'Xavi en Laporta bekvechten om opvolger Busquets'

110 stemmen
'Xavi en Laporta bekvechten om opvolger Busquets'

FC Barcelona kende een goede start van het nieuwe jaar. De Blaugrana won de topper op het veld van Atlético Madrid en nam zo meteen een bonus van drie punten op grote rivaal Real Madrid. Sergio Busquets verdedigde 81 minuten lang de kleuren van kleuren van de Catalaanse topclub.


Lang zou de Spanjaard dat niet meer doen. Hij zou namelijk na dit seizoen afzwaaien in Catalonië. Het contract van Busquets loopt af en hij zal die overeenkomst naar alle waarschijnlijkheid niet verlengen. Mogelijk zet hij zijn carrière verder in de MLS. Zijn naam werd al in verband gebracht met een transfer naar Inter Miami. Hoe dan ook: Barça zal op zoek moeten gaan naar een vervanger. Intern zou er volgens Fichajes onenigheid zijn over wie dat zou moeten worden.

Coach Xavi zou graag Martin Zubimendi aan boord halen. De middenvelder van 23 speelt momenteel nog voor reeksgenoot Real Sociedad, waar hij zijn contract nog maar net verlengde tot midden 2027. Volgens Transfermarkt moet Zubimendi momenteel 40 miljoen euro kosten. Voorzitter Joan Laporta zou dan weer aan Ruben Neves (25) denken als opvolger van Busquets. De Portugees is momenteel aan de slag bij het Engelse Wolverhampton Wanderers. Neves ligt nog tot midden 2024 vast bij zijn huidige club. Ook hij heeft een prijskaartje van 40 miljoen om de nek hangen volgens Transfermarkt.

BUDGET VRIJMAKEN
De genoemde transfersom zou geen probleem vormen voor Barça, maar dan is er nog het loon. Om Zubimendi of Neves te halen, zal de leider in La Liga eerst wat salarisbudget moeten vrijmaken. Dat kan de club doen door enkele overbodige spelers te lozen. In die context viel de naam van Memphis Depay al meermaals. De Nederlander wordt door verschillende media in verband gebracht met een overgang naar Atlético Madrid.

🚀

Wie moet Barça halen?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

120
120
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

144
144
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

38
38
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

181
181
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

552
552
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

434
434
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

536
536
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

511
511
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

359
359
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

196
196
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

594
594
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1053
1053
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws