Anderlecht hoopt op transfer van 13 miljoen

door
Anderlecht hoopt op transfer van 13 miljoen

RSC Anderlecht heeft twee grote prioriteiten in de huidige wintermercato, want een diepe spits en een linksback staan hoog genoteerd op het paars-witte verlanglijstje. En vandaag staat Sporting op een zucht van een eerste inkomende winterdeal. Maar ‘t is geen diepe spits of een linksback, wel een rechter flankaanvaller. Anders Dreyer is een dure investering voor het financieel frêle Anderlecht, maar anderzijds kan hij op termijn ook vele extra miljoenen opleveren.


PLAN A: TSYGANKOV

Het plan-A van Anderlecht was Viktor Tsygankov. De sterspeler van Dinamo Kiev beschikt over een aflopend contract in Oekraïne, waardoor hij vrij was om te onderhandelen met andere clubs. Zoals Sporting dus. De Belgische recordkampioen voerde gesprekken in een positieve en constructieve sfeer met Tsygankov en zijn entourage, maar weinig verrassend was het financiële plaatje het grote struikelblok. Anderlecht wil in januari namelijk 7 miljoen euro aan spelerslonen lozen, terwijl de 25-jarige jaarlijks 2 miljoen euro verd$ient.



Viktor Tsygankov zit in de beste periode van zijn carrière en dat wil hij ongetwijfeld ook verzilverd zien in een mooi en aantrekkelijk - lees: goed betaald - salarispakket, dat misschien zelfs 2 miljoen euro op jaarbasis overstijgt. Ook PSV Eindhoven, Wolverhampton Wanderers, West Ham United, Newcastle United, Borussia Dortmund en RB Leipzig zijn geïnteresseerd in de Oekraïense topspeler. Stuk voor stuk hoger aangeschreven (top)clubs met veel financiële middelen, waardoor Anderlecht op sportief en nooit een schijn van kans maakte om Tsygankov te verleiden voor een transfer.

PLAN B: ANDERS DREYER

Daarom schakelde Anderlecht deze week over op het plan-B: Anders Dreyer van FC Midtjylland. Brian Riemer en Jesper Fredberg, twee Denen, zijn uiteraard goed vertrouwd met de Deense competitie uiteraard en zij kennen de kwaliteiten en het potentieel van de 24-jarige flankspeler. Dreyer is een gerespecteerde voetballer in Denemarken en zelfs één van de beste spelers van de competitie. Met een marktwaarde van 9 miljoen euro was hij samen met zijn ploegmaat Evander volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl zelfs de hoogst gewaardeerde speler in de Superligaen.



Maar Anderlecht heeft uiteraard geen 9 miljoen euro om te spenderen aan één speler. Anders Dreyer arriveerde vorige zomer transfervrij bij FC Midtjylland, nadat zijn contract bij Rubin Kazan verbroken werd door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. FC Midtjylland was nooit meer dan een tijdelijke tussenstap voor Dreyer, want de flankaanvaller maakte altijd duidelijk dat hij op korte termijn terug een stap hogerop wilde zetten. Daarom liet Dreyer een afkoopsom van ongeveer 4,25 miljoen euro opnemen in zijn contract bij FC Midtjylland. Aan de halve prijs dus.

VEEL DOELPUNTEN OP KOMST

Jesper Fredberg moest creatief zijn tijdens de wintermercato en door zijn goede kennis van de Deense spelersmarkt is hem dat dus gelukt. Anders Dreyer moet zich uiteraard wel nog bewijzen in het Lotto Park, maar op basis van zijn prestaties in Denemarken moet dat wel lukken. Hij was één van de sterspelers van FC Midtjylland en ex-Deens international Thomas Gravesen voorspelde eerder dit seizoen dat Dreyer “een speler is die 100 miljoen Deense kroon waard is”. Dat is omgerekend zo’n 13,4 miljoen euro, waardoor de investering van 4,25 miljoen euro op zich een echt koopje kan zijn.

Anders Dreyer is een veelzijdige aanvaller, hij kan van links, rechts als centraal komen, met een uitstekende techniek, veel snelheid en goede acties. Hij is heel goed in het balbezit en bovendien pikt hij regelmatig zijn doelpunt mee. Dreyer komt wel het liefst van de rechterkant, waardoor hij met zijn linkervoet meteen dreigend kan zijn voor het doel. Via een afstandsschot bijvoorbeeld. Op deze manier lukte hij dit seizoen al drie treffers in de Superligaen, geen enkele andere speler scoorde nog meer van buiten de zestien dan Dreyer. Op deze manier krijgt Anderlecht er dus een belangrijk wapen bij.



Anders Dreyer scoort dit seizoen 0,49 doelpunt per wedstrijd en hij verzilvert 22% van zijn doelkansen. Dat zijn aardige cijfers voor een flankaanvaller, die zelfs veel hoger liggen dan de huidige aanvallers van Anderlecht. Fábio Silva, de vaste spits bij Anderlecht, scoort bijvoorbeeld gemiddeld 0,43 doelpunt per wedstrijd en hij zet 16% van zijn kansen om in een doelpunt. Dreyer is bovendien de derde meest beslissende speler van de Superligaen met 8 doelpunten en 1 assist. Op het offensief vlak krijgt Anderlecht er - in theorie althans - een erg mooie aanwinst bij.

LEES OOK: Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Is Dreyer een goede transfer van Anderlecht?

Meest recent

'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

208
208
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

18
18
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

152
152
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

413
413
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

138
138
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

46
46
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

38
38
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

74
74
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

117
117
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

44
44
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

192
192
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

438
438
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

102
102
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

138
138
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

95
95
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

208
208
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

140
140
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

265
265
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

168
168
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

190
190
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

224
224
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

78
78
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248

Meer sportnieuws