Koude douche voor Refaelov bij Anderlecht

1298
Koude douche voor Refaelov bij Anderlecht

RSC Anderlecht buigt zich deze dagen over enkele prangende transferdossiers, waaronder de eventuele contractverlenging voor Lior Refaelov. De Israëliër vervult dit seizoen opnieuw een belangrijke rol bij Sporting, zowel op als naast het veld, al is het nog maar de vraag of de 36-jarige qua fysiek, uithouding en intensiteit de veeleisende tactiek van Brian Riemer zal kunnen blijven verteren. En Anderlecht moet op zijn beurt natuurlijk ook aan de toekomst denken. Volgens Calciomercato houden de Brusselaars alvast een potentiële opvolger voor Refaelov in de gaten.


REFAELOV ZET DRUK

Vanaf 1 januari gaat Lior Refaelov zijn laatste zes maanden in als contractspeler bij Anderlecht en bijgevolg is hij sindsdien vrij om te onderhandelen met andere clubs. De Israëliër levert op het offensieve vlak en in de kleedkamer een belangrijke bijdrage in het Lotto Park, waardoor het een evidentie is dat er binnenkort gesprekken plaatsvinden tussen het kamp-Refaelov en de clubleiding van Anderlecht om een eventueel verlengd verblijf te bespreken. En wat extra druk te zetten op dit dossier verklaarde makelaar Dudu Dahan onlangs dat er interesse heerst uit Amerika en van Maccabi Haifa voor zijn cliënt.



In november vonden de eerste verkennende gesprekken alvast plaats met het clubbestuur en de 36-jarige hoopte dat er voor 1 januari reeds een akkoord uit de bus zou vallen. Lior Refaelov wil heel graag bij Anderlecht blijven want hij voelt zich helemaal in zijn sas bij de Belgische recordkampioen en ook zijn gezin heeft het duidelijk naar zijn zin in België. Bovendien koestert Refaelov volgens Het Nieuwsblad ook de ambitie om na zijn actieve carrière een bepaalde rol te vervullen bij Anderlecht. In elk geval is het duidelijk dat een eventuele contractverlenging gepaard zal moeten gaan met een flinke salarisvermindering.

REFAELOV EN RIEMER

Lior Refaelov is in het voorbije anderhalf jaar een absolute offensieve sterkhouder bij Anderlecht, maar in april wordt de aanvallende middenvelder alweer 37 jaar. Daarnaast is het nog maar de vraag hoe hij de intensieve tactiek van Brian Riemer zal verteren in de komende maanden. Refaelov is fysiek nooit de sterkste speler geweest, terwijl de Deense coach veel pressing, energie en agressiviteit vraagt van zijn ploeg. Anderlecht doet er dus goed aan om ondertussen de transfermarkt te verkennen en eventuele alternatieven op te sporen met het oog op een eventuele wissel van de wacht.

THOMAS MÜLLER

Volgens Calciomercato is Anderlecht alvast gecharmeerd door Meritan Shabani, een 23-jarige Duitser met Kosovaarse roots. Als tiener was de aanvallende en veelzijdige middenvelder een hot prospect bij Bayern München, waar hij alle jeugdreeksen van de Duitse topclub succesvol doorliep. “Hij is een hele getalenteerde en veelbelovende speler, die de hele jeugdopleiding heeft doorlopen. Het is duidelijk dat hij zijn potentie al op het trainingsveld heeft laten zien,” was sportief directeur Hasan Salihamidzic destijds erg lovend over zijn veelbelovend jeugdproduct. Shabani kwam drie keer in actie voor de eerste ploeg, maar uiteindelijk viel hij te licht uit voor de A-kern van Bayern München.



Foto: Instagram meritanshabani10

Desondanks bleef Meritan Shabani een gegeerde youngster in het Europese voetbal en in 2019 pikte Wolverhampton Wanderers hem op voor ‘amper’ anderhalf miljoen euro. De Wolves erkenden het grote intrinsiek talent van Shabani, die door zijn enorme offensieve veelzijdigheid zelfs vergeleken werd met Thomas Müller. Shabani is van nature een zuivere en technisch onderlegde nummer tien met een uitstekende vista en passing - zoals Lior Refaelov - maar hij kan tevens gemakkelijk als centrale middenvelder uit de voeten. De Duitser kan ook goed tackelen en hij bezit een grote werklust, waardoor zo’n profiel wel heel erg interessant klinkt voor Brian Riemer en Anderlecht.

OPGELET ANDERLECHT

In 2019 werd Meritan Shabani ook genoemd bij Ajax, waar hij de opvolger moest worden van de naar FC Barcelona vertrokken Frenkie de Jong, maar uiteindelijk won Wolverhampton dus het pleit. Door een opeenstapeling van zware blessures slaagde Shabani uiteindelijk niet in het Molineux Stadium en hij overkwam vorig seizoen precies hetzelfde op uitleenbasis bij VVV-Venlo. Sinds vorige zomer komt de Duitser uit voor Grasshoppers Zürich, maar ook dat lijkt niet meteen een groot succesverhaal te zijn. Shabani telt dit seizoen namelijk amper twee basisplaatsen in de Zwitserse Super League.



Foto: Instagram meritanshabani10

Op basis van Meritan Shabani’s actuele bijdrage bij Grasshoppers Zürich dit seizoen kunnen we dus bezwaarlijk claimen dat het gevallen wonderkind vandaag een potentiële topaankoop zou betekenen voor Anderlecht. De Brusselaars haalden in het recente verleden reeds verschillende ex-toptalenten aan boord, maar die aankopen waren niet allemaal bepaald succesvol te noemen. Sergio Gomez was een grote schot in de roos maar daar tegenover stonden ook grote flops zoals Zakaria Bakkali, Marko Pjaca en Jacob Bruun Larsen.

LEES OOK: 'Anderlecht heeft beet: transferaankondiging vlak na Kairat'

Moet Anderlecht een vervanger zoeken voor Refaelov?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: transferaankondiging vlak na Kairat'

De selectie en staff van RSC Anderlecht vertoeven momenteel in Kazachstan voor het Europese duel op ...

3
3
Witsel zet kribbel: nieuwe club voorziet mooie surprise

Axel Witsel krijgt er maar geen genoeg van. Op zijn 37ste gaat de Belgische WK-ganger nog een nieuw ...

8
8
'Barça incasseert dubbele njet: grote gevolgen Club Brugge'

FC Barcelona heeft zich deze week versterkt met Rodri. De Catalanen zijn echter nog niet klaar op de ...

365
365
UCL: Nederlands sprookje aan zijden draadje, Celtic haalt uit

Woensdagavond werden de resterende heenmatchen in de laatste voorronde van de Champions League ...

57
57
Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Diego Moreira heeft een grote stap gezet in zijn nog prille carrière. De Rode Duivel ...

46
46
'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

176
176
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

268
268
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

861
861
Twijfels bij Club Brugge: grote verandering in basiself?

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

865
865
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

173
173
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

108
108
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

152
152
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

920
920
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

107
107
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

117
117
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

76
76
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

649
649
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

122
122
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

46
46
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

72
72
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

672
672
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

590
590
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

628
628
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

87
87
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

1208
1208

Meer sportnieuws