Manchester City wil grote slag slaan bij Club Brugge

door
Manchester City wil grote slag slaan bij Club Brugge

Dit jaar moest het seizoen worden van Noah Mbamba bij Club Brugge. Het 18-jarige supertalent startte indrukwekkend aan de huidige jaargang, maar sinds juli komt hij niet meer in actie bij de eerste ploeg. Mbamba heeft zijn zinnen gezet op een vertrek en de geïnteresseerde (top)clubs staan alvast in de rij om hem binnen te halen. Absolute Europese grootheden zoals Manchester City, Chelsea en FC Barcelona worden zelfs genoemd als kandidaat-overnemers.


DE FACTOR-HOEFKENS

Carl Hoefkens keerde in 2018 terug naar Club Brugge, waar hij oorspronkelijk startte als de verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Hij had een groot aandeel in de ontbolstering van jonge talenten zoals onder andere Cisse Sandra, Ignace Van der Brempt, Lynnt Outdoor en Charles De Ketelaere, en met zijn neus voor talentdetectie en -ontwikkeling speelde Hoefkens ook een belangrijke rol in de ontbolstering van Noah Mbamba. “Zes-tien jaar. Zes-tien jaar”, was Hoefkens vol verbazing over Mbamba in de zomer van 2021, die hij omschreef als een uitgesproken talent en, door zijn jonge leeftijd en enorm talent, ook als een extreem geval.



Het was ook Carl Hoefkens die Noah Mbamba in 2020 van de jeugdopleiding van KRC Genk naar die van Club Brugge haalde. Noah Mbamba werd met 16 jaar, 4 maanden en 18 dagen zelfs de jongste speler van Club Brugge sinds de invoering van het profvoetbal. Hij maakte zijn debuut uitgerekend tegen KRC Genk. “Hij heeft op technisch vlak een enorme bagage, maar ook fysiek zet hij grote stappen”, zei toenmalig Club Brugge trainer Philippe Clement. Mbamba maakt indruk met zijn grote balvastheid en natuurlijke flair. Hij is een verdedigend ingestelde pion die voornamelijk andere spelers ondersteunt.

NGOLO KANTE

Noah Mbamba is ook erg polyvalent, want de 18-jarige kan als centrale verdediger en als verdedigende middenvelder uit de voeten. Maar om hem volledig te laten renderen, dan speelt hij het best op het middenveld. Als een soort waterdrager, een type-Ngolo Kanté zoals Het Nieuwsblad hem ooit omschreef - met lichte zin voor overdrijving uiteraard. Het loopwonder kan ook heel goed voetballen, maar om het middenveld te dragen en de organisatie te bewaken, moet hij nog veel stappen zetten. Mbamba is namelijk niet de speler die veel ballen afsnoept van de tegenstander.

EEN VAN DE GROOTSTE TALENTEN IN EUROPA

Ook Vincent Mannaert heeft een zwak voor Noah Mbamba. “Hij is in zijn leeftijdscategorie een van de grootste talenten in Europa”, vertelde de manager van Club Brugge twee jaar geleden in Extra Time. En dat werd alvast gestaafd door het feit dat AC Milan, Leicester City, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace en Borussia Mönchengladbach toen al snel op de loer lagen voor de hot prospect van Club Brugge. “Al moeten we hem niet belangrijker maken dan hij is”, zette Mannaert hem meteen met de voetjes op de grond. Maar helaas voor Mbamba raakte zijn carrière bij Club Brugge nooit in een stroomversnelling terecht.



SPOORLOZE MBAMBA

In het voorbije en in het huidige seizoen verdween Noah Mbamba echter helemaal naar het achterplan bij Club Brugge. Onder Alfred Schreuder kwam hij geen enkele minuut in actie en daarom twijfelde de talentvolle tiener toen al hard aan zijn toekomst bij Club Brugge. En ook dit seizoen bleef Mbamba’s speeltijd heel gering, terwijl Carl Hoefkens nochtans een heel groot bewonderaar is van hem. Er spelen dus andere zaken waarom Mbamba niet doorbreekt bij Club Brugge en één van de hoofdredenen is wellicht de enorme buitenlandse interesse in hem en zijn aflopend contract.



In juli schreef Het Nieuwsblad dat intussen zowat alle internationale topclubs op de deur klopten voor Noah Mbamba, maar dat er tegelijkertijd ook nog gesprekken liepen om zijn aflopend contract bij Club Brugge te verlengen. Mbamba bevestigde in die periode meteen zijn immense kwaliteiten en groot talent in de Supercup tegen AA Gent. “Op het middenveld toonde Noah Mbamba - 17 jaar!! - zijn potentieel. Hij kan op termijn de chouchou van Jan Breydel worden als hij zich zo blijft ontwikkelen. En de voeten op de grond houdt. Mbamba is een force of nature”, stelde Het Laatste Nieuws toen.

MAN CITY, CHELSEA EN FC BARCELONA

Na zijn indrukwekkende seizoensstart begon Noah Mbamba ook nog aan de eerste twee competitiewedstrijden tegen KRC Genk en KAS Eupen, maar daarna was het hopeloos zoeken naar zijn naam op het wedstrijdblad van Club Brugge. Het Nieuwsblad meldde in november dat Mbamba daarom niet meer van plan was om zijn aflopend contract te verlengen en dat de Europese topclubs staan de dringen om het talent aan te trekken. Eerder werden AC Milan, Leicester City, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace en Borussia Mönchengladbach genoemd, maar nu spreekt Het Nieuwsblad eerder deze week zelfs over Manchester City, Chelsea en FC Barcelona. Als Club nog wil cashen voor Mbamba, dan is het moment dus aangebroken.

LEES OOK: Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Zal Mbamba doorbreken bij de absolute top?

Meest recent

'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

3
3
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

48
48
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

52
52
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

57
57
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

138
138
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

39
39
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

348
348
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

348
348
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

99
99
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

165
165
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

99
99
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

285
285
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

112
112
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

258
258
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

874
874
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

257
257
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

90
90
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

138
138
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

104
104
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

72
72
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

150
150
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

910
910
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

488
488
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

468
468

Meer sportnieuws