Manchester City wil grote slag slaan bij Club Brugge

door
Manchester City wil grote slag slaan bij Club Brugge

Dit jaar moest het seizoen worden van Noah Mbamba bij Club Brugge. Het 18-jarige supertalent startte indrukwekkend aan de huidige jaargang, maar sinds juli komt hij niet meer in actie bij de eerste ploeg. Mbamba heeft zijn zinnen gezet op een vertrek en de geïnteresseerde (top)clubs staan alvast in de rij om hem binnen te halen. Absolute Europese grootheden zoals Manchester City, Chelsea en FC Barcelona worden zelfs genoemd als kandidaat-overnemers.


DE FACTOR-HOEFKENS

Carl Hoefkens keerde in 2018 terug naar Club Brugge, waar hij oorspronkelijk startte als de verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Hij had een groot aandeel in de ontbolstering van jonge talenten zoals onder andere Cisse Sandra, Ignace Van der Brempt, Lynnt Outdoor en Charles De Ketelaere, en met zijn neus voor talentdetectie en -ontwikkeling speelde Hoefkens ook een belangrijke rol in de ontbolstering van Noah Mbamba. “Zes-tien jaar. Zes-tien jaar”, was Hoefkens vol verbazing over Mbamba in de zomer van 2021, die hij omschreef als een uitgesproken talent en, door zijn jonge leeftijd en enorm talent, ook als een extreem geval.



Het was ook Carl Hoefkens die Noah Mbamba in 2020 van de jeugdopleiding van KRC Genk naar die van Club Brugge haalde. Noah Mbamba werd met 16 jaar, 4 maanden en 18 dagen zelfs de jongste speler van Club Brugge sinds de invoering van het profvoetbal. Hij maakte zijn debuut uitgerekend tegen KRC Genk. “Hij heeft op technisch vlak een enorme bagage, maar ook fysiek zet hij grote stappen”, zei toenmalig Club Brugge trainer Philippe Clement. Mbamba maakt indruk met zijn grote balvastheid en natuurlijke flair. Hij is een verdedigend ingestelde pion die voornamelijk andere spelers ondersteunt.

NGOLO KANTE

Noah Mbamba is ook erg polyvalent, want de 18-jarige kan als centrale verdediger en als verdedigende middenvelder uit de voeten. Maar om hem volledig te laten renderen, dan speelt hij het best op het middenveld. Als een soort waterdrager, een type-Ngolo Kanté zoals Het Nieuwsblad hem ooit omschreef - met lichte zin voor overdrijving uiteraard. Het loopwonder kan ook heel goed voetballen, maar om het middenveld te dragen en de organisatie te bewaken, moet hij nog veel stappen zetten. Mbamba is namelijk niet de speler die veel ballen afsnoept van de tegenstander.

EEN VAN DE GROOTSTE TALENTEN IN EUROPA

Ook Vincent Mannaert heeft een zwak voor Noah Mbamba. “Hij is in zijn leeftijdscategorie een van de grootste talenten in Europa”, vertelde de manager van Club Brugge twee jaar geleden in Extra Time. En dat werd alvast gestaafd door het feit dat AC Milan, Leicester City, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace en Borussia Mönchengladbach toen al snel op de loer lagen voor de hot prospect van Club Brugge. “Al moeten we hem niet belangrijker maken dan hij is”, zette Mannaert hem meteen met de voetjes op de grond. Maar helaas voor Mbamba raakte zijn carrière bij Club Brugge nooit in een stroomversnelling terecht.



SPOORLOZE MBAMBA

In het voorbije en in het huidige seizoen verdween Noah Mbamba echter helemaal naar het achterplan bij Club Brugge. Onder Alfred Schreuder kwam hij geen enkele minuut in actie en daarom twijfelde de talentvolle tiener toen al hard aan zijn toekomst bij Club Brugge. En ook dit seizoen bleef Mbamba’s speeltijd heel gering, terwijl Carl Hoefkens nochtans een heel groot bewonderaar is van hem. Er spelen dus andere zaken waarom Mbamba niet doorbreekt bij Club Brugge en één van de hoofdredenen is wellicht de enorme buitenlandse interesse in hem en zijn aflopend contract.



In juli schreef Het Nieuwsblad dat intussen zowat alle internationale topclubs op de deur klopten voor Noah Mbamba, maar dat er tegelijkertijd ook nog gesprekken liepen om zijn aflopend contract bij Club Brugge te verlengen. Mbamba bevestigde in die periode meteen zijn immense kwaliteiten en groot talent in de Supercup tegen AA Gent. “Op het middenveld toonde Noah Mbamba - 17 jaar!! - zijn potentieel. Hij kan op termijn de chouchou van Jan Breydel worden als hij zich zo blijft ontwikkelen. En de voeten op de grond houdt. Mbamba is een force of nature”, stelde Het Laatste Nieuws toen.

MAN CITY, CHELSEA EN FC BARCELONA

Na zijn indrukwekkende seizoensstart begon Noah Mbamba ook nog aan de eerste twee competitiewedstrijden tegen KRC Genk en KAS Eupen, maar daarna was het hopeloos zoeken naar zijn naam op het wedstrijdblad van Club Brugge. Het Nieuwsblad meldde in november dat Mbamba daarom niet meer van plan was om zijn aflopend contract te verlengen en dat de Europese topclubs staan de dringen om het talent aan te trekken. Eerder werden AC Milan, Leicester City, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace en Borussia Mönchengladbach genoemd, maar nu spreekt Het Nieuwsblad eerder deze week zelfs over Manchester City, Chelsea en FC Barcelona. Als Club nog wil cashen voor Mbamba, dan is het moment dus aangebroken.

LEES OOK: 'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Zal Mbamba doorbreken bij de absolute top?

Meest recent

Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

3
3
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

11
11
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

64
64
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

148
148
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

295
295
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

43
43
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

54
54
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

811
811
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

225
225
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

596
596
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

172
172
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

387
387
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

133
133
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

50
50
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

54
54
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

73
73
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

346
346
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

450
450
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

223
223
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

162
162
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

626
626
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

1019
1019
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

79
79
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

323
323

Meer sportnieuws