Pure horrortransfer voor Club Brugge

door
Pure horrortransfer voor Club Brugge

Niemand die eraan twijfelt dat Simon Mignolet de Gouden Schoen wint eind deze maand. Zonder ongelukken wordt hij de eerste doelman sinds Michel Preud’homme in 1989 die deze prestigieuze trofee verovert. Mignolet wordt dit jaar wel 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. De West-Vlamingen werden daarom in oktober al gelinkt aan de veelbelovende Chris Brady, en onze redactie maakte onlangs bekend dat ook Ersin Destanoğlu gevolgd wordt. Maar de 22-jarige Turk van Besiktas lijkt niet meteen een adequate opvolger te zijn voor Mignolet.


DE OPVOLGING VOOR MIGNOLET

Simon Mignolet verlengde eind september zijn contract bij Club Brugge tot en met 2026. Dat is een mooie beloning voor de sterkhouder die al drie keer op een rij de Belgische landstitel behaalde, evenveel keer verkozen werd tot Doelman van het Jaar, en de absolute uitblinker is in de historische Champions League campagne van Club Brugge. Met die contractverlenging anticipeerden de West-Vlamingen ook op een mogelijk vertrek van Mignolet, de 35-voudige Rode Duivel stond in de vorige zomermercato namelijk in de belangstelling van de Italiaanse topclub SSC Napoli.



Simon Mignolet telt momenteel 34 lentes, een leeftijd waarmee hij als doelman nog meerdere jaren kan meedraaien op Europese topniveau. Maar toch is het zinvol voor Club Brugge om al eens verder vooruit te kijken, want Mignolet zal uiteraard niet eeuwig blijven keepen. Daarom hebben de West-Vlamingen al enkele potentiële vervangers geïdentificeerd die op termijn in de voetsporen van Mignolet zouden kunnen treden. Chris Brady van Chicago Fire was de eerste en onze redactie berichtte onlangs dat ook Ersin Destanoğlu van Besiktas gevolgd wordt.

7 MILJOEN EURO (OF MEER)

Ersin Destanoğlu is een gekende doelman in Europa want in de voorbije jaren werd hij ook in verband gebracht met Chelsea, in 2021 als back-up voor Edouard Mendy, OGC Nice, Ajax, Nantes, Olympique Lyon, RB Salzburg, Borussia Dortmund en Rangers FC. Stuk voor stuk mooie clubs die wel graten zien in een transfer van de 22-jarige keeper. RB Salzburg bracht in juni vorig jaar zelfs een concrete aanbieding uit bij Besiktas. Het voorstel van 6 miljoen euro werd echter van de tafel geveegd want de Turkse topclub hield vast aan een vaste transfersom van 7 miljoen euro plus extra bonussen.



Die waardering ligt ook in de lijn van Ersin Destanoğlu’s actuele marktwaarde, die volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl als 9 miljoen euro wordt geraamd. Club Brugge zal dus duidelijk diep in de geldbuidel moeten tasten, wil de Belgische landskampioen aanspraak maken op de eventuele komst van de 22-jarige doelman. Destanoğlu verlengde in oktober ook nog maar zijn verbintenis bij Besiktas, waardoor hij tot en met 2026 onder contract ligt in Istanboel. Maar de belangrijkste vraag is of Destanoğlu wel zoveel geld waard is.

(NOG) GEEN TOPPER

Ersin Destanoğlu startte dit seizoen als de eerste doelman bij Besiktas, maar een overweldigende indruk liet hij toen zeker niet achter. Hij startte negen keer in het doel bij de Turkse topclub, maar een betrouwbare doelman of echte puntenpakker bewees de 22-jarige niet echt te zijn. Hij is de doelman die het minst aan het werk werd gesteld in de Süper Lig, maar desondanks ligt zijn reddingspercentage op amper 52%. Dat wil zeggen dat Destanoğlu bijna één doelpoging op twee een tegendoelpunt betekent. Ter vergelijking: Simon Mignolet redt 70% van zijn reddingen in de Jupiler Pro League.



Je kan Ersin Destanoğlu dan ook bezwaarlijk een puntenpakker noemen, want ook op dat vlak behoort hij tot de slechtst presterende doelmannen van de Turkse competitie. Een goed uitvoetballende doelman is hij ook weer niet. Destanoğlu legt wel een hoge zuiverheid in zijn passing - de hoogste van de Süper Liga zelfs - maar die is heel defensief, hij speelt bijvoorbeeld zelden of nooit een echt opbouwende pass. Destanoğlu wordt ook amper aangespeeld en bijgevolg verstuurt hij zelf ook weinig passes. Op het voetballend vlak is hij dus ook geen echte crack.

GEEN WAARDIGE OPVOLGER VOOR MIGNOLET

In de laatste vijf wedstrijden speelde Ersin Destanoğlu zelfs zijn basisplaats kwijt bij Besiktas, waar de ervaren Mert Günok (33) momenteel de eerste doelman is. We kunnen dan ook bezwaarlijk stellen dat Destanoğlu vandaag een aanwinst zou zijn voor Club Brugge, of dat hij op termijn überhaupt een waardige vervanger zou kunnen betekenen voor Simon Mignolet. Destanoğlu zou grote schoenen te vullen hebben want Mignolet is de beste doelman van de Belgische competitie.

“Eigenlijk moeten we elk weekend vaststellen dat de Belgische competitie onder zijn niveau ligt”, stelde Gert Verheyen eerder dit seizoen bijvoorbeeld bij Sporza. “Het moment dat hij naar Club Brugge gehaald is, was dan ook een kantelmoment voor de club. Hij heeft ondertussen niet één keer zijn investering terugbetaald, maar al een keer of vijf.” Marc Degryse stelde bij VTM dan weer dat Mignolet samen met Hans Vanaken de beste transfer is die Club Brugge ooit heeft gedaan sinds Verhaeghe er voorzitter is.



