TRANSFERUURTJE: 'Geen Blind voor Antwerp, exit Mannaert?'

350
TRANSFERUURTJE: 'Geen Blind voor Antwerp, exit Mannaert?'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Pech voor Antwerp, want het mag alle hoop op zijn grote winteraanwinst opbergen. De Great Old had gehoopt om Daley Blind te verleiden nadat zijn contract bij Ajax ontbonden werd, maar de Nederlandse international verrast met een overstap naar een Europese grootmacht. De verdediger zou op het punt staan om een contract tot het einde van het seizoen te tekenen bij Bayern Mûnchen.



In Nederland lijken ze er alsmaar meer van overtuigd dat Vincent Mannaert zou kunnen vertrekken bij Club Brugge. De algemeen directeur zou zeer concrete interesse genieten van Ajax, dat van hem de nieuwe sportieve baas zou willen maken. Ajax zou stevig doorduwen en de kans zou zeker niet onbestaande zijn dat Mannaert ook op de avances ingaat.

Intussen speurt Club wel de markt af naar opportuniteiten. Daarvoor zijn ze opnieuw in Denemarken beland, waar ze hun oog laten vallen hebben op William Clem. De 18-jarige verdedigende middenvelder brak de voorbije maanden helemaal door bij FC Kopenhagen, dat wellicht niet zal staan springen om zijn goudhaantje te laten vertrekken.



Voor Dante Vanzeir lonkt een opmerkelijke transfer. De eenmalige Rode Duivel wordt het hof gemaakt door New York Red Bulls, dat hem graag deze winter wil binnenhalen. Union wil zijn spits uiteraard liefst niet kwijt, maar zit wel met het probleem dat het contract van Vanzeir al in 2024 afloopt. Bij een goed bod zullen ze misschien dus wel moeten meewerken, de bal lijkt vooral in het kamp van de speler te liggen.

Het wordt een drukke maand voor Anderlecht, waarin het onder meer de knoop zal moeten doorhakken over een aantal spelers die einde contract zijn. Daarbij hoort ook Adrien Trebel, die graag wil blijven maar daarvoor wel zeker zwaar zal moeten inleveren. De Fransman geniet alvast interesse, want hij zou in beeld zijn bij een aantal andere Belgische clubs. Onder meer AA Gent zou wel wat zien in zijn komst.



Ook Amir Murillo zou de club kunnen gaan verlaten. De rechtsachter zou onderhandelen met het Braziliaanse Botafogo, dat de rechtsachter zou willen huren met aankoopoptie. De kans lijkt eerder klein dat Anderlecht voor zo'n constructie zou gaan. De gesprekken over een transfer zouden desondanks lopen, al mikt Botafogo ook op andere spelers.

Daarnaast moet Paars-Wit ook een nieuwe spits zien te vinden. Daarvoor valt nu plots opnieuw de naam van Joshua Zirkzee. De Nederlander verkoos in de zomer nog een transfer naar Bologna, maar dat werd geen succes. Hij komt er amper aan de bak, maar desondanks lijkt een transfer voor Anderlecht een zeer moeilijke zaak te gaan worden. Enkel een uitleenbeurt lijkt een optie te zijn.



Zulte Waregem wil zich stevig versterken in de strijd om het behoud en mikt daarvoor duidelijk op ervaring. Nadat ze eerder al Ruud Vormer binnenhaalden, zouden ze nu ook hun zinnen gezet hebben op Christian Brüls. De 34-jarige middenvelder kreeg nog geen contractverlenging bij STVV en daardoor zou een transfer mogelijk kunnen zijn.

BUITENLAND

Bij Ajax hebben ze hun eerste winteraanwinst beet. De Amsterdammers verrassen en halen een Argentijnse wereldkampioen binnen, want ze versterken zich met Geronimo Rulli. De 30-jarige doelman, die op het WK in Qatar tweede keuze was onder de lat, komt over van Villarreal en moet het keepersprobleem in Amsterdam gaan oplossen.



De voorbije dagen leek Enzo Fernandez op weg naar Chelsea, maar die transfer staat nu op losse schroeven. In tegenstelling tot eerdere berichten blijken de Blues niet bereid om zijn afkoopsom te betalen en ze vonden ook geen akkoord met Benfica. De onderhandelingen zouden voorlopig ingestort zijn en het is nog de vraag of die nog hervat zullen worden.

Het lijkt erop dat Leandro Trossard in de nabije toekomst een transfer zal maken. De Rode Duivel zou namelijk beslist hebben om zijn contract bij Brighton niet meer te verlengen. De club beschikt wel over een optie om zijn overeenkomst open te breken tot 2024, maar dat betekent wel dat ze de aanvaller in de zomer zullen moeten verkopen als ze nog een degelijke transfersom willen vangen.

LEES OOK: Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Zal Antwerp deze maand nog een grote naam strikken?

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

75
75
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

237
237
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

164
164
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

156
156
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

228
228
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

507
507
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

74
74
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

264
264
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

546
546
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

182
182
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

453
453
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

121
121
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

419
419
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

350
350
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

90
90
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

420
420
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

389
389
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

528
528
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

99
99
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

289
289
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

357
357
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

248
248
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

171
171
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

227
227
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

216
216

Meer sportnieuws