TRANSFERUURTJE: 'Geen Blind voor Antwerp, exit Mannaert?'

350 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Geen Blind voor Antwerp, exit Mannaert?'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Pech voor Antwerp, want het mag alle hoop op zijn grote winteraanwinst opbergen. De Great Old had gehoopt om Daley Blind te verleiden nadat zijn contract bij Ajax ontbonden werd, maar de Nederlandse international verrast met een overstap naar een Europese grootmacht. De verdediger zou op het punt staan om een contract tot het einde van het seizoen te tekenen bij Bayern Mûnchen.



In Nederland lijken ze er alsmaar meer van overtuigd dat Vincent Mannaert zou kunnen vertrekken bij Club Brugge. De algemeen directeur zou zeer concrete interesse genieten van Ajax, dat van hem de nieuwe sportieve baas zou willen maken. Ajax zou stevig doorduwen en de kans zou zeker niet onbestaande zijn dat Mannaert ook op de avances ingaat.

Intussen speurt Club wel de markt af naar opportuniteiten. Daarvoor zijn ze opnieuw in Denemarken beland, waar ze hun oog laten vallen hebben op William Clem. De 18-jarige verdedigende middenvelder brak de voorbije maanden helemaal door bij FC Kopenhagen, dat wellicht niet zal staan springen om zijn goudhaantje te laten vertrekken.



Voor Dante Vanzeir lonkt een opmerkelijke transfer. De eenmalige Rode Duivel wordt het hof gemaakt door New York Red Bulls, dat hem graag deze winter wil binnenhalen. Union wil zijn spits uiteraard liefst niet kwijt, maar zit wel met het probleem dat het contract van Vanzeir al in 2024 afloopt. Bij een goed bod zullen ze misschien dus wel moeten meewerken, de bal lijkt vooral in het kamp van de speler te liggen.

Het wordt een drukke maand voor Anderlecht, waarin het onder meer de knoop zal moeten doorhakken over een aantal spelers die einde contract zijn. Daarbij hoort ook Adrien Trebel, die graag wil blijven maar daarvoor wel zeker zwaar zal moeten inleveren. De Fransman geniet alvast interesse, want hij zou in beeld zijn bij een aantal andere Belgische clubs. Onder meer AA Gent zou wel wat zien in zijn komst.



Ook Amir Murillo zou de club kunnen gaan verlaten. De rechtsachter zou onderhandelen met het Braziliaanse Botafogo, dat de rechtsachter zou willen huren met aankoopoptie. De kans lijkt eerder klein dat Anderlecht voor zo'n constructie zou gaan. De gesprekken over een transfer zouden desondanks lopen, al mikt Botafogo ook op andere spelers.

Daarnaast moet Paars-Wit ook een nieuwe spits zien te vinden. Daarvoor valt nu plots opnieuw de naam van Joshua Zirkzee. De Nederlander verkoos in de zomer nog een transfer naar Bologna, maar dat werd geen succes. Hij komt er amper aan de bak, maar desondanks lijkt een transfer voor Anderlecht een zeer moeilijke zaak te gaan worden. Enkel een uitleenbeurt lijkt een optie te zijn.



Zulte Waregem wil zich stevig versterken in de strijd om het behoud en mikt daarvoor duidelijk op ervaring. Nadat ze eerder al Ruud Vormer binnenhaalden, zouden ze nu ook hun zinnen gezet hebben op Christian Brüls. De 34-jarige middenvelder kreeg nog geen contractverlenging bij STVV en daardoor zou een transfer mogelijk kunnen zijn.

BUITENLAND

Bij Ajax hebben ze hun eerste winteraanwinst beet. De Amsterdammers verrassen en halen een Argentijnse wereldkampioen binnen, want ze versterken zich met Geronimo Rulli. De 30-jarige doelman, die op het WK in Qatar tweede keuze was onder de lat, komt over van Villarreal en moet het keepersprobleem in Amsterdam gaan oplossen.



De voorbije dagen leek Enzo Fernandez op weg naar Chelsea, maar die transfer staat nu op losse schroeven. In tegenstelling tot eerdere berichten blijken de Blues niet bereid om zijn afkoopsom te betalen en ze vonden ook geen akkoord met Benfica. De onderhandelingen zouden voorlopig ingestort zijn en het is nog de vraag of die nog hervat zullen worden.

Het lijkt erop dat Leandro Trossard in de nabije toekomst een transfer zal maken. De Rode Duivel zou namelijk beslist hebben om zijn contract bij Brighton niet meer te verlengen. De club beschikt wel over een optie om zijn overeenkomst open te breken tot 2024, maar dat betekent wel dat ze de aanvaller in de zomer zullen moeten verkopen als ze nog een degelijke transfersom willen vangen.

LEES OOK: Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Zal Antwerp deze maand nog een grote naam strikken?

Meest recent

'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

29
29
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

187
187
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

36
36
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

177
177
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

282
282
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

272
272
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

316
316
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

211
211
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

186
186
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

387
387
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

274
274
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

258
258
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

279
279
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

60
60
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

181
181
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

194
194
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

96
96
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

168
168
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

56
56
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

312
312
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

483
483
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

396
396
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

382
382
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

57
57
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

179
179

Meer sportnieuws