Michael Frey neemt wraak op Antwerp

948 stemmen
Michael Frey neemt wraak op Antwerp

Michael Frey is het beu om tweede viool te spelen bij Antwerp FC. Vincent Janssen is de eerste spits van Mark van Bommel, waardoor de 28-jarige Zwitser, die over een gelijkaardig profiel beschikt, steeds meer naar het achterplan verdwijnt. Dat was nochtans een scenario dat vorige zomer voorspeld werd, want toen was Antwerp bereid om Frey te laten vertrekken bij een goed bod. Nu zijn de kaarten anders en wil de Great Old hem het liefst van al behouden. Maar daar denkt Frey dus duidelijk het zijne over.


FREY ZET DRUK

Michael Frey neemt geen genoegen met zijn sportieve degradatie als back-up voor Vincent Janssen en na de bekerwedstrijd tegen KRC Genk - waarin hij andermaal op de bank startte - zei hij ostentatief in de perszone dat hij wil vertrekken bij Antwerp FC. “Dit was de laatste wedstrijd van Frey”, zei de Zwitser woensdagavond terwijl hij de aanwezige pers passeerde. Dat deed hij uiteraard bewust, want de spits zet op die manier druk om een transfer af te dwingen. Vóór hij die woorden uitsprak heerste er namelijk al interesse van Sporting Charleroi en Oud-Heverlee Leuven.



FREY MOCHT VERTREKKEN

Michael Frey was vorig seizoen een onbetwiste basisspeler en een absolute sterkhouder bij Antwerp FC. Het Zwitserse werkpaard scoorde toen 24 doelpunten in de Jupiler Pro League waarmee hij verantwoordelijk was voor maar liefst 41% van de totale Antwerpse doelpuntenproductie. Frey was van levensbelang voor Antwerp FC, mede dankzij zijn vele doelpunten kon The Great Old zich kwalificeren voor de belangrijke Champions’ Play-offs. Maar desondanks was de Great Old toch bereid om hun doelpuntenmachine te laten vertrekken bij een bod.



De vele doelpunten, grote werkkracht en inzet van Michael Frey verbloemden namelijk zijn andere tekortkomingen. Hij viel bijvoorbeeld uit de toon op het puur voetballend en technisch gebied. Frey is namelijk niet de verfijndste voetballer en in het samenspel alsook in de combinatie is hij niet meteen een grote meerwaarde. Ambitieus zoals de club is, werd er in de vorige zomer alvast gezocht naar een betere versie van Frey. En die vond men met Vincent Janssen. De Nederlander verdient 2,5 miljoen euro netto per jaar en is dus uiteraard eerste keus op de Bosuil. 62%

MINDER SPEELMINUTEN

Op het veld gedijt Vincent Janssen beter wanneer hij hij in een systeem met twee aanvallers kan spelen. De Nederlander als aanspeelpunt, met een bewegende en dynamische aanvaller naast zich. Dus niet met een type Michael Frey. Mark van Bommel probeerde dit seizoen wel een duo Janssen-Frey uit, maar uiteindelijk bleek dat geen groot succes te zijn. De twee centrumaanvallers stonden dit seizoen in de Jupiler Pro League amper 251 minuten samen op het veld, en dat nog eens verdeeld onder slechts zes wedstrijden.



Door de komst van Vincent Janssen, die de ploeg opmerkelijk beter laat spelen dan de Zwitser, is Michael Frey dit seizoen geen onbetwiste basisspeler of aanvalsleider meer bij Antwerp FC, ondanks zijn vele doelpunten en importantie in de vorige jaargang. De ontgoocheling van Frey valt volledig te begrijpen op basis van zijn 553 speelminuten na 19 competitiematchen dit jaar. Vorig seizoen telde hij op dezelfde speeldag 19 reeds 1.448 minuten. Dat is dus een afname van maar liefst 62%. Door zijn gedaalde speelminuten en invloed heeft Frey dus zijn zinnen gezet op een vertrek.

FREY MAG NIET MEER VERTREKKEN

In de vorige zomer was Antwerp FC bereid om Michael Frey te laten vertrekken bij een goed bod, maar toen was er enkel sprake van weinig concrete interesse van Galatasaray. In de huidige wintermercato wil de 28-jarige nu zelf vertrekken op de Bosuil, maar is de Great Old niet al te happig meer om hem te laten gaan. Dat komt vooral omdat Mark van Bommel met Frey en Vincent Janssen maar twee diepe spitsen in zijn spelersselectie heeft. Of Antwerp zou zelf een nieuwe spits moeten aantrekken in januari, waardoor een heuse transfercarroussel op gang zou komen.



Antwerp FC kan daardoor straks misschien (opnieuw) aankloppen bij Olympique Marseille. Begin september meldde L'Équipe dat Antwerp FC bereid was om zeven miljoen euro te betalen voor Bamba Dieng, die was toen overbodig bij Marseille en vandaag is hij dat nog steeds. Qua profiel is Dieng een kruising tussen Sadio Mané en Didier Drogba. Hij beschikt over een goede traptechniek, is dynamisch en onvoorspelbaar, waardoor Dieng een complementair duo zou kunnen vormen met een fysiek sterke centrumspits zoals Vincent Janssen.

LEES OOK: Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Antwerp moet ...

Meest recent

Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

62
62
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

50
50
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

32
32
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

26
26
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

327
327
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

110
110
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

22
22
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

95
95
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

302
302
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

200
200
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

56
56
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

107
107
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

248
248
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

89
89
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

543
543
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

400
400
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

210
210
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

197
197
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

644
644
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

477
477
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

133
133
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

357
357
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

255
255
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

317
317
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

189
189

Meer sportnieuws