TRANSFERUURTJE: 'Genk haalt El Hadj, transfer Club Brugge rond'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk haalt El Hadj, transfer Club Brugge rond'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Club Brugge nu wel echt Noah Mbamba zal gaan verliezen. Verschillende bronnen melden dat de 18-jarige middenvelder een akkoord heeft met Bayer Leverkusen, dat hem in de zomer gratis kan overnemen. In Duitsland houden enkel nog een slag om de arm voor de reactie van Club op de deal. Ze sluiten niet uit dat Mbamba immers nog deze maand een transfer zal willen forceren als Club ermee dreigt hem de komende zes maanden aan de kant te houden. In Engeland zouden onder meer Chelsea en Crystal Palace hem al meteen willen binnenhalen. Ook Cyle Larin lijkt op weg naar de uitgang, voor de Canadees liggen nog weinig kansen weggelegd.



Verrassende transfer in de JPL, want het lijkt er sterk op dat Anouar Ait El Hadj van Anderlecht naar KRC Genk zal verkassen. Donderdag raakte bekend dat de clubs over een transfer aan het onderhandelen waren en in de loop van de avond werd zelfs al gewag gemaakt van een akkoord met de speler, die voor 4,5 jaar kan tekenen in de Cegeka Arena. Anderlecht wou aanvankelijk El Hadj enkel verhuren, maar lijkt nu toch mee te werken aan een definitieve transfer. Daar blijft het niet bij, want ook Noah Sadiki en Julien Duranville zouden nog kunnen vertrekken. Die eerste kan naar PSV en Rangers, terwijl Duranville door zowat de hele Europese top gegeerd is. Beiden talenten liggen niet al te lang meer onder contract, waardoor Anderlecht mogelijk genoodzaakt te zijn om mee te werken.

Het vertrek van El Hadj brengt wat geld in het laatje dat gebruikt kan worden in de zoektocht naar versterking. De eerste aanwinsten lijken er al te zijn. Donderdag rondde Anderlecht de komst af van Henrik Bellman, die tot het einde van het seizoen tekende. De 23-jarige Zweed gaat bij de Futures spelen. Maar ook de komst van Anders Dreyer zou zo goed als rond zijn. Paars-Wit zou meer dan 4 miljoen euro betalen om de Deense aanvaller weg te plukken bij FC Midtjylland.



Ondanks die stevige investering moet Anderlecht wel de tering naar de nering blijven zetten. Het zal daarom creatief moeten blijven om zich te versterken. Komende zomer zouden op die manier bijvoorbeeld verhuurde spelers een nieuwe kans kunnen krijgen. Zo zou Kristoffer Olsson, die goed bezig is op huurbasis bij Midtjylland, daarvoor in aanmerking komen.

Al kan het natuurlijk ook dat Anderlecht nog meer centen ophaalt door spelers te verkopen. Amir Murillo is nog zo'n speler die zou kunnen vertrekken en RSCA hoopt nog 5 miljoen euro voor de rechtsachter te kunnen vangen. Vincent Kompany zou hem alvast graag naar Burnley willen halen, al is het de vraag of hij zover zal willen gaan.



Wie Kompany wel al zeker naar Burnley lijkt te halen, is Ameen Al-Dakhil. De overgang van de jonge verdediger van STVV lijkt helemaal in kannen en kruiken te zijn. Hij zou donderdag al naar Engeland afgereisd zijn om zijn medische testen af te leggen en kan daarna zijn contract tekenen. STVV zou een dikke 4 miljoen euro vangen voor de Jonge Duivel.

Bij Antwerp zitten ze met een probleem rond Michael Frey. De Zwitser is zijn invallersrol beu en wil vertrekken. Er is ook veel interesse voor hem, want onder meer Charleroi en OH Leuven zouden al geïnformeerd hebben. Antwerp wil echter niet meewerken aan een transfer, omdat ze in hem een waardevolle luxe-invaller zien.

LEES OOK: Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Had Anderlecht El Hadj meer kansen moeten geven?

Meest recent

Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

70
70
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

45
45
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

23
23
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

146
146
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

226
226
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

37
37
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

81
81
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

31
31
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

254
254
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

456
456
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

278
278
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

229
229
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

414
414
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

66
66
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

236
236
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

200
200
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

166
166
Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

395
395
Splinterbom DAZN zindert na: straffe wending rond Proximus

Het Belgische clubvoetbal staat in rep en roer. Rechtenhouder DAZN maakte woensdag bekend dat men ...

862
862
Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

109
109
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

34
34
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

89
89
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

58
58
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

53
53
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

53
53

Meer sportnieuws