Michael Frey neemt wraak op Antwerp

948
Michael Frey neemt wraak op Antwerp

Michael Frey is het beu om tweede viool te spelen bij Antwerp FC. Vincent Janssen is de eerste spits van Mark van Bommel, waardoor de 28-jarige Zwitser, die over een gelijkaardig profiel beschikt, steeds meer naar het achterplan verdwijnt. Dat was nochtans een scenario dat vorige zomer voorspeld werd, want toen was Antwerp bereid om Frey te laten vertrekken bij een goed bod. Nu zijn de kaarten anders en wil de Great Old hem het liefst van al behouden. Maar daar denkt Frey dus duidelijk het zijne over.


FREY ZET DRUK

Michael Frey neemt geen genoegen met zijn sportieve degradatie als back-up voor Vincent Janssen en na de bekerwedstrijd tegen KRC Genk - waarin hij andermaal op de bank startte - zei hij ostentatief in de perszone dat hij wil vertrekken bij Antwerp FC. “Dit was de laatste wedstrijd van Frey”, zei de Zwitser woensdagavond terwijl hij de aanwezige pers passeerde. Dat deed hij uiteraard bewust, want de spits zet op die manier druk om een transfer af te dwingen. Vóór hij die woorden uitsprak heerste er namelijk al interesse van Sporting Charleroi en Oud-Heverlee Leuven.



FREY MOCHT VERTREKKEN

Michael Frey was vorig seizoen een onbetwiste basisspeler en een absolute sterkhouder bij Antwerp FC. Het Zwitserse werkpaard scoorde toen 24 doelpunten in de Jupiler Pro League waarmee hij verantwoordelijk was voor maar liefst 41% van de totale Antwerpse doelpuntenproductie. Frey was van levensbelang voor Antwerp FC, mede dankzij zijn vele doelpunten kon The Great Old zich kwalificeren voor de belangrijke Champions’ Play-offs. Maar desondanks was de Great Old toch bereid om hun doelpuntenmachine te laten vertrekken bij een bod.



De vele doelpunten, grote werkkracht en inzet van Michael Frey verbloemden namelijk zijn andere tekortkomingen. Hij viel bijvoorbeeld uit de toon op het puur voetballend en technisch gebied. Frey is namelijk niet de verfijndste voetballer en in het samenspel alsook in de combinatie is hij niet meteen een grote meerwaarde. Ambitieus zoals de club is, werd er in de vorige zomer alvast gezocht naar een betere versie van Frey. En die vond men met Vincent Janssen. De Nederlander verdient 2,5 miljoen euro netto per jaar en is dus uiteraard eerste keus op de Bosuil. 62%

MINDER SPEELMINUTEN

Op het veld gedijt Vincent Janssen beter wanneer hij hij in een systeem met twee aanvallers kan spelen. De Nederlander als aanspeelpunt, met een bewegende en dynamische aanvaller naast zich. Dus niet met een type Michael Frey. Mark van Bommel probeerde dit seizoen wel een duo Janssen-Frey uit, maar uiteindelijk bleek dat geen groot succes te zijn. De twee centrumaanvallers stonden dit seizoen in de Jupiler Pro League amper 251 minuten samen op het veld, en dat nog eens verdeeld onder slechts zes wedstrijden.



Door de komst van Vincent Janssen, die de ploeg opmerkelijk beter laat spelen dan de Zwitser, is Michael Frey dit seizoen geen onbetwiste basisspeler of aanvalsleider meer bij Antwerp FC, ondanks zijn vele doelpunten en importantie in de vorige jaargang. De ontgoocheling van Frey valt volledig te begrijpen op basis van zijn 553 speelminuten na 19 competitiematchen dit jaar. Vorig seizoen telde hij op dezelfde speeldag 19 reeds 1.448 minuten. Dat is dus een afname van maar liefst 62%. Door zijn gedaalde speelminuten en invloed heeft Frey dus zijn zinnen gezet op een vertrek.

FREY MAG NIET MEER VERTREKKEN

In de vorige zomer was Antwerp FC bereid om Michael Frey te laten vertrekken bij een goed bod, maar toen was er enkel sprake van weinig concrete interesse van Galatasaray. In de huidige wintermercato wil de 28-jarige nu zelf vertrekken op de Bosuil, maar is de Great Old niet al te happig meer om hem te laten gaan. Dat komt vooral omdat Mark van Bommel met Frey en Vincent Janssen maar twee diepe spitsen in zijn spelersselectie heeft. Of Antwerp zou zelf een nieuwe spits moeten aantrekken in januari, waardoor een heuse transfercarroussel op gang zou komen.



Antwerp FC kan daardoor straks misschien (opnieuw) aankloppen bij Olympique Marseille. Begin september meldde L'Équipe dat Antwerp FC bereid was om zeven miljoen euro te betalen voor Bamba Dieng, die was toen overbodig bij Marseille en vandaag is hij dat nog steeds. Qua profiel is Dieng een kruising tussen Sadio Mané en Didier Drogba. Hij beschikt over een goede traptechniek, is dynamisch en onvoorspelbaar, waardoor Dieng een complementair duo zou kunnen vormen met een fysiek sterke centrumspits zoals Vincent Janssen.

LEES OOK: ‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Antwerp moet ...

Meest recent

‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

18
18
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

43
43
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

25
25
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

27
27
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

91
91
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

41
41
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

97
97
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

56
56
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

64
64
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

173
173
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

171
171
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

59
59
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

98
98
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

47
47
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

177
177
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

180
180
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

153
153
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

23
23
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

6
6
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

206
206
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

82
82
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

68
68
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

27
27
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

347
347
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

124
124

Meer sportnieuws