Op dit moment lijkt een potentiële transfer van Ersin Destanoğlu naar het Jan Breydelstadion dan ook zwaar overbodig te zijn. Niet alleen kost de 22-jarige doelman handenvol geld, hij reikt bovendien nog niet eens tot aan de enkels van Simon Mignolet. Destanoğlu kan weliswaar een bepaald potentieel bezitten, hij was niet voor niets de nummer één bij Besiktas in de eerste wedstrijden van het seizoen, maar voorlopig komen zijn kwaliteiten niet in aanmerking om Club Brugge van hun stoel te blazen.

LEES OOK: 'Club Brugge wil stunten met 25-voudig Portugees international'

Destanoğlu is geen waardige opvolger voor Mignolet

Meest recent

'Garcia maakt grove fout met Romeo Vermant'

De Rode Duivels zullen dan toch tot dinsdag moeten wachten om hun WK-kwalificatie te vieren. De ...

39
39
'Noa Lang heeft het gehad: bliksemvertrek uit Napels dreigt'

Nederland wil zich maandagavond tegen Litouwen verzekeren van zijn plek op de WK-eindronde van ...

54
54
2 op 10 - Waalse pers draait één Duivel door gehaktmolen

Wat een glorieuze middag had moeten worden voor de Rode Duivels, is uitgedraaid op een aanzienlijke ...

124
124
'Topaanwinst meteen weg: Club ziet miljoenen verdampen'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan verse mankrachten en een aantal van ...

152
152
Onrust bij Rode Duivels: Garcia krijgt volle laag

Aan het feit dat de Rode Duivels straks naar het WK zullen gaan, wordt ondanks de misstap in ...

148
148
Club in de wolken: enorme opsteker voor moordend programma

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een bijzonder druk wedstrijdschema. En dat ...

313
313
Europese pers messcherp: Nederland maakt Duivels met grond gelijk

De Rode Duivels hebben zaterdagnamiddag de eerste kans gemist om zich van een WK-ticket te ...

298
298
Verrassende terugkeer bij Duivels? "Zie hem absoluut plaatsje krijgen"

De Rode Duivels maakten zaterdag geen goede beurt tijdens hun WK-kwalificatieduel in Kazachstan en ...

196
196
'Kompany huivert: Liverpool rooft ster weg uit Allianz Arena'

Bayern München wil na de interland-break zij zegereeks heropstarten in de Bundesliga en maakt ...

131
131
Portugal bibbert en beeft: WK-drama Ronaldo dreigt

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez wil zich zondagnamiddag verzekere van hun WK-ticket, ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele jackpot Club, nieuwe ploeg Verschaeren'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

223
223
'Vuurwerk bij Club Brugge: steunpilaar weg in januari?'

Anderhalve maand voor de opening van de wintermercato wemelt het reeds van de geruchten in de ...

102
102
Vanaken overtuigt Garcia: wie wijkt bij Rode Duivels?

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een mager 1-1 gelijkspel tegen Kazachstan. Het enige ...

178
178
Sportief mysterie: Welk geheim onthult Marc Coucke vandaag?

Voor Marc Coucke en Anderlecht waren het andermaal woelige weken. In een soort emotionele ...

147
147
Kater in Kazachstan komt Rode Duivels duur te staan

Rudi Garcia en co. likken hun wonden na de kater in Kazachstan. Niet alleen zijn de Rode Duivels ...

211
211
Garcia huivert: in dit scenario missen Rode Duivels het WK

De eerste matchbal is verspeeld. Veel tijd hebben de Rode Duivels echter niet om stil te staan bij ...

290
290
'Waanzin bij Club Brugge: bankzitter levert de jackpot op’

Een bankzitter die de jackpot oplevert? In Jan Breydel kan het: Een jonge verdediger van Club wekt ...

595
595
Afwezige Duivel winnaar bij België: "Hij is een kaderstuk"

De Belgen toonden bitter weinig op het veld van Kazachstan. Zonder kleppers als Thibaut Courtois, ...

148
148
Vandenbempt ziet twee enorme problemen bij de Duivels

Kazachstan - België 1-1. Dat was de uitslag van deze pot voetbal en een blamage voor de Rode ...

184
184
Na de blamage: keuzes plots makkelijker voor Garcia

België bakte er weinig van tegen Kazachstan. Het werd 1-1 en een aantal Rode Duivels kregen hun ...

292
292
'Knaltransfer Raskin : Rode Duivel hakt knoop door'

Nicolas Raskin kende een sterk 2025, waar hij zich knap in de basisploeg van de Rode Duivels ...

178
178
Bruggeling zwaar vernederd door Garcia: bom barst bijna

Brandon Mechele zat 90 minuten op de bank in Astana terwijl de Belgische defensie opnieuw door het ...

4481
4481
STVV 'verklapt' transfergeheim: "Slagen er alle jaren in"

STVV is een club waar ze al jaren een uitstekend transferbeleid hebben, al sloegen ze in januari de ...

136
136
Na Vanderhaeghe ook Borkelmans terug aan de slag in België?

Vital Borkelmans vertoeft sinds enkele maanden weer in België. De coach was aan de slag in ...

161
161
'Club Brugge wil stunten met 25-voudig Portugees international'

Club Brugge zal in januari wellicht toch wat versterking moeten halen. De kern oogt toch niet al te ...

582
582

Meer sportnieuws