Michael Frey neemt wraak op Antwerp

948 stemmen
Michael Frey neemt wraak op Antwerp

Michael Frey is het beu om tweede viool te spelen bij Antwerp FC. Vincent Janssen is de eerste spits van Mark van Bommel, waardoor de 28-jarige Zwitser, die over een gelijkaardig profiel beschikt, steeds meer naar het achterplan verdwijnt. Dat was nochtans een scenario dat vorige zomer voorspeld werd, want toen was Antwerp bereid om Frey te laten vertrekken bij een goed bod. Nu zijn de kaarten anders en wil de Great Old hem het liefst van al behouden. Maar daar denkt Frey dus duidelijk het zijne over.


FREY ZET DRUK

Michael Frey neemt geen genoegen met zijn sportieve degradatie als back-up voor Vincent Janssen en na de bekerwedstrijd tegen KRC Genk - waarin hij andermaal op de bank startte - zei hij ostentatief in de perszone dat hij wil vertrekken bij Antwerp FC. “Dit was de laatste wedstrijd van Frey”, zei de Zwitser woensdagavond terwijl hij de aanwezige pers passeerde. Dat deed hij uiteraard bewust, want de spits zet op die manier druk om een transfer af te dwingen. Vóór hij die woorden uitsprak heerste er namelijk al interesse van Sporting Charleroi en Oud-Heverlee Leuven.



FREY MOCHT VERTREKKEN

Michael Frey was vorig seizoen een onbetwiste basisspeler en een absolute sterkhouder bij Antwerp FC. Het Zwitserse werkpaard scoorde toen 24 doelpunten in de Jupiler Pro League waarmee hij verantwoordelijk was voor maar liefst 41% van de totale Antwerpse doelpuntenproductie. Frey was van levensbelang voor Antwerp FC, mede dankzij zijn vele doelpunten kon The Great Old zich kwalificeren voor de belangrijke Champions’ Play-offs. Maar desondanks was de Great Old toch bereid om hun doelpuntenmachine te laten vertrekken bij een bod.



De vele doelpunten, grote werkkracht en inzet van Michael Frey verbloemden namelijk zijn andere tekortkomingen. Hij viel bijvoorbeeld uit de toon op het puur voetballend en technisch gebied. Frey is namelijk niet de verfijndste voetballer en in het samenspel alsook in de combinatie is hij niet meteen een grote meerwaarde. Ambitieus zoals de club is, werd er in de vorige zomer alvast gezocht naar een betere versie van Frey. En die vond men met Vincent Janssen. De Nederlander verdient 2,5 miljoen euro netto per jaar en is dus uiteraard eerste keus op de Bosuil. 62%

MINDER SPEELMINUTEN

Op het veld gedijt Vincent Janssen beter wanneer hij hij in een systeem met twee aanvallers kan spelen. De Nederlander als aanspeelpunt, met een bewegende en dynamische aanvaller naast zich. Dus niet met een type Michael Frey. Mark van Bommel probeerde dit seizoen wel een duo Janssen-Frey uit, maar uiteindelijk bleek dat geen groot succes te zijn. De twee centrumaanvallers stonden dit seizoen in de Jupiler Pro League amper 251 minuten samen op het veld, en dat nog eens verdeeld onder slechts zes wedstrijden.



Door de komst van Vincent Janssen, die de ploeg opmerkelijk beter laat spelen dan de Zwitser, is Michael Frey dit seizoen geen onbetwiste basisspeler of aanvalsleider meer bij Antwerp FC, ondanks zijn vele doelpunten en importantie in de vorige jaargang. De ontgoocheling van Frey valt volledig te begrijpen op basis van zijn 553 speelminuten na 19 competitiematchen dit jaar. Vorig seizoen telde hij op dezelfde speeldag 19 reeds 1.448 minuten. Dat is dus een afname van maar liefst 62%. Door zijn gedaalde speelminuten en invloed heeft Frey dus zijn zinnen gezet op een vertrek.

