Club Brugge op weg naar transfer van 30 miljoen

1474
Club Brugge op weg naar transfer van 30 miljoen

Club Brugge is de laatste jaren geëvolueerd tot een respectabel kwaliteitslabel in het Europese voetbal. Charles De Ketelaere, Krepin Diatta, Loïs Openda, Odilon Kossounou, Arnaut Danjuma en Marvelous Nakamba zijn maar enkele ex-spelers die een mooie (miljoenen)transfer maakten naar de grootste competities ter wereld. Het lijdt alvast geen twijfel dat Abakar Sylla op (korte) termijn ook op dat mooie lijstje zal prijken. De 20-jarige Ivoriaan maakt dit seizoen een enorme evolutie mee bij Club Brugge en Ajax is alvast de eerste geïnteresseerde club die concreet gelinkt wordt aan de talentvolle centrale verdediger. Vincent Mannaert hoort de kassa alvast rinkelen.


(HEROP)BOUWEN MET SYLLA

Ajax startte goed aan de start van de Eredivisie, maar de situatie bij de Amsterdammers is stilaan dramatisch te noemen. Coach Alfred Schreuder krijgt maar geen lijn in het spel van zijn ploeg en hij geniet ook niet meer het volle vertrouwen van de kleedkamer alsook van de supporters. Het rommelt duidelijk bij Ajax, dat dit seizoen de gevolgen draagt van een ontluisterende zomermercato. Het vertrek van Antony, Lisandro Martinez, Sebastien Haller, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui werd niet goed opgevangen want hun vervangers voldoen niet aan de hooggespannen verwachtingen.

Ajax torst bovendien ook nog eens de erfenis van Marc Overmars, want sinds zijn vertrek naar Antwerp FC heeft Ajax nog altijd geen nieuwe technisch directeur aangesteld. En daarom neemt het - op dit niveau - onervaren duo Gerry Hamstra en Klaas-Jan Huntelaar momenteel de honneurs waar als de transferverantwoordelijken van de Nederlandse topclub. Ajax stelt het transferbeleid altijd in op het aantrekken van spelers op Champions League-niveau, maar vorige zomer faalde de club schromelijk op de transfermarkt. De Nederlandse krant Trouw weet dat Alfred Schreuder zelfs zijn eigen zaakwaarnemer inschakelde om spelers te halen, grotendeels door het bedroevende technisch beleid van de club.



Ajax is daarom verplicht om in de volgende transferperiodes mooie deals realiseren, want het stuurloze schip kan en mag niet langer op deze manier opereren. De eerste belangrijke taak wordt om de onevenwichtige kern te corrigeren in de wintermercato en in de zomermaanden moeten er meerdere knappe transfer gesloten worden. Met die vooruitzichten indachtig was Klaas-Jan Huntelaar in november een opgemerkte gast in de tribunes van het Jan Breydelstadion. Hij kwam er om Abakar Sylla live aan het werk te zien en zondag wordt Henk Veldmate dan weer verwacht voor de match tussen KRC Genk en Club Brugge.

DE NIEUWE KOSSOUNOU

Abakar Sylla is pas bezig aan zijn eerste volwaardig seizoen in het eerste elftal van Club Brugge, nadat hij in de vorige jaargang reeds een puike invalbeurt liet zien tegen Zulte Waregem. De positieve geluiden over de jonge Ivoriaan klinken al langer in het Jan Breydelstadion en dit seizoen bevestigt hij dat positieve enthousiasme met overvloed. Sylla werkte een goede voorbereiding af in het tussenseizoen en hij passeerde meteen Jack Hendry en Owen Otasowie in de defensieve hiërarchie van Club Brugge. De 20-jarige Ivoriaan had ook wel het ‘geluk’ dat Stanley Nsoki in extremis nog vertrok naar TSG Hoffenheim, waardoor hij nu de leemte invult van de Fransman. En dat doet hij met verve.

“Hij kan zeer goed voetballen, hij is een slimme en sterke verdediger, heeft ook van niks of niemand schrik. Af en toe is er nog een de valkuil zoals bij die (afgekeurde, nvdr.) goal maar dan is het belangrijk om zijn vertrouwen niet te laten wegkwijnen door één zo'n mislukte actie”, zei Carl Hoefkens na Abakar Sylla’s eerste basisplaats van dit seizoen tegen Oud-Heverlee Leuven. “Ik ken zijn kwaliteiten van vorig seizoen bij de beloften”, zei de intussen ex-hoofdcoach van Club Brugge toen. De evolutie van Sylla mag dan ook voor een deel op het conto van Hoefkens geschreven worden.



Door zijn kwaliteiten, snelheid, techniek en power, is Abakar Sylla perfect in staat om ‘hoog’ te spelen in de verdediging. En de Ivoriaan voegt ook veel verticaliteit en diepgang toe aan zijn spel, wat soms risicovol kan lijken, maar dat is net de stijl van Sylla en dat verraadt zijn onversneden maar ruwe talent. Er werd Sylla al snel een vergelijkbaar parcours voorspeld zoals zijn landgenoot Odilon Kossounou. Die arriveerde destijds als 18-jarige bij Club Brugge en hij ontbolsterde vervolgens helemaal op Jan Breydel, waarna hij voor maar liefst 30 miljoen euro verkocht aan Bayer Leverkusen.

30 MILJOEN?

Het Nieuwsblad schreef eerder dat de dag dat Abakar Sylla zijn toptransfer maakt heus niet zo ver weg is. En dat komt grotendeels door zijn uitstekende prestaties in de historische Champions League campagne van Club Brugge dit seizoen. In zijn eerste wedstrijd in het Kampioenenbal tekende hij meteen voor de winning goal tegen Bayer Leverkusen en hij kreeg bovendien ook de titel van Man van de Match toegewezen. Sylla schiet duidelijk als een komeet richting de top. “Odilon Kossounou was 20 jaar toen Club hem voor 30 miljoen euro verkocht. Bij Sylla verwachten ze op zijn minst hetzelfde”, schreef Ludo Vandewalle in de nasleep van die match in Het Nieuwsblad.



Na zijn topperiode begin dit seizoen bevestigde Abakar Sylla daarna zijn grote kwaliteiten en talent, maar werden ook zijn gebreken duidelijker merkbaar. Zo toont hij zich soms erg emotioneel en opvliegend op het veld. Toen hij door Carl Hoefkens vroegtijdig naar de kant werd gehaald tegen FC Porto bijvoorbeeld. “Het is goed dat hij teleurgesteld is als hij ­vervangen wordt. Maar hij moet opletten”, waarschuwde Hoefkens toen. Daarnaast zat Sylla dit seizoen al vijf matchen op de strafbank en is hij ook vaak geblesseerd. Maar de slotsom blijft uiteraard dat Sylla de ontdekking van het seizoen is. Eentje die intrinsiek zeker 30 miljoen euro waard kan zijn.

LEES OOK: Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Is Sylla 30 miljoen waard?

Meest recent

Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

0
0
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

13
13
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

10
10
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

85
85
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

90
90
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

110
110
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

48
48
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

46
46
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

97
97
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

68
68
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

54
54
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

108
108
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

254
254
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

171
171
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

119
119
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

427
427
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

282
282
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

113
113
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

440
440
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

363
363
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

251
251

Meer sportnieuws