Manchester City wil grote slag slaan bij Club Brugge

1741
Manchester City wil grote slag slaan bij Club Brugge

Dit jaar moest het seizoen worden van Noah Mbamba bij Club Brugge. Het 18-jarige supertalent startte indrukwekkend aan de huidige jaargang, maar sinds juli komt hij niet meer in actie bij de eerste ploeg. Mbamba heeft zijn zinnen gezet op een vertrek en de geïnteresseerde (top)clubs staan alvast in de rij om hem binnen te halen. Absolute Europese grootheden zoals Manchester City, Chelsea en FC Barcelona worden zelfs genoemd als kandidaat-overnemers.


DE FACTOR-HOEFKENS

Carl Hoefkens keerde in 2018 terug naar Club Brugge, waar hij oorspronkelijk startte als de verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Hij had een groot aandeel in de ontbolstering van jonge talenten zoals onder andere Cisse Sandra, Ignace Van der Brempt, Lynnt Outdoor en Charles De Ketelaere, en met zijn neus voor talentdetectie en -ontwikkeling speelde Hoefkens ook een belangrijke rol in de ontbolstering van Noah Mbamba. “Zes-tien jaar. Zes-tien jaar”, was Hoefkens vol verbazing over Mbamba in de zomer van 2021, die hij omschreef als een uitgesproken talent en, door zijn jonge leeftijd en enorm talent, ook als een extreem geval.



Het was ook Carl Hoefkens die Noah Mbamba in 2020 van de jeugdopleiding van KRC Genk naar die van Club Brugge haalde. Noah Mbamba werd met 16 jaar, 4 maanden en 18 dagen zelfs de jongste speler van Club Brugge sinds de invoering van het profvoetbal. Hij maakte zijn debuut uitgerekend tegen KRC Genk. “Hij heeft op technisch vlak een enorme bagage, maar ook fysiek zet hij grote stappen”, zei toenmalig Club Brugge trainer Philippe Clement. Mbamba maakt indruk met zijn grote balvastheid en natuurlijke flair. Hij is een verdedigend ingestelde pion die voornamelijk andere spelers ondersteunt.

NGOLO KANTE

Noah Mbamba is ook erg polyvalent, want de 18-jarige kan als centrale verdediger en als verdedigende middenvelder uit de voeten. Maar om hem volledig te laten renderen, dan speelt hij het best op het middenveld. Als een soort waterdrager, een type-Ngolo Kanté zoals Het Nieuwsblad hem ooit omschreef - met lichte zin voor overdrijving uiteraard. Het loopwonder kan ook heel goed voetballen, maar om het middenveld te dragen en de organisatie te bewaken, moet hij nog veel stappen zetten. Mbamba is namelijk niet de speler die veel ballen afsnoept van de tegenstander.

EEN VAN DE GROOTSTE TALENTEN IN EUROPA

Ook Vincent Mannaert heeft een zwak voor Noah Mbamba. “Hij is in zijn leeftijdscategorie een van de grootste talenten in Europa”, vertelde de manager van Club Brugge twee jaar geleden in Extra Time. En dat werd alvast gestaafd door het feit dat AC Milan, Leicester City, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace en Borussia Mönchengladbach toen al snel op de loer lagen voor de hot prospect van Club Brugge. “Al moeten we hem niet belangrijker maken dan hij is”, zette Mannaert hem meteen met de voetjes op de grond. Maar helaas voor Mbamba raakte zijn carrière bij Club Brugge nooit in een stroomversnelling terecht.



SPOORLOZE MBAMBA

In het voorbije en in het huidige seizoen verdween Noah Mbamba echter helemaal naar het achterplan bij Club Brugge. Onder Alfred Schreuder kwam hij geen enkele minuut in actie en daarom twijfelde de talentvolle tiener toen al hard aan zijn toekomst bij Club Brugge. En ook dit seizoen bleef Mbamba’s speeltijd heel gering, terwijl Carl Hoefkens nochtans een heel groot bewonderaar is van hem. Er spelen dus andere zaken waarom Mbamba niet doorbreekt bij Club Brugge en één van de hoofdredenen is wellicht de enorme buitenlandse interesse in hem en zijn aflopend contract.



In juli schreef Het Nieuwsblad dat intussen zowat alle internationale topclubs op de deur klopten voor Noah Mbamba, maar dat er tegelijkertijd ook nog gesprekken liepen om zijn aflopend contract bij Club Brugge te verlengen. Mbamba bevestigde in die periode meteen zijn immense kwaliteiten en groot talent in de Supercup tegen AA Gent. “Op het middenveld toonde Noah Mbamba - 17 jaar!! - zijn potentieel. Hij kan op termijn de chouchou van Jan Breydel worden als hij zich zo blijft ontwikkelen. En de voeten op de grond houdt. Mbamba is een force of nature”, stelde Het Laatste Nieuws toen.

MAN CITY, CHELSEA EN FC BARCELONA

Na zijn indrukwekkende seizoensstart begon Noah Mbamba ook nog aan de eerste twee competitiewedstrijden tegen KRC Genk en KAS Eupen, maar daarna was het hopeloos zoeken naar zijn naam op het wedstrijdblad van Club Brugge. Het Nieuwsblad meldde in november dat Mbamba daarom niet meer van plan was om zijn aflopend contract te verlengen en dat de Europese topclubs staan de dringen om het talent aan te trekken. Eerder werden AC Milan, Leicester City, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace en Borussia Mönchengladbach genoemd, maar nu spreekt Het Nieuwsblad eerder deze week zelfs over Manchester City, Chelsea en FC Barcelona. Als Club nog wil cashen voor Mbamba, dan is het moment dus aangebroken.

LEES OOK: Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Zal Mbamba doorbreken bij de absolute top?

Meest recent

RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

36
36
Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

44
44
'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

68
68
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

77
77
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

261
261
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

109
109
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

37
37
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

252
252
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

205
205
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

64
64
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

55
55
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

116
116
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

20
20
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

825
825
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

48
48
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

252
252
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

576
576
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

488
488
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

577
577
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

269
269
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

486
486
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

794
794
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

93
93
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

197
197
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

965
965

Meer sportnieuws