Koude douche voor Refaelov bij Anderlecht

1298
Koude douche voor Refaelov bij Anderlecht

RSC Anderlecht buigt zich deze dagen over enkele prangende transferdossiers, waaronder de eventuele contractverlenging voor Lior Refaelov. De Israëliër vervult dit seizoen opnieuw een belangrijke rol bij Sporting, zowel op als naast het veld, al is het nog maar de vraag of de 36-jarige qua fysiek, uithouding en intensiteit de veeleisende tactiek van Brian Riemer zal kunnen blijven verteren. En Anderlecht moet op zijn beurt natuurlijk ook aan de toekomst denken. Volgens Calciomercato houden de Brusselaars alvast een potentiële opvolger voor Refaelov in de gaten.


REFAELOV ZET DRUK

Vanaf 1 januari gaat Lior Refaelov zijn laatste zes maanden in als contractspeler bij Anderlecht en bijgevolg is hij sindsdien vrij om te onderhandelen met andere clubs. De Israëliër levert op het offensieve vlak en in de kleedkamer een belangrijke bijdrage in het Lotto Park, waardoor het een evidentie is dat er binnenkort gesprekken plaatsvinden tussen het kamp-Refaelov en de clubleiding van Anderlecht om een eventueel verlengd verblijf te bespreken. En wat extra druk te zetten op dit dossier verklaarde makelaar Dudu Dahan onlangs dat er interesse heerst uit Amerika en van Maccabi Haifa voor zijn cliënt.



In november vonden de eerste verkennende gesprekken alvast plaats met het clubbestuur en de 36-jarige hoopte dat er voor 1 januari reeds een akkoord uit de bus zou vallen. Lior Refaelov wil heel graag bij Anderlecht blijven want hij voelt zich helemaal in zijn sas bij de Belgische recordkampioen en ook zijn gezin heeft het duidelijk naar zijn zin in België. Bovendien koestert Refaelov volgens Het Nieuwsblad ook de ambitie om na zijn actieve carrière een bepaalde rol te vervullen bij Anderlecht. In elk geval is het duidelijk dat een eventuele contractverlenging gepaard zal moeten gaan met een flinke salarisvermindering.

REFAELOV EN RIEMER

Lior Refaelov is in het voorbije anderhalf jaar een absolute offensieve sterkhouder bij Anderlecht, maar in april wordt de aanvallende middenvelder alweer 37 jaar. Daarnaast is het nog maar de vraag hoe hij de intensieve tactiek van Brian Riemer zal verteren in de komende maanden. Refaelov is fysiek nooit de sterkste speler geweest, terwijl de Deense coach veel pressing, energie en agressiviteit vraagt van zijn ploeg. Anderlecht doet er dus goed aan om ondertussen de transfermarkt te verkennen en eventuele alternatieven op te sporen met het oog op een eventuele wissel van de wacht.

THOMAS MÜLLER

Volgens Calciomercato is Anderlecht alvast gecharmeerd door Meritan Shabani, een 23-jarige Duitser met Kosovaarse roots. Als tiener was de aanvallende en veelzijdige middenvelder een hot prospect bij Bayern München, waar hij alle jeugdreeksen van de Duitse topclub succesvol doorliep. “Hij is een hele getalenteerde en veelbelovende speler, die de hele jeugdopleiding heeft doorlopen. Het is duidelijk dat hij zijn potentie al op het trainingsveld heeft laten zien,” was sportief directeur Hasan Salihamidzic destijds erg lovend over zijn veelbelovend jeugdproduct. Shabani kwam drie keer in actie voor de eerste ploeg, maar uiteindelijk viel hij te licht uit voor de A-kern van Bayern München.



Foto: Instagram meritanshabani10

Desondanks bleef Meritan Shabani een gegeerde youngster in het Europese voetbal en in 2019 pikte Wolverhampton Wanderers hem op voor ‘amper’ anderhalf miljoen euro. De Wolves erkenden het grote intrinsiek talent van Shabani, die door zijn enorme offensieve veelzijdigheid zelfs vergeleken werd met Thomas Müller. Shabani is van nature een zuivere en technisch onderlegde nummer tien met een uitstekende vista en passing - zoals Lior Refaelov - maar hij kan tevens gemakkelijk als centrale middenvelder uit de voeten. De Duitser kan ook goed tackelen en hij bezit een grote werklust, waardoor zo’n profiel wel heel erg interessant klinkt voor Brian Riemer en Anderlecht.

OPGELET ANDERLECHT

In 2019 werd Meritan Shabani ook genoemd bij Ajax, waar hij de opvolger moest worden van de naar FC Barcelona vertrokken Frenkie de Jong, maar uiteindelijk won Wolverhampton dus het pleit. Door een opeenstapeling van zware blessures slaagde Shabani uiteindelijk niet in het Molineux Stadium en hij overkwam vorig seizoen precies hetzelfde op uitleenbasis bij VVV-Venlo. Sinds vorige zomer komt de Duitser uit voor Grasshoppers Zürich, maar ook dat lijkt niet meteen een groot succesverhaal te zijn. Shabani telt dit seizoen namelijk amper twee basisplaatsen in de Zwitserse Super League.



Foto: Instagram meritanshabani10

Op basis van Meritan Shabani’s actuele bijdrage bij Grasshoppers Zürich dit seizoen kunnen we dus bezwaarlijk claimen dat het gevallen wonderkind vandaag een potentiële topaankoop zou betekenen voor Anderlecht. De Brusselaars haalden in het recente verleden reeds verschillende ex-toptalenten aan boord, maar die aankopen waren niet allemaal bepaald succesvol te noemen. Sergio Gomez was een grote schot in de roos maar daar tegenover stonden ook grote flops zoals Zakaria Bakkali, Marko Pjaca en Jacob Bruun Larsen.

LEES OOK: Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

Moet Anderlecht een vervanger zoeken voor Refaelov?

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

22
22
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

53
53
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

20
20
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

106
106
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

60
60
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

148
148
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

127
127
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

194
194
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

56
56
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

51
51
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

365
365
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

30
30
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

78
78
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

49
49
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

156
156
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

69
69
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

83
83
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

82
82
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

88
88
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

62
62
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

182
182
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

348
348
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

122
122
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

370
370

Meer sportnieuws