'Xavi en Laporta bekvechten om opvolger Busquets'

door
'Xavi en Laporta bekvechten om opvolger Busquets'

FC Barcelona kende een goede start van het nieuwe jaar. De Blaugrana won de topper op het veld van Atlético Madrid en nam zo meteen een bonus van drie punten op grote rivaal Real Madrid. Sergio Busquets verdedigde 81 minuten lang de kleuren van kleuren van de Catalaanse topclub.


Lang zou de Spanjaard dat niet meer doen. Hij zou namelijk na dit seizoen afzwaaien in Catalonië. Het contract van Busquets loopt af en hij zal die overeenkomst naar alle waarschijnlijkheid niet verlengen. Mogelijk zet hij zijn carrière verder in de MLS. Zijn naam werd al in verband gebracht met een transfer naar Inter Miami. Hoe dan ook: Barça zal op zoek moeten gaan naar een vervanger. Intern zou er volgens Fichajes onenigheid zijn over wie dat zou moeten worden.

Coach Xavi zou graag Martin Zubimendi aan boord halen. De middenvelder van 23 speelt momenteel nog voor reeksgenoot Real Sociedad, waar hij zijn contract nog maar net verlengde tot midden 2027. Volgens Transfermarkt moet Zubimendi momenteel 40 miljoen euro kosten. Voorzitter Joan Laporta zou dan weer aan Ruben Neves (25) denken als opvolger van Busquets. De Portugees is momenteel aan de slag bij het Engelse Wolverhampton Wanderers. Neves ligt nog tot midden 2024 vast bij zijn huidige club. Ook hij heeft een prijskaartje van 40 miljoen om de nek hangen volgens Transfermarkt.

BUDGET VRIJMAKEN
De genoemde transfersom zou geen probleem vormen voor Barça, maar dan is er nog het loon. Om Zubimendi of Neves te halen, zal de leider in La Liga eerst wat salarisbudget moeten vrijmaken. Dat kan de club doen door enkele overbodige spelers te lozen. In die context viel de naam van Memphis Depay al meermaals. De Nederlander wordt door verschillende media in verband gebracht met een overgang naar Atlético Madrid.

LEES OOK: 'Lewandowksi verlaat Barça: sprookjestransfer in januari'

Wie moet Barça halen?

Meest recent

Wils zijn vel nog niet 'gered': "Dat moéten we halen"

Héél Antwerp haalde opgelucht adem na de 3-1-zege tegen La Louvière. Stef Wils ...

6
6
Guardiola maakt mijlpaal compleet: Belg krijgt lof

Pep Guardiola staat tegen Liverpool voor de 1.000ste keer als coach naast de zijlijn. Waanzinnig ...

24
24
‘Clement in paniek: schokkend signaal uit Ajax’

Ajax zwalpt opnieuw en laat de naam van Philippe Clement vallen — maar zónder echte ...

61
61
AA Gent slaat bal mis en laat twee kansen zélf onbenut

AA Gent haalt voorlopig hetzelfde niveau als vorig seizoen. Soms goed, maar ook soms echt matig. De ...

25
25
Hasi breekt zich het hoofd: drie wissels op komst?

RSC Anderlecht staat voor een zeer belangrijk duel tegen Club Brugge. Besnik Hasi heeft weinig ...

81
81
Genk vindt juiste recept: twee geniale ingevingen van Fink

KRC Genk won met 3-4 op het veld van Sporting Braga. Van een smeulend crisissfeertje is niets meer ...

83
83
STVV geniet van 'De Magiër': weldra een toptransfer?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. Ze spelen goed voetbal en ...

38
38
Zetterberg en Borkelmans eens over één ding: "Als dat gebeurt..."

RSC Anderlecht – Club Brugge blijft ook anno 2025 de grootste match in België. Paars-Wit ...

208
208
Belgisch talent weg bij PSV? "Dan bekijken we de opties"

Met Johan Bakayoko liet PSV afgelopen zomer zijn Belgische goudhaantje vertrekken, maar er staan nog ...

37
37
Trainerswissel bij Antwerp? Janssen spreekt klare taal

De Bosuil slaakte zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting, want eindelijk slaagde Antwerp ...

122
122
Scorende Saelemaekers baalt, pijnlijke avond Pocognoli

Het is zaterdag geen fijne avond geworden voor de Belgen die aan de slag waren in de grote ...

55
55
Rode kaart helpt Antwerp eindelijk aan broodnodige zege

Antwerp is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Voor de eerste keer sinds ...

65
65
Gooit Mika Godts zijn eigen ruiten in bij Rode Duivels?

De voorbije dagen werden de selecties bekend gemaakt van de Rode Duivels en Jonge Duivels. ...

172
172
Kortrijk loopt in op Beveren, Club NXT verliest wéér

Zaterdagavond werden in de Challenger Pro League nog drie wedstrijden afgewerkt. KV Kortrijk is erin ...

102
102
Harde woorden bij Westerlo: "Dringend voor de spiegel staan"

Het draait de laatste weken plots vierkant bij Westerlo. Het sneuvelde in de beker meteen tegen ...

47
47
'Fabregas hoopt op transferbom bij Club Brugge'

Bij Club Brugge lieten ze vorige zomer al een pak sterkhouders vertrekken, maar ook in de komende ...

372
372
Hoogspanning op Bosuil: fans halen keihard uit naar bestuur

Antwerp zakte de voorbije weken weg in een diepe crisis. Het staat momenteel zelfs pas voorlaatste ...

146
146
Deschacht trekt conclusie: "Die spelers mist Anderlecht"

Zondag is het in de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de klassieker tussen Club Brugge en ...

114
114
Ultieme gelijkmaker verpest glansrol voor Trossard

Arsenal heeft zaterdag voor de derde keer dit seizoen punten laten liggen in de Premier League. Het ...

25
25
Charleroi herpakt zich en duwt Westerlo dieper in moeras

Charleroi heeft zich weer herpakt na de nederlaag in de Waalse derby. De Zebra's haalden het met 2-0 ...

10
10
Garcia onverbiddelijk: einde verhaal voor Rode Duivel

Rudi Garcia houdt van stabiliteit in zijn selectie. Ondanks de vele geblesseerden bij de Rode ...

326
326
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

726
726
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

573
573
Rookgordijn in Anderlecht: Coucke herovert de macht

Zondag zijn alle ogen op de klassieker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. Een deel van de ...

392
392
'Belgisch voetbal weldra terug op Telenet & Proximus?'

Er is de afgelopen weken en maanden reeds heel wat inkt gevloeid over de uitzendingen van het ...

1868
1868

Meer sportnieuws