Club Brugge op weg naar transfer van 30 miljoen

door
Club Brugge op weg naar transfer van 30 miljoen

Club Brugge is de laatste jaren geëvolueerd tot een respectabel kwaliteitslabel in het Europese voetbal. Charles De Ketelaere, Krepin Diatta, Loïs Openda, Odilon Kossounou, Arnaut Danjuma en Marvelous Nakamba zijn maar enkele ex-spelers die een mooie (miljoenen)transfer maakten naar de grootste competities ter wereld. Het lijdt alvast geen twijfel dat Abakar Sylla op (korte) termijn ook op dat mooie lijstje zal prijken. De 20-jarige Ivoriaan maakt dit seizoen een enorme evolutie mee bij Club Brugge en Ajax is alvast de eerste geïnteresseerde club die concreet gelinkt wordt aan de talentvolle centrale verdediger. Vincent Mannaert hoort de kassa alvast rinkelen.


(HEROP)BOUWEN MET SYLLA

Ajax startte goed aan de start van de Eredivisie, maar de situatie bij de Amsterdammers is stilaan dramatisch te noemen. Coach Alfred Schreuder krijgt maar geen lijn in het spel van zijn ploeg en hij geniet ook niet meer het volle vertrouwen van de kleedkamer alsook van de supporters. Het rommelt duidelijk bij Ajax, dat dit seizoen de gevolgen draagt van een ontluisterende zomermercato. Het vertrek van Antony, Lisandro Martinez, Sebastien Haller, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui werd niet goed opgevangen want hun vervangers voldoen niet aan de hooggespannen verwachtingen.

Ajax torst bovendien ook nog eens de erfenis van Marc Overmars, want sinds zijn vertrek naar Antwerp FC heeft Ajax nog altijd geen nieuwe technisch directeur aangesteld. En daarom neemt het - op dit niveau - onervaren duo Gerry Hamstra en Klaas-Jan Huntelaar momenteel de honneurs waar als de transferverantwoordelijken van de Nederlandse topclub. Ajax stelt het transferbeleid altijd in op het aantrekken van spelers op Champions League-niveau, maar vorige zomer faalde de club schromelijk op de transfermarkt. De Nederlandse krant Trouw weet dat Alfred Schreuder zelfs zijn eigen zaakwaarnemer inschakelde om spelers te halen, grotendeels door het bedroevende technisch beleid van de club.



Ajax is daarom verplicht om in de volgende transferperiodes mooie deals realiseren, want het stuurloze schip kan en mag niet langer op deze manier opereren. De eerste belangrijke taak wordt om de onevenwichtige kern te corrigeren in de wintermercato en in de zomermaanden moeten er meerdere knappe transfer gesloten worden. Met die vooruitzichten indachtig was Klaas-Jan Huntelaar in november een opgemerkte gast in de tribunes van het Jan Breydelstadion. Hij kwam er om Abakar Sylla live aan het werk te zien en zondag wordt Henk Veldmate dan weer verwacht voor de match tussen KRC Genk en Club Brugge.

DE NIEUWE KOSSOUNOU

Abakar Sylla is pas bezig aan zijn eerste volwaardig seizoen in het eerste elftal van Club Brugge, nadat hij in de vorige jaargang reeds een puike invalbeurt liet zien tegen Zulte Waregem. De positieve geluiden over de jonge Ivoriaan klinken al langer in het Jan Breydelstadion en dit seizoen bevestigt hij dat positieve enthousiasme met overvloed. Sylla werkte een goede voorbereiding af in het tussenseizoen en hij passeerde meteen Jack Hendry en Owen Otasowie in de defensieve hiërarchie van Club Brugge. De 20-jarige Ivoriaan had ook wel het ‘geluk’ dat Stanley Nsoki in extremis nog vertrok naar TSG Hoffenheim, waardoor hij nu de leemte invult van de Fransman. En dat doet hij met verve.

“Hij kan zeer goed voetballen, hij is een slimme en sterke verdediger, heeft ook van niks of niemand schrik. Af en toe is er nog een de valkuil zoals bij die (afgekeurde, nvdr.) goal maar dan is het belangrijk om zijn vertrouwen niet te laten wegkwijnen door één zo'n mislukte actie”, zei Carl Hoefkens na Abakar Sylla’s eerste basisplaats van dit seizoen tegen Oud-Heverlee Leuven. “Ik ken zijn kwaliteiten van vorig seizoen bij de beloften”, zei de intussen ex-hoofdcoach van Club Brugge toen. De evolutie van Sylla mag dan ook voor een deel op het conto van Hoefkens geschreven worden.



Door zijn kwaliteiten, snelheid, techniek en power, is Abakar Sylla perfect in staat om ‘hoog’ te spelen in de verdediging. En de Ivoriaan voegt ook veel verticaliteit en diepgang toe aan zijn spel, wat soms risicovol kan lijken, maar dat is net de stijl van Sylla en dat verraadt zijn onversneden maar ruwe talent. Er werd Sylla al snel een vergelijkbaar parcours voorspeld zoals zijn landgenoot Odilon Kossounou. Die arriveerde destijds als 18-jarige bij Club Brugge en hij ontbolsterde vervolgens helemaal op Jan Breydel, waarna hij voor maar liefst 30 miljoen euro verkocht aan Bayer Leverkusen.

30 MILJOEN?

Het Nieuwsblad schreef eerder dat de dag dat Abakar Sylla zijn toptransfer maakt heus niet zo ver weg is. En dat komt grotendeels door zijn uitstekende prestaties in de historische Champions League campagne van Club Brugge dit seizoen. In zijn eerste wedstrijd in het Kampioenenbal tekende hij meteen voor de winning goal tegen Bayer Leverkusen en hij kreeg bovendien ook de titel van Man van de Match toegewezen. Sylla schiet duidelijk als een komeet richting de top. “Odilon Kossounou was 20 jaar toen Club hem voor 30 miljoen euro verkocht. Bij Sylla verwachten ze op zijn minst hetzelfde”, schreef Ludo Vandewalle in de nasleep van die match in Het Nieuwsblad.



Na zijn topperiode begin dit seizoen bevestigde Abakar Sylla daarna zijn grote kwaliteiten en talent, maar werden ook zijn gebreken duidelijker merkbaar. Zo toont hij zich soms erg emotioneel en opvliegend op het veld. Toen hij door Carl Hoefkens vroegtijdig naar de kant werd gehaald tegen FC Porto bijvoorbeeld. “Het is goed dat hij teleurgesteld is als hij ­vervangen wordt. Maar hij moet opletten”, waarschuwde Hoefkens toen. Daarnaast zat Sylla dit seizoen al vijf matchen op de strafbank en is hij ook vaak geblesseerd. Maar de slotsom blijft uiteraard dat Sylla de ontdekking van het seizoen is. Eentje die intrinsiek zeker 30 miljoen euro waard kan zijn.

LEES OOK: Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Is Sylla 30 miljoen waard?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

11
11
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

27
27
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

39
39
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

77
77
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

176
176
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

58
58
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

72
72
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

44
44
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

184
184
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

36
36
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

64
64
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

293
293
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

131
131
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

180
180
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

138
138
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

104
104
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

504
504
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

92
92
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

18
18
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

166
166

Meer sportnieuws