Pure horrortransfer voor Club Brugge

1499 stemmen
Pure horrortransfer voor Club Brugge

Niemand die eraan twijfelt dat Simon Mignolet de Gouden Schoen wint eind deze maand. Zonder ongelukken wordt hij de eerste doelman sinds Michel Preud’homme in 1989 die deze prestigieuze trofee verovert. Mignolet wordt dit jaar wel 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. De West-Vlamingen werden daarom in oktober al gelinkt aan de veelbelovende Chris Brady, en onze redactie maakte onlangs bekend dat ook Ersin Destanoğlu gevolgd wordt. Maar de 22-jarige Turk van Besiktas lijkt niet meteen een adequate opvolger te zijn voor Mignolet.


DE OPVOLGING VOOR MIGNOLET

Simon Mignolet verlengde eind september zijn contract bij Club Brugge tot en met 2026. Dat is een mooie beloning voor de sterkhouder die al drie keer op een rij de Belgische landstitel behaalde, evenveel keer verkozen werd tot Doelman van het Jaar, en de absolute uitblinker is in de historische Champions League campagne van Club Brugge. Met die contractverlenging anticipeerden de West-Vlamingen ook op een mogelijk vertrek van Mignolet, de 35-voudige Rode Duivel stond in de vorige zomermercato namelijk in de belangstelling van de Italiaanse topclub SSC Napoli.



Simon Mignolet telt momenteel 34 lentes, een leeftijd waarmee hij als doelman nog meerdere jaren kan meedraaien op Europese topniveau. Maar toch is het zinvol voor Club Brugge om al eens verder vooruit te kijken, want Mignolet zal uiteraard niet eeuwig blijven keepen. Daarom hebben de West-Vlamingen al enkele potentiële vervangers geïdentificeerd die op termijn in de voetsporen van Mignolet zouden kunnen treden. Chris Brady van Chicago Fire was de eerste en onze redactie berichtte onlangs dat ook Ersin Destanoğlu van Besiktas gevolgd wordt.

7 MILJOEN EURO (OF MEER)

Ersin Destanoğlu is een gekende doelman in Europa want in de voorbije jaren werd hij ook in verband gebracht met Chelsea, in 2021 als back-up voor Edouard Mendy, OGC Nice, Ajax, Nantes, Olympique Lyon, RB Salzburg, Borussia Dortmund en Rangers FC. Stuk voor stuk mooie clubs die wel graten zien in een transfer van de 22-jarige keeper. RB Salzburg bracht in juni vorig jaar zelfs een concrete aanbieding uit bij Besiktas. Het voorstel van 6 miljoen euro werd echter van de tafel geveegd want de Turkse topclub hield vast aan een vaste transfersom van 7 miljoen euro plus extra bonussen.



Die waardering ligt ook in de lijn van Ersin Destanoğlu’s actuele marktwaarde, die volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl als 9 miljoen euro wordt geraamd. Club Brugge zal dus duidelijk diep in de geldbuidel moeten tasten, wil de Belgische landskampioen aanspraak maken op de eventuele komst van de 22-jarige doelman. Destanoğlu verlengde in oktober ook nog maar zijn verbintenis bij Besiktas, waardoor hij tot en met 2026 onder contract ligt in Istanboel. Maar de belangrijkste vraag is of Destanoğlu wel zoveel geld waard is.

(NOG) GEEN TOPPER

Ersin Destanoğlu startte dit seizoen als de eerste doelman bij Besiktas, maar een overweldigende indruk liet hij toen zeker niet achter. Hij startte negen keer in het doel bij de Turkse topclub, maar een betrouwbare doelman of echte puntenpakker bewees de 22-jarige niet echt te zijn. Hij is de doelman die het minst aan het werk werd gesteld in de Süper Lig, maar desondanks ligt zijn reddingspercentage op amper 52%. Dat wil zeggen dat Destanoğlu bijna één doelpoging op twee een tegendoelpunt betekent. Ter vergelijking: Simon Mignolet redt 70% van zijn reddingen in de Jupiler Pro League.



Je kan Ersin Destanoğlu dan ook bezwaarlijk een puntenpakker noemen, want ook op dat vlak behoort hij tot de slechtst presterende doelmannen van de Turkse competitie. Een goed uitvoetballende doelman is hij ook weer niet. Destanoğlu legt wel een hoge zuiverheid in zijn passing - de hoogste van de Süper Liga zelfs - maar die is heel defensief, hij speelt bijvoorbeeld zelden of nooit een echt opbouwende pass. Destanoğlu wordt ook amper aangespeeld en bijgevolg verstuurt hij zelf ook weinig passes. Op het voetballend vlak is hij dus ook geen echte crack.

GEEN WAARDIGE OPVOLGER VOOR MIGNOLET

In de laatste vijf wedstrijden speelde Ersin Destanoğlu zelfs zijn basisplaats kwijt bij Besiktas, waar de ervaren Mert Günok (33) momenteel de eerste doelman is. We kunnen dan ook bezwaarlijk stellen dat Destanoğlu vandaag een aanwinst zou zijn voor Club Brugge, of dat hij op termijn überhaupt een waardige vervanger zou kunnen betekenen voor Simon Mignolet. Destanoğlu zou grote schoenen te vullen hebben want Mignolet is de beste doelman van de Belgische competitie.

“Eigenlijk moeten we elk weekend vaststellen dat de Belgische competitie onder zijn niveau ligt”, stelde Gert Verheyen eerder dit seizoen bijvoorbeeld bij Sporza. “Het moment dat hij naar Club Brugge gehaald is, was dan ook een kantelmoment voor de club. Hij heeft ondertussen niet één keer zijn investering terugbetaald, maar al een keer of vijf.” Marc Degryse stelde bij VTM dan weer dat Mignolet samen met Hans Vanaken de beste transfer is die Club Brugge ooit heeft gedaan sinds Verhaeghe er voorzitter is.



Op dit moment lijkt een potentiële transfer van Ersin Destanoğlu naar het Jan Breydelstadion dan ook zwaar overbodig te zijn. Niet alleen kost de 22-jarige doelman handenvol geld, hij reikt bovendien nog niet eens tot aan de enkels van Simon Mignolet. Destanoğlu kan weliswaar een bepaald potentieel bezitten, hij was niet voor niets de nummer één bij Besiktas in de eerste wedstrijden van het seizoen, maar voorlopig komen zijn kwaliteiten niet in aanmerking om Club Brugge van hun stoel te blazen.

LEES OOK: 'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Destanoğlu is geen waardige opvolger voor Mignolet

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

89
89
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

175
175
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

42
42
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

141
141
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

80
80
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

63
63
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

152
152
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

247
247
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

351
351
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

187
187
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

536
536
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

59
59
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

340
340
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

250
250
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

369
369
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

247
247
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

173
173
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

220
220
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

171
171
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

644
644
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

292
292
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

112
112

Meer sportnieuws