'Xavi en Laporta bekvechten om opvolger Busquets'

110 stemmen
'Xavi en Laporta bekvechten om opvolger Busquets'

FC Barcelona kende een goede start van het nieuwe jaar. De Blaugrana won de topper op het veld van Atlético Madrid en nam zo meteen een bonus van drie punten op grote rivaal Real Madrid. Sergio Busquets verdedigde 81 minuten lang de kleuren van kleuren van de Catalaanse topclub.


Lang zou de Spanjaard dat niet meer doen. Hij zou namelijk na dit seizoen afzwaaien in Catalonië. Het contract van Busquets loopt af en hij zal die overeenkomst naar alle waarschijnlijkheid niet verlengen. Mogelijk zet hij zijn carrière verder in de MLS. Zijn naam werd al in verband gebracht met een transfer naar Inter Miami. Hoe dan ook: Barça zal op zoek moeten gaan naar een vervanger. Intern zou er volgens Fichajes onenigheid zijn over wie dat zou moeten worden.

Coach Xavi zou graag Martin Zubimendi aan boord halen. De middenvelder van 23 speelt momenteel nog voor reeksgenoot Real Sociedad, waar hij zijn contract nog maar net verlengde tot midden 2027. Volgens Transfermarkt moet Zubimendi momenteel 40 miljoen euro kosten. Voorzitter Joan Laporta zou dan weer aan Ruben Neves (25) denken als opvolger van Busquets. De Portugees is momenteel aan de slag bij het Engelse Wolverhampton Wanderers. Neves ligt nog tot midden 2024 vast bij zijn huidige club. Ook hij heeft een prijskaartje van 40 miljoen om de nek hangen volgens Transfermarkt.

BUDGET VRIJMAKEN
De genoemde transfersom zou geen probleem vormen voor Barça, maar dan is er nog het loon. Om Zubimendi of Neves te halen, zal de leider in La Liga eerst wat salarisbudget moeten vrijmaken. Dat kan de club doen door enkele overbodige spelers te lozen. In die context viel de naam van Memphis Depay al meermaals. De Nederlander wordt door verschillende media in verband gebracht met een overgang naar Atlético Madrid.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Wie moet Barça halen?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

9
9
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

92
92
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

18
18
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

13
13
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

39
39
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

72
72
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

165
165
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

631
631
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

108
108
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

204
204
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

155
155
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

140
140
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

258
258
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

44
44
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

163
163
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

504
504
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

244
244
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

228
228
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

467
467
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

342
342
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

148
148
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws