Club Brugge op weg naar transfer van 30 miljoen

1474
Club Brugge op weg naar transfer van 30 miljoen

Club Brugge is de laatste jaren geëvolueerd tot een respectabel kwaliteitslabel in het Europese voetbal. Charles De Ketelaere, Krepin Diatta, Loïs Openda, Odilon Kossounou, Arnaut Danjuma en Marvelous Nakamba zijn maar enkele ex-spelers die een mooie (miljoenen)transfer maakten naar de grootste competities ter wereld. Het lijdt alvast geen twijfel dat Abakar Sylla op (korte) termijn ook op dat mooie lijstje zal prijken. De 20-jarige Ivoriaan maakt dit seizoen een enorme evolutie mee bij Club Brugge en Ajax is alvast de eerste geïnteresseerde club die concreet gelinkt wordt aan de talentvolle centrale verdediger. Vincent Mannaert hoort de kassa alvast rinkelen.


(HEROP)BOUWEN MET SYLLA

Ajax startte goed aan de start van de Eredivisie, maar de situatie bij de Amsterdammers is stilaan dramatisch te noemen. Coach Alfred Schreuder krijgt maar geen lijn in het spel van zijn ploeg en hij geniet ook niet meer het volle vertrouwen van de kleedkamer alsook van de supporters. Het rommelt duidelijk bij Ajax, dat dit seizoen de gevolgen draagt van een ontluisterende zomermercato. Het vertrek van Antony, Lisandro Martinez, Sebastien Haller, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui werd niet goed opgevangen want hun vervangers voldoen niet aan de hooggespannen verwachtingen.

Ajax torst bovendien ook nog eens de erfenis van Marc Overmars, want sinds zijn vertrek naar Antwerp FC heeft Ajax nog altijd geen nieuwe technisch directeur aangesteld. En daarom neemt het - op dit niveau - onervaren duo Gerry Hamstra en Klaas-Jan Huntelaar momenteel de honneurs waar als de transferverantwoordelijken van de Nederlandse topclub. Ajax stelt het transferbeleid altijd in op het aantrekken van spelers op Champions League-niveau, maar vorige zomer faalde de club schromelijk op de transfermarkt. De Nederlandse krant Trouw weet dat Alfred Schreuder zelfs zijn eigen zaakwaarnemer inschakelde om spelers te halen, grotendeels door het bedroevende technisch beleid van de club.



Ajax is daarom verplicht om in de volgende transferperiodes mooie deals realiseren, want het stuurloze schip kan en mag niet langer op deze manier opereren. De eerste belangrijke taak wordt om de onevenwichtige kern te corrigeren in de wintermercato en in de zomermaanden moeten er meerdere knappe transfer gesloten worden. Met die vooruitzichten indachtig was Klaas-Jan Huntelaar in november een opgemerkte gast in de tribunes van het Jan Breydelstadion. Hij kwam er om Abakar Sylla live aan het werk te zien en zondag wordt Henk Veldmate dan weer verwacht voor de match tussen KRC Genk en Club Brugge.

DE NIEUWE KOSSOUNOU

Abakar Sylla is pas bezig aan zijn eerste volwaardig seizoen in het eerste elftal van Club Brugge, nadat hij in de vorige jaargang reeds een puike invalbeurt liet zien tegen Zulte Waregem. De positieve geluiden over de jonge Ivoriaan klinken al langer in het Jan Breydelstadion en dit seizoen bevestigt hij dat positieve enthousiasme met overvloed. Sylla werkte een goede voorbereiding af in het tussenseizoen en hij passeerde meteen Jack Hendry en Owen Otasowie in de defensieve hiërarchie van Club Brugge. De 20-jarige Ivoriaan had ook wel het ‘geluk’ dat Stanley Nsoki in extremis nog vertrok naar TSG Hoffenheim, waardoor hij nu de leemte invult van de Fransman. En dat doet hij met verve.

“Hij kan zeer goed voetballen, hij is een slimme en sterke verdediger, heeft ook van niks of niemand schrik. Af en toe is er nog een de valkuil zoals bij die (afgekeurde, nvdr.) goal maar dan is het belangrijk om zijn vertrouwen niet te laten wegkwijnen door één zo'n mislukte actie”, zei Carl Hoefkens na Abakar Sylla’s eerste basisplaats van dit seizoen tegen Oud-Heverlee Leuven. “Ik ken zijn kwaliteiten van vorig seizoen bij de beloften”, zei de intussen ex-hoofdcoach van Club Brugge toen. De evolutie van Sylla mag dan ook voor een deel op het conto van Hoefkens geschreven worden.



