Koude douche voor Refaelov bij Anderlecht

1298 stemmen
Koude douche voor Refaelov bij Anderlecht

RSC Anderlecht buigt zich deze dagen over enkele prangende transferdossiers, waaronder de eventuele contractverlenging voor Lior Refaelov. De Israëliër vervult dit seizoen opnieuw een belangrijke rol bij Sporting, zowel op als naast het veld, al is het nog maar de vraag of de 36-jarige qua fysiek, uithouding en intensiteit de veeleisende tactiek van Brian Riemer zal kunnen blijven verteren. En Anderlecht moet op zijn beurt natuurlijk ook aan de toekomst denken. Volgens Calciomercato houden de Brusselaars alvast een potentiële opvolger voor Refaelov in de gaten.


REFAELOV ZET DRUK

Vanaf 1 januari gaat Lior Refaelov zijn laatste zes maanden in als contractspeler bij Anderlecht en bijgevolg is hij sindsdien vrij om te onderhandelen met andere clubs. De Israëliër levert op het offensieve vlak en in de kleedkamer een belangrijke bijdrage in het Lotto Park, waardoor het een evidentie is dat er binnenkort gesprekken plaatsvinden tussen het kamp-Refaelov en de clubleiding van Anderlecht om een eventueel verlengd verblijf te bespreken. En wat extra druk te zetten op dit dossier verklaarde makelaar Dudu Dahan onlangs dat er interesse heerst uit Amerika en van Maccabi Haifa voor zijn cliënt.



In november vonden de eerste verkennende gesprekken alvast plaats met het clubbestuur en de 36-jarige hoopte dat er voor 1 januari reeds een akkoord uit de bus zou vallen. Lior Refaelov wil heel graag bij Anderlecht blijven want hij voelt zich helemaal in zijn sas bij de Belgische recordkampioen en ook zijn gezin heeft het duidelijk naar zijn zin in België. Bovendien koestert Refaelov volgens Het Nieuwsblad ook de ambitie om na zijn actieve carrière een bepaalde rol te vervullen bij Anderlecht. In elk geval is het duidelijk dat een eventuele contractverlenging gepaard zal moeten gaan met een flinke salarisvermindering.

REFAELOV EN RIEMER

Lior Refaelov is in het voorbije anderhalf jaar een absolute offensieve sterkhouder bij Anderlecht, maar in april wordt de aanvallende middenvelder alweer 37 jaar. Daarnaast is het nog maar de vraag hoe hij de intensieve tactiek van Brian Riemer zal verteren in de komende maanden. Refaelov is fysiek nooit de sterkste speler geweest, terwijl de Deense coach veel pressing, energie en agressiviteit vraagt van zijn ploeg. Anderlecht doet er dus goed aan om ondertussen de transfermarkt te verkennen en eventuele alternatieven op te sporen met het oog op een eventuele wissel van de wacht.

THOMAS MÜLLER

Volgens Calciomercato is Anderlecht alvast gecharmeerd door Meritan Shabani, een 23-jarige Duitser met Kosovaarse roots. Als tiener was de aanvallende en veelzijdige middenvelder een hot prospect bij Bayern München, waar hij alle jeugdreeksen van de Duitse topclub succesvol doorliep. “Hij is een hele getalenteerde en veelbelovende speler, die de hele jeugdopleiding heeft doorlopen. Het is duidelijk dat hij zijn potentie al op het trainingsveld heeft laten zien,” was sportief directeur Hasan Salihamidzic destijds erg lovend over zijn veelbelovend jeugdproduct. Shabani kwam drie keer in actie voor de eerste ploeg, maar uiteindelijk viel hij te licht uit voor de A-kern van Bayern München.



Foto: Instagram meritanshabani10

Desondanks bleef Meritan Shabani een gegeerde youngster in het Europese voetbal en in 2019 pikte Wolverhampton Wanderers hem op voor ‘amper’ anderhalf miljoen euro. De Wolves erkenden het grote intrinsiek talent van Shabani, die door zijn enorme offensieve veelzijdigheid zelfs vergeleken werd met Thomas Müller. Shabani is van nature een zuivere en technisch onderlegde nummer tien met een uitstekende vista en passing - zoals Lior Refaelov - maar hij kan tevens gemakkelijk als centrale middenvelder uit de voeten. De Duitser kan ook goed tackelen en hij bezit een grote werklust, waardoor zo’n profiel wel heel erg interessant klinkt voor Brian Riemer en Anderlecht.

OPGELET ANDERLECHT

In 2019 werd Meritan Shabani ook genoemd bij Ajax, waar hij de opvolger moest worden van de naar FC Barcelona vertrokken Frenkie de Jong, maar uiteindelijk won Wolverhampton dus het pleit. Door een opeenstapeling van zware blessures slaagde Shabani uiteindelijk niet in het Molineux Stadium en hij overkwam vorig seizoen precies hetzelfde op uitleenbasis bij VVV-Venlo. Sinds vorige zomer komt de Duitser uit voor Grasshoppers Zürich, maar ook dat lijkt niet meteen een groot succesverhaal te zijn. Shabani telt dit seizoen namelijk amper twee basisplaatsen in de Zwitserse Super League.



Foto: Instagram meritanshabani10

Op basis van Meritan Shabani’s actuele bijdrage bij Grasshoppers Zürich dit seizoen kunnen we dus bezwaarlijk claimen dat het gevallen wonderkind vandaag een potentiële topaankoop zou betekenen voor Anderlecht. De Brusselaars haalden in het recente verleden reeds verschillende ex-toptalenten aan boord, maar die aankopen waren niet allemaal bepaald succesvol te noemen. Sergio Gomez was een grote schot in de roos maar daar tegenover stonden ook grote flops zoals Zakaria Bakkali, Marko Pjaca en Jacob Bruun Larsen.

LEES OOK: Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Moet Anderlecht een vervanger zoeken voor Refaelov?

Meest recent

Preud'homme drukt stempel: goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

8
8
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

128
128
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

100
100
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

212
212
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

197
197
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

95
95
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

42
42
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

86
86
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

277
277
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

239
239
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

38
38
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

54
54
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

192
192
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

172
172
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1142
1142
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

107
107
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

200
200
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

183
183
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

373
373
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

190
190
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

146
146
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

251
251
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

432
432
'Mokerslag Liverpool: sterkhouder gratis de deur uit'

Voor Liverpool werd het een teleurstellend seizoen. De verwachtingen waren op Anfield torenhoog na ...

99
99

Meer sportnieuws