Yusuf out: Van Bommel eist verrassend slachtoffer

558 stemmen
Yusuf out: Van Bommel eist verrassend slachtoffer

De start van het nieuwe jaar betekent blijkbaar meteen ook een nieuw begin voor Antwerp, dat zich ten koste van autoritaire koploper KRC Genk moeiteloos kwalificeerde voor de halve finale van de Croky Cup. Daarvoor dwong de Great Old reeds AA Gent zonder verpinken op de knieën. Met dank aan Mark van Bommel zijn kersverse succesformule, die weliswaar een opmerkelijk slachtoffer eist.


Twee topwedstrijden, evenveel clean sheets: Jean Butez kon zich geen beter begin van 2023 wensen. Nochtans sleepte het stamnummer één, dat met negen opeenvolgende overwinningen aanvankelijk nog als een bezetene uit de startblokken schoot, zich met een ondermaatse reeks van negen op 27 naar het einde van het afgelopen jaar. Van Bommel zijn elftal leek op die manier nog maar eens als een kaartenhuis in elkaar te zakken, net zoals hem dat eerder bij PSV en Wolfsburg overkwam. Tot hij, deels gedwongen door een toevallige samenloop van omstandigheden, met een paar geniale ingrepen plots het tij wist te keren. Met als eerste en voornaamste zet de ontdekking van Arthur Vermeeren.

STENGS & VERMEEREN
Op het middenveld koos Van Bommel al quasi het hele seizoen lang voor het vaste trio Alhassan Yusuf, Pieter Gerkens en Jurgen Ekkelenkamp. Die laatste gaf evenwel verstek voor de eerste horde in de beker, toen de Antwerpenaren pas na strafschoppen afrekende met tweedeklasser Beveren. Toch gaf Vermeeren dan al zijn visitekaartje af. "Als niemand terugkeert uit blessure komt 'Tuurtje' er opnieuw op", aarzelde Van Bommel dan ook geen seconde voor het bezoek aan Club Brugge, waar Ekkelenkamp uiteindelijk dienst zou doen als invaller. Sindsdien is de volwassen tiener, woensdag weer de baas van die andere groeibriljant aan de overzijde Bilal El Khannouss, niet meer weg te denken uit de basisploeg.



Dat hij zich zo vlot staande houdt is des te straffer gelet op zijn partner in crime. Ekkelenkamp was na het WK dan wel terug fit, nu lagen Yusuf en Gerkens in de lappenmand. Tot overmaat van ramp moest Christopher Scott in de bekermatch tegen Standard reeds na tien minuten naar de kant. Op de bank zaten echter geen middenvelders meer, door de schorsing van Vincent Janssen was omschakelen naar een systeem met twee spitsen evenmin een optie. Van Bommel besloot dan maar om Calvin Stengs, die al zijn hele leven op de flank vertoeft, naar het centrum te verhuizen. Niet zomaar als nummer tien, want Ekkelenkamp moet kunnen infiltreren, maar zelfs nog een linie lager aan de zijde van Vermeeren.

SLACHTOFFER FREY
Geen ervaren houvast dus voor het toptalent, maar het onconventionele duo klikt. Stengs was prompt goed voor een goal en een assist, net als Arbnor Muja die zijn vaste stek als rechtsbuiten overnam. Een kunstje dat de gehuurde linkspoot met de puntgave balbehandeling, ook tegen Genk bepalend, nadien overdeed tegen Westerlo. Zijn statistieken zijn nu zowaar beter dan voorheen. Janssen en Michael Frey, die toen voor de laatste keer een koppel vormden, zorgden voor de overige treffers. Toch bleef Antwerp voor het derde competitieduel op rij steken op een gelijkspel. Een 4-4-2 met louter Stengs en Vermeeren in de as bood onvoldoende stabiliteit, Van Bommel moest nog wat sleutelen aan zijn recept.



