Pure horrortransfer voor Club Brugge

door
Pure horrortransfer voor Club Brugge

Niemand die eraan twijfelt dat Simon Mignolet de Gouden Schoen wint eind deze maand. Zonder ongelukken wordt hij de eerste doelman sinds Michel Preud’homme in 1989 die deze prestigieuze trofee verovert. Mignolet wordt dit jaar wel 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. De West-Vlamingen werden daarom in oktober al gelinkt aan de veelbelovende Chris Brady, en onze redactie maakte onlangs bekend dat ook Ersin Destanoğlu gevolgd wordt. Maar de 22-jarige Turk van Besiktas lijkt niet meteen een adequate opvolger te zijn voor Mignolet.


DE OPVOLGING VOOR MIGNOLET

Simon Mignolet verlengde eind september zijn contract bij Club Brugge tot en met 2026. Dat is een mooie beloning voor de sterkhouder die al drie keer op een rij de Belgische landstitel behaalde, evenveel keer verkozen werd tot Doelman van het Jaar, en de absolute uitblinker is in de historische Champions League campagne van Club Brugge. Met die contractverlenging anticipeerden de West-Vlamingen ook op een mogelijk vertrek van Mignolet, de 35-voudige Rode Duivel stond in de vorige zomermercato namelijk in de belangstelling van de Italiaanse topclub SSC Napoli.



Simon Mignolet telt momenteel 34 lentes, een leeftijd waarmee hij als doelman nog meerdere jaren kan meedraaien op Europese topniveau. Maar toch is het zinvol voor Club Brugge om al eens verder vooruit te kijken, want Mignolet zal uiteraard niet eeuwig blijven keepen. Daarom hebben de West-Vlamingen al enkele potentiële vervangers geïdentificeerd die op termijn in de voetsporen van Mignolet zouden kunnen treden. Chris Brady van Chicago Fire was de eerste en onze redactie berichtte onlangs dat ook Ersin Destanoğlu van Besiktas gevolgd wordt.

7 MILJOEN EURO (OF MEER)

Ersin Destanoğlu is een gekende doelman in Europa want in de voorbije jaren werd hij ook in verband gebracht met Chelsea, in 2021 als back-up voor Edouard Mendy, OGC Nice, Ajax, Nantes, Olympique Lyon, RB Salzburg, Borussia Dortmund en Rangers FC. Stuk voor stuk mooie clubs die wel graten zien in een transfer van de 22-jarige keeper. RB Salzburg bracht in juni vorig jaar zelfs een concrete aanbieding uit bij Besiktas. Het voorstel van 6 miljoen euro werd echter van de tafel geveegd want de Turkse topclub hield vast aan een vaste transfersom van 7 miljoen euro plus extra bonussen.



Die waardering ligt ook in de lijn van Ersin Destanoğlu’s actuele marktwaarde, die volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl als 9 miljoen euro wordt geraamd. Club Brugge zal dus duidelijk diep in de geldbuidel moeten tasten, wil de Belgische landskampioen aanspraak maken op de eventuele komst van de 22-jarige doelman. Destanoğlu verlengde in oktober ook nog maar zijn verbintenis bij Besiktas, waardoor hij tot en met 2026 onder contract ligt in Istanboel. Maar de belangrijkste vraag is of Destanoğlu wel zoveel geld waard is.

(NOG) GEEN TOPPER

Ersin Destanoğlu startte dit seizoen als de eerste doelman bij Besiktas, maar een overweldigende indruk liet hij toen zeker niet achter. Hij startte negen keer in het doel bij de Turkse topclub, maar een betrouwbare doelman of echte puntenpakker bewees de 22-jarige niet echt te zijn. Hij is de doelman die het minst aan het werk werd gesteld in de Süper Lig, maar desondanks ligt zijn reddingspercentage op amper 52%. Dat wil zeggen dat Destanoğlu bijna één doelpoging op twee een tegendoelpunt betekent. Ter vergelijking: Simon Mignolet redt 70% van zijn reddingen in de Jupiler Pro League.



Je kan Ersin Destanoğlu dan ook bezwaarlijk een puntenpakker noemen, want ook op dat vlak behoort hij tot de slechtst presterende doelmannen van de Turkse competitie. Een goed uitvoetballende doelman is hij ook weer niet. Destanoğlu legt wel een hoge zuiverheid in zijn passing - de hoogste van de Süper Liga zelfs - maar die is heel defensief, hij speelt bijvoorbeeld zelden of nooit een echt opbouwende pass. Destanoğlu wordt ook amper aangespeeld en bijgevolg verstuurt hij zelf ook weinig passes. Op het voetballend vlak is hij dus ook geen echte crack.

GEEN WAARDIGE OPVOLGER VOOR MIGNOLET

In de laatste vijf wedstrijden speelde Ersin Destanoğlu zelfs zijn basisplaats kwijt bij Besiktas, waar de ervaren Mert Günok (33) momenteel de eerste doelman is. We kunnen dan ook bezwaarlijk stellen dat Destanoğlu vandaag een aanwinst zou zijn voor Club Brugge, of dat hij op termijn überhaupt een waardige vervanger zou kunnen betekenen voor Simon Mignolet. Destanoğlu zou grote schoenen te vullen hebben want Mignolet is de beste doelman van de Belgische competitie.

“Eigenlijk moeten we elk weekend vaststellen dat de Belgische competitie onder zijn niveau ligt”, stelde Gert Verheyen eerder dit seizoen bijvoorbeeld bij Sporza. “Het moment dat hij naar Club Brugge gehaald is, was dan ook een kantelmoment voor de club. Hij heeft ondertussen niet één keer zijn investering terugbetaald, maar al een keer of vijf.” Marc Degryse stelde bij VTM dan weer dat Mignolet samen met Hans Vanaken de beste transfer is die Club Brugge ooit heeft gedaan sinds Verhaeghe er voorzitter is.



Op dit moment lijkt een potentiële transfer van Ersin Destanoğlu naar het Jan Breydelstadion dan ook zwaar overbodig te zijn. Niet alleen kost de 22-jarige doelman handenvol geld, hij reikt bovendien nog niet eens tot aan de enkels van Simon Mignolet. Destanoğlu kan weliswaar een bepaald potentieel bezitten, hij was niet voor niets de nummer één bij Besiktas in de eerste wedstrijden van het seizoen, maar voorlopig komen zijn kwaliteiten niet in aanmerking om Club Brugge van hun stoel te blazen.

LEES OOK: Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Destanoğlu is geen waardige opvolger voor Mignolet

Meest recent

'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

5
5
'Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club informeert'

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

21
21
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

37
37
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

71
71
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

61
61
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

183
183
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

299
299
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

132
132
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

179
179
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

235
235
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

423
423
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

266
266
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

83
83
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

754
754
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

227
227
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

260
260
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

233
233
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

107
107
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

69
69
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

556
556
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

251
251
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

105
105
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

454
454
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

596
596

Meer sportnieuws