De Witte vernietigend voor arbitrage: "Dát stoort me"

door
De Witte vernietigend voor arbitrage:

Het was een bewogen speeldag in de Jupiler Pro League. De scheidsrechters in de Jupiler Pro League werden getest en er waren heel wat discutabele fases. AA Gent-voorzitter Ivan De Witte spuwt zijn gal bij de Sporza-podcast De Tribune.


Onder meer in de krakers Antwerp-Gent, RC Genk-Club Brugge en Anderlecht-Union was de spelleiding allesbehalve onbesproken. De Witte ziet dat er veel werk op de plank ligt. "Er is nood aan een consistente arbitrage en instructies die duidelijk zijn en gevolgd worden. De afgelopen speeldag was het bewijs dat er een manco is in de arbitrage. Er moet echt gewerkt worden aan de consistentie", aldus de sterke man van de Buffalo's.

Eén ding in het bijzonder is een doorn in het oog van De Witte. "Wat me vooral stoort, is een gebrek aan juiste instructies over de communicatie en de samenwerking tussen de VAR en de scheidsrechter zelf", aldus De Witte, die denkt dat er eens dringend stevig gepraat moet worden tussen de verschillende instanties. "Wat er dan moet gebeuren? Een heel stevig debat tussen de Pro League en de voetbalbond", klinkt het.

PENALTY
Gent kreeg op de Bosuil zelf een betwistbare strafschop tegen na hands van Godeau. In de herhaling van de bewuste fase was te zien hoe de verdediger de bal tegen het aangezicht kreeg in plaats van tegen de hand. Toch kreeg de Great Old een elfmeter, die vakkundig werd omgezet door specialist Vincent Janssen. Daarmee werd het 2-0 en was het kalf helemaal verdronken voor Hein Vanhaezebrouck en zijn mannen.

LEES OOK: 'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

Heeft De Witte gelijk?

Meest recent

Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

1
1
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

39
39
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

59
59
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

9
9
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

54
54
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

207
207
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

90
90
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

417
417
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

145
145
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

135
135
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

165
165
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

115
115
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

232
232
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

183
183
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

213
213
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

331
331
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

236
236
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

397
397
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

169
169
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

183
183
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

109
109
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

244
244
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

893
893
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

232
232
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

596
596

Meer sportnieuws