Gareth Bale (33) hangt schoenen aan de haak

154
Gareth Bale (33) hangt schoenen aan de haak

De actieve loopbaan van Gareth Bale zit erop. De 33-jarige Welshman, de afgelopen jaren schijnbaar meer bekommerd om golf dan om het voetbal, kondigde via twee uitgebreide berichten op sociale media zopas aan dat hij er definitief de brui aangeeft.


Bale had daarbij bijzondere aandacht voor zijn periode bij het nationale elftal, waar hij met 40 doelpunten in 111 interlands zowel als recordinternational als topschutter aller tijden de geschiedenisboeken ingaat. Ook op clubniveau beleefde de linkspoot het nodige succes. Vooral dan tijdens zijn nochtans woelige passage bij Real Madrid, met wie hij vijf keer de Champions League won.

Met twee treffers, waaronder een weergaloze omhaal, besliste Bale in 2018 zelfs eigenhandig de finale. In totaal was de winger goed voor 106 goals en 67 assists in 258 optredens voor de Spaanse grootmacht, die in 2013 een toenmalige recordsom van 100 miljoen voor hem neertelde. Bale vormde in Bernabéu voorin een tijdje een iconisch trio met Cristiano Ronaldo en Karim Benzema.

VOLGEND HOOFDSTUK?
Eerder verdedigde hij de kleuren van Southampton en Tottenham, zijn carrière afsluiten doet Bale nu bij LA Galaxy. "Na lang en zorgvuldig beraad kondig ik mijn afscheid aan als voetballer. Ik ben enorm dankbaar dat ik mijn droom om de sport waar ik van hou te beoefenen heb waargemaakt. Nu is het tijd voor het volgende hoofdstuk in mijn leven", klinkt het onder meer.

Bale haalde niet het maximum uit zijn carrière

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

60
60
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

194
194
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

137
137
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

157
157
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

39
39
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

224
224
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

80
80
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

30
30
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

27
27
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

29
29
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

29
29
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

96
96
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

90
90
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

34
34
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

35
35
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

124
124
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

47
47
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

258
258
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

109
109
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

212
212
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

84
84
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

79
79

Meer sportnieuws