Opnieuw haakt belangrijke kandidaat af bij Rode Duivels

door
Opnieuw haakt belangrijke kandidaat af bij Rode Duivels

De komende weken zal de taskforce van de voetbalbond een beslissing nemen over wie de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels moet worden, nadat Roberto Martinez besliste om zijn aflopende contract niet te verlengen. De deadline voor mogelijke kandidaten om zich te melden is eerder deze week verstreken en de eerste namen van geïnteresseerde trainers werden al gelekt.


Maar dat zorgde er ook voor dat al snel enkele mogelijke kandidaten afhaakten. Zo ontkende Thierry Henry al dat hij zich bij de KBVB aangeboden heeft voor de job, ook al zouden heel wat spelers de Fransman graag zien doorschuiven nadat hij de voorbije jaren assistent van Martinez was. Nu ontkent ook een tweede bekende naam de geruchten over zijn interesse in de job.

Via zijn officiële kanalen ontkent Hervé Renard dat hij gesolliciteerd zou hebben. "Het nieuws dat ik mezelf aangeboden zou hebben om de Belgische nationale ploeg te coachen is volledig vals", luidt zijn duidelijke boodschap. Daarmee lijkt één van de belangrijkste kandidaten zich uit de race terug te trekken.

WINNAAR
De 54-jarige Fransman is immers één van de weinige kandidaten die kan zeggen dat hij internationaal al prijzen gepakt heeft. Hij wist immers twee keer de Africa Cup te winnen, in 2012 met Zambia en in 2015 met Ivoorkust. Op het voorbije WK in Qatar gooide hij nog hoge ogen met Saudi-Arabië door toekomstig wereldkampioen Argentinië te kloppen in hun openingsmatch. Renard heeft bij de oliestaat wel nog een contract tot medio 2027.


LEES OOK: 'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Was hij een goede bondscoach geweest?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

120
120
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

32
32
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

75
75
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

20
20
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

86
86
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

176
176
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

159
159
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

64
64
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

135
135
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

61
61
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

105
105
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

297
297
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

256
256
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

145
145
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

507
507
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

393
393
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1340
1340
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

702
702
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

253
253
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

188
188
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

391
391
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

177
177
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

351
351

Meer sportnieuws