Parker laat koppen rollen bij Club Brugge

2126 stemmen
Parker laat koppen rollen bij Club Brugge

De kop is eraf voor Scott Parker, die zich zijn debuut als coach van Club Brugge weliswaar anders had voorgesteld. Na de 3-1 nederlaag op bezoek bij koploper KRC Genk werd druk gediscussieerd of de hand van de Engelsman nu wel of niet reeds zichtbaar was. Op basis van zijn eerste kennismaking ziet het er alvast naar uit dat een aantal vaste titularissen zich plots zorgen mogen maken. Al zijn er uiteraard geen verliezers zonder winnaars.


Niet dat Parker meteen met de grove borstel door de Brugse kleedkamer ging. Integendeel: de nieuwe trainer koos grotendeels voor de vooraf verwachte namen. Die pionnen posteerde hij in een 4-3-3 systeem, een recept dat zijn voorganger Carl Hoefkens de voorbije maanden zelf eveneens geregeld hanteerde. Of de landskampioen haar inhaalrace voortaan ook in die formatie zal verderzetten valt dus nog even af te wachten. De brede kern in Jan Breydel leent zich nu eenmaal tot veel variatie, tevens wat de precieze invulling van de diverse posities betreft. De keuzes die Parker afgelopen zondag maakte hoeven ondanks de bijwijlen bemoedigende prestatie daarom nog niet definitief te zijn. Wie weet ziet de opstelling er komend weekend tegen Anderlecht zelfs alweer anders uit.



Het niveau gevoelig opkrikte zat er nog niet in voor Club, in Westkapelle blijft er nog steeds heel wat werk aan de winkel, maar tegen een sterke tegenstander was Parker toch terecht tevreden met wat hij te zien kreeg. Op het vlak van inzet viel zijn troepen alleszins weinig te verwijten, hoewel Genk hoger en vlotter voetbalde op het stroeve veld bleek het verschil niet zo groot als het scorebord doet vermoeden. De kansen waren min of meer in evenwicht, vooral in het eerste halfuur oogde Blauw-Zwart achterin ook net iets stabieler dan voorheen. Vervolgens schoot het zichzelf wel alsnog in de voet, na de gelijkmaker en opeenstapeling van incidenten zakten de bezoekers andermaal als een pudding in elkaar. De volgende knopen kan Parker echter ook op lange termijn doorhakken.

MATA OUT, BUCHANAN IN
Zowat de enige verrassing van de chef: Tajon Buchanan die zowaar dienst deed als rechtsachter. En daar dus de voorkeur kreeg op niemand minder dan Clinton Mata, zelf nog maar net terug na langdurig blessureleed. De publiekslieveling is normaal gezien een certitude, in de eerst helft van het seizoen leek Club haar steunpilaar danig te missen. Toch dreigt hij nog een tijdje op de bank te verzeilen, want Buchanan kweet zich uitstekend van zijn taak. Op defensief gebied trok de Canadese sneltrein, die in de Champions League al bewees het vuile werk niet te schuwen en zijn mannetje te staan in de duels, alvast prima zijn streng. De derde tegengoal viel wel langs zijn kant, al stond Club toen reeds met tien en was het eerder Casper Nielsen die zich iets te eenvoudig in de luren liet leggen.



Vooral in de beginfase, toen de landskampioen haar voet nog naast Genk kon zetten, zorgde Buchanan bovendien zelf ook voor gevaar. Iets wat van Mata de voorbije jaren nog zelden werd verlangd. Parker kiest daarentegen duidelijk voor opkomende backs, wat bij de openingstreffer van een voorts nogal bleke Hans Vanaken na knap voorbereidend werk van Bjorn Meijer ook meteen rendeerde. Op de rechterkant vormde Buchanan dan weer een offensieve tandem met de immer dreigende Andreas Skov Olsen: de ingreep van Parker stelt hem in staat om nog meer aanvallende wapens tegelijk tussen de lijnen te brengen. Helaas voor Club werd al dat geweld onvoldoende in stelling gebracht. Behalve in de omschakeling kwamen zowel Skov Olsen als Noa Lang nauwelijks in het stuk voor.

