'Gent pakt uit met straffe cijfers ondanks beperkte portemonnee'

door
'Gent pakt uit met straffe cijfers ondanks beperkte portemonnee'

KAA Gent is één van de weinige Belgische eersteklassers die het moet doen zonder investeringen van buitenlandse mogendheden. Ondanks het feit dat het financieel iets minder goed draait bij de Buffalo's is er er volgens voorzitter Ivan De Witte geen reden tot paniek.


Gent staat na 19 speeldagen op de vijfde plaats in de Belgische competitie, doet nog steeds mee voor de Beker van België en overwinterde Europees in de Conference League. Een knap staaltje doorzettingsvermogen van een club met, in vergelijk tot andere topclubs in België, een beperkte portemonnee om op verder te bouwen. Volgens Ivan De Witte doet zijn ploeg het dan ook niet slecht.

"In de Belgische klasse zijn er al zeker 10 clubs die gefinancierd worden door buitenlandse investeerders. Bij Gent genieten we niet van dergelijke injecties van externen. Als je de resultaten opnieuw zou berekenen - zonder die buitenlandse middelen - doen we het met die 6 miljoen nog redelijk goed", wist de 76-jarige voorzitter van Gent te vertellen tijdens De Tribune. De Oost-Vlamingen hebben nog altijd af te rekenen met de nasleep van de coronacrisis. 

"We moeten op dit moment nu eenmaal leven met de realiteit dat we een club zijn die op eigen middelen moet terugvallen. Onze supportersinkomsten op wedstrijddagen zijn dan ook zeer belangrijk voor ons - het vormt vaak tot 30 à 35 procent van onze winst", ging De Witte verder. Gent trekt donderdag naar Brussel voor het duel met Union in de kwartfinale van de Beker van België. 

LEES OOK: Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Stoot Gent door in de Beker van België?

Meest recent

‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

65
65
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

28
28
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

198
198
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

26
26
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

54
54
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

111
111
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

365
365
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

93
93
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

262
262
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

260
260
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1176
1176
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

494
494
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

145
145
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

590
590
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

334
334
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

365
365
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

236
236
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

304
304
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

319
319
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

457
457
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

512
512
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

257
257
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

101
101
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

514
514

Meer sportnieuws