Tot zijn eigen ongenoegen blijkt Frey, razend na zijn invalbeurt tegen Genk, het slachtoffer. Met alle begrip voor de clubtopschutter van vorig seizoen, die nog steeds fraaie cijfers voorlegt en zelfs efficiënter is dan Janssen, maar na de komst van zijn concurrent zag hij de bui wellicht toch reeds hangen. We kunnen de coach ook geen ongelijk geven: zijn landgenoot won gewoon het pleit diep in de punt, waar de keuze voor slechts één speerpunt de juiste blijkt. Zoals wel vaker eisten in de Cegeka Arena trouwens alle Nederlanders een glansrol op. Met werkmier Muja aan de overkant en Gaston Avila, die bekoort als vervanger van Sam Vines, in zijn rug lijkt ook Michel-Ange Balikwisha eindelijk weer de oude.

VAN NOOD NAAR LUXE
Met ook de verdediging die opnieuw staat als een huis lijkt men op de Bosuil dus met een propere lei en verse moed het nieuwe jaar aan te vatten. En wie weet meteen een nieuwe zegereeks in te zetten. Nadat de Buffalo's weinig weerstand boden werd alvast de code van Genk gekraakt, een statement dat kan tellen. Antwerp stond stevig in blok en zat er kort op in balverlies, met op de gepaste momenten een felle pressing – opvallend hoe zelfs Stengs scherp verdedigt. In een prangende openingsfase sloeg het als eerste toe, om later zelfs te scoren na een stilstaande fase. Het zal Van Bommel, vooraf vooral beducht voor het gevaar van de luchtmacht aan de overzijde, ongetwijfeld deugd hebben gedaan.



En zeggen dat de ziekenboeg nog altijd uitpuilt, met behalve Yusuf en Gerkens ook andere potentiële titularissen als Koji Miyoshi en Anthony Valencia. Niet dat de bank dun bevolkt is, tegen Genk bracht de coach Frey, Scott, Jelle Bataille, Viktor Fischer en Bruny Nsimba tussen de lijnen, maar Van Bommel zal de extra wisselopties graag verwelkomen. Zeker mocht Frey werkelijk zijn laatste wedstrijd hebben gespeeld. Hoewel hij reikhalzend uitkijkt naar een leegloop in de medische afdeling moet Van Bommel vanaf dan wel weer zware knopen doorhakken. Waar na de breuk met Radja Nainggolan even een personeelstekort dreigde op het middenveld, wenkt daar straks bijvoorbeeld net een luxeprobleem.

PECHVOGEL YUSUF?
Vermeeren lijkt een certitude, Ekkelenkamp en Gerkens liggen allicht met mekaar in balans. Maar wat dan met Yusuf, voor zijn blessure wekelijks een van de sterkhouders? Wordt hij het volgend slachtoffer van de huidige vorm of keert de Nigeriaan terug in de mix, met Stengs die dan terug op de flank postvat ten nadele van Muja? En blijft diens basisplaats sowieso wel nog overeind eens Miyoshi en Valencia klaar zijn voor de strijd? Het zijn vragen waar Van Bommel zich zondag, wanneer er met Union alweer een cruciale uitdaging op het programma staat, nog niet om hoeft te bekommeren. Voorlopig valt er geen nieuws te rapen en volgt hij gewoon hetzelfde recept. Afwijkingen zijn pas nadien aan de orde.

AD

LEES OOK: Antwerp twijfelt niet en slaat meteen toe na wereldgoal

Denkt u dat Yusuf nog terug in de ploeg komt bij Antwerp?

Meest recent

POLL! Alle kwartfinales gekend: wie wordt wereldkampioen?

De beste acht voetballanden van de wereld zijn gekend. Zo zijn alle tickets voor de kwartfinales op ...

58
58
Zwitserse vloek doorbroken: Colombia sneuvelt na penalty's

De 1/8ste finales op het WK 2026 zitten erop. Dinsdagnacht werd het laatste ticket voor de ...

19
19
'Club Brugge en Genk strijden om tienersensatie'

De zomermercato moet bij de Belgische topclubs nog echt losbarsten. Zo is het bijvoorbeeld nog ...

81
81
'AC Milan neemt beslissing over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk zien ze deze zomer verschillende sleutelpionnen vertrekken. Trainer Nicky Hayen is op ...

