Club Brugge op weg naar transfer van 30 miljoen

door
Club Brugge op weg naar transfer van 30 miljoen

Club Brugge is de laatste jaren geëvolueerd tot een respectabel kwaliteitslabel in het Europese voetbal. Charles De Ketelaere, Krepin Diatta, Loïs Openda, Odilon Kossounou, Arnaut Danjuma en Marvelous Nakamba zijn maar enkele ex-spelers die een mooie (miljoenen)transfer maakten naar de grootste competities ter wereld. Het lijdt alvast geen twijfel dat Abakar Sylla op (korte) termijn ook op dat mooie lijstje zal prijken. De 20-jarige Ivoriaan maakt dit seizoen een enorme evolutie mee bij Club Brugge en Ajax is alvast de eerste geïnteresseerde club die concreet gelinkt wordt aan de talentvolle centrale verdediger. Vincent Mannaert hoort de kassa alvast rinkelen.


(HEROP)BOUWEN MET SYLLA

Ajax startte goed aan de start van de Eredivisie, maar de situatie bij de Amsterdammers is stilaan dramatisch te noemen. Coach Alfred Schreuder krijgt maar geen lijn in het spel van zijn ploeg en hij geniet ook niet meer het volle vertrouwen van de kleedkamer alsook van de supporters. Het rommelt duidelijk bij Ajax, dat dit seizoen de gevolgen draagt van een ontluisterende zomermercato. Het vertrek van Antony, Lisandro Martinez, Sebastien Haller, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui werd niet goed opgevangen want hun vervangers voldoen niet aan de hooggespannen verwachtingen.

Ajax torst bovendien ook nog eens de erfenis van Marc Overmars, want sinds zijn vertrek naar Antwerp FC heeft Ajax nog altijd geen nieuwe technisch directeur aangesteld. En daarom neemt het - op dit niveau - onervaren duo Gerry Hamstra en Klaas-Jan Huntelaar momenteel de honneurs waar als de transferverantwoordelijken van de Nederlandse topclub. Ajax stelt het transferbeleid altijd in op het aantrekken van spelers op Champions League-niveau, maar vorige zomer faalde de club schromelijk op de transfermarkt. De Nederlandse krant Trouw weet dat Alfred Schreuder zelfs zijn eigen zaakwaarnemer inschakelde om spelers te halen, grotendeels door het bedroevende technisch beleid van de club.



Ajax is daarom verplicht om in de volgende transferperiodes mooie deals realiseren, want het stuurloze schip kan en mag niet langer op deze manier opereren. De eerste belangrijke taak wordt om de onevenwichtige kern te corrigeren in de wintermercato en in de zomermaanden moeten er meerdere knappe transfer gesloten worden. Met die vooruitzichten indachtig was Klaas-Jan Huntelaar in november een opgemerkte gast in de tribunes van het Jan Breydelstadion. Hij kwam er om Abakar Sylla live aan het werk te zien en zondag wordt Henk Veldmate dan weer verwacht voor de match tussen KRC Genk en Club Brugge.

DE NIEUWE KOSSOUNOU

Abakar Sylla is pas bezig aan zijn eerste volwaardig seizoen in het eerste elftal van Club Brugge, nadat hij in de vorige jaargang reeds een puike invalbeurt liet zien tegen Zulte Waregem. De positieve geluiden over de jonge Ivoriaan klinken al langer in het Jan Breydelstadion en dit seizoen bevestigt hij dat positieve enthousiasme met overvloed. Sylla werkte een goede voorbereiding af in het tussenseizoen en hij passeerde meteen Jack Hendry en Owen Otasowie in de defensieve hiërarchie van Club Brugge. De 20-jarige Ivoriaan had ook wel het ‘geluk’ dat Stanley Nsoki in extremis nog vertrok naar TSG Hoffenheim, waardoor hij nu de leemte invult van de Fransman. En dat doet hij met verve.

“Hij kan zeer goed voetballen, hij is een slimme en sterke verdediger, heeft ook van niks of niemand schrik. Af en toe is er nog een de valkuil zoals bij die (afgekeurde, nvdr.) goal maar dan is het belangrijk om zijn vertrouwen niet te laten wegkwijnen door één zo'n mislukte actie”, zei Carl Hoefkens na Abakar Sylla’s eerste basisplaats van dit seizoen tegen Oud-Heverlee Leuven. “Ik ken zijn kwaliteiten van vorig seizoen bij de beloften”, zei de intussen ex-hoofdcoach van Club Brugge toen. De evolutie van Sylla mag dan ook voor een deel op het conto van Hoefkens geschreven worden.



Door zijn kwaliteiten, snelheid, techniek en power, is Abakar Sylla perfect in staat om ‘hoog’ te spelen in de verdediging. En de Ivoriaan voegt ook veel verticaliteit en diepgang toe aan zijn spel, wat soms risicovol kan lijken, maar dat is net de stijl van Sylla en dat verraadt zijn onversneden maar ruwe talent. Er werd Sylla al snel een vergelijkbaar parcours voorspeld zoals zijn landgenoot Odilon Kossounou. Die arriveerde destijds als 18-jarige bij Club Brugge en hij ontbolsterde vervolgens helemaal op Jan Breydel, waarna hij voor maar liefst 30 miljoen euro verkocht aan Bayer Leverkusen.

30 MILJOEN?

Het Nieuwsblad schreef eerder dat de dag dat Abakar Sylla zijn toptransfer maakt heus niet zo ver weg is. En dat komt grotendeels door zijn uitstekende prestaties in de historische Champions League campagne van Club Brugge dit seizoen. In zijn eerste wedstrijd in het Kampioenenbal tekende hij meteen voor de winning goal tegen Bayer Leverkusen en hij kreeg bovendien ook de titel van Man van de Match toegewezen. Sylla schiet duidelijk als een komeet richting de top. “Odilon Kossounou was 20 jaar toen Club hem voor 30 miljoen euro verkocht. Bij Sylla verwachten ze op zijn minst hetzelfde”, schreef Ludo Vandewalle in de nasleep van die match in Het Nieuwsblad.



Na zijn topperiode begin dit seizoen bevestigde Abakar Sylla daarna zijn grote kwaliteiten en talent, maar werden ook zijn gebreken duidelijker merkbaar. Zo toont hij zich soms erg emotioneel en opvliegend op het veld. Toen hij door Carl Hoefkens vroegtijdig naar de kant werd gehaald tegen FC Porto bijvoorbeeld. “Het is goed dat hij teleurgesteld is als hij ­vervangen wordt. Maar hij moet opletten”, waarschuwde Hoefkens toen. Daarnaast zat Sylla dit seizoen al vijf matchen op de strafbank en is hij ook vaak geblesseerd. Maar de slotsom blijft uiteraard dat Sylla de ontdekking van het seizoen is. Eentje die intrinsiek zeker 30 miljoen euro waard kan zijn.

LEES OOK: Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Is Sylla 30 miljoen waard?

Meest recent

'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

18
18
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

75
75
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

57
57
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

117
117
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

216
216
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

40
40
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

50
50
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

44
44
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

320
320
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

230
230
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

254
254
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

322
322
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

452
452
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

192
192
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

203
203
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

570
570
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

210
210
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

220
220
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

71
71
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

196
196
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

255
255
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

688
688
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

263
263
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63

Meer sportnieuws