Pure horrortransfer voor Club Brugge

1499 stemmen
Pure horrortransfer voor Club Brugge

Niemand die eraan twijfelt dat Simon Mignolet de Gouden Schoen wint eind deze maand. Zonder ongelukken wordt hij de eerste doelman sinds Michel Preud’homme in 1989 die deze prestigieuze trofee verovert. Mignolet wordt dit jaar wel 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. De West-Vlamingen werden daarom in oktober al gelinkt aan de veelbelovende Chris Brady, en onze redactie maakte onlangs bekend dat ook Ersin Destanoğlu gevolgd wordt. Maar de 22-jarige Turk van Besiktas lijkt niet meteen een adequate opvolger te zijn voor Mignolet.


DE OPVOLGING VOOR MIGNOLET

Simon Mignolet verlengde eind september zijn contract bij Club Brugge tot en met 2026. Dat is een mooie beloning voor de sterkhouder die al drie keer op een rij de Belgische landstitel behaalde, evenveel keer verkozen werd tot Doelman van het Jaar, en de absolute uitblinker is in de historische Champions League campagne van Club Brugge. Met die contractverlenging anticipeerden de West-Vlamingen ook op een mogelijk vertrek van Mignolet, de 35-voudige Rode Duivel stond in de vorige zomermercato namelijk in de belangstelling van de Italiaanse topclub SSC Napoli.



Simon Mignolet telt momenteel 34 lentes, een leeftijd waarmee hij als doelman nog meerdere jaren kan meedraaien op Europese topniveau. Maar toch is het zinvol voor Club Brugge om al eens verder vooruit te kijken, want Mignolet zal uiteraard niet eeuwig blijven keepen. Daarom hebben de West-Vlamingen al enkele potentiële vervangers geïdentificeerd die op termijn in de voetsporen van Mignolet zouden kunnen treden. Chris Brady van Chicago Fire was de eerste en onze redactie berichtte onlangs dat ook Ersin Destanoğlu van Besiktas gevolgd wordt.

7 MILJOEN EURO (OF MEER)

Ersin Destanoğlu is een gekende doelman in Europa want in de voorbije jaren werd hij ook in verband gebracht met Chelsea, in 2021 als back-up voor Edouard Mendy, OGC Nice, Ajax, Nantes, Olympique Lyon, RB Salzburg, Borussia Dortmund en Rangers FC. Stuk voor stuk mooie clubs die wel graten zien in een transfer van de 22-jarige keeper. RB Salzburg bracht in juni vorig jaar zelfs een concrete aanbieding uit bij Besiktas. Het voorstel van 6 miljoen euro werd echter van de tafel geveegd want de Turkse topclub hield vast aan een vaste transfersom van 7 miljoen euro plus extra bonussen.



Die waardering ligt ook in de lijn van Ersin Destanoğlu’s actuele marktwaarde, die volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl als 9 miljoen euro wordt geraamd. Club Brugge zal dus duidelijk diep in de geldbuidel moeten tasten, wil de Belgische landskampioen aanspraak maken op de eventuele komst van de 22-jarige doelman. Destanoğlu verlengde in oktober ook nog maar zijn verbintenis bij Besiktas, waardoor hij tot en met 2026 onder contract ligt in Istanboel. Maar de belangrijkste vraag is of Destanoğlu wel zoveel geld waard is.

(NOG) GEEN TOPPER

Ersin Destanoğlu startte dit seizoen als de eerste doelman bij Besiktas, maar een overweldigende indruk liet hij toen zeker niet achter. Hij startte negen keer in het doel bij de Turkse topclub, maar een betrouwbare doelman of echte puntenpakker bewees de 22-jarige niet echt te zijn. Hij is de doelman die het minst aan het werk werd gesteld in de Süper Lig, maar desondanks ligt zijn reddingspercentage op amper 52%. Dat wil zeggen dat Destanoğlu bijna één doelpoging op twee een tegendoelpunt betekent. Ter vergelijking: Simon Mignolet redt 70% van zijn reddingen in de Jupiler Pro League.



Je kan Ersin Destanoğlu dan ook bezwaarlijk een puntenpakker noemen, want ook op dat vlak behoort hij tot de slechtst presterende doelmannen van de Turkse competitie. Een goed uitvoetballende doelman is hij ook weer niet. Destanoğlu legt wel een hoge zuiverheid in zijn passing - de hoogste van de Süper Liga zelfs - maar die is heel defensief, hij speelt bijvoorbeeld zelden of nooit een echt opbouwende pass. Destanoğlu wordt ook amper aangespeeld en bijgevolg verstuurt hij zelf ook weinig passes. Op het voetballend vlak is hij dus ook geen echte crack.

GEEN WAARDIGE OPVOLGER VOOR MIGNOLET

In de laatste vijf wedstrijden speelde Ersin Destanoğlu zelfs zijn basisplaats kwijt bij Besiktas, waar de ervaren Mert Günok (33) momenteel de eerste doelman is. We kunnen dan ook bezwaarlijk stellen dat Destanoğlu vandaag een aanwinst zou zijn voor Club Brugge, of dat hij op termijn überhaupt een waardige vervanger zou kunnen betekenen voor Simon Mignolet. Destanoğlu zou grote schoenen te vullen hebben want Mignolet is de beste doelman van de Belgische competitie.

“Eigenlijk moeten we elk weekend vaststellen dat de Belgische competitie onder zijn niveau ligt”, stelde Gert Verheyen eerder dit seizoen bijvoorbeeld bij Sporza. “Het moment dat hij naar Club Brugge gehaald is, was dan ook een kantelmoment voor de club. Hij heeft ondertussen niet één keer zijn investering terugbetaald, maar al een keer of vijf.” Marc Degryse stelde bij VTM dan weer dat Mignolet samen met Hans Vanaken de beste transfer is die Club Brugge ooit heeft gedaan sinds Verhaeghe er voorzitter is.



Op dit moment lijkt een potentiële transfer van Ersin Destanoğlu naar het Jan Breydelstadion dan ook zwaar overbodig te zijn. Niet alleen kost de 22-jarige doelman handenvol geld, hij reikt bovendien nog niet eens tot aan de enkels van Simon Mignolet. Destanoğlu kan weliswaar een bepaald potentieel bezitten, hij was niet voor niets de nummer één bij Besiktas in de eerste wedstrijden van het seizoen, maar voorlopig komen zijn kwaliteiten niet in aanmerking om Club Brugge van hun stoel te blazen.

LEES OOK: Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Destanoğlu is geen waardige opvolger voor Mignolet

Meest recent

'Union slaat weer toe met typische transfer'

Union is zijn seizoen meteen begonnen met een prijs, want het pakte vrijdag de Supercup ten nadele ...

8
8
'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

Het zijn bij Club Brugge drukke dagen wat betreft transfers. Met Jesse Bisiwu (FC Barcelona) en ...

71
71
'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

57
57
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

174
174
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

64
64
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

66
66
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

137
137
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

115
115
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

114
114
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

108
108
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

359
359
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

131
131
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

524
524
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

82
82
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

395
395
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

287
287
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

991
991
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

284
284
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

71
71
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

117
117
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

1020
1020
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

614
614
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

122
122
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

81
81
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

856
856

Meer sportnieuws