'Henry neemt standpunt in over job bij Rode Duivels'

door
'Henry neemt standpunt in over job bij Rode Duivels'

De sollicitatieprocedure voor de vacature als bondscoach bij de Rode Duivels is nog enkele dagen open en kandidaten hebben dus nog even de tijd om zich aan te dienen. Toch word er al volop gespeculeerd over wie de opvolger van Roberto Martinez zou kunnen gaan worden. Ook de spelersgroep mengt zich in het debat en schuift een duidelijke favoriet naar voor.


De voorbije dagen opperden zowel Romelu Lukaku als Toby Alderweireld dat Thierry Henry de ideale volgende bondscoach zou zijn. De legendarische Franse ex-spits kent de spelersgroep goed, want hij was de voorbije jaren al assistent van Martinez. Hij bekleedde die functie van 2016 tot 2018 en daarna opnieuw sinds het EK anderhalf jaar geleden.

Het Laatste Nieuws weet dat Henry intussen ook aan de KBVB laten weten heeft dat hij het wel ziet zitten om bondscoach te worden. Officieel heeft de 45-jarige niet gesolliciteerd naar de vrijstaande job, maar hij had wel informeel contact met de bond. Hij zou er ook geen probleem mee moeten hebben dat hij meer dan waarschijnlijk zal moeten inleveren.

ANALIST
Martinez verdiende immers zo'n 3 miljoen euro per jaar en de volgende bondscoach zal wellicht met minder vrede moeten nemen. Henry had een vrij bescheiden contract als assistent en streek amper 100.000 euro per jaar op, wat hij bovendien integraal aan het goede doel doneerde. De Fransman verdiende immers al meer dan genoeg aan zijn werk als analist bij eerst Sky Sports en tegenwoordig CBS. Bij Sky kreeg hij naar verluidt 5 miljoen euro per jaar, iets wat de KBVB uiteraard niet kan betalen.

LEES OOK: Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Moet Henry serieus overwogen worden als bondscoach?

Meest recent

'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

65
65
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

15
15
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

19
19
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

77
77
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

17
17
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

143
143
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

491
491
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

239
239
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

66
66
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

131
131
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

75
75
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

19
19
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

65
65
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

41
41
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

223
223
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

225
225
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

294
294
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

322
322
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

209
209
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

58
58
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

144
144
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

444
444
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

152
152
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

113
113
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

689
689

Meer sportnieuws