De Witte vernietigend voor arbitrage: "Dát stoort me"

door
De Witte vernietigend voor arbitrage:

Het was een bewogen speeldag in de Jupiler Pro League. De scheidsrechters in de Jupiler Pro League werden getest en er waren heel wat discutabele fases. AA Gent-voorzitter Ivan De Witte spuwt zijn gal bij de Sporza-podcast De Tribune.


Onder meer in de krakers Antwerp-Gent, RC Genk-Club Brugge en Anderlecht-Union was de spelleiding allesbehalve onbesproken. De Witte ziet dat er veel werk op de plank ligt. "Er is nood aan een consistente arbitrage en instructies die duidelijk zijn en gevolgd worden. De afgelopen speeldag was het bewijs dat er een manco is in de arbitrage. Er moet echt gewerkt worden aan de consistentie", aldus de sterke man van de Buffalo's.

Eén ding in het bijzonder is een doorn in het oog van De Witte. "Wat me vooral stoort, is een gebrek aan juiste instructies over de communicatie en de samenwerking tussen de VAR en de scheidsrechter zelf", aldus De Witte, die denkt dat er eens dringend stevig gepraat moet worden tussen de verschillende instanties. "Wat er dan moet gebeuren? Een heel stevig debat tussen de Pro League en de voetbalbond", klinkt het.

PENALTY
Gent kreeg op de Bosuil zelf een betwistbare strafschop tegen na hands van Godeau. In de herhaling van de bewuste fase was te zien hoe de verdediger de bal tegen het aangezicht kreeg in plaats van tegen de hand. Toch kreeg de Great Old een elfmeter, die vakkundig werd omgezet door specialist Vincent Janssen. Daarmee werd het 2-0 en was het kalf helemaal verdronken voor Hein Vanhaezebrouck en zijn mannen.

LEES OOK: Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Heeft De Witte gelijk?

Meest recent

Fans RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

1
1
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

21
21
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

84
84
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

51
51
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

280
280
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

232
232
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

189
189
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

101
101
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

231
231
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

148
148
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

93
93
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

57
57
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

275
275
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

381
381
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

89
89
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

610
610
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

112
112
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

131
131
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

455
455
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

103
103
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

346
346
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

806
806
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

47
47
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

311
311
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

62
62

Meer sportnieuws