Opnieuw haakt belangrijke kandidaat af bij Rode Duivels

648 stemmen
Opnieuw haakt belangrijke kandidaat af bij Rode Duivels

De komende weken zal de taskforce van de voetbalbond een beslissing nemen over wie de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels moet worden, nadat Roberto Martinez besliste om zijn aflopende contract niet te verlengen. De deadline voor mogelijke kandidaten om zich te melden is eerder deze week verstreken en de eerste namen van geïnteresseerde trainers werden al gelekt.


Maar dat zorgde er ook voor dat al snel enkele mogelijke kandidaten afhaakten. Zo ontkende Thierry Henry al dat hij zich bij de KBVB aangeboden heeft voor de job, ook al zouden heel wat spelers de Fransman graag zien doorschuiven nadat hij de voorbije jaren assistent van Martinez was. Nu ontkent ook een tweede bekende naam de geruchten over zijn interesse in de job.

Via zijn officiële kanalen ontkent Hervé Renard dat hij gesolliciteerd zou hebben. "Het nieuws dat ik mezelf aangeboden zou hebben om de Belgische nationale ploeg te coachen is volledig vals", luidt zijn duidelijke boodschap. Daarmee lijkt één van de belangrijkste kandidaten zich uit de race terug te trekken.

WINNAAR
De 54-jarige Fransman is immers één van de weinige kandidaten die kan zeggen dat hij internationaal al prijzen gepakt heeft. Hij wist immers twee keer de Africa Cup te winnen, in 2012 met Zambia en in 2015 met Ivoorkust. Op het voorbije WK in Qatar gooide hij nog hoge ogen met Saudi-Arabië door toekomstig wereldkampioen Argentinië te kloppen in hun openingsmatch. Renard heeft bij de oliestaat wel nog een contract tot medio 2027.


LEES OOK: Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Was hij een goede bondscoach geweest?

Meest recent

Garcia houdt adem in: Doku out versus Nieuw-Zeeland?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

0
0
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

173
173
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

387
387
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

193
193
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

70
70
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

27
27
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

63
63
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

324
324
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

42
42
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

403
403
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

626
626
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

113
113
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

94
94
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

285
285
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

117
117
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

44
44
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

85
85
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

198
198
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

36
36
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

217
217
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

48
48
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

410
410
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

531
531
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

424
424

Meer sportnieuws