Arsenal bekert verder na simpele zege tegen derdeklasser

door
Arsenal bekert verder na simpele zege tegen derdeklasser

In Engeland werd tijdens het afgelopen weekend geen Premier League-voetbal gespeeld. De miljardencompetitie moest namelijk plaats maken voor de FA Cup. Vandaag werkte ook Arsenal zijn partij af in de Engelse beker. De Gunners namen het op tegen derdeklasser Oxford United. 


Op het veld van het bescheiden Oxford United had Mikel Arteta een basisplaats over voor Albert Sambi Lokonga. Naast de jonge Belg kregen ook Turner, Tomiyasu, Holding en Vieira een kans in de basis. In een gesloten partij slaagden de Gunners er echter niet in om voor spektakel te zorgen. Saka en Martinelli waren de enige Arsenal-spelers die enigszins voor gevaar probeerden zorgen, maar tot een echte doelkans kwam het tijdens de eerste helft echter nooit. De Premier League-leider moest zwaar aan de bak indien het de situatie nog wilde veranderen. 

In de tweede helft tapte Arsenal duidelijk uit een ander vaatje. De Gunners hadden duidelijk een donderpreek van Arteta gekregen, en gingen lustig op zoek naar de openingstreffer. De kansen stapelden zich op, maar brachten tot een halfuur voor het einde geen soelaas. Nadat Arteta besliste om Lokonga naar de kant te halen voor de ervaren Xhaka, kwam er dan toch wat Arsenal verdiende. Met een uitstekende vrije trap schilderde Vieira de bal op het hoofd van Mohamed Elneny. De Egyptenaar kopte van dichtbij staalhard de 0-1 voorbij McGinty. 

Veer gebroken
Na de openingstreffer kon Arsenal zijn geliefkoosde spel spelen. De ruimtes werden groter, en Oxford leek de hoop meer en meer te gaan opgeven. Na een (alweer) knappe pass van Vieira zette de Portugees Nketiah oog in oog met McGinty. De Engelsman omspeelde de Oxford-doelman, en legde de 0-2 simpel binnen. Luttele minuten later was het opnieuw prijs voor de Premier League-leider. Martinelli stuurde Nketiah weg, en de aanvaller stiftte de bal simpel in het doel. Nadien was Oxford niet meer bij machte om Arsenal in gevaar te brengen, en speelden de Gunners de partij simpel uit. Arsenal deed dus wat het moest doen, en bekert verder. 

Wedstrijdverloop: 
0-1: Mohamed Elneny (63')
0-2 en 0-3: Eddie Nketiah (70' en 75')

Zal Arsenal dit seizoen kampioen worden in de Premier League?

Meest recent

Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

23
23
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

159
159
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

45
45
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

272
272
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

87
87
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

320
320
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

256
256
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

189
189
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

162
162
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

154
154
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

535
535
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

289
289
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

88
88
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

69
69
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

900
900
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

139
139
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

356
356
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

363
363
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

58
58
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

237
237
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

76
76
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

144
144
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

174
174
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

345
345
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

221
221

Meer sportnieuws