De Witte vernietigend voor arbitrage: "Dát stoort me"

door
De Witte vernietigend voor arbitrage:

Het was een bewogen speeldag in de Jupiler Pro League. De scheidsrechters in de Jupiler Pro League werden getest en er waren heel wat discutabele fases. AA Gent-voorzitter Ivan De Witte spuwt zijn gal bij de Sporza-podcast De Tribune.


Onder meer in de krakers Antwerp-Gent, RC Genk-Club Brugge en Anderlecht-Union was de spelleiding allesbehalve onbesproken. De Witte ziet dat er veel werk op de plank ligt. "Er is nood aan een consistente arbitrage en instructies die duidelijk zijn en gevolgd worden. De afgelopen speeldag was het bewijs dat er een manco is in de arbitrage. Er moet echt gewerkt worden aan de consistentie", aldus de sterke man van de Buffalo's.

Eén ding in het bijzonder is een doorn in het oog van De Witte. "Wat me vooral stoort, is een gebrek aan juiste instructies over de communicatie en de samenwerking tussen de VAR en de scheidsrechter zelf", aldus De Witte, die denkt dat er eens dringend stevig gepraat moet worden tussen de verschillende instanties. "Wat er dan moet gebeuren? Een heel stevig debat tussen de Pro League en de voetbalbond", klinkt het.

PENALTY
Gent kreeg op de Bosuil zelf een betwistbare strafschop tegen na hands van Godeau. In de herhaling van de bewuste fase was te zien hoe de verdediger de bal tegen het aangezicht kreeg in plaats van tegen de hand. Toch kreeg de Great Old een elfmeter, die vakkundig werd omgezet door specialist Vincent Janssen. Daarmee werd het 2-0 en was het kalf helemaal verdronken voor Hein Vanhaezebrouck en zijn mannen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Heeft De Witte gelijk?

Meest recent

‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

263
263
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

29
29
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

13
13
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

35
35
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

40
40
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

223
223
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

54
54
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

48
48
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

345
345
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

422
422
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

331
331
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

442
442
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

649
649
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

841
841
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

552
552
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1324
1324
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

870
870
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

461
461
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1162
1162
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

139
139
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

240
240
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

159
159
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

242
242

Meer sportnieuws