TRANSFERUURTJE: 'Geen Blind voor Antwerp, exit Mannaert?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Geen Blind voor Antwerp, exit Mannaert?'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Pech voor Antwerp, want het mag alle hoop op zijn grote winteraanwinst opbergen. De Great Old had gehoopt om Daley Blind te verleiden nadat zijn contract bij Ajax ontbonden werd, maar de Nederlandse international verrast met een overstap naar een Europese grootmacht. De verdediger zou op het punt staan om een contract tot het einde van het seizoen te tekenen bij Bayern Mûnchen.



In Nederland lijken ze er alsmaar meer van overtuigd dat Vincent Mannaert zou kunnen vertrekken bij Club Brugge. De algemeen directeur zou zeer concrete interesse genieten van Ajax, dat van hem de nieuwe sportieve baas zou willen maken. Ajax zou stevig doorduwen en de kans zou zeker niet onbestaande zijn dat Mannaert ook op de avances ingaat.

Intussen speurt Club wel de markt af naar opportuniteiten. Daarvoor zijn ze opnieuw in Denemarken beland, waar ze hun oog laten vallen hebben op William Clem. De 18-jarige verdedigende middenvelder brak de voorbije maanden helemaal door bij FC Kopenhagen, dat wellicht niet zal staan springen om zijn goudhaantje te laten vertrekken.



Voor Dante Vanzeir lonkt een opmerkelijke transfer. De eenmalige Rode Duivel wordt het hof gemaakt door New York Red Bulls, dat hem graag deze winter wil binnenhalen. Union wil zijn spits uiteraard liefst niet kwijt, maar zit wel met het probleem dat het contract van Vanzeir al in 2024 afloopt. Bij een goed bod zullen ze misschien dus wel moeten meewerken, de bal lijkt vooral in het kamp van de speler te liggen.

Het wordt een drukke maand voor Anderlecht, waarin het onder meer de knoop zal moeten doorhakken over een aantal spelers die einde contract zijn. Daarbij hoort ook Adrien Trebel, die graag wil blijven maar daarvoor wel zeker zwaar zal moeten inleveren. De Fransman geniet alvast interesse, want hij zou in beeld zijn bij een aantal andere Belgische clubs. Onder meer AA Gent zou wel wat zien in zijn komst.



Ook Amir Murillo zou de club kunnen gaan verlaten. De rechtsachter zou onderhandelen met het Braziliaanse Botafogo, dat de rechtsachter zou willen huren met aankoopoptie. De kans lijkt eerder klein dat Anderlecht voor zo'n constructie zou gaan. De gesprekken over een transfer zouden desondanks lopen, al mikt Botafogo ook op andere spelers.

Daarnaast moet Paars-Wit ook een nieuwe spits zien te vinden. Daarvoor valt nu plots opnieuw de naam van Joshua Zirkzee. De Nederlander verkoos in de zomer nog een transfer naar Bologna, maar dat werd geen succes. Hij komt er amper aan de bak, maar desondanks lijkt een transfer voor Anderlecht een zeer moeilijke zaak te gaan worden. Enkel een uitleenbeurt lijkt een optie te zijn.



Zulte Waregem wil zich stevig versterken in de strijd om het behoud en mikt daarvoor duidelijk op ervaring. Nadat ze eerder al Ruud Vormer binnenhaalden, zouden ze nu ook hun zinnen gezet hebben op Christian Brüls. De 34-jarige middenvelder kreeg nog geen contractverlenging bij STVV en daardoor zou een transfer mogelijk kunnen zijn.

BUITENLAND

Bij Ajax hebben ze hun eerste winteraanwinst beet. De Amsterdammers verrassen en halen een Argentijnse wereldkampioen binnen, want ze versterken zich met Geronimo Rulli. De 30-jarige doelman, die op het WK in Qatar tweede keuze was onder de lat, komt over van Villarreal en moet het keepersprobleem in Amsterdam gaan oplossen.



De voorbije dagen leek Enzo Fernandez op weg naar Chelsea, maar die transfer staat nu op losse schroeven. In tegenstelling tot eerdere berichten blijken de Blues niet bereid om zijn afkoopsom te betalen en ze vonden ook geen akkoord met Benfica. De onderhandelingen zouden voorlopig ingestort zijn en het is nog de vraag of die nog hervat zullen worden.

Het lijkt erop dat Leandro Trossard in de nabije toekomst een transfer zal maken. De Rode Duivel zou namelijk beslist hebben om zijn contract bij Brighton niet meer te verlengen. De club beschikt wel over een optie om zijn overeenkomst open te breken tot 2024, maar dat betekent wel dat ze de aanvaller in de zomer zullen moeten verkopen als ze nog een degelijke transfersom willen vangen.

LEES OOK: Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

Zal Antwerp deze maand nog een grote naam strikken?

Meest recent

Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

0
0
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

53
53
Marseille dumpt Vermeeren: JPL lonkt plots

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

116
116
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

135
135
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

59
59
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

145
145
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

213
213
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

189
189
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

107
107
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

98
98
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

141
141
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

136
136
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

135
135
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

88
88
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

243
243
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

146
146
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

180
180
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

274
274
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

258
258
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

143
143
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

54
54
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

239
239
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

434
434
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

114
114
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

695
695

Meer sportnieuws