FREY MAG NIET MEER VERTREKKEN

In de vorige zomer was Antwerp FC bereid om Michael Frey te laten vertrekken bij een goed bod, maar toen was er enkel sprake van weinig concrete interesse van Galatasaray. In de huidige wintermercato wil de 28-jarige nu zelf vertrekken op de Bosuil, maar is de Great Old niet al te happig meer om hem te laten gaan. Dat komt vooral omdat Mark van Bommel met Frey en Vincent Janssen maar twee diepe spitsen in zijn spelersselectie heeft. Of Antwerp zou zelf een nieuwe spits moeten aantrekken in januari, waardoor een heuse transfercarroussel op gang zou komen.



Antwerp FC kan daardoor straks misschien (opnieuw) aankloppen bij Olympique Marseille. Begin september meldde L'Équipe dat Antwerp FC bereid was om zeven miljoen euro te betalen voor Bamba Dieng, die was toen overbodig bij Marseille en vandaag is hij dat nog steeds. Qua profiel is Dieng een kruising tussen Sadio Mané en Didier Drogba. Hij beschikt over een goede traptechniek, is dynamisch en onvoorspelbaar, waardoor Dieng een complementair duo zou kunnen vormen met een fysiek sterke centrumspits zoals Vincent Janssen.

Antwerp moet ...

Meest recent

Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

0
0
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

16
16
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

56
56
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

113
113
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

155
155
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

178
178
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

298
298
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

169
169
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

313
313
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

315
315
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

214
214
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

142
142
‘Diego Moreira geeft groen licht voor knaltransfer’

Diego Moreira kende op het WK een sterke invalbeurt tegen Senegal en dat was blijkbaar genoeg om een ...

72
72
Nu al topaankoop Club: “Hij gaat zeker punten pakken”

Club Brugge heeft op de zomermercato ferm uitgepakt. Yann Sommer is de opvolger van Simon Mignolet. ...

301
301
Antwerp op zucht van overname: opvallende details onthuld

Royal Antwerp FC staat volgens journalist Sacha Tavolieri dicht bij een overname. De club zoekt al ...

1074
1074
Leandro Trossard heeft transfer na WK helemaal te pakken

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels. De aanvaller was één van de ...

86
86
Anderlecht gaat verrassende nieuwe samenwerking aan

RSC Anderlecht is volop bezig met volgend seizoen. De voorbereidingen zijn al begonnen en ook achter ...

267
267
KAA Gent neemt pardoes afscheid van pion

De zomermercato is volop aan de gang, maar de Belgische clubs zijn ook bezig om alles op orde te ...

115
115
‘Standard zit niet stil en heeft miljoenentransfer beet’

Standard Luik zag Rafiki Said voor een ferm miljoenenbedrag vertrekken en de Rouches hebben dan ook ...

186
186
‘Volgt Theate plots Rode Duivel? Transferstrijd barst los’

De Rode Duivels worden volop genoemd tijdens de zomermercato. Het WK zit erop voor de Belgen en de ...

75
75
‘Wéér Tzolis-wending: Club Brugge knoopt gesprekken aan’

Waar ligt de toekomst van Christos Tzolis? De afgelopen weken wordt Arsenal nadrukkelijk genoemd, ...

368
368
‘Géén Valencia: Meunier verbaast met nieuwe club’

Thomas Meunier leek lange tijd op weg naar het Spaanse Valencia. De rechtsback is einde contract bij ...

150
150
TRANSFERUURTJE: ‘Club pakt uit én vreest, Genk gaat hard’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

674
674
Van Gucht krijgt waarschuwing: "Alles naar Eddy Snelders..."

Terwijl Ruben Van Gucht volop de halve finales van het WK aan elkaar praat voor Sporza, staat er ...

371
371
Na Courtois ook geen Lukaku en KDB op Nations League?

Het WK voor de Rode Duivels zit erop na de uitschakeling in de kwartfinale tegen Spanje. Thibaut ...

206
206

Meer sportnieuws