Manchester City wil grote slag slaan bij Club Brugge

door
Manchester City wil grote slag slaan bij Club Brugge

Dit jaar moest het seizoen worden van Noah Mbamba bij Club Brugge. Het 18-jarige supertalent startte indrukwekkend aan de huidige jaargang, maar sinds juli komt hij niet meer in actie bij de eerste ploeg. Mbamba heeft zijn zinnen gezet op een vertrek en de geïnteresseerde (top)clubs staan alvast in de rij om hem binnen te halen. Absolute Europese grootheden zoals Manchester City, Chelsea en FC Barcelona worden zelfs genoemd als kandidaat-overnemers.


DE FACTOR-HOEFKENS

Carl Hoefkens keerde in 2018 terug naar Club Brugge, waar hij oorspronkelijk startte als de verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Hij had een groot aandeel in de ontbolstering van jonge talenten zoals onder andere Cisse Sandra, Ignace Van der Brempt, Lynnt Outdoor en Charles De Ketelaere, en met zijn neus voor talentdetectie en -ontwikkeling speelde Hoefkens ook een belangrijke rol in de ontbolstering van Noah Mbamba. “Zes-tien jaar. Zes-tien jaar”, was Hoefkens vol verbazing over Mbamba in de zomer van 2021, die hij omschreef als een uitgesproken talent en, door zijn jonge leeftijd en enorm talent, ook als een extreem geval.



Het was ook Carl Hoefkens die Noah Mbamba in 2020 van de jeugdopleiding van KRC Genk naar die van Club Brugge haalde. Noah Mbamba werd met 16 jaar, 4 maanden en 18 dagen zelfs de jongste speler van Club Brugge sinds de invoering van het profvoetbal. Hij maakte zijn debuut uitgerekend tegen KRC Genk. “Hij heeft op technisch vlak een enorme bagage, maar ook fysiek zet hij grote stappen”, zei toenmalig Club Brugge trainer Philippe Clement. Mbamba maakt indruk met zijn grote balvastheid en natuurlijke flair. Hij is een verdedigend ingestelde pion die voornamelijk andere spelers ondersteunt.

NGOLO KANTE

Noah Mbamba is ook erg polyvalent, want de 18-jarige kan als centrale verdediger en als verdedigende middenvelder uit de voeten. Maar om hem volledig te laten renderen, dan speelt hij het best op het middenveld. Als een soort waterdrager, een type-Ngolo Kanté zoals Het Nieuwsblad hem ooit omschreef - met lichte zin voor overdrijving uiteraard. Het loopwonder kan ook heel goed voetballen, maar om het middenveld te dragen en de organisatie te bewaken, moet hij nog veel stappen zetten. Mbamba is namelijk niet de speler die veel ballen afsnoept van de tegenstander.

EEN VAN DE GROOTSTE TALENTEN IN EUROPA

Ook Vincent Mannaert heeft een zwak voor Noah Mbamba. “Hij is in zijn leeftijdscategorie een van de grootste talenten in Europa”, vertelde de manager van Club Brugge twee jaar geleden in Extra Time. En dat werd alvast gestaafd door het feit dat AC Milan, Leicester City, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace en Borussia Mönchengladbach toen al snel op de loer lagen voor de hot prospect van Club Brugge. “Al moeten we hem niet belangrijker maken dan hij is”, zette Mannaert hem meteen met de voetjes op de grond. Maar helaas voor Mbamba raakte zijn carrière bij Club Brugge nooit in een stroomversnelling terecht.



SPOORLOZE MBAMBA

In het voorbije en in het huidige seizoen verdween Noah Mbamba echter helemaal naar het achterplan bij Club Brugge. Onder Alfred Schreuder kwam hij geen enkele minuut in actie en daarom twijfelde de talentvolle tiener toen al hard aan zijn toekomst bij Club Brugge. En ook dit seizoen bleef Mbamba’s speeltijd heel gering, terwijl Carl Hoefkens nochtans een heel groot bewonderaar is van hem. Er spelen dus andere zaken waarom Mbamba niet doorbreekt bij Club Brugge en één van de hoofdredenen is wellicht de enorme buitenlandse interesse in hem en zijn aflopend contract.



In juli schreef Het Nieuwsblad dat intussen zowat alle internationale topclubs op de deur klopten voor Noah Mbamba, maar dat er tegelijkertijd ook nog gesprekken liepen om zijn aflopend contract bij Club Brugge te verlengen. Mbamba bevestigde in die periode meteen zijn immense kwaliteiten en groot talent in de Supercup tegen AA Gent. “Op het middenveld toonde Noah Mbamba - 17 jaar!! - zijn potentieel. Hij kan op termijn de chouchou van Jan Breydel worden als hij zich zo blijft ontwikkelen. En de voeten op de grond houdt. Mbamba is een force of nature”, stelde Het Laatste Nieuws toen.

MAN CITY, CHELSEA EN FC BARCELONA

Na zijn indrukwekkende seizoensstart begon Noah Mbamba ook nog aan de eerste twee competitiewedstrijden tegen KRC Genk en KAS Eupen, maar daarna was het hopeloos zoeken naar zijn naam op het wedstrijdblad van Club Brugge. Het Nieuwsblad meldde in november dat Mbamba daarom niet meer van plan was om zijn aflopend contract te verlengen en dat de Europese topclubs staan de dringen om het talent aan te trekken. Eerder werden AC Milan, Leicester City, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace en Borussia Mönchengladbach genoemd, maar nu spreekt Het Nieuwsblad eerder deze week zelfs over Manchester City, Chelsea en FC Barcelona. Als Club nog wil cashen voor Mbamba, dan is het moment dus aangebroken.

LEES OOK: Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Zal Mbamba doorbreken bij de absolute top?

Meest recent

Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

49
49
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

67
67
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

96
96
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

152
152
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

398
398
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

19
19
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

139
139
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

192
192
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1212
1212
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

188
188
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

319
319
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

492
492
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

141
141
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

279
279
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

347
347
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

71
71
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

592
592
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

487
487
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

205
205
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

502
502
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

492
492
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

94
94
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

419
419
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

639
639
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

248
248

Meer sportnieuws