NIELSEN OUT, RITS IN
Deels omdat ze het leer minder laag kwamen ophalen, net als Vanaken die terug vaker in de buurt van de vijandelijke zestien vertoefde en dus niet toevallig wist te scoren. Alleen kwamen daardoor de verkeerde mensen in balbezit. Parker pleit voor een verzorgde opbouw, met zo min mogelijk lange ballen, veel driehoekjes en snelle kaatsen om de vrije mensen tussen de linies te bereiken. Nielsen en Éder Balanta beschikken echter niet over de vereiste voetjes om die taak te vervullen. Die eerste begon wel nog degelijk aan de partij, om dan in lijn met zijn seizoen gestaag weg te deemsteren. Met als dieptepunt de manier waarop Bilal El Khannouss hem bij de 3-1 te grazen nam. Eerder overkwam Mats Rits hetzelfde aan de overzijde, waarna Club er wel even in slaagde om nog een vuist te maken.



Net als onder Hoefkens had Blauw-Zwart tot dan teveel tijd nodig om te bekomen van Simon Mignolet zijn foutje, Genk nam het heft stevig in handen na de gelijkmaker. Vooral de strijd op het middenveld werd gaandeweg verloren. Hoewel de 2-1 vijf minuten later op het bord stond bracht de inbreng van Rits voor Balanta, die tegen Anderlecht sowieso plaats ruimt voor de zondag nog geschorste Raphael Onyedika, op dat gebied na een uur wel degelijk zoden aan de dijk. Ook ten opzichte van Nielsen zorgt hij voor meer technisch vermogen en rust aan de bal, zaken die Club zeker zonder Abakar Sylla goed kan gebruiken. Misschien kiest Parker komend weekend dus voor een nieuw duo in steun van Vanaken, die ondanks zijn matig optreden zomaar twee assists achter zijn naam kon hebben.

SOWAH OUT, LANG IN
Vlak voor de dubbele wissel, waarbij ook Ferran Jutglà naar de kant ging voor Roman Yaremchuk, zette hij Lang op weg naar wat toen nog de 1-2 kon zijn. Net als Paul Onuachu, later wel trefzeker, en Bryan Heynen aan de overkant liet hij de opgelegde kans evenwel liggen. Aan gretigheid alleszins geen gebrek bij de dribbelkont, die onder Parker wellicht weer op een vaste stek aan de aftrap mag rekenen. In diens 4-3-3 is hij tenslotte de gedoodverfde linksbuiten. Pech voor Kamal Sowah, die zijn voortreffelijke vorm voor nieuwjaar niet kon koppelen aan statistieken en weinig klaarmaakte tijdens zijn invalbeurt. Het kalf was toen weliswaar reeds verdronken, maar tenzij hij op het middenveld de concurrentie mag aangaan met Rits en Nielsen lijkt er voor hem geen plaats in Parker zijn opstelling.



JUTGLA OUT, YAREMCHUK IN

Een kwartier voor tijd, net voor de stoppen doorsloegen bij Sylla, pakte Vanaken dan weer uit met een prachtige pass richting Rits. Alleen voor doel schoof hij het leer nog door naar Yaremchuk, die echter naast besloot. Een misser van jewelste die Club dus zuur opbrak, met als gevolg dat de recordaankoop nog maar eens kop van jut was bij de aanhang. Toch woog hij meer op de Genkse defensie dan Jutglà, die volledig in de tang zat bij Carlos Cuesta en co. Vergeleken met zijn concurrent diep in de punt liet Yaremchuk zich dan met meer succes betrekken in het aanvalsspel, dat tot de doodsteek van Heynen iets vloeiender verliep. Als enige spits past hij vermoedelijk dan ook net iets beter in Parker zijn plannen. Ondanks zijn erg pijnlijke misser een hoopgevende prestatie die smaakt naar meer.

AD

LEES OOK: Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Welke combinatie past volgens u het best achter Vanaken op het middenveld?

Meest recent

Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

31
31
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

23
23
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

78
78
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

394
394
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

72
72
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

138
138
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

168
168
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

475
475
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

331
331
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

714
714
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

267
267
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

434
434
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

218
218
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

146
146
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

390
390
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

43
43
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

480
480
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

98
98
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

325
325
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

655
655
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

75
75
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

244
244
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

111
111
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

386
386
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

632
632

Meer sportnieuws