooi en aantrekkelijk - lees: goed betaald - salarispakket, dat misschien zelfs 2 miljoen euro op jaarbasis overstijgt. Ook PSV Eindhoven, Wolverhampton Wanderers, West Ham United, Newcastle United, Borussia Dortmund en RB Leipzig zijn geïnteresseerd in de Oekraïense topspeler. Stuk voor stuk hoger aangeschreven (top)clubs met veel financiële middelen, waardoor Anderlecht op sportief en nooit een schijn van kans maakte om Tsygankov te verleiden voor een transfer.

PLAN B: ANDERS DREYER

Daarom schakelde Anderlecht deze week over op het plan-B: Anders Dreyer van FC Midtjylland. Brian Riemer en Jesper Fredberg, twee Denen, zijn uiteraard goed vertrouwd met de Deense competitie uiteraard en zij kennen de kwaliteiten en het potentieel van de 24-jarige flankspeler. Dreyer is een gerespecteerde voetballer in Denemarken en zelfs één van de beste spelers van de competitie. Met een marktwaarde van 9 miljoen euro was hij samen met zijn ploegmaat Evander volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl zelfs de hoogst gewaardeerde speler in de Superligaen.



Maar Anderlecht heeft uiteraard geen 9 miljoen euro om te spenderen aan één speler. Anders Dreyer arriveerde vorige zomer transfervrij bij FC Midtjylland, nadat zijn contract bij Rubin Kazan verbroken werd door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. FC Midtjylland was nooit meer dan een tijdelijke tussenstap voor Dreyer, want de flankaanvaller maakte altijd duidelijk dat hij op korte termijn terug een stap hogerop wilde zetten. Daarom liet Dreyer een afkoopsom van ongeveer 4,25 miljoen euro opnemen in zijn contract bij FC Midtjylland. Aan de halve prijs dus.

VEEL DOELPUNTEN OP KOMST

Jesper Fredberg moest creatief zijn tijdens de wintermercato en door zijn goede kennis van de Deense spelersmarkt is hem dat dus gelukt. Anders Dreyer moet zich uiteraard wel nog bewijzen in het Lotto Park, maar op basis van zijn prestaties in Denemarken moet dat wel lukken. Hij was één van de sterspelers van FC Midtjylland en ex-Deens international Thomas Gravesen voorspelde eerder dit seizoen dat Dreyer “een speler is die 100 miljoen Deense kroon waard is”. Dat is omgerekend zo’n 13,4 miljoen euro, waardoor de investering van 4,25 miljoen euro op zich een echt koopje kan zijn.

Anders Dreyer is een veelzijdige aanvaller, hij kan van links, rechts als centraal komen, met een uitstekende techniek, veel snelheid en goede acties. Hij is heel goed in het balbezit en bovendien pikt hij regelmatig zijn doelpunt mee. Dreyer komt wel het liefst van de rechterkant, waardoor hij met zijn linkervoet meteen dreigend kan zijn voor het doel. Via een afstandsschot bijvoorbeeld. Op deze manier lukte hij dit seizoen al drie treffers in de Superligaen, geen enkele andere speler scoorde nog meer van buiten de zestien dan Dreyer. Op deze manier krijgt Anderlecht er dus een belangrijk wapen bij.



Anders Dreyer scoort dit seizoen 0,49 doelpunt per wedstrijd en hij verzilvert 22% van zijn doelkansen. Dat zijn aardige cijfers voor een flankaanvaller, die zelfs veel hoger liggen dan de huidige aanvallers van Anderlecht. Fábio Silva, de vaste spits bij Anderlecht, scoort bijvoorbeeld gemiddeld 0,43 doelpunt per wedstrijd en hij zet 16% van zijn kansen om in een doelpunt. Dreyer is bovendien de derde meest beslissende speler van de Superligaen met 8 doelpunten en 1 assist. Op het offensief vlak krijgt Anderlecht er - in theorie althans - een erg mooie aanwinst bij.

LEES OOK: Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Is Dreyer een goede transfer van Anderlecht?

Meest recent

KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

0
0
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

36
36
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

91
91
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

59
59
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

66
66
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

79
79
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

123
123
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

98
98
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

74
74
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

186
186
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

175
175
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

279
279
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

53
53
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

76
76
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

49
49
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

206
206
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

63
63
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

93
93
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

249
249
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

246
246
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

53
53
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

191
191
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

508
508
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

103
103
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

82
82

Meer sportnieuws