Anderlecht hoopt op transfer van 13 miljoen

1576 stemmen
Anderlecht hoopt op transfer van 13 miljoen

RSC Anderlecht heeft twee grote prioriteiten in de huidige wintermercato, want een diepe spits en een linksback staan hoog genoteerd op het paars-witte verlanglijstje. En vandaag staat Sporting op een zucht van een eerste inkomende winterdeal. Maar ‘t is geen diepe spits of een linksback, wel een rechter flankaanvaller. Anders Dreyer is een dure investering voor het financieel frêle Anderlecht, maar anderzijds kan hij op termijn ook vele extra miljoenen opleveren.


PLAN A: TSYGANKOV

Het plan-A van Anderlecht was Viktor Tsygankov. De sterspeler van Dinamo Kiev beschikt over een aflopend contract in Oekraïne, waardoor hij vrij was om te onderhandelen met andere clubs. Zoals Sporting dus. De Belgische recordkampioen voerde gesprekken in een positieve en constructieve sfeer met Tsygankov en zijn entourage, maar weinig verrassend was het financiële plaatje het grote struikelblok. Anderlecht wil in januari namelijk 7 miljoen euro aan spelerslonen lozen, terwijl de 25-jarige jaarlijks 2 miljoen euro verd$ient.



Viktor Tsygankov zit in de beste periode van zijn carrière en dat wil hij ongetwijfeld ook verzilverd zien in een mooi en aantrekkelijk - lees: goed betaald - salarispakket, dat misschien zelfs 2 miljoen euro op jaarbasis overstijgt. Ook PSV Eindhoven, Wolverhampton Wanderers, West Ham United, Newcastle United, Borussia Dortmund en RB Leipzig zijn geïnteresseerd in de Oekraïense topspeler. Stuk voor stuk hoger aangeschreven (top)clubs met veel financiële middelen, waardoor Anderlecht op sportief en nooit een schijn van kans maakte om Tsygankov te verleiden voor een transfer.

PLAN B: ANDERS DREYER

Daarom schakelde Anderlecht deze week over op het plan-B: Anders Dreyer van FC Midtjylland. Brian Riemer en Jesper Fredberg, twee Denen, zijn uiteraard goed vertrouwd met de Deense competitie uiteraard en zij kennen de kwaliteiten en het potentieel van de 24-jarige flankspeler. Dreyer is een gerespecteerde voetballer in Denemarken en zelfs één van de beste spelers van de competitie. Met een marktwaarde van 9 miljoen euro was hij samen met zijn ploegmaat Evander volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl zelfs de hoogst gewaardeerde speler in de Superligaen.



Maar Anderlecht heeft uiteraard geen 9 miljoen euro om te spenderen aan één speler. Anders Dreyer arriveerde vorige zomer transfervrij bij FC Midtjylland, nadat zijn contract bij Rubin Kazan verbroken werd door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. FC Midtjylland was nooit meer dan een tijdelijke tussenstap voor Dreyer, want de flankaanvaller maakte altijd duidelijk dat hij op korte termijn terug een stap hogerop wilde zetten. Daarom liet Dreyer een afkoopsom van ongeveer 4,25 miljoen euro opnemen in zijn contract bij FC Midtjylland. Aan de halve prijs dus.

VEEL DOELPUNTEN OP KOMST

Jesper Fredberg moest creatief zijn tijdens de wintermercato en door zijn goede kennis van de Deense spelersmarkt is hem dat dus gelukt. Anders Dreyer moet zich uiteraard wel nog bewijzen in het Lotto Park, maar op basis van zijn prestaties in Denemarken moet dat wel lukken. Hij was één van de sterspelers van FC Midtjylland en ex-Deens international Thomas Gravesen voorspelde eerder dit seizoen dat Dreyer “een speler is die 100 miljoen Deense kroon waard is”. Dat is omgerekend zo’n 13,4 miljoen euro, waardoor de investering van 4,25 miljoen euro op zich een echt koopje kan zijn.

Anders Dreyer is een veelzijdige aanvaller, hij kan van links, rechts als centraal komen, met een uitstekende techniek, veel snelheid en goede acties. Hij is heel goed in het balbezit en bovendien pikt hij regelmatig zijn doelpunt mee. Dreyer komt wel het liefst van de rechterkant, waardoor hij met zijn linkervoet meteen dreigend kan zijn voor het doel. Via een afstandsschot bijvoorbeeld. Op deze manier lukte hij dit seizoen al drie treffers in de Superligaen, geen enkele andere speler scoorde nog meer van buiten de zestien dan Dreyer. Op deze manier krijgt Anderlecht er dus een belangrijk wapen bij.



Anders Dreyer scoort dit seizoen 0,49 doelpunt per wedstrijd en hij verzilvert 22% van zijn doelkansen. Dat zijn aardige cijfers voor een flankaanvaller, die zelfs veel hoger liggen dan de huidige aanvallers van Anderlecht. Fábio Silva, de vaste spits bij Anderlecht, scoort bijvoorbeeld gemiddeld 0,43 doelpunt per wedstrijd en hij zet 16% van zijn kansen om in een doelpunt. Dreyer is bovendien de derde meest beslissende speler van de Superligaen met 8 doelpunten en 1 assist. Op het offensief vlak krijgt Anderlecht er - in theorie althans - een erg mooie aanwinst bij.

LEES OOK: Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Is Dreyer een goede transfer van Anderlecht?

Meest recent

Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

205
205
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

189
189
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

273
273
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

29
29
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

170
170
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

36
36
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

27
27
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

464
464
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

442
442
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

118
118
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

346
346
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

80
80
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

389
389
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

373
373
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

139
139
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

684
684
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

286
286
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

320
320
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

301
301
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

330
330

Meer sportnieuws