TRANSFERUURTJE: 'Genk haalt El Hadj, transfer Club Brugge rond'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk haalt El Hadj, transfer Club Brugge rond'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Club Brugge nu wel echt Noah Mbamba zal gaan verliezen. Verschillende bronnen melden dat de 18-jarige middenvelder een akkoord heeft met Bayer Leverkusen, dat hem in de zomer gratis kan overnemen. In Duitsland houden enkel nog een slag om de arm voor de reactie van Club op de deal. Ze sluiten niet uit dat Mbamba immers nog deze maand een transfer zal willen forceren als Club ermee dreigt hem de komende zes maanden aan de kant te houden. In Engeland zouden onder meer Chelsea en Crystal Palace hem al meteen willen binnenhalen. Ook Cyle Larin lijkt op weg naar de uitgang, voor de Canadees liggen nog weinig kansen weggelegd.



Verrassende transfer in de JPL, want het lijkt er sterk op dat Anouar Ait El Hadj van Anderlecht naar KRC Genk zal verkassen. Donderdag raakte bekend dat de clubs over een transfer aan het onderhandelen waren en in de loop van de avond werd zelfs al gewag gemaakt van een akkoord met de speler, die voor 4,5 jaar kan tekenen in de Cegeka Arena. Anderlecht wou aanvankelijk El Hadj enkel verhuren, maar lijkt nu toch mee te werken aan een definitieve transfer. Daar blijft het niet bij, want ook Noah Sadiki en Julien Duranville zouden nog kunnen vertrekken. Die eerste kan naar PSV en Rangers, terwijl Duranville door zowat de hele Europese top gegeerd is. Beiden talenten liggen niet al te lang meer onder contract, waardoor Anderlecht mogelijk genoodzaakt te zijn om mee te werken.

Het vertrek van El Hadj brengt wat geld in het laatje dat gebruikt kan worden in de zoektocht naar versterking. De eerste aanwinsten lijken er al te zijn. Donderdag rondde Anderlecht de komst af van Henrik Bellman, die tot het einde van het seizoen tekende. De 23-jarige Zweed gaat bij de Futures spelen. Maar ook de komst van Anders Dreyer zou zo goed als rond zijn. Paars-Wit zou meer dan 4 miljoen euro betalen om de Deense aanvaller weg te plukken bij FC Midtjylland.



Ondanks die stevige investering moet Anderlecht wel de tering naar de nering blijven zetten. Het zal daarom creatief moeten blijven om zich te versterken. Komende zomer zouden op die manier bijvoorbeeld verhuurde spelers een nieuwe kans kunnen krijgen. Zo zou Kristoffer Olsson, die goed bezig is op huurbasis bij Midtjylland, daarvoor in aanmerking komen.

Al kan het natuurlijk ook dat Anderlecht nog meer centen ophaalt door spelers te verkopen. Amir Murillo is nog zo'n speler die zou kunnen vertrekken en RSCA hoopt nog 5 miljoen euro voor de rechtsachter te kunnen vangen. Vincent Kompany zou hem alvast graag naar Burnley willen halen, al is het de vraag of hij zover zal willen gaan.



Wie Kompany wel al zeker naar Burnley lijkt te halen, is Ameen Al-Dakhil. De overgang van de jonge verdediger van STVV lijkt helemaal in kannen en kruiken te zijn. Hij zou donderdag al naar Engeland afgereisd zijn om zijn medische testen af te leggen en kan daarna zijn contract tekenen. STVV zou een dikke 4 miljoen euro vangen voor de Jonge Duivel.

Bij Antwerp zitten ze met een probleem rond Michael Frey. De Zwitser is zijn invallersrol beu en wil vertrekken. Er is ook veel interesse voor hem, want onder meer Charleroi en OH Leuven zouden al geïnformeerd hebben. Antwerp wil echter niet meewerken aan een transfer, omdat ze in hem een waardevolle luxe-invaller zien.

LEES OOK: 'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Had Anderlecht El Hadj meer kansen moeten geven?

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

64
64
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

60
60
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

117
117
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

126
126
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

497
497
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

62
62
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

249
249
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

75
75
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

130
130
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

796
796
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

93
93
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

216
216
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

507
507
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

133
133
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

390
390
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

79
79
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

431
431
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

832
832
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

234
234
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

791
791
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

184
184
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

416
416
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

81
81
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

120
120
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

251
251

Meer sportnieuws