'Xavi en Laporta bekvechten om opvolger Busquets'

110 stemmen
'Xavi en Laporta bekvechten om opvolger Busquets'

FC Barcelona kende een goede start van het nieuwe jaar. De Blaugrana won de topper op het veld van Atlético Madrid en nam zo meteen een bonus van drie punten op grote rivaal Real Madrid. Sergio Busquets verdedigde 81 minuten lang de kleuren van kleuren van de Catalaanse topclub.


Lang zou de Spanjaard dat niet meer doen. Hij zou namelijk na dit seizoen afzwaaien in Catalonië. Het contract van Busquets loopt af en hij zal die overeenkomst naar alle waarschijnlijkheid niet verlengen. Mogelijk zet hij zijn carrière verder in de MLS. Zijn naam werd al in verband gebracht met een transfer naar Inter Miami. Hoe dan ook: Barça zal op zoek moeten gaan naar een vervanger. Intern zou er volgens Fichajes onenigheid zijn over wie dat zou moeten worden.

Coach Xavi zou graag Martin Zubimendi aan boord halen. De middenvelder van 23 speelt momenteel nog voor reeksgenoot Real Sociedad, waar hij zijn contract nog maar net verlengde tot midden 2027. Volgens Transfermarkt moet Zubimendi momenteel 40 miljoen euro kosten. Voorzitter Joan Laporta zou dan weer aan Ruben Neves (25) denken als opvolger van Busquets. De Portugees is momenteel aan de slag bij het Engelse Wolverhampton Wanderers. Neves ligt nog tot midden 2024 vast bij zijn huidige club. Ook hij heeft een prijskaartje van 40 miljoen om de nek hangen volgens Transfermarkt.

BUDGET VRIJMAKEN
De genoemde transfersom zou geen probleem vormen voor Barça, maar dan is er nog het loon. Om Zubimendi of Neves te halen, zal de leider in La Liga eerst wat salarisbudget moeten vrijmaken. Dat kan de club doen door enkele overbodige spelers te lozen. In die context viel de naam van Memphis Depay al meermaals. De Nederlander wordt door verschillende media in verband gebracht met een overgang naar Atlético Madrid.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

🚀

Wie moet Barça halen?

Meest recent

‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

13
13
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

78
78
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

118
118
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

248
248
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

232
232
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

292
292
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

188
188
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

52
52
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

411
411
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

296
296
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

312
312
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

150
150
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

56
56
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

258
258
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

314
314
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

456
456
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

246
246
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1568
1568
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

611
611
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

257
257
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

162
162
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

359
359
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

335
335
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

1016
1016
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

394
394

Meer sportnieuws