Koude douche voor Refaelov bij Anderlecht

door
Koude douche voor Refaelov bij Anderlecht

RSC Anderlecht buigt zich deze dagen over enkele prangende transferdossiers, waaronder de eventuele contractverlenging voor Lior Refaelov. De Israëliër vervult dit seizoen opnieuw een belangrijke rol bij Sporting, zowel op als naast het veld, al is het nog maar de vraag of de 36-jarige qua fysiek, uithouding en intensiteit de veeleisende tactiek van Brian Riemer zal kunnen blijven verteren. En Anderlecht moet op zijn beurt natuurlijk ook aan de toekomst denken. Volgens Calciomercato houden de Brusselaars alvast een potentiële opvolger voor Refaelov in de gaten.


REFAELOV ZET DRUK

Vanaf 1 januari gaat Lior Refaelov zijn laatste zes maanden in als contractspeler bij Anderlecht en bijgevolg is hij sindsdien vrij om te onderhandelen met andere clubs. De Israëliër levert op het offensieve vlak en in de kleedkamer een belangrijke bijdrage in het Lotto Park, waardoor het een evidentie is dat er binnenkort gesprekken plaatsvinden tussen het kamp-Refaelov en de clubleiding van Anderlecht om een eventueel verlengd verblijf te bespreken. En wat extra druk te zetten op dit dossier verklaarde makelaar Dudu Dahan onlangs dat er interesse heerst uit Amerika en van Maccabi Haifa voor zijn cliënt.



In november vonden de eerste verkennende gesprekken alvast plaats met het clubbestuur en de 36-jarige hoopte dat er voor 1 januari reeds een akkoord uit de bus zou vallen. Lior Refaelov wil heel graag bij Anderlecht blijven want hij voelt zich helemaal in zijn sas bij de Belgische recordkampioen en ook zijn gezin heeft het duidelijk naar zijn zin in België. Bovendien koestert Refaelov volgens Het Nieuwsblad ook de ambitie om na zijn actieve carrière een bepaalde rol te vervullen bij Anderlecht. In elk geval is het duidelijk dat een eventuele contractverlenging gepaard zal moeten gaan met een flinke salarisvermindering.

REFAELOV EN RIEMER

Lior Refaelov is in het voorbije anderhalf jaar een absolute offensieve sterkhouder bij Anderlecht, maar in april wordt de aanvallende middenvelder alweer 37 jaar. Daarnaast is het nog maar de vraag hoe hij de intensieve tactiek van Brian Riemer zal verteren in de komende maanden. Refaelov is fysiek nooit de sterkste speler geweest, terwijl de Deense coach veel pressing, energie en agressiviteit vraagt van zijn ploeg. Anderlecht doet er dus goed aan om ondertussen de transfermarkt te verkennen en eventuele alternatieven op te sporen met het oog op een eventuele wissel van de wacht.

THOMAS MÜLLER

Volgens Calciomercato is Anderlecht alvast gecharmeerd door Meritan Shabani, een 23-jarige Duitser met Kosovaarse roots. Als tiener was de aanvallende en veelzijdige middenvelder een hot prospect bij Bayern München, waar hij alle jeugdreeksen van de Duitse topclub succesvol doorliep. “Hij is een hele getalenteerde en veelbelovende speler, die de hele jeugdopleiding heeft doorlopen. Het is duidelijk dat hij zijn potentie al op het trainingsveld heeft laten zien,” was sportief directeur Hasan Salihamidzic destijds erg lovend over zijn veelbelovend jeugdproduct. Shabani kwam drie keer in actie voor de eerste ploeg, maar uiteindelijk viel hij te licht uit voor de A-kern van Bayern München.



Foto: Instagram meritanshabani10

Desondanks bleef Meritan Shabani een gegeerde youngster in het Europese voetbal en in 2019 pikte Wolverhampton Wanderers hem op voor ‘amper’ anderhalf miljoen euro. De Wolves erkenden het grote intrinsiek talent van Shabani, die door zijn enorme offensieve veelzijdigheid zelfs vergeleken werd met Thomas Müller. Shabani is van nature een zuivere en technisch onderlegde nummer tien met een uitstekende vista en passing - zoals Lior Refaelov - maar hij kan tevens gemakkelijk als centrale middenvelder uit de voeten. De Duitser kan ook goed tackelen en hij bezit een grote werklust, waardoor zo’n profiel wel heel erg interessant klinkt voor Brian Riemer en Anderlecht.

OPGELET ANDERLECHT

In 2019 werd Meritan Shabani ook genoemd bij Ajax, waar hij de opvolger moest worden van de naar FC Barcelona vertrokken Frenkie de Jong, maar uiteindelijk won Wolverhampton dus het pleit. Door een opeenstapeling van zware blessures slaagde Shabani uiteindelijk niet in het Molineux Stadium en hij overkwam vorig seizoen precies hetzelfde op uitleenbasis bij VVV-Venlo. Sinds vorige zomer komt de Duitser uit voor Grasshoppers Zürich, maar ook dat lijkt niet meteen een groot succesverhaal te zijn. Shabani telt dit seizoen namelijk amper twee basisplaatsen in de Zwitserse Super League.



Foto: Instagram meritanshabani10

Op basis van Meritan Shabani’s actuele bijdrage bij Grasshoppers Zürich dit seizoen kunnen we dus bezwaarlijk claimen dat het gevallen wonderkind vandaag een potentiële topaankoop zou betekenen voor Anderlecht. De Brusselaars haalden in het recente verleden reeds verschillende ex-toptalenten aan boord, maar die aankopen waren niet allemaal bepaald succesvol te noemen. Sergio Gomez was een grote schot in de roos maar daar tegenover stonden ook grote flops zoals Zakaria Bakkali, Marko Pjaca en Jacob Bruun Larsen.

LEES OOK: Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

Moet Anderlecht een vervanger zoeken voor Refaelov?

Meest recent

Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

20
20
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

28
28
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

135
135
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

87
87
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

67
67
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

105
105
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

97
97
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

150
150
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

153
153
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

163
163
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

294
294
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

208
208
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

340
340
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

151
151
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

165
165
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

97
97
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

222
222
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

847
847
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

219
219
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

563
563
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

388
388
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

231
231
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

276
276
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

170
170
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

552
552

Meer sportnieuws