Manchester City wil grote slag slaan bij Club Brugge

door
Manchester City wil grote slag slaan bij Club Brugge

Dit jaar moest het seizoen worden van Noah Mbamba bij Club Brugge. Het 18-jarige supertalent startte indrukwekkend aan de huidige jaargang, maar sinds juli komt hij niet meer in actie bij de eerste ploeg. Mbamba heeft zijn zinnen gezet op een vertrek en de geïnteresseerde (top)clubs staan alvast in de rij om hem binnen te halen. Absolute Europese grootheden zoals Manchester City, Chelsea en FC Barcelona worden zelfs genoemd als kandidaat-overnemers.


DE FACTOR-HOEFKENS

Carl Hoefkens keerde in 2018 terug naar Club Brugge, waar hij oorspronkelijk startte als de verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Hij had een groot aandeel in de ontbolstering van jonge talenten zoals onder andere Cisse Sandra, Ignace Van der Brempt, Lynnt Outdoor en Charles De Ketelaere, en met zijn neus voor talentdetectie en -ontwikkeling speelde Hoefkens ook een belangrijke rol in de ontbolstering van Noah Mbamba. “Zes-tien jaar. Zes-tien jaar”, was Hoefkens vol verbazing over Mbamba in de zomer van 2021, die hij omschreef als een uitgesproken talent en, door zijn jonge leeftijd en enorm talent, ook als een extreem geval.



Het was ook Carl Hoefkens die Noah Mbamba in 2020 van de jeugdopleiding van KRC Genk naar die van Club Brugge haalde. Noah Mbamba werd met 16 jaar, 4 maanden en 18 dagen zelfs de jongste speler van Club Brugge sinds de invoering van het profvoetbal. Hij maakte zijn debuut uitgerekend tegen KRC Genk. “Hij heeft op technisch vlak een enorme bagage, maar ook fysiek zet hij grote stappen”, zei toenmalig Club Brugge trainer Philippe Clement. Mbamba maakt indruk met zijn grote balvastheid en natuurlijke flair. Hij is een verdedigend ingestelde pion die voornamelijk andere spelers ondersteunt.

NGOLO KANTE

Noah Mbamba is ook erg polyvalent, want de 18-jarige kan als centrale verdediger en als verdedigende middenvelder uit de voeten. Maar om hem volledig te laten renderen, dan speelt hij het best op het middenveld. Als een soort waterdrager, een type-Ngolo Kanté zoals Het Nieuwsblad hem ooit omschreef - met lichte zin voor overdrijving uiteraard. Het loopwonder kan ook heel goed voetballen, maar om het middenveld te dragen en de organisatie te bewaken, moet hij nog veel stappen zetten. Mbamba is namelijk niet de speler die veel ballen afsnoept van de tegenstander.

EEN VAN DE GROOTSTE TALENTEN IN EUROPA

Ook Vincent Mannaert heeft een zwak voor Noah Mbamba. “Hij is in zijn leeftijdscategorie een van de grootste talenten in Europa”, vertelde de manager van Club Brugge twee jaar geleden in Extra Time. En dat werd alvast gestaafd door het feit dat AC Milan, Leicester City, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace en Borussia Mönchengladbach toen al snel op de loer lagen voor de hot prospect van Club Brugge. “Al moeten we hem niet belangrijker maken dan hij is”, zette Mannaert hem meteen met de voetjes op de grond. Maar helaas voor Mbamba raakte zijn carrière bij Club Brugge nooit in een stroomversnelling terecht.



SPOORLOZE MBAMBA

In het voorbije en in het huidige seizoen verdween Noah Mbamba echter helemaal naar het achterplan bij Club Brugge. Onder Alfred Schreuder kwam hij geen enkele minuut in actie en daarom twijfelde de talentvolle tiener toen al hard aan zijn toekomst bij Club Brugge. En ook dit seizoen bleef Mbamba’s speeltijd heel gering, terwijl Carl Hoefkens nochtans een heel groot bewonderaar is van hem. Er spelen dus andere zaken waarom Mbamba niet doorbreekt bij Club Brugge en één van de hoofdredenen is wellicht de enorme buitenlandse interesse in hem en zijn aflopend contract.



In juli schreef Het Nieuwsblad dat intussen zowat alle internationale topclubs op de deur klopten voor Noah Mbamba, maar dat er tegelijkertijd ook nog gesprekken liepen om zijn aflopend contract bij Club Brugge te verlengen. Mbamba bevestigde in die periode meteen zijn immense kwaliteiten en groot talent in de Supercup tegen AA Gent. “Op het middenveld toonde Noah Mbamba - 17 jaar!! - zijn potentieel. Hij kan op termijn de chouchou van Jan Breydel worden als hij zich zo blijft ontwikkelen. En de voeten op de grond houdt. Mbamba is een force of nature”, stelde Het Laatste Nieuws toen.

MAN CITY, CHELSEA EN FC BARCELONA

Na zijn indrukwekkende seizoensstart begon Noah Mbamba ook nog aan de eerste twee competitiewedstrijden tegen KRC Genk en KAS Eupen, maar daarna was het hopeloos zoeken naar zijn naam op het wedstrijdblad van Club Brugge. Het Nieuwsblad meldde in november dat Mbamba daarom niet meer van plan was om zijn aflopend contract te verlengen en dat de Europese topclubs staan de dringen om het talent aan te trekken. Eerder werden AC Milan, Leicester City, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace en Borussia Mönchengladbach genoemd, maar nu spreekt Het Nieuwsblad eerder deze week zelfs over Manchester City, Chelsea en FC Barcelona. Als Club nog wil cashen voor Mbamba, dan is het moment dus aangebroken.

LEES OOK: Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Zal Mbamba doorbreken bij de absolute top?

Meest recent

'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

31
31
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

146
146
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

89
89
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

63
63
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

149
149
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

529
529
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

53
53
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

684
684
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

90
90
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

365
365
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

450
450
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

719
719
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

156
156
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

205
205
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

200
200
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

88
88
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

126
126
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

125
125
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

706
706
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

168
168
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

79
79
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

74
74
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

336
336
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1261
1261
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

76
76

Meer sportnieuws