Door zijn kwaliteiten, snelheid, techniek en power, is Abakar Sylla perfect in staat om ‘hoog’ te spelen in de verdediging. En de Ivoriaan voegt ook veel verticaliteit en diepgang toe aan zijn spel, wat soms risicovol kan lijken, maar dat is net de stijl van Sylla en dat verraadt zijn onversneden maar ruwe talent. Er werd Sylla al snel een vergelijkbaar parcours voorspeld zoals zijn landgenoot Odilon Kossounou. Die arriveerde destijds als 18-jarige bij Club Brugge en hij ontbolsterde vervolgens helemaal op Jan Breydel, waarna hij voor maar liefst 30 miljoen euro verkocht aan Bayer Leverkusen.

30 MILJOEN?

Het Nieuwsblad schreef eerder dat de dag dat Abakar Sylla zijn toptransfer maakt heus niet zo ver weg is. En dat komt grotendeels door zijn uitstekende prestaties in de historische Champions League campagne van Club Brugge dit seizoen. In zijn eerste wedstrijd in het Kampioenenbal tekende hij meteen voor de winning goal tegen Bayer Leverkusen en hij kreeg bovendien ook de titel van Man van de Match toegewezen. Sylla schiet duidelijk als een komeet richting de top. “Odilon Kossounou was 20 jaar toen Club hem voor 30 miljoen euro verkocht. Bij Sylla verwachten ze op zijn minst hetzelfde”, schreef Ludo Vandewalle in de nasleep van die match in Het Nieuwsblad.



Na zijn topperiode begin dit seizoen bevestigde Abakar Sylla daarna zijn grote kwaliteiten en talent, maar werden ook zijn gebreken duidelijker merkbaar. Zo toont hij zich soms erg emotioneel en opvliegend op het veld. Toen hij door Carl Hoefkens vroegtijdig naar de kant werd gehaald tegen FC Porto bijvoorbeeld. “Het is goed dat hij teleurgesteld is als hij ­vervangen wordt. Maar hij moet opletten”, waarschuwde Hoefkens toen. Daarnaast zat Sylla dit seizoen al vijf matchen op de strafbank en is hij ook vaak geblesseerd. Maar de slotsom blijft uiteraard dat Sylla de ontdekking van het seizoen is. Eentje die intrinsiek zeker 30 miljoen euro waard kan zijn.

LEES OOK: STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

Is Sylla 30 miljoen waard?

Meest recent

Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

43
43
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

30
30
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

231
231
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

25
25
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

85
85
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

154
154
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

187
187
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

182
182
Courtois in grootse doen: Valverde gelooft oren niet vlak na match

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

247
247
Barça laat Feyenoord kansloos; Club moet hattrick-held vrezen

Co-favoriet FC Barcelona is foutloos begonnen aan het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse ...

97
97
Selectie Van Bommel: spectaculaire comeback bij Duivels?

Binnen anderhalve week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van ...

711
711
Meunier doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels nemen binnen twee weken een frisse start. In de Nations League beginnen ze aan een ...

231
231
Frank Raes zet Verhaeghe keihard met voeten op de grond

Voor Club Brugge is de campagne in de Champions League niet begonnen zoals verhoopt. Het ging in ...

321
321
Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Anderlecht heeft er een drukke zomer opzitten, want de spelerskern ging stevig op de schop. Sportief ...

453
453
Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

420
420
AA Gent droomt van Rode Duivel: "Van Bommel vroeg al"

Voor AA Gent kon het seizoen niet beter beginnen. Het overleefde in de Conference League drie ...

149
149
‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Kevin De Bruyne begon de eerste drie competitiewedstrijden van Napoli op de bank. Tegen Arsenal ...

96
96
Pocognoli kiest voor oude bekende van Duivels bij Schotland

Sébastien Pocognoli moest na zijn ontslag bij AS Monaco niet snel zoeken naar een nieuwe ...

75
75
Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

319
319
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

63
63
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

89
89
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

24
24
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

127
127
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

26
26
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

285
285

Meer sportnieuws