Opnieuw haakt belangrijke kandidaat af bij Rode Duivels

648 stemmen
Opnieuw haakt belangrijke kandidaat af bij Rode Duivels

De komende weken zal de taskforce van de voetbalbond een beslissing nemen over wie de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels moet worden, nadat Roberto Martinez besliste om zijn aflopende contract niet te verlengen. De deadline voor mogelijke kandidaten om zich te melden is eerder deze week verstreken en de eerste namen van geïnteresseerde trainers werden al gelekt.


Maar dat zorgde er ook voor dat al snel enkele mogelijke kandidaten afhaakten. Zo ontkende Thierry Henry al dat hij zich bij de KBVB aangeboden heeft voor de job, ook al zouden heel wat spelers de Fransman graag zien doorschuiven nadat hij de voorbije jaren assistent van Martinez was. Nu ontkent ook een tweede bekende naam de geruchten over zijn interesse in de job.

Via zijn officiële kanalen ontkent Hervé Renard dat hij gesolliciteerd zou hebben. "Het nieuws dat ik mezelf aangeboden zou hebben om de Belgische nationale ploeg te coachen is volledig vals", luidt zijn duidelijke boodschap. Daarmee lijkt één van de belangrijkste kandidaten zich uit de race terug te trekken.

WINNAAR
De 54-jarige Fransman is immers één van de weinige kandidaten die kan zeggen dat hij internationaal al prijzen gepakt heeft. Hij wist immers twee keer de Africa Cup te winnen, in 2012 met Zambia en in 2015 met Ivoorkust. Op het voorbije WK in Qatar gooide hij nog hoge ogen met Saudi-Arabië door toekomstig wereldkampioen Argentinië te kloppen in hun openingsmatch. Renard heeft bij de oliestaat wel nog een contract tot medio 2027.


LEES OOK: Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Was hij een goede bondscoach geweest?

Meest recent

'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

104
104
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

81
81
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

228
228
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

98
98
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

77
77
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

268
268
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

31
31
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

397
397
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

74
74
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

265
265
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

481
481
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

62
62
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

203
203
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

101
101
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

334
334
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

534
534
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

428
428
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

178
178
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

89
89
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

426
426
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

217
217
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

510
510
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

143
143
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

354
354

Meer sportnieuws