Opnieuw haakt belangrijke kandidaat af bij Rode Duivels

door
Opnieuw haakt belangrijke kandidaat af bij Rode Duivels

De komende weken zal de taskforce van de voetbalbond een beslissing nemen over wie de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels moet worden, nadat Roberto Martinez besliste om zijn aflopende contract niet te verlengen. De deadline voor mogelijke kandidaten om zich te melden is eerder deze week verstreken en de eerste namen van geïnteresseerde trainers werden al gelekt.


Maar dat zorgde er ook voor dat al snel enkele mogelijke kandidaten afhaakten. Zo ontkende Thierry Henry al dat hij zich bij de KBVB aangeboden heeft voor de job, ook al zouden heel wat spelers de Fransman graag zien doorschuiven nadat hij de voorbije jaren assistent van Martinez was. Nu ontkent ook een tweede bekende naam de geruchten over zijn interesse in de job.

Via zijn officiële kanalen ontkent Hervé Renard dat hij gesolliciteerd zou hebben. "Het nieuws dat ik mezelf aangeboden zou hebben om de Belgische nationale ploeg te coachen is volledig vals", luidt zijn duidelijke boodschap. Daarmee lijkt één van de belangrijkste kandidaten zich uit de race terug te trekken.

WINNAAR
De 54-jarige Fransman is immers één van de weinige kandidaten die kan zeggen dat hij internationaal al prijzen gepakt heeft. Hij wist immers twee keer de Africa Cup te winnen, in 2012 met Zambia en in 2015 met Ivoorkust. Op het voorbije WK in Qatar gooide hij nog hoge ogen met Saudi-Arabië door toekomstig wereldkampioen Argentinië te kloppen in hun openingsmatch. Renard heeft bij de oliestaat wel nog een contract tot medio 2027.


LEES OOK: Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

Was hij een goede bondscoach geweest?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

10
10
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

51
51
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

23
23
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

49
49
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

94
94
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

180
180
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

100
100
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

76
76
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

313
313
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

231
231
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

84
84
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

378
378
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

214
214
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

102
102
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

330
330
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

303
303
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

276
276
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

745
745
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

209
209
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

891
891
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

733
733
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

154
154
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

475
475
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

536
536
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

192
192

Meer sportnieuws