'Xavi en Laporta bekvechten om opvolger Busquets'

110
'Xavi en Laporta bekvechten om opvolger Busquets'

FC Barcelona kende een goede start van het nieuwe jaar. De Blaugrana won de topper op het veld van Atlético Madrid en nam zo meteen een bonus van drie punten op grote rivaal Real Madrid. Sergio Busquets verdedigde 81 minuten lang de kleuren van kleuren van de Catalaanse topclub.


Lang zou de Spanjaard dat niet meer doen. Hij zou namelijk na dit seizoen afzwaaien in Catalonië. Het contract van Busquets loopt af en hij zal die overeenkomst naar alle waarschijnlijkheid niet verlengen. Mogelijk zet hij zijn carrière verder in de MLS. Zijn naam werd al in verband gebracht met een transfer naar Inter Miami. Hoe dan ook: Barça zal op zoek moeten gaan naar een vervanger. Intern zou er volgens Fichajes onenigheid zijn over wie dat zou moeten worden.

Coach Xavi zou graag Martin Zubimendi aan boord halen. De middenvelder van 23 speelt momenteel nog voor reeksgenoot Real Sociedad, waar hij zijn contract nog maar net verlengde tot midden 2027. Volgens Transfermarkt moet Zubimendi momenteel 40 miljoen euro kosten. Voorzitter Joan Laporta zou dan weer aan Ruben Neves (25) denken als opvolger van Busquets. De Portugees is momenteel aan de slag bij het Engelse Wolverhampton Wanderers. Neves ligt nog tot midden 2024 vast bij zijn huidige club. Ook hij heeft een prijskaartje van 40 miljoen om de nek hangen volgens Transfermarkt.

BUDGET VRIJMAKEN
De genoemde transfersom zou geen probleem vormen voor Barça, maar dan is er nog het loon. Om Zubimendi of Neves te halen, zal de leider in La Liga eerst wat salarisbudget moeten vrijmaken. Dat kan de club doen door enkele overbodige spelers te lozen. In die context viel de naam van Memphis Depay al meermaals. De Nederlander wordt door verschillende media in verband gebracht met een overgang naar Atlético Madrid.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Wie moet Barça halen?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

38
38
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

63
63
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

38
38
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

20
20
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

88
88
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

49
49
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

370
370
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

84
84
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

152
152
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

285
285
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

98
98
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

328
328
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

152
152
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws