'Gent pakt uit met straffe cijfers ondanks beperkte portemonnee'

door
'Gent pakt uit met straffe cijfers ondanks beperkte portemonnee'

KAA Gent is één van de weinige Belgische eersteklassers die het moet doen zonder investeringen van buitenlandse mogendheden. Ondanks het feit dat het financieel iets minder goed draait bij de Buffalo's is er er volgens voorzitter Ivan De Witte geen reden tot paniek.


Gent staat na 19 speeldagen op de vijfde plaats in de Belgische competitie, doet nog steeds mee voor de Beker van België en overwinterde Europees in de Conference League. Een knap staaltje doorzettingsvermogen van een club met, in vergelijk tot andere topclubs in België, een beperkte portemonnee om op verder te bouwen. Volgens Ivan De Witte doet zijn ploeg het dan ook niet slecht.

"In de Belgische klasse zijn er al zeker 10 clubs die gefinancierd worden door buitenlandse investeerders. Bij Gent genieten we niet van dergelijke injecties van externen. Als je de resultaten opnieuw zou berekenen - zonder die buitenlandse middelen - doen we het met die 6 miljoen nog redelijk goed", wist de 76-jarige voorzitter van Gent te vertellen tijdens De Tribune. De Oost-Vlamingen hebben nog altijd af te rekenen met de nasleep van de coronacrisis. 

"We moeten op dit moment nu eenmaal leven met de realiteit dat we een club zijn die op eigen middelen moet terugvallen. Onze supportersinkomsten op wedstrijddagen zijn dan ook zeer belangrijk voor ons - het vormt vaak tot 30 à 35 procent van onze winst", ging De Witte verder. Gent trekt donderdag naar Brussel voor het duel met Union in de kwartfinale van de Beker van België. 

LEES OOK: 'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

Stoot Gent door in de Beker van België?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

0
0
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

148
148
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

158
158
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

138
138
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

82
82
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

59
59
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

473
473
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

277
277
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

274
274
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

348
348
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

195
195
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

167
167
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

308
308
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

771
771
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

257
257
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

204
204
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

115
115
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

177
177
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

83
83
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

293
293
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1052
1052
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

342
342
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

362
362
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

103
103

Meer sportnieuws