Michael Frey neemt wraak op Antwerp

door
Michael Frey neemt wraak op Antwerp

Michael Frey is het beu om tweede viool te spelen bij Antwerp FC. Vincent Janssen is de eerste spits van Mark van Bommel, waardoor de 28-jarige Zwitser, die over een gelijkaardig profiel beschikt, steeds meer naar het achterplan verdwijnt. Dat was nochtans een scenario dat vorige zomer voorspeld werd, want toen was Antwerp bereid om Frey te laten vertrekken bij een goed bod. Nu zijn de kaarten anders en wil de Great Old hem het liefst van al behouden. Maar daar denkt Frey dus duidelijk het zijne over.


FREY ZET DRUK

Michael Frey neemt geen genoegen met zijn sportieve degradatie als back-up voor Vincent Janssen en na de bekerwedstrijd tegen KRC Genk - waarin hij andermaal op de bank startte - zei hij ostentatief in de perszone dat hij wil vertrekken bij Antwerp FC. “Dit was de laatste wedstrijd van Frey”, zei de Zwitser woensdagavond terwijl hij de aanwezige pers passeerde. Dat deed hij uiteraard bewust, want de spits zet op die manier druk om een transfer af te dwingen. Vóór hij die woorden uitsprak heerste er namelijk al interesse van Sporting Charleroi en Oud-Heverlee Leuven.



FREY MOCHT VERTREKKEN

Michael Frey was vorig seizoen een onbetwiste basisspeler en een absolute sterkhouder bij Antwerp FC. Het Zwitserse werkpaard scoorde toen 24 doelpunten in de Jupiler Pro League waarmee hij verantwoordelijk was voor maar liefst 41% van de totale Antwerpse doelpuntenproductie. Frey was van levensbelang voor Antwerp FC, mede dankzij zijn vele doelpunten kon The Great Old zich kwalificeren voor de belangrijke Champions’ Play-offs. Maar desondanks was de Great Old toch bereid om hun doelpuntenmachine te laten vertrekken bij een bod.



De vele doelpunten, grote werkkracht en inzet van Michael Frey verbloemden namelijk zijn andere tekortkomingen. Hij viel bijvoorbeeld uit de toon op het puur voetballend en technisch gebied. Frey is namelijk niet de verfijndste voetballer en in het samenspel alsook in de combinatie is hij niet meteen een grote meerwaarde. Ambitieus zoals de club is, werd er in de vorige zomer alvast gezocht naar een betere versie van Frey. En die vond men met Vincent Janssen. De Nederlander verdient 2,5 miljoen euro netto per jaar en is dus uiteraard eerste keus op de Bosuil. 62%

MINDER SPEELMINUTEN

Op het veld gedijt Vincent Janssen beter wanneer hij hij in een systeem met twee aanvallers kan spelen. De Nederlander als aanspeelpunt, met een bewegende en dynamische aanvaller naast zich. Dus niet met een type Michael Frey. Mark van Bommel probeerde dit seizoen wel een duo Janssen-Frey uit, maar uiteindelijk bleek dat geen groot succes te zijn. De twee centrumaanvallers stonden dit seizoen in de Jupiler Pro League amper 251 minuten samen op het veld, en dat nog eens verdeeld onder slechts zes wedstrijden.



Door de komst van Vincent Janssen, die de ploeg opmerkelijk beter laat spelen dan de Zwitser, is Michael Frey dit seizoen geen onbetwiste basisspeler of aanvalsleider meer bij Antwerp FC, ondanks zijn vele doelpunten en importantie in de vorige jaargang. De ontgoocheling van Frey valt volledig te begrijpen op basis van zijn 553 speelminuten na 19 competitiematchen dit jaar. Vorig seizoen telde hij op dezelfde speeldag 19 reeds 1.448 minuten. Dat is dus een afname van maar liefst 62%. Door zijn gedaalde speelminuten en invloed heeft Frey dus zijn zinnen gezet op een vertrek.

FREY MAG NIET MEER VERTREKKEN

In de vorige zomer was Antwerp FC bereid om Michael Frey te laten vertrekken bij een goed bod, maar toen was er enkel sprake van weinig concrete interesse van Galatasaray. In de huidige wintermercato wil de 28-jarige nu zelf vertrekken op de Bosuil, maar is de Great Old niet al te happig meer om hem te laten gaan. Dat komt vooral omdat Mark van Bommel met Frey en Vincent Janssen maar twee diepe spitsen in zijn spelersselectie heeft. Of Antwerp zou zelf een nieuwe spits moeten aantrekken in januari, waardoor een heuse transfercarroussel op gang zou komen.



Antwerp FC kan daardoor straks misschien (opnieuw) aankloppen bij Olympique Marseille. Begin september meldde L'Équipe dat Antwerp FC bereid was om zeven miljoen euro te betalen voor Bamba Dieng, die was toen overbodig bij Marseille en vandaag is hij dat nog steeds. Qua profiel is Dieng een kruising tussen Sadio Mané en Didier Drogba. Hij beschikt over een goede traptechniek, is dynamisch en onvoorspelbaar, waardoor Dieng een complementair duo zou kunnen vormen met een fysiek sterke centrumspits zoals Vincent Janssen.

LEES OOK: Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Antwerp moet ...

Meest recent

Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

0
0
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

21
21
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

22
22
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

126
126
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

20
20
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

92
92
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

171
171
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

95
95
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

116
116
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

203
203
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

78
78
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

265
265
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

286
286
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

493
493
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

116
116
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

283
283
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

195
195
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

341
341
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

407
407
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

80
80
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

848
848
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

443
443

Meer sportnieuws