Club Brugge op weg naar transfer van 30 miljoen

1474 stemmen
Club Brugge op weg naar transfer van 30 miljoen

Club Brugge is de laatste jaren geëvolueerd tot een respectabel kwaliteitslabel in het Europese voetbal. Charles De Ketelaere, Krepin Diatta, Loïs Openda, Odilon Kossounou, Arnaut Danjuma en Marvelous Nakamba zijn maar enkele ex-spelers die een mooie (miljoenen)transfer maakten naar de grootste competities ter wereld. Het lijdt alvast geen twijfel dat Abakar Sylla op (korte) termijn ook op dat mooie lijstje zal prijken. De 20-jarige Ivoriaan maakt dit seizoen een enorme evolutie mee bij Club Brugge en Ajax is alvast de eerste geïnteresseerde club die concreet gelinkt wordt aan de talentvolle centrale verdediger. Vincent Mannaert hoort de kassa alvast rinkelen.


(HEROP)BOUWEN MET SYLLA

Ajax startte goed aan de start van de Eredivisie, maar de situatie bij de Amsterdammers is stilaan dramatisch te noemen. Coach Alfred Schreuder krijgt maar geen lijn in het spel van zijn ploeg en hij geniet ook niet meer het volle vertrouwen van de kleedkamer alsook van de supporters. Het rommelt duidelijk bij Ajax, dat dit seizoen de gevolgen draagt van een ontluisterende zomermercato. Het vertrek van Antony, Lisandro Martinez, Sebastien Haller, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui werd niet goed opgevangen want hun vervangers voldoen niet aan de hooggespannen verwachtingen.

Ajax torst bovendien ook nog eens de erfenis van Marc Overmars, want sinds zijn vertrek naar Antwerp FC heeft Ajax nog altijd geen nieuwe technisch directeur aangesteld. En daarom neemt het - op dit niveau - onervaren duo Gerry Hamstra en Klaas-Jan Huntelaar momenteel de honneurs waar als de transferverantwoordelijken van de Nederlandse topclub. Ajax stelt het transferbeleid altijd in op het aantrekken van spelers op Champions League-niveau, maar vorige zomer faalde de club schromelijk op de transfermarkt. De Nederlandse krant Trouw weet dat Alfred Schreuder zelfs zijn eigen zaakwaarnemer inschakelde om spelers te halen, grotendeels door het bedroevende technisch beleid van de club.



Ajax is daarom verplicht om in de volgende transferperiodes mooie deals realiseren, want het stuurloze schip kan en mag niet langer op deze manier opereren. De eerste belangrijke taak wordt om de onevenwichtige kern te corrigeren in de wintermercato en in de zomermaanden moeten er meerdere knappe transfer gesloten worden. Met die vooruitzichten indachtig was Klaas-Jan Huntelaar in november een opgemerkte gast in de tribunes van het Jan Breydelstadion. Hij kwam er om Abakar Sylla live aan het werk te zien en zondag wordt Henk Veldmate dan weer verwacht voor de match tussen KRC Genk en Club Brugge.

DE NIEUWE KOSSOUNOU

Abakar Sylla is pas bezig aan zijn eerste volwaardig seizoen in het eerste elftal van Club Brugge, nadat hij in de vorige jaargang reeds een puike invalbeurt liet zien tegen Zulte Waregem. De positieve geluiden over de jonge Ivoriaan klinken al langer in het Jan Breydelstadion en dit seizoen bevestigt hij dat positieve enthousiasme met overvloed. Sylla werkte een goede voorbereiding af in het tussenseizoen en hij passeerde meteen Jack Hendry en Owen Otasowie in de defensieve hiërarchie van Club Brugge. De 20-jarige Ivoriaan had ook wel het ‘geluk’ dat Stanley Nsoki in extremis nog vertrok naar TSG Hoffenheim, waardoor hij nu de leemte invult van de Fransman. En dat doet hij met verve.

“Hij kan zeer goed voetballen, hij is een slimme en sterke verdediger, heeft ook van niks of niemand schrik. Af en toe is er nog een de valkuil zoals bij die (afgekeurde, nvdr.) goal maar dan is het belangrijk om zijn vertrouwen niet te laten wegkwijnen door één zo'n mislukte actie”, zei Carl Hoefkens na Abakar Sylla’s eerste basisplaats van dit seizoen tegen Oud-Heverlee Leuven. “Ik ken zijn kwaliteiten van vorig seizoen bij de beloften”, zei de intussen ex-hoofdcoach van Club Brugge toen. De evolutie van Sylla mag dan ook voor een deel op het conto van Hoefkens geschreven worden.



Door zijn kwaliteiten, snelheid, techniek en power, is Abakar Sylla perfect in staat om ‘hoog’ te spelen in de verdediging. En de Ivoriaan voegt ook veel verticaliteit en diepgang toe aan zijn spel, wat soms risicovol kan lijken, maar dat is net de stijl van Sylla en dat verraadt zijn onversneden maar ruwe talent. Er werd Sylla al snel een vergelijkbaar parcours voorspeld zoals zijn landgenoot Odilon Kossounou. Die arriveerde destijds als 18-jarige bij Club Brugge en hij ontbolsterde vervolgens helemaal op Jan Breydel, waarna hij voor maar liefst 30 miljoen euro verkocht aan Bayer Leverkusen.

30 MILJOEN?

Het Nieuwsblad schreef eerder dat de dag dat Abakar Sylla zijn toptransfer maakt heus niet zo ver weg is. En dat komt grotendeels door zijn uitstekende prestaties in de historische Champions League campagne van Club Brugge dit seizoen. In zijn eerste wedstrijd in het Kampioenenbal tekende hij meteen voor de winning goal tegen Bayer Leverkusen en hij kreeg bovendien ook de titel van Man van de Match toegewezen. Sylla schiet duidelijk als een komeet richting de top. “Odilon Kossounou was 20 jaar toen Club hem voor 30 miljoen euro verkocht. Bij Sylla verwachten ze op zijn minst hetzelfde”, schreef Ludo Vandewalle in de nasleep van die match in Het Nieuwsblad.



Na zijn topperiode begin dit seizoen bevestigde Abakar Sylla daarna zijn grote kwaliteiten en talent, maar werden ook zijn gebreken duidelijker merkbaar. Zo toont hij zich soms erg emotioneel en opvliegend op het veld. Toen hij door Carl Hoefkens vroegtijdig naar de kant werd gehaald tegen FC Porto bijvoorbeeld. “Het is goed dat hij teleurgesteld is als hij ­vervangen wordt. Maar hij moet opletten”, waarschuwde Hoefkens toen. Daarnaast zat Sylla dit seizoen al vijf matchen op de strafbank en is hij ook vaak geblesseerd. Maar de slotsom blijft uiteraard dat Sylla de ontdekking van het seizoen is. Eentje die intrinsiek zeker 30 miljoen euro waard kan zijn.

LEES OOK: 'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Is Sylla 30 miljoen waard?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

107
107
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

25
25
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

89
89
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

82
82
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

65
65
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

116
116
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

49
49
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

147
147
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

124
124
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

166
166
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

374
374
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

246
246
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

789
789
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

496
496
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

534
534
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

697
697
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

344
344
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

529
529
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2204
2204
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

192
192

Meer sportnieuws