'AS Eupen vindt weer versterking in Ligue 1'

door
'AS Eupen vindt weer versterking in Ligue 1'

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League beloofde al zeer spannend te worden en dat is na afgelopen weekend alleen maar meer zo geworden. De laatste drie in het klassement wonnen immers allemaal hun wedstrijden, vaak ook tegen rechtstreekse concurrenten. Daardoor lijken er nu zes teams volop te moeten bikkelen om de drie degradatieplaatsen te vermijden.


Daarbij zit ook AS Eupen, dat zaterdag met 1-2 verloor van Charleroi. Door de zeges van Zulte Waregem en KV Kortrijk zagen ze hun voorsprong op de gevarenzone slinken tot amper twee punten, waardoor de situatie zeer prangend wordt voor Edward Still. De trainer krijgt er weldra wel een eerste winteraanwinst bij. Foot Mercato meldt dat Ibrahim Diakité op weg is naar de Panda's.

De 19-jarige rechtsachter kwam dit seizoen voor het eerst piepen in het A-elftal van Stade Reims en mocht de voorbije maanden drie keer opdraven in de Ligue 1. Dat leverde hem meteen ook een eerste selectie op voor Guinee, waar hij in september zijn eerste cap pakte in een oefeninterland tegen Ivoorkust.

PROFCONTRACT
Ook bij Reims wordt hij nu beloond voor zijn evolutie, want Diakité zou een eerste profcontract voor drie seizoenen voorgeschoteld gekregen hebben. Hij zou echter wel meteen uitgeleend worden aan Eupen. Dat kan tot het einde van het seizoen dus op een extra defensieve kracht reden om een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League te verzekeren.

Goede aanwinst voor Eupen?

Meest recent

Club Brugge in titelmodus: forse waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

0
0
Enorme euforie bij Gent: De Mil geeft fraaie beloning

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

5
5
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

137
137
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

78
78
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

82
82
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

37
37
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

82
82
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

296
296
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

353
353
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

223
223
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

241
241
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

270
270
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

515
515
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

106
106
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

163
163
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

222
222
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

123
123
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

65
65
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

93
93
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

173
173
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

54
54
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

28
28
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

82
82
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

85
85
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

237
237

Meer sportnieuws