Lloris neemt afscheid van Franse nationale ploeg

door
Lloris neemt afscheid van Franse nationale ploeg

Frankrijk slaagde er tijdens het afgelopen WK in Qatar niet in om de oppergaai te pakken. De troepen van Didier Deschamps waren na een zinderende finale een maatje te klein voor Argentinië. Na het wereldkampioenschap kondigde Karim Benzema al aan dat hij niet meer in actie zal komen voor de Franse nationale ploeg. Nu heeft ook Hugo Lloris diezelfde beslissing genomen. 


Het Franse L'Equipe kondigde zojuist aan dat Hugo Lloris voortaan niet meer in actie zal komen voor de Franse nationale ploeg. De 36-jarige doelman van Tottenham kiest ervoor om zich volledig te richten op het clubvoetbal. "Het was zeer moeilijk om tot deze beslissing te komen. Ik kies er echter voor om te stoppen op een hoogtepunt", luidt het bij de Fransman. Na Benzema is Lloris dus al de twee Franse legende die op korte tijd zijn interlandcarrière stopzet. 

Hugo Lloris kwam in totaal 145 keer in actie voor Les Bleus. Hij maakte al op 24-jarige leeftijd zijn debuut bij de Franse nationale ploeg, en werd bij onze zuiderburen voorzien als de langverwachte opvolger van Fabien Barthez. In de twaalfjarige interlandcarrière van Lloris verzamelde de doelman ook enkele indrukwekkende prijzen. Zo won hij met Frankrijk het WK in 2018, evenals de Nations League in 2021. 

Tottenham-legende

Net als bij Frankrijk is Lloris al tal van jaren een titularis bij Tottenham Hotspur. De doelman speelt al twaalf jaar voor de Spurs, en kwam in totaal al tot meer dan 350 wedstrijden bij de Engelse topclub. Voorheen speelde Lloris bij Nice en Lyon. De 36-jarige Fransman zal bij de nationale ploeg naar alle waarschijnlijkheid worden opgevolgd door Milan-doelman Mike Maignan. 

JOUW MENING TELT:
Is Lloris de beste Franse doelman aller tijden?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

84
84
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

24
24
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

40
40
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

88
88
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

152
152
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

630
630
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

88
88
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

379
379
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

87
87
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1162
1162
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

676
676
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

477
477
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1686
1686
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

730
730
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

638
638
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

514
514
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

147
147
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

99
99
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

570
570
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

200
200
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

422
422
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws