Opnieuw haakt belangrijke kandidaat af bij Rode Duivels

door
Opnieuw haakt belangrijke kandidaat af bij Rode Duivels

De komende weken zal de taskforce van de voetbalbond een beslissing nemen over wie de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels moet worden, nadat Roberto Martinez besliste om zijn aflopende contract niet te verlengen. De deadline voor mogelijke kandidaten om zich te melden is eerder deze week verstreken en de eerste namen van geïnteresseerde trainers werden al gelekt.


Maar dat zorgde er ook voor dat al snel enkele mogelijke kandidaten afhaakten. Zo ontkende Thierry Henry al dat hij zich bij de KBVB aangeboden heeft voor de job, ook al zouden heel wat spelers de Fransman graag zien doorschuiven nadat hij de voorbije jaren assistent van Martinez was. Nu ontkent ook een tweede bekende naam de geruchten over zijn interesse in de job.

Via zijn officiële kanalen ontkent Hervé Renard dat hij gesolliciteerd zou hebben. "Het nieuws dat ik mezelf aangeboden zou hebben om de Belgische nationale ploeg te coachen is volledig vals", luidt zijn duidelijke boodschap. Daarmee lijkt één van de belangrijkste kandidaten zich uit de race terug te trekken.

WINNAAR
De 54-jarige Fransman is immers één van de weinige kandidaten die kan zeggen dat hij internationaal al prijzen gepakt heeft. Hij wist immers twee keer de Africa Cup te winnen, in 2012 met Zambia en in 2015 met Ivoorkust. Op het voorbije WK in Qatar gooide hij nog hoge ogen met Saudi-Arabië door toekomstig wereldkampioen Argentinië te kloppen in hun openingsmatch. Renard heeft bij de oliestaat wel nog een contract tot medio 2027.


LEES OOK: Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

Was hij een goede bondscoach geweest?

Meest recent

Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

25
25
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

47
47
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

48
48
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

88
88
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

69
69
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

173
173
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

216
216
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

579
579
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

34
34
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

212
212
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

64
64
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

836
836
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

332
332
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

124
124
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

155
155
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

373
373
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

52
52
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

135
135
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1838
1838
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

579
579
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

630
630
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

21
21
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

225
225
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

491
491
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

358
358

Meer sportnieuws