114
114
Rode Duivel plots afwezig: dit is er aan de hand

Voor de Rode Duivels gaat het WK verder nadat in de achtste finales vlot afgerekend werd met de ...

263
263
Albert kiest Duivelse elf: twee sterren blijven op de bank

De Rode Duivels hebben weinig tijd om na te genieten van hun klinkende zege tegen de Verenigde ...

202
202
Antwerp houdt ervaren pion alsnog aan boord

Voor Antwerp loopt de voorbereiding op het nieuwe seizoen voorlopig zeer stroef door de ...

64
64
Enorme woede bij Egypte: "Messi moest in toernooi blijven"

Egypte kwam dinsdagavond zeer dicht bij een enorme stunt op het WK. De voormalige tegenstander van ...

354
354
'KBVB neemt beslissing over Balogun-strijd met FIFA'

De Rode Duivels plaatsten zich dinsdagochtend voor de kwartfinale van het WK met een klinkende ...

255
255
Cercle laat verdediger gaan en verliest publiekslieveling

Bij Cercle Brugge staat de transferzomer zoals vanouds weer synoniem met het vertrek van heel wat ...

81
81
Broos hakt knoop door definitief door over toekomst

Hugo Broos deed het zeer goed op het WK. Hij bereikte met Zuid-Afrika de zestiende finales, waar ze ...

140
140
'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Wat een zomermercato voor KVC Westerlo. De Kemphanen kennen hun meest lucratieve transferperiode ...

170
170
Argentinië legt Egypte over de knie na doldwaze slotfase

Argentinië nam het om 18u in de achtste finales op tegen Egypte. De Argentijnen hadden het knap ...

91
91
'Geduld is op: Sibierski stuurt grootverdiener naar exit'

Het geduld bij Anderlecht wordt kleiner. Antoine Sibierski wil een nieuwe ploeg bouwen, en daar ...

675
675
'Anderlecht vreest: Ajax plots met zak vol geld'

Antoine Sibierski zal dringend een tandje gaan moeten bijsteken, want binnen een tweetal weken wacht ...

396
396
Straffe Rudi Garcia laat héél België opnieuw dromen

Het WK 2026 is al geslaagd voor de Rode Duivels. Rudi Garcia heeft (nog maar eens) zijn gram gehaald ...

209
209
'Club Brugge heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Hoewel er een hete zomer werd voorspeld, bleef het tot dusver opvallend rustig bij Club Brugge. Daar ...

594
594
Vanhaezebrouck voorspelt verrassing: wit konijn Garcia?

De wegen van Rudi Garcia zijn ondoorgrondelijk, maar voorlopig leveren ze wel het gewenste resultaat ...

399
399
'Grote kuis in Genk: spits bij grof huisvuil gezet'

Nicky Hayen staat op het punt om als een dief in de nacht naar Burnley te vertrekken, en dus moet ...

338
338
Garcia hakt knopen door: Vanaken in, De Bruyne out

Voor de tweede match op rij haalde Rudi Garcia zijn gram. Na de comeback tegen Senegal deden zijn ...

333
333
De Ketelaere doet monden openvallen met opvallend geheim

Soms is één avond genoeg om alle twijfels weg te vegen. Waar de kritiek de voorbije ...

227
227
'Sibierski in actie: Anderlecht-flop richting exit'

Op inkomend vlak staat de teller bij RSC Anderlecht intussen op twee nieuwkomers, maar op uitgaand ...

785
785
'Done deal: Genk verliest Hayen, opvolger al bekend?'

Als een donderslag bij heldere hemel dreigt KRC Genk op zoek te moeten gaan naar een nieuwe T1. ...

1122
1122
Update gezondheidstoestand Karel Snoeckx beroert iedereen

De voetbalwereld (en ver daarbuiten) is al dagenlang in de ban van een absurd geval van ...

158
158
Doku vs Yamal: “Hij zal ontploffen, schrijf maar op”

Jérémy Doku begon tegen de Verenigde Staten op de bank. De aanvaller begon in ...

278
278

Meer sportnieuws