TRANSFERUURTJE: 'Geen Blind voor Antwerp, exit Mannaert?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Geen Blind voor Antwerp, exit Mannaert?'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Pech voor Antwerp, want het mag alle hoop op zijn grote winteraanwinst opbergen. De Great Old had gehoopt om Daley Blind te verleiden nadat zijn contract bij Ajax ontbonden werd, maar de Nederlandse international verrast met een overstap naar een Europese grootmacht. De verdediger zou op het punt staan om een contract tot het einde van het seizoen te tekenen bij Bayern Mûnchen.



In Nederland lijken ze er alsmaar meer van overtuigd dat Vincent Mannaert zou kunnen vertrekken bij Club Brugge. De algemeen directeur zou zeer concrete interesse genieten van Ajax, dat van hem de nieuwe sportieve baas zou willen maken. Ajax zou stevig doorduwen en de kans zou zeker niet onbestaande zijn dat Mannaert ook op de avances ingaat.

Intussen speurt Club wel de markt af naar opportuniteiten. Daarvoor zijn ze opnieuw in Denemarken beland, waar ze hun oog laten vallen hebben op William Clem. De 18-jarige verdedigende middenvelder brak de voorbije maanden helemaal door bij FC Kopenhagen, dat wellicht niet zal staan springen om zijn goudhaantje te laten vertrekken.



Voor Dante Vanzeir lonkt een opmerkelijke transfer. De eenmalige Rode Duivel wordt het hof gemaakt door New York Red Bulls, dat hem graag deze winter wil binnenhalen. Union wil zijn spits uiteraard liefst niet kwijt, maar zit wel met het probleem dat het contract van Vanzeir al in 2024 afloopt. Bij een goed bod zullen ze misschien dus wel moeten meewerken, de bal lijkt vooral in het kamp van de speler te liggen.

Het wordt een drukke maand voor Anderlecht, waarin het onder meer de knoop zal moeten doorhakken over een aantal spelers die einde contract zijn. Daarbij hoort ook Adrien Trebel, die graag wil blijven maar daarvoor wel zeker zwaar zal moeten inleveren. De Fransman geniet alvast interesse, want hij zou in beeld zijn bij een aantal andere Belgische clubs. Onder meer AA Gent zou wel wat zien in zijn komst.



Ook Amir Murillo zou de club kunnen gaan verlaten. De rechtsachter zou onderhandelen met het Braziliaanse Botafogo, dat de rechtsachter zou willen huren met aankoopoptie. De kans lijkt eerder klein dat Anderlecht voor zo'n constructie zou gaan. De gesprekken over een transfer zouden desondanks lopen, al mikt Botafogo ook op andere spelers.

Daarnaast moet Paars-Wit ook een nieuwe spits zien te vinden. Daarvoor valt nu plots opnieuw de naam van Joshua Zirkzee. De Nederlander verkoos in de zomer nog een transfer naar Bologna, maar dat werd geen succes. Hij komt er amper aan de bak, maar desondanks lijkt een transfer voor Anderlecht een zeer moeilijke zaak te gaan worden. Enkel een uitleenbeurt lijkt een optie te zijn.



Zulte Waregem wil zich stevig versterken in de strijd om het behoud en mikt daarvoor duidelijk op ervaring. Nadat ze eerder al Ruud Vormer binnenhaalden, zouden ze nu ook hun zinnen gezet hebben op Christian Brüls. De 34-jarige middenvelder kreeg nog geen contractverlenging bij STVV en daardoor zou een transfer mogelijk kunnen zijn.

BUITENLAND

Bij Ajax hebben ze hun eerste winteraanwinst beet. De Amsterdammers verrassen en halen een Argentijnse wereldkampioen binnen, want ze versterken zich met Geronimo Rulli. De 30-jarige doelman, die op het WK in Qatar tweede keuze was onder de lat, komt over van Villarreal en moet het keepersprobleem in Amsterdam gaan oplossen.



De voorbije dagen leek Enzo Fernandez op weg naar Chelsea, maar die transfer staat nu op losse schroeven. In tegenstelling tot eerdere berichten blijken de Blues niet bereid om zijn afkoopsom te betalen en ze vonden ook geen akkoord met Benfica. De onderhandelingen zouden voorlopig ingestort zijn en het is nog de vraag of die nog hervat zullen worden.

Het lijkt erop dat Leandro Trossard in de nabije toekomst een transfer zal maken. De Rode Duivel zou namelijk beslist hebben om zijn contract bij Brighton niet meer te verlengen. De club beschikt wel over een optie om zijn overeenkomst open te breken tot 2024, maar dat betekent wel dat ze de aanvaller in de zomer zullen moeten verkopen als ze nog een degelijke transfersom willen vangen.

LEES OOK: Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Zal Antwerp deze maand nog een grote naam strikken?

Meest recent

Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

26
26
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

76
76
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

30
30
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

93
93
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

67
67
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

95
95
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

89
89
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

128
128
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

42
42
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

100
100
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

315
315
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

133
133
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

211
211
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

56
56
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

205
205
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

96
96
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

31
31
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

141
141
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

95
95
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

363
363
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

244
244
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

347
347
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

317
317
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

458
458

Meer sportnieuws