Pure horrortransfer voor Club Brugge

door
Pure horrortransfer voor Club Brugge

Niemand die eraan twijfelt dat Simon Mignolet de Gouden Schoen wint eind deze maand. Zonder ongelukken wordt hij de eerste doelman sinds Michel Preud’homme in 1989 die deze prestigieuze trofee verovert. Mignolet wordt dit jaar wel 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. De West-Vlamingen werden daarom in oktober al gelinkt aan de veelbelovende Chris Brady, en onze redactie maakte onlangs bekend dat ook Ersin Destanoğlu gevolgd wordt. Maar de 22-jarige Turk van Besiktas lijkt niet meteen een adequate opvolger te zijn voor Mignolet.


DE OPVOLGING VOOR MIGNOLET

Simon Mignolet verlengde eind september zijn contract bij Club Brugge tot en met 2026. Dat is een mooie beloning voor de sterkhouder die al drie keer op een rij de Belgische landstitel behaalde, evenveel keer verkozen werd tot Doelman van het Jaar, en de absolute uitblinker is in de historische Champions League campagne van Club Brugge. Met die contractverlenging anticipeerden de West-Vlamingen ook op een mogelijk vertrek van Mignolet, de 35-voudige Rode Duivel stond in de vorige zomermercato namelijk in de belangstelling van de Italiaanse topclub SSC Napoli.



Simon Mignolet telt momenteel 34 lentes, een leeftijd waarmee hij als doelman nog meerdere jaren kan meedraaien op Europese topniveau. Maar toch is het zinvol voor Club Brugge om al eens verder vooruit te kijken, want Mignolet zal uiteraard niet eeuwig blijven keepen. Daarom hebben de West-Vlamingen al enkele potentiële vervangers geïdentificeerd die op termijn in de voetsporen van Mignolet zouden kunnen treden. Chris Brady van Chicago Fire was de eerste en onze redactie berichtte onlangs dat ook Ersin Destanoğlu van Besiktas gevolgd wordt.

7 MILJOEN EURO (OF MEER)

Ersin Destanoğlu is een gekende doelman in Europa want in de voorbije jaren werd hij ook in verband gebracht met Chelsea, in 2021 als back-up voor Edouard Mendy, OGC Nice, Ajax, Nantes, Olympique Lyon, RB Salzburg, Borussia Dortmund en Rangers FC. Stuk voor stuk mooie clubs die wel graten zien in een transfer van de 22-jarige keeper. RB Salzburg bracht in juni vorig jaar zelfs een concrete aanbieding uit bij Besiktas. Het voorstel van 6 miljoen euro werd echter van de tafel geveegd want de Turkse topclub hield vast aan een vaste transfersom van 7 miljoen euro plus extra bonussen.



Die waardering ligt ook in de lijn van Ersin Destanoğlu’s actuele marktwaarde, die volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl als 9 miljoen euro wordt geraamd. Club Brugge zal dus duidelijk diep in de geldbuidel moeten tasten, wil de Belgische landskampioen aanspraak maken op de eventuele komst van de 22-jarige doelman. Destanoğlu verlengde in oktober ook nog maar zijn verbintenis bij Besiktas, waardoor hij tot en met 2026 onder contract ligt in Istanboel. Maar de belangrijkste vraag is of Destanoğlu wel zoveel geld waard is.

(NOG) GEEN TOPPER

Ersin Destanoğlu startte dit seizoen als de eerste doelman bij Besiktas, maar een overweldigende indruk liet hij toen zeker niet achter. Hij startte negen keer in het doel bij de Turkse topclub, maar een betrouwbare doelman of echte puntenpakker bewees de 22-jarige niet echt te zijn. Hij is de doelman die het minst aan het werk werd gesteld in de Süper Lig, maar desondanks ligt zijn reddingspercentage op amper 52%. Dat wil zeggen dat Destanoğlu bijna één doelpoging op twee een tegendoelpunt betekent. Ter vergelijking: Simon Mignolet redt 70% van zijn reddingen in de Jupiler Pro League.



Je kan Ersin Destanoğlu dan ook bezwaarlijk een puntenpakker noemen, want ook op dat vlak behoort hij tot de slechtst presterende doelmannen van de Turkse competitie. Een goed uitvoetballende doelman is hij ook weer niet. Destanoğlu legt wel een hoge zuiverheid in zijn passing - de hoogste van de Süper Liga zelfs - maar die is heel defensief, hij speelt bijvoorbeeld zelden of nooit een echt opbouwende pass. Destanoğlu wordt ook amper aangespeeld en bijgevolg verstuurt hij zelf ook weinig passes. Op het voetballend vlak is hij dus ook geen echte crack.

GEEN WAARDIGE OPVOLGER VOOR MIGNOLET

In de laatste vijf wedstrijden speelde Ersin Destanoğlu zelfs zijn basisplaats kwijt bij Besiktas, waar de ervaren Mert Günok (33) momenteel de eerste doelman is. We kunnen dan ook bezwaarlijk stellen dat Destanoğlu vandaag een aanwinst zou zijn voor Club Brugge, of dat hij op termijn überhaupt een waardige vervanger zou kunnen betekenen voor Simon Mignolet. Destanoğlu zou grote schoenen te vullen hebben want Mignolet is de beste doelman van de Belgische competitie.

“Eigenlijk moeten we elk weekend vaststellen dat de Belgische competitie onder zijn niveau ligt”, stelde Gert Verheyen eerder dit seizoen bijvoorbeeld bij Sporza. “Het moment dat hij naar Club Brugge gehaald is, was dan ook een kantelmoment voor de club. Hij heeft ondertussen niet één keer zijn investering terugbetaald, maar al een keer of vijf.” Marc Degryse stelde bij VTM dan weer dat Mignolet samen met Hans Vanaken de beste transfer is die Club Brugge ooit heeft gedaan sinds Verhaeghe er voorzitter is.



Op dit moment lijkt een potentiële transfer van Ersin Destanoğlu naar het Jan Breydelstadion dan ook zwaar overbodig te zijn. Niet alleen kost de 22-jarige doelman handenvol geld, hij reikt bovendien nog niet eens tot aan de enkels van Simon Mignolet. Destanoğlu kan weliswaar een bepaald potentieel bezitten, hij was niet voor niets de nummer één bij Besiktas in de eerste wedstrijden van het seizoen, maar voorlopig komen zijn kwaliteiten niet in aanmerking om Club Brugge van hun stoel te blazen.

LEES OOK: Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Destanoğlu is geen waardige opvolger voor Mignolet

Meest recent

Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

30
30
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

18
18
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

83
83
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

194
194
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

160
160
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

133
133
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

39
39
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

352
352
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

107
107
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

492
492
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

71
71
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

75
75
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

207
207
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

41
41
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

48
48
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

203
203
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

77
77
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

257
257
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

38
38
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

674
674
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

280
280
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

236
236
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

116
116
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

125
125

Meer sportnieuws