'Henry neemt standpunt in over job bij Rode Duivels'

768 stemmen
'Henry neemt standpunt in over job bij Rode Duivels'

De sollicitatieprocedure voor de vacature als bondscoach bij de Rode Duivels is nog enkele dagen open en kandidaten hebben dus nog even de tijd om zich aan te dienen. Toch word er al volop gespeculeerd over wie de opvolger van Roberto Martinez zou kunnen gaan worden. Ook de spelersgroep mengt zich in het debat en schuift een duidelijke favoriet naar voor.


De voorbije dagen opperden zowel Romelu Lukaku als Toby Alderweireld dat Thierry Henry de ideale volgende bondscoach zou zijn. De legendarische Franse ex-spits kent de spelersgroep goed, want hij was de voorbije jaren al assistent van Martinez. Hij bekleedde die functie van 2016 tot 2018 en daarna opnieuw sinds het EK anderhalf jaar geleden.

Het Laatste Nieuws weet dat Henry intussen ook aan de KBVB laten weten heeft dat hij het wel ziet zitten om bondscoach te worden. Officieel heeft de 45-jarige niet gesolliciteerd naar de vrijstaande job, maar hij had wel informeel contact met de bond. Hij zou er ook geen probleem mee moeten hebben dat hij meer dan waarschijnlijk zal moeten inleveren.

ANALIST
Martinez verdiende immers zo'n 3 miljoen euro per jaar en de volgende bondscoach zal wellicht met minder vrede moeten nemen. Henry had een vrij bescheiden contract als assistent en streek amper 100.000 euro per jaar op, wat hij bovendien integraal aan het goede doel doneerde. De Fransman verdiende immers al meer dan genoeg aan zijn werk als analist bij eerst Sky Sports en tegenwoordig CBS. Bij Sky kreeg hij naar verluidt 5 miljoen euro per jaar, iets wat de KBVB uiteraard niet kan betalen.

LEES OOK: Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Moet Henry serieus overwogen worden als bondscoach?

Meest recent

Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

9
9
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

83
83
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

235
235
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

243
243
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

308
308
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

121
121
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

92
92
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

156
156
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

725
725
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

433
433
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

361
361
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

262
262
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

45
45
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

752
752
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

587
587
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

88
88
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

457
457
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

391
391
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

161
161
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155

Meer sportnieuws