TRANSFERUURTJE: 'Genk haalt El Hadj, transfer Club Brugge rond'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk haalt El Hadj, transfer Club Brugge rond'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Club Brugge nu wel echt Noah Mbamba zal gaan verliezen. Verschillende bronnen melden dat de 18-jarige middenvelder een akkoord heeft met Bayer Leverkusen, dat hem in de zomer gratis kan overnemen. In Duitsland houden enkel nog een slag om de arm voor de reactie van Club op de deal. Ze sluiten niet uit dat Mbamba immers nog deze maand een transfer zal willen forceren als Club ermee dreigt hem de komende zes maanden aan de kant te houden. In Engeland zouden onder meer Chelsea en Crystal Palace hem al meteen willen binnenhalen. Ook Cyle Larin lijkt op weg naar de uitgang, voor de Canadees liggen nog weinig kansen weggelegd.



Verrassende transfer in de JPL, want het lijkt er sterk op dat Anouar Ait El Hadj van Anderlecht naar KRC Genk zal verkassen. Donderdag raakte bekend dat de clubs over een transfer aan het onderhandelen waren en in de loop van de avond werd zelfs al gewag gemaakt van een akkoord met de speler, die voor 4,5 jaar kan tekenen in de Cegeka Arena. Anderlecht wou aanvankelijk El Hadj enkel verhuren, maar lijkt nu toch mee te werken aan een definitieve transfer. Daar blijft het niet bij, want ook Noah Sadiki en Julien Duranville zouden nog kunnen vertrekken. Die eerste kan naar PSV en Rangers, terwijl Duranville door zowat de hele Europese top gegeerd is. Beiden talenten liggen niet al te lang meer onder contract, waardoor Anderlecht mogelijk genoodzaakt te zijn om mee te werken.

Het vertrek van El Hadj brengt wat geld in het laatje dat gebruikt kan worden in de zoektocht naar versterking. De eerste aanwinsten lijken er al te zijn. Donderdag rondde Anderlecht de komst af van Henrik Bellman, die tot het einde van het seizoen tekende. De 23-jarige Zweed gaat bij de Futures spelen. Maar ook de komst van Anders Dreyer zou zo goed als rond zijn. Paars-Wit zou meer dan 4 miljoen euro betalen om de Deense aanvaller weg te plukken bij FC Midtjylland.



Ondanks die stevige investering moet Anderlecht wel de tering naar de nering blijven zetten. Het zal daarom creatief moeten blijven om zich te versterken. Komende zomer zouden op die manier bijvoorbeeld verhuurde spelers een nieuwe kans kunnen krijgen. Zo zou Kristoffer Olsson, die goed bezig is op huurbasis bij Midtjylland, daarvoor in aanmerking komen.

Al kan het natuurlijk ook dat Anderlecht nog meer centen ophaalt door spelers te verkopen. Amir Murillo is nog zo'n speler die zou kunnen vertrekken en RSCA hoopt nog 5 miljoen euro voor de rechtsachter te kunnen vangen. Vincent Kompany zou hem alvast graag naar Burnley willen halen, al is het de vraag of hij zover zal willen gaan.



Wie Kompany wel al zeker naar Burnley lijkt te halen, is Ameen Al-Dakhil. De overgang van de jonge verdediger van STVV lijkt helemaal in kannen en kruiken te zijn. Hij zou donderdag al naar Engeland afgereisd zijn om zijn medische testen af te leggen en kan daarna zijn contract tekenen. STVV zou een dikke 4 miljoen euro vangen voor de Jonge Duivel.

Bij Antwerp zitten ze met een probleem rond Michael Frey. De Zwitser is zijn invallersrol beu en wil vertrekken. Er is ook veel interesse voor hem, want onder meer Charleroi en OH Leuven zouden al geïnformeerd hebben. Antwerp wil echter niet meewerken aan een transfer, omdat ze in hem een waardevolle luxe-invaller zien.

LEES OOK: Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Had Anderlecht El Hadj meer kansen moeten geven?

Meest recent

Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

1
1
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

16
16
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

7
7
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

32
32
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

56
56
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

42
42
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

97
97
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

295
295
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

94
94
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

299
299
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

277
277
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

392
392
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

219
219
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

621
621
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

569
569
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

242
242
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

25
25
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

87
87
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

90
90
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

130
130
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

381
381
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

62
62
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

494
494
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

279
279
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

412
412

Meer sportnieuws