Michael Frey neemt wraak op Antwerp

948 stemmen
Michael Frey neemt wraak op Antwerp

Michael Frey is het beu om tweede viool te spelen bij Antwerp FC. Vincent Janssen is de eerste spits van Mark van Bommel, waardoor de 28-jarige Zwitser, die over een gelijkaardig profiel beschikt, steeds meer naar het achterplan verdwijnt. Dat was nochtans een scenario dat vorige zomer voorspeld werd, want toen was Antwerp bereid om Frey te laten vertrekken bij een goed bod. Nu zijn de kaarten anders en wil de Great Old hem het liefst van al behouden. Maar daar denkt Frey dus duidelijk het zijne over.


FREY ZET DRUK

Michael Frey neemt geen genoegen met zijn sportieve degradatie als back-up voor Vincent Janssen en na de bekerwedstrijd tegen KRC Genk - waarin hij andermaal op de bank startte - zei hij ostentatief in de perszone dat hij wil vertrekken bij Antwerp FC. “Dit was de laatste wedstrijd van Frey”, zei de Zwitser woensdagavond terwijl hij de aanwezige pers passeerde. Dat deed hij uiteraard bewust, want de spits zet op die manier druk om een transfer af te dwingen. Vóór hij die woorden uitsprak heerste er namelijk al interesse van Sporting Charleroi en Oud-Heverlee Leuven.



FREY MOCHT VERTREKKEN

Michael Frey was vorig seizoen een onbetwiste basisspeler en een absolute sterkhouder bij Antwerp FC. Het Zwitserse werkpaard scoorde toen 24 doelpunten in de Jupiler Pro League waarmee hij verantwoordelijk was voor maar liefst 41% van de totale Antwerpse doelpuntenproductie. Frey was van levensbelang voor Antwerp FC, mede dankzij zijn vele doelpunten kon The Great Old zich kwalificeren voor de belangrijke Champions’ Play-offs. Maar desondanks was de Great Old toch bereid om hun doelpuntenmachine te laten vertrekken bij een bod.



De vele doelpunten, grote werkkracht en inzet van Michael Frey verbloemden namelijk zijn andere tekortkomingen. Hij viel bijvoorbeeld uit de toon op het puur voetballend en technisch gebied. Frey is namelijk niet de verfijndste voetballer en in het samenspel alsook in de combinatie is hij niet meteen een grote meerwaarde. Ambitieus zoals de club is, werd er in de vorige zomer alvast gezocht naar een betere versie van Frey. En die vond men met Vincent Janssen. De Nederlander verdient 2,5 miljoen euro netto per jaar en is dus uiteraard eerste keus op de Bosuil. 62%

MINDER SPEELMINUTEN

Op het veld gedijt Vincent Janssen beter wanneer hij hij in een systeem met twee aanvallers kan spelen. De Nederlander als aanspeelpunt, met een bewegende en dynamische aanvaller naast zich. Dus niet met een type Michael Frey. Mark van Bommel probeerde dit seizoen wel een duo Janssen-Frey uit, maar uiteindelijk bleek dat geen groot succes te zijn. De twee centrumaanvallers stonden dit seizoen in de Jupiler Pro League amper 251 minuten samen op het veld, en dat nog eens verdeeld onder slechts zes wedstrijden.



Door de komst van Vincent Janssen, die de ploeg opmerkelijk beter laat spelen dan de Zwitser, is Michael Frey dit seizoen geen onbetwiste basisspeler of aanvalsleider meer bij Antwerp FC, ondanks zijn vele doelpunten en importantie in de vorige jaargang. De ontgoocheling van Frey valt volledig te begrijpen op basis van zijn 553 speelminuten na 19 competitiematchen dit jaar. Vorig seizoen telde hij op dezelfde speeldag 19 reeds 1.448 minuten. Dat is dus een afname van maar liefst 62%. Door zijn gedaalde speelminuten en invloed heeft Frey dus zijn zinnen gezet op een vertrek.

FREY MAG NIET MEER VERTREKKEN

In de vorige zomer was Antwerp FC bereid om Michael Frey te laten vertrekken bij een goed bod, maar toen was er enkel sprake van weinig concrete interesse van Galatasaray. In de huidige wintermercato wil de 28-jarige nu zelf vertrekken op de Bosuil, maar is de Great Old niet al te happig meer om hem te laten gaan. Dat komt vooral omdat Mark van Bommel met Frey en Vincent Janssen maar twee diepe spitsen in zijn spelersselectie heeft. Of Antwerp zou zelf een nieuwe spits moeten aantrekken in januari, waardoor een heuse transfercarroussel op gang zou komen.



Antwerp FC kan daardoor straks misschien (opnieuw) aankloppen bij Olympique Marseille. Begin september meldde L'Équipe dat Antwerp FC bereid was om zeven miljoen euro te betalen voor Bamba Dieng, die was toen overbodig bij Marseille en vandaag is hij dat nog steeds. Qua profiel is Dieng een kruising tussen Sadio Mané en Didier Drogba. Hij beschikt over een goede traptechniek, is dynamisch en onvoorspelbaar, waardoor Dieng een complementair duo zou kunnen vormen met een fysiek sterke centrumspits zoals Vincent Janssen.

Antwerp moet ...

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

576
576
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

126
126
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

97
97
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

80
80
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

73
73
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

239
239
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

112
112
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

308
308
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

34
34
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

98
98
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

85
85
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

280
280
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

67
67
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

182
182
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

183
183
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

701
701
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

282
282
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

520
520
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

45
45
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

108
108
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

137
137
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

633
633

Meer sportnieuws