Koude douche voor Refaelov bij Anderlecht

door
Koude douche voor Refaelov bij Anderlecht

RSC Anderlecht buigt zich deze dagen over enkele prangende transferdossiers, waaronder de eventuele contractverlenging voor Lior Refaelov. De Israëliër vervult dit seizoen opnieuw een belangrijke rol bij Sporting, zowel op als naast het veld, al is het nog maar de vraag of de 36-jarige qua fysiek, uithouding en intensiteit de veeleisende tactiek van Brian Riemer zal kunnen blijven verteren. En Anderlecht moet op zijn beurt natuurlijk ook aan de toekomst denken. Volgens Calciomercato houden de Brusselaars alvast een potentiële opvolger voor Refaelov in de gaten.


REFAELOV ZET DRUK

Vanaf 1 januari gaat Lior Refaelov zijn laatste zes maanden in als contractspeler bij Anderlecht en bijgevolg is hij sindsdien vrij om te onderhandelen met andere clubs. De Israëliër levert op het offensieve vlak en in de kleedkamer een belangrijke bijdrage in het Lotto Park, waardoor het een evidentie is dat er binnenkort gesprekken plaatsvinden tussen het kamp-Refaelov en de clubleiding van Anderlecht om een eventueel verlengd verblijf te bespreken. En wat extra druk te zetten op dit dossier verklaarde makelaar Dudu Dahan onlangs dat er interesse heerst uit Amerika en van Maccabi Haifa voor zijn cliënt.



In november vonden de eerste verkennende gesprekken alvast plaats met het clubbestuur en de 36-jarige hoopte dat er voor 1 januari reeds een akkoord uit de bus zou vallen. Lior Refaelov wil heel graag bij Anderlecht blijven want hij voelt zich helemaal in zijn sas bij de Belgische recordkampioen en ook zijn gezin heeft het duidelijk naar zijn zin in België. Bovendien koestert Refaelov volgens Het Nieuwsblad ook de ambitie om na zijn actieve carrière een bepaalde rol te vervullen bij Anderlecht. In elk geval is het duidelijk dat een eventuele contractverlenging gepaard zal moeten gaan met een flinke salarisvermindering.

REFAELOV EN RIEMER

Lior Refaelov is in het voorbije anderhalf jaar een absolute offensieve sterkhouder bij Anderlecht, maar in april wordt de aanvallende middenvelder alweer 37 jaar. Daarnaast is het nog maar de vraag hoe hij de intensieve tactiek van Brian Riemer zal verteren in de komende maanden. Refaelov is fysiek nooit de sterkste speler geweest, terwijl de Deense coach veel pressing, energie en agressiviteit vraagt van zijn ploeg. Anderlecht doet er dus goed aan om ondertussen de transfermarkt te verkennen en eventuele alternatieven op te sporen met het oog op een eventuele wissel van de wacht.

THOMAS MÜLLER

Volgens Calciomercato is Anderlecht alvast gecharmeerd door Meritan Shabani, een 23-jarige Duitser met Kosovaarse roots. Als tiener was de aanvallende en veelzijdige middenvelder een hot prospect bij Bayern München, waar hij alle jeugdreeksen van de Duitse topclub succesvol doorliep. “Hij is een hele getalenteerde en veelbelovende speler, die de hele jeugdopleiding heeft doorlopen. Het is duidelijk dat hij zijn potentie al op het trainingsveld heeft laten zien,” was sportief directeur Hasan Salihamidzic destijds erg lovend over zijn veelbelovend jeugdproduct. Shabani kwam drie keer in actie voor de eerste ploeg, maar uiteindelijk viel hij te licht uit voor de A-kern van Bayern München.



Foto: Instagram meritanshabani10

Desondanks bleef Meritan Shabani een gegeerde youngster in het Europese voetbal en in 2019 pikte Wolverhampton Wanderers hem op voor ‘amper’ anderhalf miljoen euro. De Wolves erkenden het grote intrinsiek talent van Shabani, die door zijn enorme offensieve veelzijdigheid zelfs vergeleken werd met Thomas Müller. Shabani is van nature een zuivere en technisch onderlegde nummer tien met een uitstekende vista en passing - zoals Lior Refaelov - maar hij kan tevens gemakkelijk als centrale middenvelder uit de voeten. De Duitser kan ook goed tackelen en hij bezit een grote werklust, waardoor zo’n profiel wel heel erg interessant klinkt voor Brian Riemer en Anderlecht.

OPGELET ANDERLECHT

In 2019 werd Meritan Shabani ook genoemd bij Ajax, waar hij de opvolger moest worden van de naar FC Barcelona vertrokken Frenkie de Jong, maar uiteindelijk won Wolverhampton dus het pleit. Door een opeenstapeling van zware blessures slaagde Shabani uiteindelijk niet in het Molineux Stadium en hij overkwam vorig seizoen precies hetzelfde op uitleenbasis bij VVV-Venlo. Sinds vorige zomer komt de Duitser uit voor Grasshoppers Zürich, maar ook dat lijkt niet meteen een groot succesverhaal te zijn. Shabani telt dit seizoen namelijk amper twee basisplaatsen in de Zwitserse Super League.



Foto: Instagram meritanshabani10

Op basis van Meritan Shabani’s actuele bijdrage bij Grasshoppers Zürich dit seizoen kunnen we dus bezwaarlijk claimen dat het gevallen wonderkind vandaag een potentiële topaankoop zou betekenen voor Anderlecht. De Brusselaars haalden in het recente verleden reeds verschillende ex-toptalenten aan boord, maar die aankopen waren niet allemaal bepaald succesvol te noemen. Sergio Gomez was een grote schot in de roos maar daar tegenover stonden ook grote flops zoals Zakaria Bakkali, Marko Pjaca en Jacob Bruun Larsen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

Moet Anderlecht een vervanger zoeken voor Refaelov?

Meest recent

Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

17
17
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

194
194
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

204
204
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

121
121
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

223
223
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

65
65
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

83
83
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

214
214
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

286
286
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

96
96
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

98
98
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

121
121
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

231
231
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

169
169
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

162
162
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

145
145
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

416
416
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

395
395
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

529
529
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

402
402
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

129
129
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

174
174
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

310
310
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

94
94

Meer sportnieuws